Aktualności

Spotkanie Zespołu ds. Rewitalizacji

dodano: 2017-10-13 13:41:18

Szanowni Państwo,

w związku z realizowanym projektem „Partnerskie opracowanie Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Stepnica" informujemy, że Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica powołał Zespół ds. Rewitalizacji Gminy Stepnica.

Zespół powołany jest na czas przygotowania i realizacji Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Stepnica i jest społecznym organem konsultacyjnym Burmistrza w zakresie rewitalizacji Gminy Stepnica.

Do zadań Zespołu należy m. in. współpraca w zakresie:

- diagnozowania obszarów zdegradowanych oraz wyznaczania terenów rewitalizowanych,

- priorytetyzacji problemów dotykających obszar rewitalizacji,

- definiowania celów i kierunków działań procesu rewitalizacji,

- monitorowania i oceny wdrażania Lokalnego Programu Rewitalizacji.

Najbliższe posiedzenia Zespołu ds. Rewitalizacji zaplanowane jest na 18 października 2017 r. (środa) o godzinie 09.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Stepnica.

czytaj więcej » Spotkanie Zespołu ds. Rewitalizacji

Konsultacje - aktualizacja Wieloletniego Programu Współpracy Gminy Stepnica z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na lata 2016-2018.

dodano: 2017-10-11 12:03:24

Ogłoszenie

w sprawie aktualizacji Uchwały Nr VIII/78/15 Rady Miejskiej w Stepnicy z dnia 27 listopada 2015 r. w sprawie Wieloletniego Programu Współpracy Gminy Stepnica z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na lata 2016-2018.

czytaj więcej » Konsultacje - aktualizacja Wieloletniego Programu Współpracy Gminy Stepnica z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na lata 2016-2018.

Komunikat

dodano: 2017-10-11 09:09:41

zdjęcie konminów W związku z rozpoczynającym się okresem grzewczym informujemy, że na podstawie Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 7 czerwca 2010 roku w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów rozdział 7:

§34.1.W obiektach lub ich częściach, w których odbywa się proces spalania paliwa stałego, ciekłego lub gazowego, usuwa się zanieczyszczenia z przewodów dymowych i spalinowych w okresach ich użytkowania.

  • paleniska na paliwo stałe – co najmniej raz na 3 miesiące ;
  • paleniska na paliwo płynne i gazowe – co najmniej raz na 6 miesięcy

Ponadto informujemy, że w celu poprawy bezpieczeństwa pożarowego istnieje możliwość wyposażenia obiektów mieszkalnych w czujki p.poż ,oraz czujki tlenku węgla.

czytaj więcej » Komunikat

Spotkanie z zielarką

dodano: 2017-10-11 09:03:01

W dniu 26.09.2017r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Stepnicy odbyło się ciekawe spotkanie, które przeprowadziła Regina Łuska z Polic - zielarka fitoterapeutka. Podczas tych zajęć dowiedziałyśmy się bardzo dużo na temat ziół, często spotykanych na naszych łąkach, polach, na działkach, ogródkach (mamy ich w zasięgu rąk). Poruszane były tematy innych ziół, takich jak: podagrycznik, koniczyna, babka lancetowata wąsko i szerokolistna, mniszek lekarski, karbieniec, dzika marchew, jaskółcze ziele. Bardzo szeroko była omawiana pokrzywa. Podczas tego spotkania dowiedzieliśmy się, że z tych ziół można wykonać różne kremy, maści, syropy, szampony oraz zioła relaksujące podczas kąpieli. Organizatorką tak miłego spotkania była p. Lidia Barbasiewicz, której wszyscy serdecznie dziękujemy.

Uczestniczka spotkania Barbara Sandecka

czytaj więcej » Spotkanie z zielarką

Bezpieczna droga do przedszkola - spotkanie przedszkolaków z Policją

dodano: 2017-10-10 08:41:24

spotkanie przedszkolaków z Policją W poniedziałek 09.10.2017 r. w przedszkolu po raz kolejny odbyło się spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji z Goleniowa i Posterunku Policji ze Stepnicy w ramach akcji Bezpieczna droga do przedszkola”. Celem tego spotkania było kształtowanie prawidłowych, bezpiecznych zachowań w drodze do przedszkola i domu. Dzieci dowiedziały się o tym, w jaki sposób bezpiecznie przyjść do przedszkola. Poznały zasady bezpiecznego poruszania się po jezdni. Policjanci opowiadali przedszkolakom o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, uczulili małych słuchaczy na zachowanie ostrożności w stosunku do osób sobie nieznanych. Przypominali również o korzyści noszenia ubrań oznaczonych odblaskami. Dziękujemy policji za wizytę w naszym przedszkolu.

 

Grono Pedagogiczne

czytaj więcej » Bezpieczna droga do przedszkola - spotkanie przedszkolaków z Policją

Informacja Wojewody Zachodniopomorskiego

dodano: 2017-10-06 14:31:24

Informacja

W załączeniu zamieszczamy pismo Wojewody Zachodniopomorskiego Pana Krzysztofa Kozłowskiego dotyczące pomocy materialnej po przejściu Orkanu Ksawery.

czytaj więcej » Informacja Wojewody Zachodniopomorskiego