• Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
Dziś jest czwartek 18 grudnia 2014, dziś są imieniny: Gracjana i Bogusława
nasz kanał TV
gaz
mikroporady
LGR
CZG
Krajobraz rzeczny
pogadaj
linia elektryczna

Konsultacje społeczne

Zadaj pytanie

Regulamin:

 1. Zadać pytanie Burmistrzowi mogą wszyscy użytkownicy publicznej sieci Internet.
 2. Aby zadać pytanie należy wypełnić wymagane pola formularza.
 3. Burmistrz udziela odpowiedzi na zadane pytania w terminie do 14 dni roboczych.
 4. Nie będą publikowane pytania:
  1. na które już wcześniej została udzielona odpowiedź,
  2. obraźliwe i napastliwe w formie lub treści,
  3. ponaglające,
  4. nie dotyczące spraw służbowych.
 5. O tym, czy dane pytanie spełnia warunki regulaminu decyduje Burmistrz.
 6. Publikowane pytania są prywatnymi opiniami użytkowników.
 7. Burmistrz nie ponosi odpowiedzialności za treść pytań. Administrator strony posiada podgląd adresu IP osoby zadającej pytanie.
Autor: mieszkaniec data dodania: 2014-12-13 18:47:07

Witam Panie Burmistrzu na nowym osiedlu w stepnicy w bloku nr 4 klatka c nieswieci sie swiatlo tam gdzie sa liczniki prądu i drzwi sa nieszczelne ponieważ wieje przez drzwi jedne i drugie .

Odpowiedź:

Dzień dobry. Proszę swoje spostrzeżenia zgłosić Panu Markowi Górskiemu lub Pani Mirosławie Nowak z tutejszego urzędu.

                         Andrzej Wyganowski

              Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: xxx data dodania: 2014-12-13 11:25:43

Mam pytanie.czy mieszkańcy bloków w Łakach(nowych)mają obowiazek sprzatania klatek schodowych a dokładnie mycie ścian?Czy nie należy to do obowiązków pani sprzątaczki?Pozdrawiam.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Sprzątanie klatek schodowych i mycie ścian należy do obowiązków sprzątaczki.

                       Andrzej Wyganowski

          Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

 

Autor: Pomysłodawa data dodania: 2014-12-12 15:35:18

Witam panie Burmistrzu mam dla pana propozycję,która rozwiąże problem z rosnącym na dnie na plaży ''zielskiem''. zapewne widział pan jak niski jest poziom wody na naszej plaży w związku z tym można by przeprowadzić pracę zrywające wierzchnią część dna w celu wykopania korzeni roślin,oraz zebrania mułu.i nasypać na to świeży czysty piach lub żwir.wydaje mi się iż wtedy była by to najlepsza plaża w polsce pod względem dna

Odpowiedź:

Dzień dobry. Pomysł na pewno jest, ale mało realny do zrealizowania w krótkim czasie oraz mógłby być  dość kosztowny. Ze względu na to, że teren ten leży w obszarze Natura 2000 Zalew Szczeciński trzeba by wykonać odpowiednią dokumentację techniczną łącznie z wykonaniem raportu oddziaływania na środowisko dla tego przedsięwzięcia. Wykonanie takiego raportu trwa kilka miesięcy.  Ponadto należało by uzyskać zgodę dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie, który jest administratorem tego terenu w imieniu Skarbu Państwa. Wysypanie na odsłonięte dno czystego piachy raczej nie ma sensu ponieważ ten świeżo wysypany piach został by zabrany przez prądy wodne w głąb zalewu. Tak więc pozostaje nam systematyczne koszenie rosnących wodorostów. Ten zabieg i sytematyczne poprawianie się stanu czystości wody, doprowadzi do zaniku wodorostów.

