Aktualności

Podpisano umowę na dofinansowanie

dodano: 2016-09-23 08:20:18

Moment podpisania umowy przez Burmistrza oraz Prezesa Zarządu WFOŚiGW. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęciaW dniu 21.09.2016 r. Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica podpisał umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinasowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 - 2020 inwestycji realizowanej przez Gminę Stepnica pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z modernizacją istniejącego składowiska osadowego na terenie oczyszczalni ścieków w Stepnicy.” Całkowita wartość projektu wynosi 1 020 810 zł w tym  wydatków kwalifikowanych wynosi 817 662 zł. Dofinansowanie wynosi 695 012 zł. Gmina po wybudowaniu tej infrastruktury odzyska też podatek VAT.

W ramach tej inwestycji wybudowane zostanie zadaszenie i uszczelnienie poletka osadowego w oczyszczalni ścieków oraz kanalizacja sanitarna w Miłowie, Stepnicy, Kopicach i kanalizacja wód popłucznych w stacji ujęcia wody w miejscowości Łąka.

Aktualnie przygotowywana jest dokumentacja przetargowa. Przetarg ogłoszony zostanie w przyszłym tygodniu. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca kwietnia 2017 r.

 

czytaj więcej » Podpisano umowę na dofinansowanie

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica

dodano: 2016-09-22 11:33:03

W związku z planowym przystąpieniem do zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Stepnica, wszyscy zainteresowani mogą składać wnioski o zmianę przeznaczenia nieruchomości  w SUiKZP obowiązującym na terenie gminy Stepnica do dnia 10.10.2016 r. w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy Stepnica ul. T. Kościuszki 4, 72-112 Stepnica.
We w wniosku proszę o podanie numeru oraz obrębu ewidencyjnego nieruchomości, której ma dotyczyć zmiana, danych wnioskodawcy oraz określenie oczekiwanego przeznaczenia wraz z uzasadnieniem.
Aktualnie obowiązujące  Studium  uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dostępne jest pod adresem www.stepnica.pl.
Dodatkowe informacje i wyjaśnienia można uzyskać pod numerem telefonu 91 418 85 21 wew. 18.

                                             Andrzej Wyganowski 

                                 Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

czytaj więcej » Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica

Koło Żeglarskie

dodano: 2016-09-22 08:21:45

zdjęcie grupowe uczestników szkółki żeglarskiej. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjeciaZbliża się koniec lata, wakacje również się skończyły i nasze koło żeglarskie także dobiegło końca. Koło żeglarskie odbywało się  przez okres wakacyjny, a zmagania młodych żeglarzy można było obserwować  na wodach zatoki Stepnickiej. Zajęcia żeglarskie prowadzone były przez instruktora Pana Mirosława Wyrąbkiewicza pod białymi żaglami łodzi typu Optymist. Projekt obejmowała zagadnienie teoretyczne oraz praktyczne a wzięło w nim udział ok. 30 dzieci z terenu gminy Stepnica. Udany sezon żeglarski 2016 przyniósł wiele uśmiechu i radości a udział w kole żeglarskim pozwolił dzieciom  i młodzieży aktywnie spędzić wakacyjny czas. Na zakończenie szkolenia zorganizowaliśmy naszym Optymistą  podsumowanie całego projektu  w Tawernie Panorama, zostały rozdane upominki i zdjęcia z tegorocznych zmagań. Nie było łatwo, pogoda w tym roku nas nie rozpieszczała.

czytaj więcej » Koło Żeglarskie

Przedszkolaki sprzątają świat

dodano: 2016-09-20 07:41:05

przedzszkolaki sprzątają świat Już od kilku lat nasze przedszkole bierze czynny udział w ogólnopolskiej akcji „ Sprzątanie Świata”. W dniu dzisiejszym 19 września  przedszkolaki w atmosferze emocjonalnego zaangażowania uczestniczyły w akcji i oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę.
Z roku na rok można zauważyć, że mieszkańcy Stepnicy coraz bardziej dbają o czystość naszego miasta.

czytaj więcej » Przedszkolaki sprzątają świat

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wkrótce w Naszym województwie

dodano: 2016-09-16 11:16:42

logo Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa Pilotażowy program dotyczący Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wprowadzony od początku lipca br. w trzech garnizonach podlaskim, pomorskim i stołecznym sprawdził się. W województwach, gdzie  innowacyjne przedsięwzięcie zostało wdrożone  wyraźnie podniósł się  poziom bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji podjęło decyzję o wdrożeniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie całego kraju.

czytaj więcej » Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wkrótce w Naszym województwie

"T-shirte" czyli jak zrobić oryginalną biżuterię

dodano: 2016-09-16 07:54:21

Uczestniczki projektu podczas robienia biżuterii z pasków bawełnianych. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia.

We wrześniu w Gminnym Ośrodku Kultury w Stepnicy, rozpoczęliśmy warsztaty rękodzielnicze „T-shirte", polegające na cięciu bawełnianych pasków,  potrzebnych do wykonania pięknych i rzadko spotykanej biżuterii tj. naszyjniki, wisiorki i bransoletki. W warsztatach udział bierze 13 osób, bardzo mile i szybko upływa nam czas przy robótkach, kawie, herbacie i ciasteczkach. Składam serdeczne podziękowanie pani Joannie Strzelczyk za wszelką pomoc i zaangażowanie się. Joasia służy nam wszechstronną pomocą i poradą.
 
Barbara Sandecka
Przewodnicząca Koła
PZERiI  

 

czytaj więcej » "T-shirte" czyli jak zrobić oryginalną biżuterię