Wokół tenisowych stołów

aktualizacja: 2015-11-25 19:31:30

Logo tenisa stołowegoBardzo dobrze w tegorocznych rozgrywkach spisują się młodzi tenisiści stołowi UKS Zalew Stepnica. W rozegranych w Międzyzdrojach Indywidualnych Mistrzostwach Województwa w kategoriach młodzieżowych nasi zawodnicy zdobyli 9 medali. W mistrzostwach rewelacyjnie zaprezentowali się Dawid Kosiński, który zdobył 2 złote i 1 srebrny medal, oraz Oskar Saładajczyk, który wywalczył 2 złote i 1 brązowy medal.

Wyniki naszych zawodników: Gra pojedyncza kadetów: 1 m. Kosiński Dawid, 3 m. Saładajczyk Oskar, 5 m. Blatkiewicz Bartosz. Gra podwójna kadetów: 1 m. Kosiński D./Saładajczyk O., 2 m. Blatkiewicz B./Lubarczyk Michał (KTS Koszalin). Gra mieszana kadetów: 1 m. Saładajczyk O/Kowalczuk Weronika (UKS Borne Sulinowo), 2 m. Kosiński D./Binięda Milena (Technik Smolnica), 5 m. Blatkiewicz B./Zygan Weronika (Chrobry Międzyzdroje). W kategorii juniorów na podium znaleźli się Rezmer Sebastian i Saładajczyk Patryk, którzy zajęli 3 miejsce w grze podwójnej. Trenerem tenisistów jest Karol Kania.

Dawid Kosiński, dzięki zdobyciu Mistrzostwa Województwa uzyskał kwalifikacje do Mistrzostw Polski Kadetów, które odbędą się w dniach 21-24.05.2015rw w Krośnie (woj. podkarpackie). W Mistrzostwach Polski udział zapewniony ma także Oskar Saładajczyk i drużyna kadetów (w składzie: Saładajczyk, Kosiński, Blatkiewicz), którzy ze względu na wysoki ranking posiadają limit Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Życzymy udanego występu w Krośnie.