Aktualności

Narkotesty dla Policji w Stepnicy

dodano: 2020-09-18 09:55:59

przekazanie narkotestów. Li

W dniu 18 września Pani Beata Rogalska Skarbnik Gminy,  a jednocześnie członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Stepnicy,  przekazała na ręce Pana Dariusza Mazurowskiego Kierownika posterunku Policji w Stepnicy narkotesty DrugWipe S6.  

Te specjalistyczne testy są bardzo ważnym narzędziem w codziennej pracy policjantów, a ich użycie będzie miało duży wpływ na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy. Testy najczęściej wykorzystywane są przez Policję do badania kierowców, w stosunku do których istnieje podejrzenie , że prowadzą pojazdy pod wpływem środków odurzających. Te proste w obsłudze urządzenia, w zaledwie kilka minut potwierdzają obecność narkotyków w organizmie osoby badanej.  Testy zostały zakupione z budżetu GKRPA w ramach Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2020.  

 

czytaj więcej » Narkotesty dla Policji w Stepnicy

Koło Gospodyń Wiejskich - zapraszamy na spotkanie informacyjne

dodano: 2020-09-18 08:49:42

koło Gospodyń Wiejskich Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stepnicy we współpracy z Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej w regionie szczecińskim Aktywa Plus Emilia Kowalska i Fundacja Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych KOMES, zaprasza mieszkańców Gminy Stepnica dnia 24.09.2020 r. (czwartek) o godz. 15:30 do Gminnego Ośrodka Kultury w Stepnicy, ul. Portowa 2 oraz o godz. 18:00 do świetlicy wiejskiej w Miłowie
na spotkanie animacyjne dotyczące możliwości wsparcia działań lokalnej społeczności OWES Szczecin, uzyskania informacji o procesie zakładania kół gospodyń wiejskich oraz zaproszenia do organizowanej przez OWES Akademii Lokalnego Lidera. 

Szczegółowe informację dotyczące spotkania można uzyskać bezpośrednio w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Stepnicy lub telefonicznie pod numerem telefonu 721 714 424

czytaj więcej » Koło Gospodyń Wiejskich - zapraszamy na spotkanie informacyjne

Miłowianki już działają

dodano: 2020-09-17 10:33:50

Założycielki koła gospodyń wiejskich . link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia „Miłowianki” to grupa aktywnych kobiet z miejscowości Miłowo, która postanowiła sformalizować swoją działalność i założyła Koło Gospodyń Wiejskich w Miłowie o takiej właśnie nazwie. Niewątpliwie inicjatorem działań była Pani sołtys  Mirosława Beczek. Obecnie do Koła  należy 10 osób. Członkowie zapewniają jednak, że są otwarci i każdy może dołączyć i zaangażować się w jego działalność.  Koło  swoim terenem działania objęło także miejscowości ościenne: Zielonczyn, Żarnówko i Stepniczkę.  „Miłowianki” chcą,  aby koło działało na zasadzie łączenia społeczności i integrowania się poprzez wspólne inicjatywy i uczestniczyło w różnych wydarzeniach gminnych, a sformalizowanie grupy miało tylko  pomóc w sięganiu po środki finansowe na ten cel. Jeszcze w tym miesiącu Miłowianki złożą wniosek do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o dotację, aby urzeczywistnić swoje plany.
Wszystkim Miłowiankom  serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy, wielu pasjonujących chwil, mnóstwa wrażeń i satysfakcji z działalności w kole. Natomiast pozostałe grupy niesformalizowane, a działające w swoich społecznościach gorąco zachęcamy do wzięcia przykładu z mieszkanek Miłowa.

czytaj więcej » Miłowianki już działają

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy

dodano: 2020-09-17 08:26:54

info o czyszczeniu kominów W związku ze zbliżającym się okresem jesienno – zimowym i związane z tym użytkowanie pieców grzewczych informujemy że istnieje obowiązek kontroli przewodów kominowych przez kominiarza zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 7 czerwca 2010 roku w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów rozdział 7:

§34.1. W obiektach lub ich częściach, w których odbywa się proces spalania paliwa stałego, ciekłego lub gazowego, usuwa się zanieczyszczenia z przewodów dymowych i spalinowych w okresach ich użytkowania.

- paleniska na paliwo stałe – co najmniej raz na 3 miesiące ;

- paleniska na paliwo płynne i gazowe – co najmniej raz na 6 miesięcy

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy

czytaj więcej » Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy

Zostań Honorowym Dawcą Krwi- zapraszamy 26 września 2020 r.

dodano: 2020-09-16 11:51:34

Zostań Honorowym Dawcą KrwiCzekamy na Ciebie dnia 26 września 2020 r.  SOBOTA w godz. 10.00 do 14.00 na parkingu przy przystanku PKS w Stepnicy.

Oddawanie krwi nie boli, jest bezpieczne, nie grozi zarażeniem, nie uzależnia. Pamiętaj ! Zabierz ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem.

Wystarczy chcieć! Nie musisz znać swojej grupy krwi. Wystarczy, że w tym dniu zjesz niskotłuszczowy posiłek, wypijesz większą ilość wody i tuż przed oddaniem powstrzymasz się od palenia papierosów.

Łączy nas krew, która ratuje życie!

Zostań dawcą

 

 

czytaj więcej » Zostań Honorowym Dawcą Krwi- zapraszamy 26 września 2020 r.

Narodowe Czytanie w Bibliotece

dodano: 2020-09-11 14:09:13

logo akcji narodowe czytanie Gminna Biblioteka Publiczna w Stepnicy  już po raz dziewiąty wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Jej celem jest promocja czytelnictwa i przypominanie najważniejszych dzieł polskiej literatury.  W bieżącym roku czytana była „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Fragmenty utworu czytali członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece.

czytaj więcej » Narodowe Czytanie w Bibliotece

Muszla koncertowa w Czarnocinie

dodano: 2020-09-11 08:41:14

Muszla koncertowa w Czarnocinie. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjecia.

Zakończono prace remontowe muszli koncertowej w parku w Czarnocinie.  Sołectwo Czarnocin na ten cel, uzyskało dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w ramach grantu sołeckiego  w wys. 10 000 zł.  Mieszkańcy dziękują pracownikom Urzędu Miasta i Gminy w Stepnicy za przygotowanie potrzebnej dokumentacji  oraz wykonawcy za realizację projektu. 

Jeśli dodać do tego uporządkowany teren parku  i zapał mieszkańców do kultury to już wkrótce możemy spodziewać się koncertów w przyjemnej scenerii.

czytaj więcej » Muszla koncertowa w Czarnocinie