Aktualności

Granty Sołeckie dla Czarnocina i Gąsierzyna

dodano: 2017-06-21 08:46:26

podpisanie umowy na Granty Sołeckie 16 czerwca w siedzibie Urządu Miasta i Gminy w Stepnicy gościliśmy pana Olgierda Geblewicza Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Celem wizyty było podpisanie umów o dofinansowanie projektów w ramach programu Granty Sołeckie 2017. Wsparcie w ramach Programu otrzymały Sołectwo Gąsierzyno na budowę siłowni zewnętrznej oraz Sołectwo Czarnocin na budowę wiaty przy OSP w Czarnocinie. Gąsierzyno uzyskało wsparcie w wysokości 10 000. zł a Czarnocin 9800 zł. Należy podkreślić, że projekty z naszej Gminy zostały wyłonione spośród przeszło 550, które zostały złożone do Urzędu Marszałkowskiego. W ramach Grantów Sołeckich w tym roku wyróżniono 65 sołectw.

Ponadto Marszałek Województwa podpisał umowę z Parafią w Stepnicy reprezentowaną przez ks. Proboszcza Piotra Listwonia o dofinansowanie kolejnego etapu remontu kościoła w Stepnicy. Wysokość wsparcia wyniesie 15 000 zł. Będzie ona przeznaczona na prace polegające na wykonaniu izolacji ścian oraz remont elewacji.

czytaj więcej » Granty Sołeckie dla Czarnocina i Gąsierzyna

Zapraszamy na zawody wędkarskie

dodano: 2017-06-21 08:12:09

25 czerwca br odbędą się w Stepnicy kolejne zawody wędkarskie organizowane przez PZW Koło nr 52 w Stepnicy. Zawody odbędą się tym razem na rzece Gowienica. Zbiórka uczestników imprezy zaplanowana o godzinie 6.30 w okolicach Kanału Młyńskiego. Tam będzie można zaparkować samochody. Serdecznie zapraszamy. 

czytaj więcej » Zapraszamy na zawody wędkarskie

Festyn "Bezpieczna droga do szkoły - zdrowie"

dodano: 2017-06-16 12:12:21

W dniu 24 czerwca 2017r. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej i Poszkodowanej w Wypadkach Drogowych „SERCE” Zarząd Główny w Szczecinie organizuje Festyn z okazji 28 – Lecia. Festyn odbędzie się pod hasłem „Bezpieczne Wakacje – Zdrowie” w godzinach 10.00 -15.00 przy Szkole Podstawowej w Stepnicy.

Imprezę uświetnią pokazy sprzętu Ochotniczej Straży Pożarnej w Stepnicy, których kulminacją będzie pokaz ratownictwa drogowego, Oddział Żandarmerii Wojskowej zaprezentuje symulator wypadku. Będzie można zapoznać się z pracą Straży Granicznej w Świnoujściu. Dla dzieci przewidziano wiele atrakcji w tym zajęcia sportowe. Będzie można również skorzystać z bezpłatnych porad lekarzy specjalistów: kardiochirurg, chirurg urazowy, lekarz ortopeda ze Szpitala Wojskowego w Szczecinie oraz lekarz chorób wewnętrznych. Ponadto nieodpłatnie udzielane będą porady prawne.

Przypomnijmy, że ubiegłoroczny festyn przebiegał pod hasłem "Bezpieczna droga do szkoły - ochrona środowiska"

Patronat medialny nad imprezą objęły Głos Szczeciński, Telewizja Polsat i Telewizja TVN24.

Patronat honorowy festynu - Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie.

czytaj więcej » Festyn "Bezpieczna droga do szkoły - zdrowie"

Dzień otwarty w Delegaturach Krajowego Biura Wyborczego

dodano: 2017-06-16 07:39:36

urna wyborczaW środę, 21 czerwca br. w godzinach 9.00-15.00 Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w całej Polsce otworzą swoje drzwi dla wyborców. Każdy będzie mógł wziąć udział w konsultacjach kształtu kart do głosowania w przyszłorocznych wyborach samorządowych, zapoznać się z najważniejszymi zasadami przeprowadzania tych wyborów oraz poznać swoje prawa, wynikające z Kodeksu wyborczego.
W 49 Delegaturach Krajowego Biura Wyborczego, usytuowanych w obecnych i dawnych miastach wojewódzkich, urzędnicy KBW będą prezentować proponowaną przez Państwową Komisję Wyborczą kartę w formie broszury formatu A4 oraz alternatywną kartę wielkoformatową w formacie A0. Każdy wyborca będzie mógł podzielić się swoją opinią co do samej karty, jak i propozycji treści informacji o sposobie głosowania. Ponadto wyborcy będą mogli dowiedzieć się wszystkiego o prawie do głosowania, udogodnieniach dla osób niepełnosprawnych oraz zapoznać się z zasadami głosowania w wyborach samorządowych.