                         Andrzej Wyganowski

            Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: mieszkanka gminy data dodania: 2014-12-10 22:38:11

Witam serdecznie. Panie Burmistrzu, wiem że nie jest to miejsce na tego rodzaju sprawę, ale nie mam innej możliwości. Czy mogła bym za pośrednictwem Pana Burmistrza PODZIĘKOWAĆ właścicielom sklepów, "U ROMANA" w Żarnowie i "ABC" w Racimierzu oraz KLIENTOM tych sklepów za bezinteresowny udział w przygotowaniu świątecznych paczek dla potrzebujących?Ludzie Ci okazali wielkie serce i wrażliwość.Był to odzew KLIENTÓW na akcję OPS "POSZUKIWANA POMOCNA PACZKA". Cieszę się że żyję wśród takich ludzi, gdzie dobro drugiego człowieka nie jest im obojętne. Wszystkim ludziom którzy przyczynili się swoją dobrą wolą, do uszczęśliwienia choć na chwilę drugiego człowieka ,dziękuję, oraz życzę wszystkiego dobrego i wszelkiej pomyślności. Pozdrawiam. mieszkanka

Odpowiedź:

A

Autor: ciekawski data dodania: 2014-12-08 22:41:20

Witam jedyne czego brakuje w Stepnicy to choinka, wydaje mi się, że chyba stać nas na taką małą ekstrawagancję, naprawdę proszę się zastanowić nad tą propozycją.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Ta choinka aby odniosła swój cel musiała by być odpowiednio duża, chyba szkoda drzewa. Ustroiliśmy w miarę możliwości naturalnie rosnące drzewa i to chyba wystarczy. Jeszcze nie tak dawno nie było żadnych gminnych ozdób świątecznych na naszych ulicach. Uroku i atmosfery świątecznej nadało by także naszej miejscowości ustrojenie ozdobami świątecznymi przez mieszkańców swoich zabudowań.

                                     Andrzej Wyganowski

                         Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

 

Autor: ciekawski data dodania: 2014-12-06 19:10:20

Witam Pana Burmistrza. Z tego miejsca chciałbym pogratulować iluminacji świątecznej w Naszym mieście, aż miło popatrzeć.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Dziękujemy. Ozdoby nie są zbyt okazałe, ale na tyle nas stać.

                                 Andrzej Wyganowski

                    Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Nikola data dodania: 2014-12-06 16:23:31

Witam czy nowe osiedle będzie ozdobione na święta

Odpowiedź:

Dzień dobry. Nie będziemy ozdabiać nowego osiedla na święta.

                          Andrzej Wyganowski

             Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: mieszkanka data dodania: 2014-12-06 16:22:05

panie burmistrzu kiedy pan zwolni z urzedu osoby bedace na emeryturze a zatrudni osoby potrzebujace pracy

Odpowiedź:

Dzień dobry. Na obecna chwilę nie widzę takiej potrzeby. W naszej gminie aktualnie bezrobocie wynosi  6,4 % i jest ono jednym z najniższych w województwie i osoby, które faktycznie chcą pracować mają możliwość znalezienia zatrudnienia. Ponadto do pracy w Urzędzie Miasta i Gminy wymagane są odpowiednie kwalifikacje.

                     Andrzej Wyganowski

           Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Paweł data dodania: 2014-12-06 13:10:47

Dzień Dobry. Zgłaszam że jadąc z Zielonczyna w kierunku Żarnowa około 150 m po prawej stronie przed znakiem miejscowość Żarnowo (teren zabudowany), od początku listopada leży w rowie martwe dzikie zwierzę. Dlaczego żadne służby drogowe nie zajmą sie tym? Ciało dzika już się rozkłada!

Odpowiedź:

Dzień dobry. Zgłoszono do Zarządu Dróg Powiatowych Starostwa Powiatowego w Goleniowie w celu zabrania tuszy padłego dzika.

                              Andrzej Wyganowski

                    Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Zainteresowany data dodania: 2014-12-05 12:06:33

Witam Panie Burmistrzu, gdzie mógłbym się zapoznać ze składami i osobami funkcyjnymi komisji Rady Miejskiej w Stepnicy?

