• Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
Dziś jest piątek 27 listopada 2015, dziś są imieniny: Waleriana i Maksymiliana
nasz kanał TV
LGD Szanse bezdroży
LGR
CZG
Polskie trasy
Krajobraz rzeczny
pogadaj
linia elektryczna
gaz
mikroporady

DOŻYNKI GMINNE 2013

dodano: 2013-08-26 23:33:22

24 sierpnia w Żarnowie odbyły się Dożynki Gminne. Rozpoczęła je uroczysta msza święta, którą odprawił ksiądz proboszcz Andrzej Oleszczuk z Parafii pw. Chrystusa Króla w Żarnowie.

Zaprezentowano 8 wieńców dożynkowych przygotowanych przez sołectwa: Gąsierzyno, Stepniczka, Bogusławie, Łąka, Widzieńsko, Miłowo, Żarnowo oraz Emilię Żurawską. Jury w składzie: Danuta Łukasik – Naczelnik Wydziału ARiMR w Nowogardzie,  Elżbieta Paździor – Firma Dekoratorska, Lucyna Sosnowska – nauczycielka Gimnazjum, Lidia Wyzińska – Dyrektor GOK oraz Witold Kaleczyc – Przewodniczący Rady Powiatu – wybrało najładniejszy wieniec, którym został ten przygotowany przez sołectwo Łąka. II miejsce zajął wieniec Widzieńska, a III wieniec wykonany przez sołectwo Stepniczka.

Kulminacyjnym momentem imprezy był obrzęd dożynkowy prowadzony przez zespół Stepniczanie. Podczas  ceremoniału dożynkowego Wójt Gminy - Andrzej Wyganowski podzielił się chlebem z mieszkańcami Gminy. Wspierany był przez Przewodniczącego Rady Gminy – Ryszarda Ławickiego, Starościnę – Barbarę Gancarczyk i Starostę Dożynek – Stanisława Gancarczyka.

Po części oficjalnej odbył się X Turniej Wsi. Do zabawy przystąpiło 11 sołectw, które rywalizowały w pięciu konkurencjach: Wbijanie gwoździa, Wodna gonitwa, Wyścig olbrzymów, Przecinanie jabłka i Rzut gumofilcem na odległość. Jury w składzie: Mariola Kwiryng – sekretarz Gminy, Paulina Blatkiewicz – instruktor GOK, Andrzej Wyziński – Dyrektor Gimnazjum oraz Hubert Pisula – student – miało bardzo trudne zadanie – liczenia, obserwowania i mierzenia wysiłku osób wybranych przez sołectwa. Po, bez mała trzygodzinnych zmaganiach, poznaliśmy wyniki Turnieju. W tym roku ponownie zwyciężyło sołectwo Łąka. Tuż za nimi była ekipa z Żarnowa i ekipa z Widzieńska.

Przy zachodzie słońca uczestniczyliśmy w energetycznym koncercie zespołu Bubliczki, po czym publiczność bawiła się przy muzyce w wykonaniu zespołu Alabaster.

Dużym zainteresowaniem podczas imprezy dożynkowej cieszyły się stoiska ze specjalnie przygotowanymi atrakcjami kulinarnymi.

Organizatorzy Dożynek Gminnych chcą podziękować wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu imprezy, zwłaszcza sołectwu Łąka.

Galeria zdjęć

Kalendarz imprez

Licznik
Odwiedziło nas:
3081560
osób
Dane adresowe

Urząd Miasta i Gminy Stepnica
ul. T. Kościuszki 4
72-112 Stepnica

tel. 091 418 85 21 - sekretariat
fax 091 418 85 80
e-mail: ug@stepnica.pl

Ważne informacje

NIP: 856-00-08-633
REGON: 000544220
konto: 70 1020 4812 0000 0502 0044 7870

Godziny pracy

Urząd jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia