Zajęcia edukacyjne dla dzieci

aktualizacja: 2015-12-10 21:37:48

ZAJĘCIA EDUKACYJNE BEZPIECZNA ENERGIA NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA I ZNACZENIA ENERGII ELEKTRYCZNEJ
dla dzieci z klas IV i V ZORGANIZOWAŁ WYKONAWCA PROJEKTU BUDOWA UNII 220 kV GUNKI-RECŁAW

Chcielibyśmy szerzej i w ciekawy sposób zapoznać dzieci z najbliższym im rodzajem energii, z którymi mają do czynienia, na co dzień, mówi Bogumił Augustyniak, Dyrektor projektu. Być może wyrosną z nich przyszli inżynierowie, ale przede wszystkim chcielibyśmy, aby stali się świadomymi odbiorcami energii elektrycznej.

W ramach zajęć uczestnicy będą m.in. samodzielnie budowali obwody elektryczne oraz wezmą udział w quizie podsumowującym przekazane informacje. Lekcje, przeznaczone dla uczniów klas IV-VI, mają na celu w przystępny i ciekawy sposób przekazać dzieciom wiedzę techniczną. Przygotowany materiał uwzględnia też założenia programowe z języka polskiego, matematyki i przyrody.

O linii elektroenergetycznej 220 kV Glinki - Recław

Planowana inwestycja, realizowana na zlecenie Polskich Sieci Elektroenergetycznych, polega na budowie ok. 33,6 km nowoczesnej linii elektroenergetycznej 220 kV( Projektowana trasa będzie przebiegać przez tereny powiatów: kamieńskiego, goleniowskiego, polickiego i miasta Szczecin. Część planowanego połączenia będzie wykorzystywać już istniejącą, jednotorową linię 220 KY Na terenie gmin Goleniów, Stepnica oraz Wolin zostanie wybudowana nowa. jednotorowa linia 220 KY

Zakończenie etapu przygotowawczego inwestycji planowane jest na czerwiec 2015 r. Miesiąc później ruszą pierwsze prace budowlane. Zakończenie działań montażowo-budowlanych oraz pozwolenie na użytkowanie linii planowane jest na październik 2017, zaś zakończenie testu eksploatacyjnego i odbiór końcowy linii elektroenergetycznej Glinki - Recław będzie miało miejsce w październiku 2018 r. Wszelkie informacje o inwestycji można znaleźć na stronie www.qlinki-reclaw.pl.

Powstanie nowej linii elektroenergetycznej 220 RY Glinki - Recław, obok zabezpieczenia dostaw energii elektrycznej dla województwa zachodniopomorskiego, będzie oznaczało dodatkowe korzyści dla lokalnej społeczności. Wśród nich znajdzie się stały podatek od nieruchomości wpływający do budżetów gmin. Poprawi się także energetyczne bezpieczeństwo regionu, a lepsza sytuacja w tym zakresie może być zachętą dla potencjalnych inwestorów w regionie.