Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej w SP Racimierz

dodano: 2016-10-17 14:22:05

Dzień Nauczyciela w SP Racimierz

W dniu 14 października br. wszyscy uczniowie, przyszli do Szkoły Podstawowej w Racimierzu odświętnie ubrani. W ten sposób chcieli uczcić święto wszystkich pracowników oświaty, zwane Dniem Edukacji Narodowej. Najpierw odbyły się różnorodne zajęcia z wychowawcami, a później uroczysta akademia, na którą przybyły władze Gminy oraz pracownicy szkoły, strażacy z OSP w Żarnowie, sołtysi, Rada Rodziców i rodzice uczniów. Część artystyczną przygotowali uczniowie Koła Teatralnego, pod kierownictwem nauczycielek: Elżbiety Mazur i Natalii Mazur.

czytaj więcej » Dzień Edukacji Narodowej w SP Racimierz

Monika Marin w listopadzie odwiedzi Stepnicę

dodano: 2016-10-17 11:08:53

książki autorki W listopadzie Szkołę Podstawową im. Konstantego Maciejewicza  odwiedzi pani Monika Marin, autorka książki „Kroniki Saltamontes - Ucieczka z Mroku”, charyzmatyczna kobieta,  nauczycielka, dziennikarka, która podróżując na motorze zwiedza świat i uczestniczy w wyścigach rajdowych.

Dzięki Pani Annie Bochniarz - Mutkowskiej i pani Małgorzacie Gałan, udało się nawiązać kontakt z panią Moniką Marin. Pani Monika przybędzie na spotkanie z uczniami klas IV - VI. W ramach szerzenia czytelnictwa i dobrych wartości, wydawnictwo Pinus Media przekazało nam pierwszą część trylogii " Ucieczka z mroku". Książka jest już do nabycia, wypożyczenia w bibliotece szkolnej i Gminnej Bibliotece Publicznej. Zachęcamy wszystkich do sięgnięcia po lekturę, naprawdę warto. Książka kierowana jest do starszej młodzieży i do osób dorosłych. Na pewno nawet najbardziej wybredny bibliofil, znajdzie w niej coś dla siebie. Mamy nadzieję, że nadchodzące spotkanie autorskie, przyciągnie rzeszę czytelników, nie tylko uczniów klas starszych szkoły podstawowej, lecz także osób dojrzałych. Więcej informacji o autorce i jej książkach można znaleźć tu: http://monikamarin.eu  Zapraszamy do naszych bibliotek!

czytaj więcej » Monika Marin w listopadzie odwiedzi Stepnicę

Lekcja inna niż wszystkie

dodano: 2016-10-17 10:46:03

20 września poszliśmy do Filii Biblioteki Gminnej w Racimierzu, gdzie czekała już na nas bibliotekarka, p. Ala Łyczko. W tym dniu zaczęła pracę pół godziny wcześniej,  abyśmy mogli odbyć, inną niż zwykle, lekcję języka polskiego. Gdy już wygodnie siedzieliśmy, p. Ala wprowadziła nas w tajemniczy, dzięki niebieskiemu koralikowi, Świat Karolci, bohaterki książki Marii Kruger. Wszyscy z zapartym tchem słuchali lektury i niektórzy się nie zorientowali, że zaczęłam czytać ja, bo p. Ala nadwyrężyła struny głosowe. Dzieci, które już dobrze potrafią czytać, również miały okazję się wykazać, czytając fragmenty rozdziału, w którym Karolcia spotkała Czarownicę Filomenę. Niestety zdążyliśmy przeczytać tylko dwa rozdziały. Potem, przy biurku p. Ali, ustawiła się kolejka dzieci, które chciały wypożyczyć „Karolcię”, żeby w domu przeczytać o jej dalszych przygodach. Niestety, nie  dla wszystkich starczyło książek. Uczniowie, którzy blisko siebie mieszkają, ku mojemu i p. Ali zadowoleniu, wpadli na pomysł, że będą czytać razem. Na koniec podziękowaliśmy i  wręczyliśmy p. bibliotekarce własnoręcznie wykonany prze uczniów klasy III dyplom. Każdy się na nim podpisał. Potem, pełni dobrych wrażeń, udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły. Postanowiliśmy, że wkrótce powtórzymy taką lekcję.

