• Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
Dziś jest sobota 20 grudnia 2014, dziś są imieniny: Bogumiła i Dominika
nasz kanał TV
gaz
mikroporady
LGR
CZG
Krajobraz rzeczny
pogadaj
linia elektryczna

Narodowe czytanie w Stepnicy

dodano: 2014-09-07 23:07:34

5 września  w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stepnicy  odbyło się  Narodowe Czytanie Trylogii Henryka Sienkiewicza.  

W czytaniu "Pana Wołodyjowskiego" udział wzięły panie z Koła Recytatorskiego "Jesienne promienie" i nie tylko.  Teksty czytali: Grażyna i Zbigniew Lechwar, Teresa Struś, Zofia Feszczyn, Marianna Nowakowska, Genowefa Potasiak, Mariusz Rączkowski, Barbara Sandecka, Eugenia Kielik, Beata Wojciechowska, Barbara Kasica, Krystyna Krakowiak, Weronika Siebert, Czesława Żółciak. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze (wśród książek) i przy słodkim poczęstunku.

Barbara Sandecka - Przewodnicząca PZERiI  Koło w Stepnicy

Małgorzata Gałan - Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Stepnicy

czytaj więcej »

Koło Żeglarskie podsumowanie

dodano: 2014-09-03 10:15:13

27 sierpnia w Tawernie Panorama odbyło się zakończenie KOŁA ŻEGLARSKIEGO. Uczestnicy za wytrwałość i aktywne uczestnictwo otrzymali pamiątkowe zdjęcie oraz dyplomy. W zajęciach żeglarskich wzięło udział 25 uczestników, którzy dzielnie uczyli się sztuki żeglowania. Przez okres wakacyjny pod bacznym okiem instruktora  Pana  Mirosława Wyrąbkiewicza dzieci  nabywały nowych umiejętności. W tym roku dzięki wsparciu Gminy Stepnica oraz dofinansowaniu w ramach środka 4.1. Rozwój obszarów zależnych od rybactwa z wyłączeniem realizacji operacji polegających na funkcjonowaniu lokalnej grupy rybackiej (LGR) oraz nabywaniu umiejętności i aktywizacji lokalnych społeczności w ramach Programu  Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013” Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Stepnickiej pozyskało środki finansowe na zakup nowych łodzi. 

czytaj więcej »

Nocny Turniej Tenisa Stołowego

dodano: 2014-09-01 23:02:02

Miłośników dobrej zabawy i popularnego ping ponga, serdecznie zapraszamy na VII Nocny Turniej Tenisa Stołowego, który odbędzie się 5 września 2014r (piątek), godz. 21’00, w Hali sportowo - widowiskowej w Stepnicy.

czytaj więcej »

DOŻYNKI I TURNIEJ WSI 2014

dodano: 2014-09-01 15:50:31

Dożynki to polski sposób na podziękowanie rolnikom za chleb, za plony i owoce ich całorocznej pracy. Jest to Święto, a zarazem podziękowanie za tegoroczne zbiory i jednocześnie prośba o pomyślność przyszłych.
Uroczystości Dożynkowe w Gminie Stepnica rozpoczęły się o godzinie 11:30 Polową Mszą Świętą Dziękczynną za zebrane plony. Przed Mszą odbył się z ceremoniał poświęcenia wieńców dożynkowych przygotowanych przez sołectwa: Gąsierzyno, Stepniczka, Piaski Małe, Miłowo, Żarnowo, Kopice, Widzieńsko, Łąka oraz panią Izabelę Paradyńską-Łużną. Mszę dziękczynną pięknie odprawił ksiądz wikary Łukasz Śliz, kierując do zgromadzonych wiele ciepłych słów i podziękowań. Tradycyjnie, podczas Mszy Świętej dożynkowej nastąpiło złożenie Darów czyli owoców pracy rąk ludzkich.
Po mszy wszystkich zebranych powitał Gospodarz Dożynek – Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica pan Andrzej Wyganowski.

czytaj więcej »

III edycja konkursu na projekty tematyczne w programie Obywatele dla Demokracji

dodano: 2014-09-01 13:38:42

Fundacja im. Stefana Batorego w dniu dzisiejszym uruchomiła III i ostatnią edycję konkursu na projekty tematyczne w programie Obywatele dla Demokracji. Jeszcze raz organizacje pozarządowe mogą starać się o środki na realizację zadań z zakresu partycypacji publicznej, kontroli obywatelskiej, przeciwdziałania wykluczeniu, zwalczania dyskryminacji oraz dzieci i młodzieży

czytaj więcej »

Rejs Kobiet NAWIGRACJE

dodano: 2014-09-01 08:09:42

Zaproszenie na spotkanie
z minister Małgorzatą Fuszarą

08.09.2014

Po raz pierwszy w naszym regionie gościć będziemy prof. Małgorzatę Fuszarę w jej nowej roli - pełnomocniczki rządu ds. równego traktowania. Prof. Fuszara zastąpiła na tym stanowisku min. Agnieszkę Kozłowską-Rajewicz, która zdobyła mandat do Europarlamentu. Na spotkaniu w Czarnocinie k/Stepnicy Pani Minister przedstawi założenia polityki państwa dotyczące kwestii równościowych, działań antydyskryminacyjnych oraz współpracy rządu z samorządem lokalnym i organizacjami pozarządowymi. Poprosimy też o odniesienie się do aktualnych kwestii związanych ze sprawowanym przez nią urzędem m.in. postępu prac nad ustawą ratyfikującą konwencję o zwalczaniu przemocy wobec kobiet oraz kwestii równościowego podejścia w kształtowaniu list wyborczych i przyszłości ustawy parytetowej.

czytaj więcej »

VI Turniej Plażowej Piłki Siatkowej samorządów oraz służb mundurowych

dodano: 2014-08-31 23:38:11

30 sierpnia na plaży w Stepnicy odbył się VI Turniej Plażowej Piłki Siatkowej samorządów oraz służb mundurowych Powiatu Goleniowskiego o puchar Starosty Goleniowskiego, a także Superpuchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica. Sędzią głównym rozgrywek był Pan Sylwester Górzny. Pogoda dopisała, a turniej odbywał się w prawdziwie sportowej atmosferze.
W turnieju wzięło udział 7 drużyn :
( gmina Maszewo, gmina Stepnica, Starostwo Powiatowe Goleniów, Nadleśnictwo Goleniów , Straż Pożarna Goleniów, Komenda Powiatowa Policji Goleniów oraz Zakład Karny Golniów)
Nasza gminę reprezentowali: Mariola Kwiryng, Marlena Smolarek, Justyna Wasiluk, Maciej Herman oraz Leszek Bojba zajmując trzecie miejsce.

czytaj więcej »

Kalendarz imprez

Licznik
Odwiedziło nas:
1720910
osób
Dane adresowe

Urząd Miasta i Gminy Stepnica
ul. T. Kościuszki 4
72-112 Stepnica

tel. 091 418 85 21 - sekretariat
fax 091 418 85 80
e-mail: ug@stepnica.pl

Ważne informacje

NIP: 856-00-08-633
REGON: 000544220
konto: 70 1020 4812 0000 0502 0044 7870

Godziny pracy

Urząd jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia