Aktualności

Nowe atrakcje wypożyczalni sprzętu pływającego i plażowego

dodano: 2017-06-26 11:50:51

W bieżącym sezonie plażowym wypożyczalnia sprzętu wodnego i plażowego znajdująca się na plaży w Stepnicy została doposażona w nowy sprzęt – deski SUP. Z angielskiego skrót ten oznacza stand up paddling tzn. najnowszy rodzaj pływania na desce, która jest połączeniem longboarda z kajakiem. Sup'a można uprawiać w wielu miejscach i w każdych warunkach. Pierwsze godziny na wodzie najlepiej jest spędzać w spokojnych, wręcz totalnie płaskich warunkach. A to właśnie zapewnia nasza stepnicka plaża. Na desce pływać można w pozycji leżącej, siedzącej oraz stojącej. Przyjdź i przekonaj się sam. Zapraszamy do wypożyczalni sprzętu pływającego i plażowego, która czynna jest codziennie w godz. 10:00 – 21:00.

czytaj więcej » Nowe atrakcje wypożyczalni sprzętu pływającego i plażowego

„Z alkoholem przegrasz"

dodano: 2017-06-26 08:58:50

bilbord kampanii  Z alkoholem przegrasz Sezon wakacyjny co roku wiąże się ze zwiększoną ilością wypadków na obszarach wodnych. Niestety, przyczyną niektórych z nich jest nietrzeźwość poszkodowanych, aż 30 % utonięć w Polsce spowodowana jest alkoholem. Wielu przyjezdnych wczasowiczów nie ma do czynienia na co dzień z obszarami wodnymi, część z nich także nie potrafi bądź słabo pływa. Niedostateczna umiejętność pływania lub zmęczenie połączone z alkoholem jest niezwykle niebezpieczne. Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego wspólnie z WOPR zainicjował kampanię „Z alkoholem przegrasz”. Celem kampanii jest propagowanie trzeźwości i ukazanie zagrożeń i negatywnych skutków spożywania alkoholu podczas wypoczynku nad i na wodzie.

Dekalog plażowicza

czytaj więcej » „Z alkoholem przegrasz"

Dni Stepnicy 2017

dodano: 2017-06-24 12:56:29

Zdjęcie przedstawia plakat Dni Stepnicy. Link prowadzi do powiększonej wersji.ZAPRASZAMY na Dni Stepnicy 2017

7 lipca 2017
11:00 – Turniej piłki nożnej dla dzieci – boisko Orlik w Stepnicy
21:00 – Nocny Turniej Tenisa Stołowego – hala widowiskowo sportowa w Stepnicy

8 lipca 2017 - Amfiteatr
  9:00 – Rozpoczęcie VI Regat Stepnica (Przystań na Kanale Młyńskim)
14:00 – Wioska rybacka – animacje dla dzieci
16:00 – Biesiada rybna – przygotowanie dania głównego na "Patelni plenerowej"
16:15 – Happening teatralny – Legenda o Stepnickiej Złotej Rybce
17:00 – Podsumowanie VI Regat Stepnica
17:30 – Koncert Orkiestry Wojskowej
18:30 – Degustacja dania rybnego z Największej w Polsce „Patelni plenerowej”
19:00 – Koncert Carmel
20:30 – Koncert Golden Life
od 22:00 – Bitwa DJ-ów

Podczas trwania imprezy zapraszamy na stoiska z gastronomią, w tym stoisko z rybą w różnych postaciach oraz na stoiska z rękodziełem, pamiątkami i atrakcjami dla dzieci.

9 lipca 2017 – Plaża
  9:00 – Wycieczka rowerowa po Gminie Stepnica
12:00 – XIV Turniej Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica
14:00 – Turniej Szachowy na Szacholandii
14:00 – Bezpieczne Wakacje – Festyn SMZS

czytaj więcej » Dni Stepnicy 2017

List Prezesa KRUS oraz komunikat o zagrożeniu upraw roślin

dodano: 2017-06-23 12:52:51

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Koszalinie przesyła w załączeniu list Prezesa KRUS adresowany do rolników i ich dzieci w którym przypomina o przestrzeganiu zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym, zapewnienia dzieciom opieki dorosłych podczas wakacji i nie angażowaniu do prac zawartych w wykazie czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

Komunikat o zagrożeniu upraw roślin

czytaj więcej » List Prezesa KRUS oraz komunikat o zagrożeniu upraw roślin

Granty Sołeckie dla Czarnocina i Gąsierzyna

dodano: 2017-06-21 08:46:26

podpisanie umowy na Granty Sołeckie 16 czerwca w siedzibie Urządu Miasta i Gminy w Stepnicy gościliśmy pana Olgierda Geblewicza Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Celem wizyty było podpisanie umów o dofinansowanie projektów w ramach programu Granty Sołeckie 2017. Wsparcie w ramach Programu otrzymały Sołectwo Gąsierzyno na budowę siłowni zewnętrznej oraz Sołectwo Czarnocin na budowę wiaty przy OSP w Czarnocinie. Gąsierzyno uzyskało wsparcie w wysokości 10 000. zł a Czarnocin 9800 zł. Należy podkreślić, że projekty z naszej Gminy zostały wyłonione spośród przeszło 550, które zostały złożone do Urzędu Marszałkowskiego. W ramach Grantów Sołeckich w tym roku wyróżniono 65 sołectw.

Ponadto Marszałek Województwa podpisał umowę z Parafią w Stepnicy reprezentowaną przez ks. Proboszcza Piotra Listwonia o dofinansowanie kolejnego etapu remontu kościoła w Stepnicy. Wysokość wsparcia wyniesie 15 000 zł. Będzie ona przeznaczona na prace polegające na wykonaniu izolacji ścian oraz remont elewacji.

czytaj więcej » Granty Sołeckie dla Czarnocina i Gąsierzyna

Zapraszamy na zawody wędkarskie

dodano: 2017-06-21 08:12:09

25 czerwca br odbędą się w Stepnicy kolejne zawody wędkarskie organizowane przez PZW Koło nr 52 w Stepnicy. Zawody odbędą się tym razem na rzece Gowienica. Zbiórka uczestników imprezy zaplanowana o godzinie 6.30 w okolicach Kanału Młyńskiego. Tam będzie można zaparkować samochody. Serdecznie zapraszamy. 

czytaj więcej » Zapraszamy na zawody wędkarskie

Festyn "Bezpieczna droga do szkoły - zdrowie"

dodano: 2017-06-16 12:12:21

W dniu 24 czerwca 2017r. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej i Poszkodowanej w Wypadkach Drogowych „SERCE” Zarząd Główny w Szczecinie organizuje Festyn z okazji 28 – Lecia. Festyn odbędzie się pod hasłem „Bezpieczne Wakacje – Zdrowie” w godzinach 10.00 -15.00 przy Szkole Podstawowej w Stepnicy.

Imprezę uświetnią pokazy sprzętu Ochotniczej Straży Pożarnej w Stepnicy, których kulminacją będzie pokaz ratownictwa drogowego, Oddział Żandarmerii Wojskowej zaprezentuje symulator wypadku. Będzie można zapoznać się z pracą Straży Granicznej w Świnoujściu. Dla dzieci przewidziano wiele atrakcji w tym zajęcia sportowe. Będzie można również skorzystać z bezpłatnych porad lekarzy specjalistów: kardiochirurg, chirurg urazowy, lekarz ortopeda ze Szpitala Wojskowego w Szczecinie oraz lekarz chorób wewnętrznych. Ponadto nieodpłatnie udzielane będą porady prawne.

Przypomnijmy, że ubiegłoroczny festyn przebiegał pod hasłem "Bezpieczna droga do szkoły - ochrona środowiska"

Patronat medialny nad imprezą objęły Głos Szczeciński, Telewizja Polsat i Telewizja TVN24.

Patronat honorowy festynu - Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie.

czytaj więcej » Festyn "Bezpieczna droga do szkoły - zdrowie"