Gimnazjum w Stepnicy na VIII miejscu w Polsce

aktualizacja: 2016-06-08 08:23:56

drużyna stepnickiego Gimnazjum W dniach 19-21 maja w Drzonkowie k. Zielonej Góry rozegrano Finał Ogólnpolski Gimnazjady w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. W turnieju udział wzięło 19 drużyn żeńskich i 17 męskich. Wśród najlepszych szkół w kraju w tej kategorii znaleźli się uczniowie Gimnazjum w Stepnicy. Drużyna w składzie: KOSIŃSKI DAWID, SAŁADAJCZYK OSKAR i BLATKIEWICZ BARTEK zajęła wysokie 8 miejsce. Nasi zawodnicy pokonali w grupie 3:0 Gimnazjum nr 2 Grodzisk Mazowiecki, 3:0 Gimnazjum nr 7 Grudziądz i przegrali 1:3 z Gimnazjum nr 2 Rzeszów. Zajęliśmy 2 miejsce w grupie i uzyskaliśmy awans do ćwierćfinału. W meczu o czwórkę ulegliśmy 0:3 Gimnazjum Drzonków (aktualnie V drużyna Gimnazjalnych Mistrzostw Świata) i pozostała nam gra o miejsce 5-8. W tym przedziale, mimo bardzo dobrej postawy przegraliśmy najpierw 1:3 z Gimnazjum Lubartów a o 7 miejsce po zaciętym meczu ulegliśmy 2:3 Gimnazjum Pszów. Był to bardzo udany turniej i wielki sukces naszych gimnazjalistów, których trenerem i nauczycielem jest KAROL KANIA. Gratulacje!!!