Aktualności

Przekaż 1 % dla bezdomnych kotów

dodano: 2016-02-05 19:59:33

Plakat Fundacji Przyjaciele Czterech Łap zachęcający do przekazania im 1 % podatku. Treść plakatu poniżej

Stepniccy wolontariusze Fundacji Przyjaciele Czterech Łap zwracają się z prośbą o przekazanie 1% podatku na pomoc bezdomnym kotom. Od 2012 roku dzięki pomocy w/w Fundacji udało się wysterylizować ponad 100 wolno żyjących i podwórkowych kotek z naszej Gminy. Co roku trafia do nas po kilkanaście chorych i porzuconych kociaków, które leczymy, oswajamy i wydajemy do adopcji.  Pomóż nam pomagać i walczyć z bezdomnością. 

Aby przekazać 1% podatku należy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36,PIT -36L, PIT-37, PIT 38, lub PIT-28) podając: numer KRS: 0000319906 oraz podając cel szczegółowy: STEPNICA.

czytaj więcej » Przekaż 1 % dla bezdomnych kotów

Kopicki Bal Pirata 2016

dodano: 2016-02-04 20:08:21

Zdjęcie przebranych uczestników Balu Pirata. Link otwiera powiększoną wersję zdjęcia.W ostatnią sobotę stycznia o zmroku Piraci ze wszystkich stron gminy Stepnica i ościennych powiatów  w Tawernie Panorama się zjawili, bo tam miejsce karnawałowych harców i zabawy sobie wyznaczyli. Strzelaniem z armaty wszem i wobec ogłaszali, że Tawernę w 70- ciu korsarzy  i ich branek opanowali. Przybyli  przez Piratów z Kopic byli witani i przy biesiadnych stołach sadzani. Kapitan Grant  z papugą na ramieniu, otwarcie balu ogłosił prawie w oka mgnieniu. 
Przy dobrej muzyce Brać Piracka ochoczo na parkiet ruszała i swoje możliwości taneczne prezentowała. W trakcie balu pod egidą Pierwszego Pirata Kopic i jury różne konkursy rozegrano i skromne nagrody od sponsorów, przy salucie z armaty uroczyście wręczano. 
Uczestnicy balu byli pięknie przebrani,  ale konkurs na najładniejsze stroje Ania i Sławek Turniak z s/y Truxa wygrali. Bal obfitował w różne śmieszne wydarzenia, które będą pewnie tajemnicą poliszynela… Zespół muzyczny ostro do rana nam  przygrywał i do tańca nawet największych hulaków podrywał. Nad ranem uczestnicy  bal z żalem opuszczali i udział w kolejnym zapowiadali.
Bal Pirata zorganizował Kopicki Sportowy Klub Wodny „Szuwarek”.
Opisał Lech Zajda.

 

czytaj więcej » Kopicki Bal Pirata 2016

Bal karnawałowy w Przedszkolu

dodano: 2016-02-03 07:36:01

bal karnawałowy w przedszkolu 29.01 ( piątek ) w Przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Stołówka zamieniła się w salę balową, przystrojona balonami i serpentynami wyglądała bajecznie. W tym dniu wszystkie przedszkolaki oraz panie były przebrane w piękne karnawałowe kreacje. Na parkiecie można było zobaczyć: księżniczki, motylki, strażaków, wróżki, piratów oraz wiele innych postaci znanych z telewizji i bajek. Wszyscy  wspólnie bawiliśmy się przy skocznej muzyce prowadzonej przez Animatorki: art Ventura Irmina Łachacz, Katarzyna Wyszyńska, Elżbieta Czwartos. Dzieci bawiły się wspaniale, humory wszystkim dopisywały. Po szaleństwach odbył się  słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Radzie Rodziców dziękujemy za przygotowanie balu i udekorowanie sali .

czytaj więcej » Bal karnawałowy w Przedszkolu

Warsztaty edukacyjno - ekologiczne

dodano: 2016-02-02 15:22:24

warsztaty edukacyjne 29 i 30 stycznia 2016 roku, uczniowie klas IV oraz klasy V a, uczestniczyli w warsztatach edukacyjno - ekologicznych, realizowanych w ramach projektu:   " Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Dorzecza Parsęty poprzez edukację dzieci i młodzieży ". 

czytaj więcej » Warsztaty edukacyjno - ekologiczne

Bal Karnawałowy w SP w Stepnicy

dodano: 2016-02-02 15:07:05

bal karnawałowy w SPW czwartek 28 stycznia 2016 roku, dla uczniów klas I - VI zorganizowano doroczny bal karnawałowy. Ten dzień zapowiadał się niezwykle, wszyscy żyli tym wydarzeniem od samego rana. W tym dniu stołówka szkolna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, kowbojów, duchów, spidermanów, szkieletorów, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Jeżeli ktoś się lękał, lub czuł się niepewnie, nad bezpieczeństwem na balu czuwali mali policjanci i strażacy. 

czytaj więcej » Bal Karnawałowy w SP w Stepnicy

Ogłoszenie o sprzedaży ziemi

dodano: 2016-01-28 15:20:09

         Gmina Stepnica posiada do sprzedaży ziemię pochodzącą z wykopów. Ziemia jest składowana przy ulicy Kolejowej w Stepnicy

         Cena za jedną wywrotkę ziemi 50,00 zł netto. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu 91 4188 521 w. 20                       

czytaj więcej » Ogłoszenie o sprzedaży ziemi

Oferta na ferie

dodano: 2016-01-28 08:58:34

ferie w bibliotece. Link otwiera program na ferie przygotowany przez bibliotekę    Logo świetlicy w Kopicach. Link otwiera program na ferie przygotowany przez świetlicę Stepnica Gimnazjum. Link otwiera propozycje na ferie przygotowaną przez Gimnazjum  Logo Świetlicy w Racimierzu. Link otwiera ofertę na ferie przygotowaną przez świetlicę.  Logo świetlicy w Czarnocinie. Link otwiera program na ferie przygotowany w świetlicy.  Logo świetlicy w Gąsierzynie. Link otwiera program na ferie przygotowany przez świetlice. logo GOK. Link otwiera program oferty na ferie przygotowaną przez GOK Szkoła Podstawowa w Stepnicy. Link otwiera program na ferie przygotowany przez szkołę. Szkoła Podstwowa w Racimierzu. Link otwiera program na ferie przygotowany przez szkołę.

czytaj więcej » Oferta na ferie