E. Mazur – wychowawczyni kl. III 

czytaj więcej » Lekcja inna niż wszystkie

Planowane wyłączenia prądu

dodano: 2016-10-14 09:02:29

​ENEA Operator informuje, że w dniu 2016-10-18, w godzinach: 09:30 - 13:30 nastąpi wyłączenie prądu w miejscowości: Gąsierzyno ul. Wojska Polskiego nr 12a,12,16,11,10,8,5,3,3a,3b,9,7,6,4,1,2,3. 

 

czytaj więcej » Planowane wyłączenia prądu

100 latka w Gminie Stepnica

dodano: 2016-10-13 22:45:49

Jubilatka podczas zdmuchiwania świeczek na torcie. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia.100 urodziny obchodziła Pani Stanisława Kulczewska  z domu Laskowska, która  urodziła się 13 października 1916 roku w miejscowości Lusowo gm. Tarnowo Podgórne.  Przez kilka lat zamieszkiwała w Szczecinie  Obecnie  mieszka w Stepnicy u swojej  córki i jej rodziny. Pani Stanisława z wykształcenia jest krawcową i całe życie przepracowała w tym zawodzie.  
Jubilatka ma 1 córkę, 3 wnuków i doczekała się 7 prawnuków.

Pani Stanisława to wesoła i towarzyska osoba. Najbliżsi zdradzają, że z bardzo dużym poczuciem humoru. Dziś na przyjęciu urodzinowym, w którym uczestniczyła rodzina i znajomi nie zabrakło jej także pogody ducha, ale nie obeszło się bez łez wzruszenia.  

Bukiet kwiatów oraz pamiątkowy kryształ z życzeniami zdrowia, pomyślności Szanowna Jubilatka otrzymała od Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica Andrzeja Wyganowskiego. Specjalne gratulacje z okazji 100 urodzin przesłane przez Premier RP Beatę Szydło, odczytała jubilatce Sekretarz Gminy Mariola Kwiryng. 

Urodziny uświetnił występ  Zespołu Stepniczanie, którzy swój repertuar rozpoczęli od odśpiewania 200 lat !!!   

 

czytaj więcej » 100 latka w Gminie Stepnica

Targi Pracy

dodano: 2016-10-12 10:44:11

Powiatowy Urząd Pracy w Goleniowie  wspólnie z Wojewódzkim Urzędem Prac w Szczecinie zaprasza na Targi Pracy i Edukacji, które odbędą się 21 października 2016 r. w Hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Niepodległości 1 w Goleniowie. 
Rozpoczęcie Targów Pracy i Edukacji o godz. 10.00 ( do godz. 13.00)
Celem Targów jest umożliwienie bezpośredniego kontaktu Państwa – Pracodawców z potencjalnymi Pracownikami – Mieszkańcami naszego powiatu. Obok pracodawców do uczestnictwa w Targach zaproszono m.in. szkoły  i placówki oświatowe zajmujące się przygotowaniem zawodowym młodzieży i osób dorosłych aby stworzyć platformę komunikacji i współpracy pomiędzy „ kształceniem zawodowym” a biznesem.  

 

czytaj więcej » Targi Pracy

Bezpieczna droga do przedszkola

dodano: 2016-10-12 09:33:08

przedszkolaki z policją 11 października br ( wtorek ) w przedszkolu po raz kolejny odbyło się spotkanie z Panem Policjantem Adamem Zygmańskim starszym sierżantem oraz z Panią Magdaleną Bieniek starszym inspektorem zespołu do spraw nieletnich i patologii z Komendy Powiatowej Policji z Goleniowa w ramach akcji „ Bezpieczna droga  do przedszkola”. Celem tego spotkania było kształtowanie prawidłowych, bezpiecznych zachowań w drodze do przedszkola i domu. Dzieci dowiedziały się o tym, w jaki sposób bezpiecznie przyjść do przedszkola. Poznały zasady bezpiecznego poruszania się po jezdni. Policjanci opowiadali przedszkolakom o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, uczulili małych słuchaczy na zachowanie ostrożności w stosunku do osób sobie nieznanych.  Przypominali również o korzyści noszenia ubrań oznaczonych odblaskami. Na koniec spotkania dzieciaczki otrzymały dyplomy „ Bezpieczny Przedszkolak”.

czytaj więcej » Bezpieczna droga do przedszkola