czytaj więcej » Dzień otwarty w Delegaturach Krajowego Biura Wyborczego

Mamy medale z mistrzostw Polski!

dodano: 2017-06-16 07:33:56

Zwycięzcy przy swoim katamaranie. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia. Nasi dwaj koledzy z Kopickiego Klubu KSKW „Szuwarek” Lesław Łukawski i Andrzej Wierzbicki wystartowali w dniach 10-11 czerwca w Mistrzostwach Polski w klasie Topcat. Na jeziorze w Zbąszyniu przeprowadzono 5 biegów w międzynarodowej obsadzie. Nasza osada zajęła 3 miejsce zdobywając uznanie i medale. W stawce startowali m.in. byli mistrzowie Polski i silne osady z Niemiec. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach.

Ahoj! Lech Zajda

czytaj więcej » Mamy medale z mistrzostw Polski!

Miejsce do nazwania

dodano: 2017-06-12 10:37:23

Baner do spektaklupt. Miejsce do nazwania. Link prowadzi do powiększonej wersji.PREMIERA - 17 czerwca 2017 r. - godzina 19:00 - Gminny Ośrodek Kultury

Punkt na mapie, przystanek, miejsce docelowe, nowy początek, dom, serce, cmentarz, więzienie...

To jak nazwiemy miejsce, w którym się aktualnie znajdujemy jest nierozerwalnie związane z naszym losem. Poznając powojenną historię mieszkańców Stepnicy, rozmawiając z naszymi rodzinami, czytając wspomnienia, oglądając stare zdjęcia stawiamy pytania: Jakie są moje korzenie? Jaka jest historia mojej rodziny? Kto tutaj mieszkał przed nami? Zderzamy obrazy z przeszłości z tym, co dzisiaj jest dla nas aktualne. Świat jest nam przedstawiany tak a nie inaczej, a to co dziwne, ciekawe, czasami wręcz odrażające i smutne przyciąga najczęściej naszą uwagę. Wyruszając w podróż po niejednoznacznej historii, poszukujemy własnej tożsamości, własnego miejsca... miejsca do nazwania.

czytaj więcej » Miejsce do nazwania

Dzień Patrona w Gimnazjum im. Dywizjonu 303 w Stepnicy

dodano: 2017-06-12 09:49:41

Zdjęcie z apelu z ikazji Dnia Patrona w Gimnazjum. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia.W dniu 9 czerwca br. społeczność Gimnazjum im. Dywizjonu 303 w Stepnicy celebrowała 7. rocznicę nadania imienia i wręczenia sztandaru szkole. Pan Andrzej Wyziński – Dyrektor Gimnazjum im. Dywizjonu 303, serdecznie przywitał naszych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością: pani Stanisława Rzymczyk – Wiceburmistrz Miasta i Gminy Stepnica, pani Beata Rogalska – Skarbnik Miasta i Gminy Stepnica, pan Ryszard Ławicki – Przewodniczący Rady Miejskiej w Stepnicy, pani Jolanta Jędrzejewska – Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy, pani Emilia Chlebcewicz–Piznal – Zastępca Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego
im. Konstantego Maciejewicza, pani Magdalena Ławicka – Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. ks. Jana Twardowskiego w Racimierzu, pani Marlena Smolarek – Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Małgorzata Gałan – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Stepnicy, pani Barbara Sandecka – animatorka działań kulturalnych w Stepnicy i (jak sama zaznacza - sympatyk naszej szkoły), pan Paweł Frasunkiewicz – Leśniczy Leśnictwa Stepnica, pani Patrycja Kopiecka – Sołtys Sołectwa Stepnica.

Jesteśmy bardzo dumni, że nasze zaproszenie przyjęli również znamienici goście: pan Tomasz Dźwigał – p.o. Naczelnika Oddziału Archiwum IPN w Szczecinie, kom. ppor. Ireneusz Ziemgowski – 8. Flotylla Obrony Wybrzeża w Świnoujściu, mjr Zbigniew Pałaka – Placówka Straży Granicznej w Szczecinie, ppłk Krzysztof Sosnowski – Komendant Placówki Straży Granicznej w Świnoujściu oraz gość specjalny: pan Robert Gretzyngier – Fundacja Historyczna Lotnictwa Polskiego.

Dzięki takim wizytom młodzież z naszej szkoły zdobywa kolejne, ważne doświadczenie w swoim życiu, że stanowiąc część społeczności lokalnej, przyczynia się również do kształtowania jej pozytywnego wizerunku.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie ciepłe i pokrzepiająca słowa, które padły
z ust zaproszonych gości.

czytaj więcej » Dzień Patrona w Gimnazjum im. Dywizjonu 303 w Stepnicy