Aktualności

UWAGA - Czasowe zamknięcie drogi w Stepnicy

dodano: 2021-10-27 15:26:08

uwaga

Informujemy, iż na podstawie przekazanych do tutejszego urzędu informacji od firmy  STRABAG w związku z inwestycją: „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 111 na odcinku Recław – Stepnica (Przejście przez Stepnicę Etap I)”, informujemy o  wprowadzeniu objazdu przez ul. Józefa Piłsudskiego oraz ul. Dworcową w miejscowości Stepnica w dniach  02.11 – 03.12.2021r. 

Niemożliwy będzie przejazd przez ul. B. Krzywoustego w okolicy skrzyżowania ul. B. Krzywoustego i ul. prof. Zbigniewa Religi, związane jest to z wykonywaniem przepustu i budową ronda, dlatego:

- ruch pojazdów z kierunku Szczecina zostanie skierowany na ul. Józefa Piłsudskiego  na skrzyżowaniu ul. B. Krzywoustego i Józefa Piłsudskiego z możliwością dojazdu do posesji ulic B. Krzywoustego (DW111) i Radosnej.

- ruch pojazdów z kierunku Wolin/Stepniczka zostanie skierowany w stronę Szczecina na ul. Dworcową na skrzyżowaniu  ul. B. Krzywoustego z ul Dworcową  z możliwością dojazdu do posesji ulicy B. Krzywoustego (DW111) i ulic boczny połączonych z ul Krzywoustego na odcinku od ul. Dworcowej do posesji 59 przy ul. B. Krzywoustego.

pismo firmy Strabag 

 

czytaj więcej » UWAGA - Czasowe zamknięcie drogi w Stepnicy

Konsultacje społeczne w sprawie nadania urzędowej nazwy miejscowości Łąka

dodano: 2021-10-27 14:33:30

konsultacje społeczne

Ogłoszenie o konsultacjach społecznych dotyczących nadania urzędowej nazwy miejscowości Łąka

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 61/2021 r. Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica z dnia
26 października 2021 r.
 w dniach od 26 października 2021 r. do dnia 05 listopada 2021 r. prowadzone są konsultacje społeczne w sprawie  nadania urzędowej nazwy miejscowości Łąka.

Konsultacje prowadzone są poprzez:

1. Przyjmowanie  opinii w formie ankiety konsultacyjnej stanowiącej załącznik do zarządzenia poprzez złożenie jej w Urzędzie Miasta i Gminy Stepnica ul. Tadeusza Kościuszki 4, 72-112 Stepnica lub elektronicznie na adres poczty e-mail: sekretariat@stepnica.pl .

2. Spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami miejscowości Łąka w dniu 4 listopada 2021 r. o godz. 16.00 w świetlicy wiejskiej w Łące.

                                                                                Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

                                                                                           Andrzej Wyganowski 

 

czytaj więcej » Konsultacje społeczne w sprawie nadania urzędowej nazwy miejscowości Łąka

Awaria wodociągu

dodano: 2021-10-27 09:18:28

awaria Wodociągi Zachodniopomorskie Sp. z o.o. uprzejmie informują, że podczas wykonywania prac przy przebudowie drogi wojewódzkiej nr 111 firma wykonująca prace uszkodziła wodociąg, w związku z tym w dniu 27.10.2021 r. nastąpiła przerwa w dostawie wody  z ujęcia w Łące.  Podjęto już prace związane z przywróceniem dostawy wody. 

Za utrudnienia przepraszamy

czytaj więcej » Awaria wodociągu

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje konkurs

dodano: 2021-10-22 13:37:29

konkurs KRUSII Ogólnopolski Konkurs Testowy z Zakresu Bezpiecznej Pracy w Gospodarstwie Rolnym – Rola Rolnika, by upadku unikał. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje II Ogólnopolski Konkurs Testowy z Zakresu Bezpiecznej Pracy w Gospodarstwie Rolnym – Rola Rolnika, by upadku unikał, który będzie przebiegał w formule on-line.

Więcej informacji 

czytaj więcej » Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje konkurs

"Transport - gwarancja pracy dla osób 30+"

dodano: 2021-10-20 15:21:51

prawo jazdy Centrum Doradztwa i Szkoleń Zawodowych Aleksander Igielski  realizuje projekt współfinansowany z RPO WZ 2014-2020 "Transport - gwarancja pracy dla osób 30+"  w ramach którego uzyskać  można bezpłatnie m.in. szkolenia na prawo jazdy, pośrednictwo pracy, poradnictwo zawodowe, kwalifikację wstępną przyśpieszoną  lub kurs instruktorsko metodyczny. Dla kogo jest projekt ? Dla osób biernych zawodowo lub bezrobotnych niezarejestrowanych w urzędzie pracy, emerytów, osób pokontraktowych, zamieszkujących na terenie województwa zachodniopomorskiego. Więcej na temat projektu znajdziecie Państwo tutaj: www.igielski.com.pl
 

czytaj więcej » "Transport - gwarancja pracy dla osób 30+"

Port morski w Stepnicy. Przeładunki rosną dzięki inwestycjom

dodano: 2021-10-15 13:46:34

port przełdunkowy

Przez port w Stepnicy przechodzi coraz więcej ładunków. Jest to możliwe dzięki zrealizowanym w ostatnim czasie inwestycjom.

W ubiegłym roku przez port w Stepnicy przeszło ponad 32 tysiące ton ładunków – to najlepszy wynik przeładunkowy portu w ostatnich latach. Wpłynęło na niego pogłębienie toru podejściowego do 4,5 metra na szerokości 40 metrów i powiększenie obrotnicy, która ma obecnie średnicę 130 metrów. Dzięki temu do portu położonego na południowo-wschodnim krańcu Zalewu Szczecińskiego mogą wchodzić statki o długości do 115 metrów, szerokości 13,5 metrów i zanurzeniu wynoszącym 4 metry, jak również blisko 100-metrowe barki i zestawy pchane o długości 125 metrów.

czytaj więcej » Port morski w Stepnicy. Przeładunki rosną dzięki inwestycjom