Aktualności

Ptasia Grypa - Rozporządzenie

dodano: 2016-12-28 11:58:44

W związku z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków na terytorium Polski, Powiatowy Lekarz Weterynarii  przekazuje celem rozpowszechnienia treść Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozowju Wsi w sprawie zarządzenia środków zwiazanych z występieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.  

Poniżej tekst rozporządzenia:

czytaj więcej » Ptasia Grypa - Rozporządzenie

Za nami 80-ta rocznica śmierci Kapitana Roberta Hilgendorfa

dodano: 2017-02-12 11:19:54

Robert Hilgendorf portret. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia. Sławomir Turniak
 4-tego lutego minęła 80-ta rocznica śmierci Kapitana Roberta Hilgendorfa - patrona przystani żeglarskiej w Stepnicy. Dla przypomnienia tej wybitnej postaci czasów wielkich żaglowców publikujemy fragment tekstu pochodzącego z książki Hansa Georga Pragera ,,Reederei F. Laeisz, From Sailing Ships to Container Shipping''.  Książka ta to historyczny dokument obrazujący genezę powstania, rozwój i osiągnięcia funkcjonującego od ponad 190 lat  przedsiębiorstwa żeglugowego. Nazwa firmy pochodzi od nazwiska fundatora i założyciela Ferdynanda Laeisza, który z zawodu był kapelusznikiem. To właśnie armator F.Laeisz był właścicielem słynnych ,,P-Linersów'',  które były ukoronowaniem kunsztu szkutniczego epoki wielkich żaglowców przełomu XIX i XX wieku a Kpt. Robert Hilgendorf uznawany  był jako primus inter pares wśród ich dowódców.
H.G.Prager
 Reederei F. Laeisz, From Sailing Ships to Container Shipping
Słynni Kapitanowie FL 

czytaj więcej » Za nami 80-ta rocznica śmierci Kapitana Roberta Hilgendorfa

Zbiórka kasztanów i żołędzi

dodano: 2017-02-07 20:11:51

zdjęcie grupowe nagrodzonych przedszkolaków i przedstawicieli koła łowieckiego i Nadleśnictwa. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia. W ramach współpracy z  Kołem Łowieckim „Szarak” zorganizowaliśmy zbiórkę  kasztanów i żołędzi. Akcja ta trwała  od połowy września do końca października. Zebrane owoce będą karmą leśną zwierząt w okresie zimy.  Po raz kolejny przedszkolaki wykazały się dużym zaangażowaniem w akcji i odpowiedzialnością za środowisko. Udział w tej akcji wzięło 49 przedszkolaków.
Osoby które zebrały najwięcej kasztanów i żołędzi otrzymały tablety. wśród nich znaleźli się: Amelka Masternak i Wojciech Kubiak. Następnie MP4 dostał: Ksawery Wolniak. Piłką do nogi obdarowany został : Adam Stacewicz. Paletki otrzymali : Łucja Waszkowska, Kamil Szkiela, Szymon Kurszewski, Daria Wawrzyńska . Nagrody wręczał Prezes Koła Łowieckiego " Szarak" i przedstawiciele Nadleśnictwa Goleniów. Pozostali, którzy od września gromadzili kasztany i żołędzie otrzymali paczki wypełnione słodyczami.
Dziękujemy wszystkim za aktywny udział. Dzięki naszej zbiórce  leśne zwierzęta nie zaznają głodu w okresie zimy. 
Blanka Moszan

czytaj więcej » Zbiórka kasztanów i żołędzi

„ Niech żyje bal……”

dodano: 2017-02-07 20:04:56

dzieci podczas balu karnawałowego. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia.

Te słowa  towarzyszyły  nam od samego rana. W tym roku był prawdziwy  Smok, Królewna Śnieżka, Cyganka, Pirat, Policjanci, Wróżki i wiele innych postaci znanych z telewizji i bajek. Przy dźwiękach muzyki  prowadzonej przez zespół „ Combo”  bawiliśmy się świetnie.  Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie równie czarodziejsko i wesoło. Po szaleństwach odbył się  słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Radzie Rodziców dziękujemy za również za udekorowanie sali.


