Aktualności

Poszukiwani ludzie o wielkich sercach!

dodano: 2019-04-18 08:55:57

zdjęcie białego psa Ponawiamy apel do wszystkich ludzi o wielkich sercach!

Szukamy domu dla psa  znalezionego w dniu 15.03.2019 r.  w miejscowości Żarnówko. Pies w wieku ok. 3 lat, umaszczenia biało-brązowego,  przyjazny człowiekowi Do dnia dzisiejszego nie został ustalony właściciel psa. W związku z powyższym apelujemy do wszystkich mieszkańców o rozpowszechnianie wizerunku psa, celem znalezienia nowego właściciela. W tej sprawie należy kontaktować się z pracownikiem tut. urzędu pod nr te. 502 046 647 lub  91 418 85 21 w. 16.

W ramach adopcji zwierzę na życzenie może zostać wysterylizowane/wykastrowane na koszt gminy. Pies został zaszczepiony, dodatkowo osoba adoptująca zostanie zwolniona z opłaty od posiadania psa.

Nowy właściciel otrzyma zapas suchej karmy lub niezbędne wyposażenie do utrzymania psa np. nową budę, obrożę i smycz!

czytaj więcej » Poszukiwani ludzie o wielkich sercach!

Nie wypalaj traw !

dodano: 2019-04-18 08:16:05

paląca się trawa. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia.

Ustawa o ochronie przyrody zabrania wypalania łąk, pastwisk, nieużytków, rowów, pasów przydrożnych, trzcinowisk i szuwarów. Natomiast ustawa o lasach zabrania wypalania wierzchniej warstwy gleby i pozostałości roślinnych w lasach i na terenach śródleśnych w odległości do 100 m od granicy lasu.

czytaj więcej » Nie wypalaj traw !

Sukces młodej tenisistki

dodano: 2019-04-17 15:00:25

Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Zalew Stepnica Kinga Tołstyko uczestniczyła w miniony weekend wraz ze swoim trenerem Karolem Kanią w Mistrzostwach Polski Młodzików w tenisie stołowym w Brzegu Dolnym. Kinga spisała się znakomicie i wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski w grze podwójnej, a także 9 miejsce w grze pojedynczej. Gratulujemy sukcesu!

czytaj więcej » Sukces młodej tenisistki

Najnowocześniejsza łódź do patrolowania Zalewu Szczecińskiego trafiła do stepnickich policjantów

dodano: 2019-04-16 09:39:44

zdjęcie przedstawia łódkę która została przekazana stepnickiej policji. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjecia.

  1. kwietnia 2019 odbyło się uroczyste przekazanie funkcjonariuszom z Posterunku Policji w Stepnicy łodzi motorowej hybrydowej wartej prawie 300 tys. złotych, której zakup sfinansowano ze środków Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie i Lokalnej Grupy Rybackiej „Zalew Szczeciński”. Jednostka dzięki swym parametrom oraz wyposażeniu ułatwi patrolowanie akwenu, pomoże w walce z kłusownictwem oraz zapewni bezpieczeństwo na wodzie. Teren wód Zalewu Szczecińskiego podlegający posterunkowi jest duży, dlatego też zakup nowej łodzi jest jak najbardziej stosowny.

czytaj więcej » Najnowocześniejsza łódź do patrolowania Zalewu Szczecińskiego trafiła do stepnickich policjantów

Pieniądze na Lato w teatrze

dodano: 2019-04-15 13:24:43

logo LWT

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu zespołu projektowego na czele z Panem Michałem Krzywaźnia kolejny raz otrzymaliśmy dotację i to w maksymalnej wysokości: 40.000,00 zł. (słownie: czterdzieści tysięcy złotych). Projekt pn. " Człowiek - maszyna", otrzymał 87,75 pkt i uplasował się na II miejscu na liście beneficjentów programu Lato w teatrze +.

Program Lato w teatrze jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na dowód naszej wieści link : konkurs
 

 

czytaj więcej » Pieniądze na Lato w teatrze