Odpowiedź:

Dzień Dobry, składy poszczególnych komisji Rady Miejskiej w Stepnicy znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy Stepnica (BIP) w zakładce komisje. 

                    Andrzej Wyganowski

      Burmistrz Maista i Gminy Stepnica

Autor: Marta data dodania: 2014-12-04 19:50:56

dzień dobry panie burmistrzu czy na nowych blokach Stepnicy będzie kamera do by dobrze było jak by kamera była lub kamery były

Odpowiedź:

Dzień dobry. Na chwilę obecną nie planujemy monitoringu nowego osiedla.

                         Andrzej Wyganowski

            Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Nicola data dodania: 2014-12-04 16:28:31

Witam mam takie pytanie kiedy bedzie zrobiona klamka w bloku 2a

Odpowiedź:

Dzień dobry. Z informacji jaka otrzymałem od podinspektora d/s budownictwa Pana Marka Górskiego klamka ma być naprawiona w sobotę w tym tygodniu. 

               Andrzej Wyganowski

Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Mieszkaniec Raciierza data dodania: 2014-12-03 22:53:05

Dziękujemy za nowa lampę na ulicy Leśnej w Racimierzu. Nie chcę się czepiać ale wydaje się mi że została zamontowana w niewłaściwym miejscu,wybór tego miejsca był nie do końca przemyślany. Zostawiam to Panu do oceny. Więc tak jak ostatnio zapraszamy na Leśną po zmroku. Pozdrawiam

Odpowiedź:

Dzień dobry. Proszę o bezpośredni kontakt w tej sprawie.

                         Andrzej Wyganowski

             Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: data dodania: 2014-12-03 21:08:37

Panie wójcie mamy pytanie jest przychodnia w Łąnce ale cągle jest kłopot albo niema pani doktor albo zimno jest dużo ludzi starszych i małych dzieci a wydaje mi się jeżeli należymy tutaj to ciągle wysyłani jesteśmy do Stepnicy

Odpowiedź:

Dzień dobry. Te trudności wynikają z powodów osobistych Pani doktor tj. zwolnienie lekarskie. Rozmawiałem w tej sprawie z właścicielką NZOZ VITA, do której zwróciłem się z prośbą o polepszenie tego stanu.

                       Andrzej Wyganowski

             Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

 

Autor: wyborcy ze Stepnicy data dodania: 2014-12-03 10:35:07

Czy jest sposób na pociągnięcie do odpowiedzialności osoby, która na stronie internetowej "Nowa Stepnica" nazwała się "Elizą" i potraktowała nas mieszkańców za idiotów. Osoba ta napisała wprost, że ma Pan burmistrz za sobą wyborców - idiotów.To teraz należałoby zadać pytanie kim ona jest, jeżeli około 80% głosujących wyborców oddało na Pana głosy i jej zdaniem to wszyscy idioci. Warto, aby takie osoby poniosły odpowiedzialność za swoje słowa. Jeśli tylu ma idiotów w gminie wokół siebie to proponuję, aby ta cała "Eliza" szybko się wyprowadziła z naszej gminy i jednocześnie poniosła odpowiedzialność karną za woje słowa.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Tym osobom brak tzw. odwagi cywilnej i swoje opinie bardzo często obelżywe dla innych ludzi potrafią wyrażać tylko ukrywając się pod różnymi anonimami i myślę, że to im sprawia największą przyjemność. Dlatego raczej należy im współczuć niż oskarżać, chociażby z tego powodu, że funkcjonowanie tych osób to ciągły stres, przecież nic im się nie podoba, wszystko co robią inni jest złe, podejrzewam, że osoby te nigdy nie zaznały radości i satysfakcji z czynienia dobra dla innych.

