Aktualności

Cyrkowy Dzień Dziecka w SP Racimierz

dodano: 2016-05-18 10:53:25

plakat informujący o imprezie Już wkrótce jeden z najważniejszych dni w roku tj. Dzień Dziecka. Z tej okazji, w dniu 31 maja o godz. 9:30, w Szkole Podstawowej w Racimierzu odbędzie się „Cyrkowy Dzień Dziecka”, na który zaproszone są wszystkie dzieci, nie tylko, te które chodzą do szkoły. Po przedstawieniu, jak każdego roku, dzieci będą bawić się i rywalizować w różnych konkurencjach sportowych, piec kiełbaski, zajadać się pysznym ciastem itd.

W programie przedstawienia:

  1. magia, czyli iluzja,
  2. akrobacje,
  3. tresura zwierząt (będzie tez wąż),
  4. ekwilibrystyka,
  5. śmieszny klown

Przedstawienie odbędzie się dzięki współpracy Pani Dyrektor GOK w Stepnicy, Pani Dyrektor SP w Racimierzu i Przewodniczącej Rady Rodziców.

czytaj więcej » Cyrkowy Dzień Dziecka w SP Racimierz

Przesiewanie piasku na plaży

dodano: 2016-05-12 11:03:29

Pracownicy pracujący na plaży przy  przy przesiewaniu piasku. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia. Gmina Stepnica przystąpiła do prac przygotowujących teren plaży do sezonu kąpielowego 2016 . Kilka dni słonecznych pozwoliło przesuszyć piasek na plaży na odpowiednią głębokość, a teraz przesiewać go specjalną maszyną, aby swoją czystością, mógł już wkrótce cieszyć plażowiczów.

czytaj więcej » Przesiewanie piasku na plaży

Gmina Stepnica Przyjazna Seniorom

dodano: 2016-05-11 13:18:26

Nagrodzene gminy przyjazne seniorom. Link prowadzi do powiększonej wersji.Podczas V Kongresu „Obywatel Senior”, który odbył się w dniach 8-9 maja w Chorzowie – Gmina Stepnica otrzymała wyróżnienie za działania na rzecz seniorów.

Kongres „Obywatel Senior” to wydarzenie, podczas którego poruszane są najważniejsze sprawy związane z funkcjonowaniem i problemami osób starszych w naszym kraju.

Idea przyznawania wyróżnień dla Gmin Przyjaznych Seniorom zrodziła się z chęci promowania Gmin, które wpływają na poprawę jakości życia swoich starszych mieszkańców. Mają one na celu propagowanie zachowań i działań sprzyjających starszym mieszkańcom gmin. Podstawowymi kryteriami oceny przedsięwzięć jest przede wszystkim satysfakcja adresatów działań, utrzymanie poziomu świadczonych usług, ciągła poprawa podejmowanych inicjatyw oraz rozszerzenie katalogu działań. 

czytaj więcej » Gmina Stepnica Przyjazna Seniorom

Stepnica w Szczecinie, czyli Piknik Nad Odrą...

dodano: 2016-05-11 12:18:25

Stoisko promocyjne Gminy Stepnica. Link prowadzi do powiększonej wersji.Jak co roku, wśród stoisk Targów Turystycznych Market Tour, można było odnaleźć namiot Stepnicy. Tym razem przyciągał bogactwem tradycji, z jakimi kojarzy się zespół Stepniczanie. Na stoisku, poza wszystkimi edycjami płyt zespołu, można było również podziwiać ich stroje. Wiele osób skorzystało z tej okazji robiąc sobie przy nich zdjęcia. Jak zwykle na odwiedzających czekały materiały promocyjne: mapki i informatory turystyczne. Zainteresowanie Stepnicą było ogromne, tym bardziej, że stoisko wyróżniało się wizualnie na tle pozostałych, ale i gmina jest pod względem atrakcji wszechstronna: żeglarzy przyciągają mariny, grzybiarzy Puszcza Goleniowska, a surferów Czarnocin.

czytaj więcej » Stepnica w Szczecinie, czyli Piknik Nad Odrą...

20-lecie Frajdy w Czarnocinie

dodano: 2016-05-10 13:26:42

ośrodek frajda w Czarnocinie z lotu ptaka Serdecznie zapraszamy na Dni Otwarte do Ośrodka Frajda w Czarnocinie z okazji 20 – lat działalności Ośrodka Frajda. Pakiet ciekawych warsztatów, spotkanie z naturą, wodą, lasem i wspaniałymi ludźmi. Każdy kto szuka czegoś ciekawego i twórczego dla siebie i swojej rodziny - nie może tego przegapić.

Termin Wydarzenia: 26-29.05.2016r.

Program Dni Otwartych z okazji 20-lat FRAJDY w Czarnocinie

czytaj więcej » 20-lecie Frajdy w Czarnocinie

Przedstawienie p.t."Kraina z lodu"

dodano: 2016-05-10 11:03:21

zdjęcie z przedstawienia W piękne majowe popołudnie(9.05.2016r.) na zaproszenie Gminnej Biblioteki w Stepnicy, do świetlicy w Racimierzu przybył teatr Fantazja. Przedstawienie p.t."Kraina z lodu" w wykonaniu aktorów z Krakowa  wywarło miłe wrażenie na najmłodszych widzach z Racimierza i okolicznych miejscowości. Dzieci żywiołowo uczestniczyły w poszukiwaniach księżniczki Elsy, przez jej siostrę Annę. W drodze do lodowego zamku towarzyszył Annie również Kristoff wraz z zabawnym bałwankiem Olafem. Wytrwałość w dążeniu do celu oraz siła serc przyjaciół, co ciepłem swym stopi każdy lód,  spowodowała, że siostry się odnalazły i zapanowało lato w królestwie. A barwna scenografia posłużyła do wykonania pamiątkowych zdjęć z bałwankiem Olafem.

czytaj więcej » Przedstawienie p.t."Kraina z lodu"