Aktualności

Zawyją syreny alarmowe

dodano: 2015-10-09 14:23:34

Syreny alarmowe. Link otwiera powiększoną wersję zdjęcia.

Starosta Goleniowski – Szef Obrony Cywilnej Powiatu Goleniowskiego informuje, że w dniach 13 – 15 października 2015 r. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE – SAREX 15/II. Elementami przedsięwzięcia treningu ogólnokrajowego są epizody dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.

W dniach 13 i 14 października br. w godz. 8:00 - 16:00 Ośrodki Dowodzenia i Naprowadzania (ODN) będą emitować sygnały zgodne z trasą przelotu podejrzanego statku. Podczas ćwiczeń odbędzie się również trening systemu alarmowania i ostrzegania, podczas którego uruchomione zostaną syreny alarmowe. Po odebraniu z radiowej sieci ostrzegania o zagrożeniach z powietrza komunikatu o zagrożeniu na terenie powiatu goleniowskiego, zostaną włączone syreny alarmowe w trybie „Ogłoszenie alarmu” (modulowany dźwięk syreny w okresie trzech minut) oraz po odebraniu komunikatu o odwołaniu zagrożenia włączenie syren alarmowych w trybie „Odwołania alarmu” (ciągły dźwięk syreny w okresie trzech minut).

Starosta Goleniowski
Szef Obrony Cywilnej Powiatu Goleniowskiego
Tomasz Kulinicz

czytaj więcej » Zawyją syreny alarmowe

Pożegnanie lata w Kotlince

dodano: 2015-10-08 14:01:47

Zabawy z dziećmi w parku. Link otwiera powiększoną wersję zdjęcia.

01 – 02.10 przedszkolaki pożegnały lato w Ośrodku Edukacyjno  - Przyrodniczej „ Kotlinka”. Dzięki słonecznej pogodzie przedszkolaki czekając na upieczenie kiełbasek bawiły się na leśnej polanie. Zabawa była na 102!

A.Krawczyk

czytaj więcej » Pożegnanie lata w Kotlince

Ogłoszenie o przetargu nieograniczonym

dodano: 2015-10-07 15:08:03

Logo - Przetarg

Ogłoszenia Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica  o przetargu ustnym nieograniczonym na dzierżawę na okres 3 lat, części  nieruchomości gminnej (Kanału Młyńskiego) przeznaczonej na prowadzenie działalności przystani jachtowej. 

Ogłoszenie (PDF, 73KB)

czytaj więcej » Ogłoszenie o przetargu nieograniczonym

Konsultacje społeczne

dodano: 2015-10-07 09:22:14

Plakat informujący o konsultacjach społecznych. Więcej informacji w tekście.

Przyjdź na konsulatacje społeczne.

Cel spotkania

Lokalna Grupa Rybacka "Zalew Szczeciński" serdecznie zaprasza na konsultacje społeczne w ramach prac nad Lokalną Strategią Rozwoju na lata 2014 - 2020.

W trakcie spotkania przedstawione zostaną i poddane Państwa ocenie planowane cele i przedsięwzięcia Strategii.

Spotkanie będzie również doskonałą okazją do zapoznania się z możliwościami i kierunkami wsparcia jakie daje Program Operacyjny "Rybactwo i Morze na lata 2014 - 2020".

czytaj więcej » Konsultacje społeczne

Bezpłatne badania Mammograficzne

dodano: 2015-10-06 07:32:55

Plakat informujący o bezpłatnych badaniach mammograficznych. Szczegóły w treści. Link otwiera powiększoną wersję.

Zbadaj swoje piersi.

NZOZ MAMMO-MED Centrum Diagnostyki i Usług Medycznych zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne.

Mammobus przyjeżdza do Ciebie!

W dniu 21 paździenika 2015 roku w miejscowości Stepnica mammobus będzie ustawiony w godzinach 14:00 do 17:00 przy szkole podstawej przy ul. Krzywoustego.

Rejestracja telefoniczna pod nr 58 325 76 02, 58 325 76 05.

Bezpłatnymi badaniami objęte są Panie od 50 do 60 roku życia, które nie miały wykonywanych badań od 2 lat.

czytaj więcej » Bezpłatne badania Mammograficzne

Grzybobranie czas zacząć

dodano: 2015-10-05 18:54:25

Uczestnicy grzybobrania. Link otwiera powiększoną wersję.Późno w tym roku przyszedł sezon na grzyby, ale  o tym jak w pełni go wykorzystać wiedzą mieszkańcy Żarnowa, którzy 3. października rano z sołtysem na czele wyruszyli na wspólne grzybobranie. Dobre humory i piękna pogoda dopisały w 100 %  było więc bardzo sympatycznie.

Podczas grzybobrania wyłoniono dwie królowe. Jedną została Pani Małgorzata Brzezińska, która  nazbierała najwięcej grzybów, drugą  Pani Iwona Szeląg za znalezienie największego okazu oczywiście grzyba!! Paniom zostały wręczone nagrody bardzo praktyczne suszarki do grzybów ufundowane przez panią sołtys Bogusławę Podowa  i panią radną Anetę Dąbrowską. Każdy uczestnik dostał dyplom uczestnictwa w pierwszym sołeckim grzybobraniu.  Impreza zakończyła się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.  

czytaj więcej » Grzybobranie czas zacząć

Sprzątanie świata 2015

dodano: 2015-09-29 15:17:46

Dzieci uczesniczące w sprzątaniu. Link otwiera powiększoną wersję.W piątek, 25 września 2015 roku przedszkolaki  wzięły udział w corocznej, społecznej akcji pod nazwą „Sprzątanie świata”. Przedszkolaki wraz z paniami chętnie wyruszły na poszukiwanie porzuconych śmieci. Wszystkie dzieci otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie.  Zapełnione worki włożyły do kosza. Od dziś będą pamiętały, że należy dbać i szanować naszą przyrodę.
 

czytaj więcej » Sprzątanie świata 2015