Aktualności

Prezentacja Gminy na Forum Gospodarczym

dodano: 2017-03-21 09:54:57

prezentacja Burmistrza na forum W dniu 14 marca burmistrz Andrzej Wyganowski na zaproszenie organizatora wziął udział w Welconomy Forum. Jest to forum gospodarcze, które odbywa się corocznie w Toruniu od 24 lat. W forum biorą udział przedstawiciele świata polityki, gospodarki i nauki z Polski i zagranicy. Burmistrz Andrzej Wyganowski jako prelegent uczestniczył w panelu dyskusyjnym pt. Wielki Sukces Małych Gmin i Miast, Czy To możliwe. Udział w forum pozwolił na zaprezentowanie rozwoju naszej gminy, oraz uzyskania praw miejskich przez Stepnicę. W dyskusji wzięli miedzy innymi udział radni Rady Miejskiej Torunia, posłowie, przedstawiciele organizacji pozarządowych, wójtowie i burmistrzowie.  Należy podkreślić, że danie możliwości zaprezentowania się na największym forum gospodarczym w Polsce jest bardzo dużym wyróżnieniem i promocją naszej gminy.

czytaj więcej » Prezentacja Gminy na Forum Gospodarczym

1% podatku dla "Zalewu Stepnica"

dodano: 2017-03-21 08:19:42

ulotka z prośba o przekazanie 1% na Zalew . Treść z ulotki w aktualności. Przekaż 1% podatku dochodowego dla UKS "Zalew Stepnica"

ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
Fundacja Partnerstwo numer KRS 0000197334 1% na Twój Klub Sportowy

Przekaż 1% podatku dochodowego na UKS Zalew Stepnica.

Aby przekazać 1% podatku należy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36,PIT -36L, PIT-37, PIT 38, lub PIT-28) podając:

 numer KRS: 0000197334 
podać cel szczegółowy: nazwę i adres klubu - Uczniowski Klub Sportowy Zalew Stepnica ul. Krzywoustego 4, 72-112 Stepnica
Zachęcamy Państwa do współpracy, dzięki której UKS Zalew Stepnica pozyska środki finansowe na rozwój fizyczny naszej młodzieży.

D Z I Ę K U J E M Y

czytaj więcej » 1% podatku dla "Zalewu Stepnica"

Nabór na stanowisko Asystent instruktora

dodano: 2017-03-20 18:09:39

Zdjęcie przedstawia logo GOK. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia.Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Stepnicy ogłasza nabór na stanowisko Asystent instruktora. Szczegółowe informacje na storonie www.bip.gok.stepnica.pl

czytaj więcej » Nabór na stanowisko Asystent instruktora

Bezpłatne szkolenie dla NGO

dodano: 2017-03-20 17:49:31

Zdjęcie przedstawia logo GOK. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia.Zapraszamy na szkolenie "Księgowo-prawne aspekty prowadzenia organizacji pozarządowej", które skierowane jest do prezesów i przewodniczących oraz skarbników i pozostałych członków zarządów. Szkolenie ważne ze względu na zmiany w sprawozdawczości finansowej NGO po nowelizacji ustawy o rachunkowości z 15 grudnia 2016r.
Szkolenie jest bezpłatne i odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Stepnicy 22 marca 2017 r., w godzinach 12:00-18:00.

czytaj więcej » Bezpłatne szkolenie dla NGO

Szkolny Klub Sportowy w SP Racimierz

dodano: 2017-03-15 10:08:13

zajęcia sportowe w ramach SKS w SP Racimierz

Od 20 stycznia br. odbywają się w SP w Racimierzu dodatkowe zajęcia sportowe w  ramach programu „Szkolny Klub Sportowy” i będą trwały do 15 grudnia. Uczniowie klas IV – VI systematycznie biorą udział w zajęciach sportowych, dwa razy w tygodniu po 60 minut. Nauczycielka, Irmina Łachacz prowadzi gry zespołowe: koszykówkę i siatkówkę, w których bardzo chętnie uczestniczą zarówno chłopcy jak i  dziewczęta.

Ideą programu jest wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży, organizacja i prowadzenie takich zajęć, kształtowanie zdrowych nawyków związanych z ruchem. Realizatorem tego zadania jest Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Szczecinie na zlecenie Ministra Sportu i Turystyki. Realizację programu współfinansuje Burmistrz MiG Stepnica.

Magdalena Ławicka

zdjęcia – Irmina Łachacz

czytaj więcej » Szkolny Klub Sportowy w SP Racimierz

Znaleziono psa !!!

dodano: 2017-03-15 09:33:42

zdjęcie psaW dniu dzisiejszym tj. 15.03.2017 r. do tut. urzędu została przywieziona suczka. Zwierzę znalezione zostało dzień wcześniej na Osiedlu Akacjowym w Stepnicy. Umaszczenie rude, wiek około 8 m-cy. Bardzo przestraszona, tęsni za swoim właścicielem. Osoby znające miejsce pochodzenia psa lub jego właściciela, a także zainteresowane podjęciem adopcji proszone są o kontakt z pracownikiem tut. urzędu pod nr tel. 91 4188 521 w. 25 lub 502 046 647.

Z przyjemnością informujemy Państwa, że własciciel psa odnalazł się i w dniu dzisiejszym zgłosił się po swoje zwierzę.

czytaj więcej » Znaleziono psa !!!

WEEKEND KOBIET czyli Kobiety, Pasje, Relaks

dodano: 2017-03-14 11:29:23

Na zdjęciu Burmistrz wręcza kwiaty i statuetkę pani Prokopowicz. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia.Wzorem lat poprzednich, obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet w Stepnicy, odbyły się poprzez realizacje cyklu wydarzeń w formie weekendowego spotkania. W piątek i sobotę  drzwi do Gminnego Ośrodka Kultury były szeroko otwarte dla chcących zaznać trochę kultury oraz relaksu.

Zwiedzający, a nawet grupy zainteresowanych, już w piątek, od rana przychodziły do GOK-u zobaczyć wystawę Artpasje Pani Krystyny Prokopowicz. Byli to uczniowie i nauczyciele stepnickich szkół.  Może wśród naszych młodych gości znajdzie się ktoś, kto zapragnie zostać artystą i sam zacznie tworzyć, tak jak Pani Krystyna.

czytaj więcej » WEEKEND KOBIET czyli Kobiety, Pasje, Relaks