Aktualności

Wystąpienie pokontrolne Najwyższej Izby Kontroli

dodano: 2016-03-16 15:27:39

Uprzejmie informuję, że w okresie od 22 grudnia 2015 r. do 19 lutego 2016 r. Najwyższa Izba Kontroli przeprowadziła kompleksową kontrolę realizacji zadań publicznych przez Urząd Miasta i Gminy w Stepnicy w latach 2011-2015. Przeprowadzona kontrola wykazała, że Gmina realizowała zadania publiczne prawidłowo, z uwzględnieniem posiadanych możliwości finansowych  i organizacyjnych. Główne potrzeby mieszkańców w zakresie infrastruktury wodociągowej były zaspakajane przez Gminę na poziomie wyższym niż średnia dla powiatu goleniowskiego i województwa zachodniopomorskiego.  Również wysoko oceniono wykonywanie zadań publicznych w pozostałych dziedzinach jak np. gospodarka ściekowa, infrastruktura drogowa, infrastruktura sportowa, lokalny transport drogowy, funkcjonowanie oświaty, kultury, pomoc społeczna. Prawidłową  realizację powyższych zadań umożliwiła właściwie prowadzona polityka finansowa Gminy. Jedynym zastrzeżeniem Najwyższej Izby Kontroli było niezapłacenie przez Gminę – samej sobie – podatku od własnych nieruchomości w latach 2011-2012. Gmina nie zrealizowała tego obowiązku ze względu na rozbieżności interpretacyjne i wyrok WSA, z którego wynikało, że gmina nie ma takiego obowiązku.
Poniżej przedstawiam link, pod którym jest dostępne wystąpienie pokontrolne Najwyższej Izby Kontroli.
Andrzej Wyganowski
Burmistrz Maista i Gminy Stepnica

czytaj więcej » Wystąpienie pokontrolne Najwyższej Izby Kontroli

Dzień Kobiet w Gimnazjum

dodano: 2016-03-11 07:47:15

życzenia z okazji Dnia Kobiet Gdzie diabeł nie może, czyli o „Potyczkach kobiet”  w gimnazjum…

             Jak co roku 8 marca obchodziliśmy w naszym gimnazjum Dzień Kobiet. Jednak tym razem, oprócz poetycko – muzycznego spektaklu,  odbyły się  „Potyczki kobiet”, które miały sprawdzić,  kto jest najlepiej przygotowany do roli prawdziwej kobiety.  Brało w nich udział pięć drużyn:

 

czytaj więcej » Dzień Kobiet w Gimnazjum

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego

dodano: 2016-03-10 15:30:34

Przedmiotem konkursu jest wsparcie wykonania zadania publicznego w zakresie:

  1.  kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego; w szczególności

- organizacja warsztatów i zajęć recytatorskich dla seniorów,

- prowadzenie zajęć dziennikarskich, oraz organizacja festynu dla dzieci i młodzieży o tematyce unikania zagrożeń w okresie wakacji i promocji właściwych postaw i zachowania wśród dzieci i młodzieży,

  1. edukacji, oświaty i wychowania; w szczególności;  prowadzenie zajęć rękodzielniczych dla seniorów.

treść ogłoszenia 

wzór oferty 

czytaj więcej » Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego

Marzec miesiącem matematyki w SP Racimierz

dodano: 2016-03-10 13:09:38

plakat Marzec miesiącem matematyki W Szkole Podstawowej w Racimierzu, uczniowie klas młodszych i klas IV – VI, będą  sobie „łamać głowy” w kilku konkursach matematycznych.  Celem jest zachęcenie uczniów do rozwiązywania zadań matematycznych, rozbudzanie i rozwijanie myślenia logicznego, doskonalenie stosowania zdobytej wiedzy w zadaniach matematycznych, a przede wszystkim przekonanie uczniów, że matematyka nie jest aż taka trudna, jak się  zwykle uważa.