Rada Pedagogiczna

czytaj więcej » „ Niech żyje bal……”

Znaleziono psa!!!

dodano: 2017-02-06 08:52:37

fotografia przedstawiająca odnalezionego psa. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia.W dniu dzisiejszym tj. 06.02.2017 r. został schwytany przez Straż Miejską pies, który został przewieziony do gminnego kojca i z niecierpliwością czeka na swojego własciciela. Z pozyskanych informacji wiadomo, że zwierzę widziane było w miniony weekend na terenie Stepnicy. Pies jest łagodny i przyjazny, bardzo tęskni za swoim panem. Osoby znające miejsce pochodzenia psa lub jego właściciela proszone są o kontakt z pracownikiem tut. urzędu pod nr tel. 91 4188 521 w. 25 lub 502 046 647.

Z przyjemnością informujemy Państwa, że pies w dniu dzisiejszym tj. 15.02.2017 r. trafił do adopcji. Nowemu Włascicielowi dziękujemy za okazane wielkie serce.

czytaj więcej » Znaleziono psa!!!

Spotkanie z Moniką Marin -releacja

dodano: 2017-02-05 20:54:11

Monika Marin podczas składania autografów.Link prowadzi do powiększonej wersji zdjecia.W poniedziałek, 30 stycznia 2017 roku o godzinie 10:00 w szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Moniką Marin, szczecińską powieściopisarką, autorką bestselerowej trylogii dla młodzieży " Kroniki Saltamontes ". 
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas III - VI, gimnazjaliści z Gimnazjum im. Dywizjonu 303 i osoby dorosłe. Autorka zdradziła tajemnice tworzenia pierwszej części trylogii. Książka powstała za namową syna Adama ( obecnie 12 - latek i jeden z głównych bohaterów jej powieści ), który pragnął aby książka była gruba, pełna przygód i dialogów. To właśnie jej syn, był pierwszym " recenzentem" powieści. Zarys powieści kiełkował w głowie pani Moniki od dłuższego czasu, sam proces pisania trwał zaledwie dwa miesiące. Uczniowie dowiedzieli się co oznacza hiszpańskie słowo " saltamontes". Jest to określenie konika polnego, który w książce symbolizował tajemnicze bractwo.

czytaj więcej » Spotkanie z Moniką Marin -releacja

IX EDYCJA KONKURSU „POLSKA WIEŚ – DZIEDZICTWO I PRZYSZŁOŚĆ”

dodano: 2017-02-05 20:31:14

logo Polska wieś

KONKURS NA PRACE DOTYCZĄCE POLSKIEGO ROLNICTWA I OBSZARÓW WIEJSKICH

„POLSKA WIEŚ – DZIEDZICTWO I PRZYSZŁOŚĆ”

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła IX edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO.

Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

W RAMACH KONKURSU KAPITUŁA OCENI PRACE W DWÓCH KATEGORIACH:

1. Prace naukowe (m. in. prace doktorskie), popularno-naukowe i inne nienależące do tych dwóch kategorii, ale prezentujące szczególnie inspirujące i innowacyjne spojrzenie na problematykę rozwoju wsi;

2. Prace prezentujące dorobek kulturowy kraju i regionu, opisujące inicjatywy lokalne, dziedzictwo historyczne wsi (monografie wsi, archiwalne zbiory zdjęć stanowiące element dokumentacji, pamiętniki) oraz prace ilustrujące przykład sukcesu w rozwoju polskiej wsi. 

wiecej o konkursie                 karta zgłoszeniowa                   regulamin 

czytaj więcej » IX EDYCJA KONKURSU „POLSKA WIEŚ – DZIEDZICTWO I PRZYSZŁOŚĆ”