Oczywiście istnieje możliwość dochodzenia swoich praw w przypadku naruszenia dóbr osobistych. W tym przypadku należy się zwrócić do podmiotu prowadzącego forum z informacją, że treści udostępniane w serwisie, naruszają dobra osobiste oraz zażądać niezwłocznego ich usunięcia. Można również zażądać od podmiotu prowadzącego forum udostępnienia danych identyfikujących autora tekstu, można również złożyć wniosek do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych o nakazanie prowadzącemu forum udostępnienie danych autora tekstu naruszającego dobra osobiste. Po otrzymaniu danych autora tekstu można wytoczyć mu powództwo sądowe o naruszenie dóbr osobistych.  

                           Andrzej Wyganowski

              Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Michał data dodania: 2014-12-02 17:13:04

dzień dobry panię burmistrze czy by pan z robił zabawę na Sylwestra na plaży fajnie by było

Odpowiedź:

Dzień dobry. Przykro mi ale nie przewidujemy organizacji zabawy sylwestrowej.

                             Andrzej Wyganowski

                   Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: !!!!! data dodania: 2014-12-01 08:26:05

Dlaczego straż miejska skoro się zgłasza mu jakiś problem to on zamiast jechać sprawdzić od razu to najpierw informuje osobę że przyjedzie i jedzie po dwóch dniach.Odrazy udzielę odpowiedzi,bo osoba u której proszono o interwencję jest znajomym Pana strażnika.Tak się nie robi,powinien traktować wszystkich jednakowo...

Odpowiedź:

Dzień dobry. Proszę w tej sprawie złożyć oficjalną skargę, co pozwoli mi na wszczęcie odpowiedniego postępowania.

                          Andrzej Wyganowski

             Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Xyz data dodania: 2014-11-30 23:25:51

Czy w żłobku i przedszkolu są wolne miejsca do pracy ? Pozdrawiam

Odpowiedź:

Dzień dobry. W tej sprawie należy się zwrócić do Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Pani Jolanty Jędrzejewskiej.

                            Andrzej Wyganowski

               Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

 

Autor: mieszkanka ul krzywoustego data dodania: 2014-11-30 16:24:09

Witam Chcialabym sie dowiedziec ile czasu jeszcze bedziemy pic wode z rur azbestowych

Odpowiedź:

Dzień dobry. Wodociągi wykonane z rur azbestowych nie mają żadnego wpływu na jakość wody, ani też nie stanowią zagrożenia dla naszego zdrowia. Nie przewidujemy wymiany wodociągów azbestowych, chyba że w przypadku remontu.  

                                          Andrzej Wyganowski

                            Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

 

Autor: elzbieta data dodania: 2014-11-30 10:29:35

Chcialabym dowiedziec sie kiedy bedzie dzialac kamera na bloku numer 9 .moje pytanie wynika z tad ze czesto na parkingach gdzie stawiam auto dochodzi do czestych uszkodzen porysowanie auta kradziez wycieraczek jest to uciazliwe i chcialabym wreszcie zakonczyc owe incydenty a niestety wiem ze bez dowodow nic nie moge zrobic a wiem rowniez ze owa kamera nie dziala.prosze o ustosunkowanie sie do mojej prosby.dziekuje

Odpowiedź:

Dzień dobry. Problem wynika z tego, że prowadzimy spór z firmą która montowała kamery.  Spór dotyczy naprawy w ramach gwarancji. Wszystko wskazuje na to, że do 15 grudnia kamera zostanie naprawiona.

                        Andrzej Wyganowski

            Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Kalendarz imprez

Licznik
Odwiedziło nas:
1714880
osób
Dane adresowe

Urząd Miasta i Gminy Stepnica
ul. T. Kościuszki 4
72-112 Stepnica

tel. 091 418 85 21 - sekretariat
fax 091 418 85 80
e-mail: ug@stepnica.pl

Ważne informacje

NIP: 856-00-08-633
REGON: 000544220
konto: 70 1020 4812 0000 0502 0044 7870

Godziny pracy

Urząd jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia