Aktualności

V Regaty Stepnica

dodano: 2016-06-09 15:45:29

W dniach 9 -10 lipca 2016 roku podczas Dni Stepnicy odbędą się V Regaty Stepnica,  na które serdecznie  zapraszamy żeglarzy i sympatyków żeglarstwa, a także miłośników dobrej muzyki, ponieważ w ramach Dni Stepnicy odbędzie się Jazz Piknik nad Zalewem uwieńczony Jam Session oraz koncert Łukasza Zagrobelnego z zespołem. Ponadto przewidujemy Turniej Szachowy na Szacholandii, Plażowy Turniej Piłki Siatkowej i wiele innych atrakcji.  

Zapraszamy żeglarzy na V Regaty o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica. Podobnie jak w latach ubiegłych współorganizatorem regat jest Piotr Stelmarczyk, a sędziować będzie Izabela Kidacka. W organizacji regat pomogą także stepniccy żeglarze z Kopickiego Sportowego Klubu Wodnego „Szuwarek" oraz LOK w Stepnicy. Z okazji okrągłych, V z kolei, regat szykujemy wiele atrakcji; nie zapomnimy o stałych naszych regatowcach oraz o tych, którzy przypłyną do nas pierwszy raz. 

czytaj więcej » V Regaty Stepnica

Senioralia 2016

dodano: 2016-06-08 12:00:25

uczestnicy Senioraliów ze Stepnicy W amfiteatrze, w Goleniowie 4 czerwca 2016 r w godz.12.00 -22.00 odbyło się "Wielkie Święto Seniorów", w którym udział wzięły 33 osoby ze Stepnicy. Podczas tego święta, seniorki ze Stepnicy urządziły swoje stoisko z rękodziełem, Promowano Gminę Stepnica w postaci płyt części 1,2,3 zespołu "Stepniczanie", wydawano foldery zachęcając do odwiedzania naszych urokliwych stron. Wszyscy uczestnicy otrzymali poczęstunek w postaci bonów uprawniających do pobrania kiełbaski, kaszanki, wody do popicia, kawy i herbaty. Obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy różnego rodzaju występy seniorów z całego Województwa .Zachodniopomorskiego.

Składam serdeczne podziękowanie za okazaną pomoc w zorganizowaniu wystawienniczego stoiska rękodzielniczego paniom: Iwonie Bykowskiej, Annie Bochniarz-Mutkowskiej, Ewie Szatan, Lidii Wyzińskiej, Joannie Strzelczyk. Odrębne podziękowanie dla Urszuli Ignaciuk za wszelką pomoc, wszystkim uczestnikom - za mile spędzony czas.

Barbara Sandecka

Przewodnicząca PZERiI w Stepnicy

czytaj więcej » Senioralia 2016

IX edycja Łarpia Sail Festival

dodano: 2016-06-08 10:09:42

IX edycja Festiwalu odbędzie się 17 i 18 czerwca br. Tradycyjnie   w ramach ŁSF odbywają się regaty – w tym roku V Regaty Towarzyskie  (I etap w piątek ) o Puchar Burmistrza Stepnicy ( II etap - sobota) o Puchar Burmistrza Polic. Po pierwszym etapie regat  w Stepnicy odbędzie się piątkowy koncert. W sobotę rywalizacja uczestników regat przeniesie się na wody Zalewu, a finał będzie miał miejsce w Trzebieży. Drugi koncert, Konkurs wiedzy o morzu i inne festiwalowe zdarzenia  odbędą się na obiektach przyległych do trzebieskiej plaży. Udział w koncertach potwierdzili dotychczas EKT Gdynia, Roman Roczeń, Stanisław Iwan, Jacek Zieliński i Jacek Rdesiński. Dokumenty dotyczące regat:

V REGATY Tow 2016

Instrukcja Regaty Tow 2016

Zgloszenie RTOW 2016

Zgłoszenia można również pobierać i składać w siedzibie UKŻ Bras na przystani miejskiej w Policach, ul. M. Konopnickiej 12, podczas zajęć, które się odbywają w czwartki od godz. 15.30 oraz w soboty od godz. 10.30.

czytaj więcej » IX edycja Łarpia Sail Festival

Przedszkolaki w zoo

dodano: 2016-06-08 08:44:54

przedszkolaki w zoo 01.06 (środa ) z okazji Dnia Dziecka  przedszkolaki  wraz z rodzicami udali się na wycieczkę do zoo w Ueckermunde.  Przedszkolaki miały okazję spotkać gatunki różnorodnych zwierząt. Uczestniczyli  w pokazie karmienia wydr i surykatek. Same podjęły próbę karmienia niektórych zwierząt. Największą atrakcją był czas wolny na placu zabaw, który sprawił dzieciom wiele radości.

czytaj więcej » Przedszkolaki w zoo

Błękitna Flaga 2016 dla kąpieliska w Stepnicy

dodano: 2016-06-07 14:01:24

Błękitna Flaga Kąpielisko w Stepnicy nad Zalewem Szczecińskim po  raz kolejny otrzymało prestiżowe wyróżnienie ,,Błękitna Flaga”  na sezon kąpielowy 2016, dzięki temu wyróżnieniu nasze kąpielisko znalazło się w gronie najlepszych i najbezpieczniejszych plaż na świecie. W celu uzyskania wyróżnienia ,,Błękitna Flaga” konieczne jest spełnienie założeń  dyrektywy Rady Europejskiej dotyczącej jakości wody w kąpieliskach (Dyrektywa Rady 76/160/EEC z dnia 8 grudnia 1975 r.). Podstawowym kryterium do przyznania Błękitnej Flagi jest jakość wody na kąpielisku, ponadto istotną rolę pełnią takie elementy jak infrastruktura kąpieliska z wyposażeniem, bezpieczeństwo oraz jakość usług, a także podejmowane działania na rzecz edukacji ekologicznej. 

Kąpielisko w Stepnicy nad Zalewem Szczecińskim wyposażone jest w niezbędny sprzęt ratownika, do ich dyspozycji jest   wieżyczka ratownicza, zestaw ratownictwa medycznego, łódź motorowa. Na plaży znajduje się również ciąg spacerowy z ławkami i oświetleniem, molo wyposażone w pachoły cumownicze służące do cumowania małych łodzi sportowych oraz zadaszoną wiatę. Na plaży znajduje się wypożyczalnia sprzętu plażowego  i  wodnego, przebieralnie, plac zabaw dla dzieci i siłownia zewnętrzna. Kąpielisko wyposażone jest w toalety, w tym przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

czytaj więcej » Błękitna Flaga 2016 dla kąpieliska w Stepnicy