czytaj więcej » Marzec miesiącem matematyki w SP Racimierz

Ferie już za nami

dodano: 2016-03-10 13:03:51

uczestnicy podchodów w Racimierzu Ferie zimowe już dawno za nami, ale jeszcze chcieliśmy przedstawić informację o ich przebiegu w SP w Racimierzu i pokazać zdjęcia. Przebiegły zgodnie z planem, to znaczy, że zaplanowane zajęcia  odbyły się. Okazało się, że spora część uczniów spędzała ten wolny czas u rodziny, odwiedzając  dziadków, ciocie, wujków i kuzynostwo. Byli i tacy, którzy chętnie przychodzili do szkoły i uczestniczyli w:

  • zajęciach sportowych (dwukrotnie tenis stołowy – prowadzący Karol Kania, Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Policji w Goleniowie – opiekun B. Nowak),
  • zajęciach komputerowych (dwukrotnie nauka programowania w programie Skratch – prowadząca M. Ławicka),
  • Podchodach – zabawie terenowej pod hasłem „Tropimy ojczystą przyrodę” – prowadzące E. Mazur i M. Ławicka
  • Wyjeździe na basen do Gryfina – organizatorki B. Kulesza i K. Radzik

Na wszystkich uczestników zawsze czekał poczęstunek w postaci herbatki z cytryną, soków owocowych, ciastek, owoców i słodyczy. W podchodach i wyjeździe na basen uczestniczyli również rodzice. 

czytaj więcej » Ferie już za nami

III miejsce dziewcząt z Racimierza w turnieju tenisa stołowego

dodano: 2016-03-10 12:55:33

Tenis stołowy – Międzyzdroje 2016

uczennice SP Racimierz z pucharami W dniu 22 lutego 2016 odbył się Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt. W zawodach wzięło udział 6 zespołów, mistrzów w swoich powiatach. W drodze losowania wyłoniono 2 grupy. Drużyna z SP w Racimierzu trafiła do grupy z Drzonowem (mistrz powiatu Kołobrzeg) i Trzebiatowem (mistrz powiatu Gryfice). Pokonaliśmy Drzonowo 3 : 0 oraz Trzebiatów 3 : 1. W meczu o wejście do finału przegraliśmy z SP nr 45 Szczecin. W meczu o 3 miejsce ponownie pokonaliśmy Drzonowo 3 : 0. W turnieju zwyciężyły Międzyzdroje przed Szczecinem i Racimierzem. Naszą szkołę bardzo dobrze reprezentowały Wanessa Merta i Laura Grądz. Trzeba podkreślić, że dziewczęta miały trudne zadanie, gdyż w drużynach z Międzyzdrojów i Szczecina grały zawodniczki trenujące w klubach sportowych.  W nagrodę otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom i puchar.

Bogusław Nowak, nauczyciel wych. fizycznego w SP w Racimierzu

czytaj więcej » III miejsce dziewcząt z Racimierza w turnieju tenisa stołowego

Babski Weekend - relacja

dodano: 2016-03-09 00:46:52

Uczestniczki wieczoru babskiego podczas babskich dni. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia.Dwa intensywne – „babskie dni” za nami. Ten weekend był naprawdę kobiecy i relaksujący. Przez całą sobotę w salach GOK można było napić się kawy i skorzystać z pysznego bufetu. Dyżur pełniła manicurzystka, która dbała o piękne paznokcie przybyłych Pań. Za dopieszczenie zmysłów odpowiedzialna była masażystka, przyjmująca panie w kameralnym pokoiku, gdzie przy cichych dźwiękach muzyki pomagała im zapomnieć się na chwilę. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wizyta braffiterek, które opowiedziały jak dobrać odpowiedni biustonosz. Po krótkiej prelekcji każda z przybyłych mogła skorzystać z indywidualnej konsultacji. Ponadto przez całą sobotę trwała wyprzedaż różności, gdzie każdy mógł znaleźć niepowtarzalny drobiazg. Natomiast w niedziele grupa prawie 40 pań udała się na zakupowe popołudnie w Outlet Parku w Szczecinie, zakończone komediowym seansem filmowym.

czytaj więcej » Babski Weekend - relacja