Aktualności

Pies do adopcji!

dodano: 2016-11-23 12:56:40

Drodzy Miłośnicy zwierząt! Ponawiamy apel o pomoc w znalezieniu domu dla tego pięknego psa. Jest w typie rasy alpejski gończy krótkonożny, w wieku ok. 1 roku, młody szczeniak. Zwierzę pełne uroku, przyjacielskie, mądre, lubiące towarzystwo człowieka. Szukamy osoby odpowiedzialnej, która pokocha i zaopiekuje się nim najlepiej jak potrafi. Osoby chcące podjąć adopcję proszone są o kontakt z pracownikiem tutejszego urzędu pod nr tel. 914188521 wew. 25 lub 502 046 647.

Miło nam Państwa poinformować, że pies trafił do adopcji.

czytaj więcej » Pies do adopcji!

Uwaga ptasia grypa !!!

dodano: 2016-11-22 13:00:00

W związku z ujawnieniem w m. Modrzewie nowych kolejnych przypadków padnięcia ptaków zarażonych wirusem (HPAI) podtyp H5N8  na podstawie informacji przekazanych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii należy:

Wszyscy hodowcy drobiu, w szczególności posiadający gospodarstwa położone w pobliżu zbiorników wodnych powinni zachowywać szczególną ostrożność i stosować odpowiednie środki bioasekuracji minimalizujące ryzyko przeniesienia wirusa grypy ptaków do gospodarstwa, w szczególności:

- zabezpieczyć paszę przed dostępem zwierząt dzikich;

- nie karmić drobiu na zewnątrz budynków, w których drób jest utrzymywany;

- stosować w gospodarstwie odzież i obuwie ochronne;

- zabezpieczyć ściółkę przed dostępem dzikich ptaków;

Ponadto, wszystkie przypadki padnięć większej ilości drobiu, podejrzenia wystąpienia choroby zakaźnej drobiu hodowcy powinni zgłaszać do powiatowego lekarza weterynarii, lekarza weterynarii wolnej praktyki lub Burmistrza, .

Jednocześnie informuję, że szczegóły dotyczące ptasiej grypy znajdują się na stronach:

 http://piw.goleniow.ibip.pl/public/get_file.php?id=264693

http://piw.goleniow.ibip.pl/public/get_file.php?id=264704

Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica 

Rozporządzenie Wojewody - wirus ptasiej grypy 

Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Andrzej Wyganowski 

czytaj więcej » Uwaga ptasia grypa !!!

Spotkanie Seniorów

dodano: 2016-11-22 12:30:18

Sala wypełniona seniorami. Link prowadzi do powięksonej wersji zdjęciaJesienią dwie daty w  kalendarzu są okazją do świętowania dojrzałego wieku: 1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, a 14 listopada przypada Światowy Dzień Seniora. Zważywszy na te święta 16 listopada 2016 r. hala rekreacyjno –sportowa w Stepnicy zmieniła się w salę klubową. Spotkali się tam seniorzy z terenu naszej gminy, aby wspólnie spędzić trochę czasu. Imienne zaproszenie na ten dzień otrzymały osoby, które ukończyły 70 lat oraz ich, często nieco młodsi, partnerzy. Swą obecnością zaszczyciło nas ok. 150 osób, co jest potwierdzeniem potrzeby organizacji takich spotkań. Przybyła również najstarsza mieszkanka Stepnicy, Pani Stanisława, która w październiku świętowała setną rocznicę urodzin. Jej oraz wszystkim Seniorom życzymy wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia i radości.
Gości powitali: Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica Andrzej Wyganowski oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Lidia Wyzińska. Pan Burmistrz skierował do Seniorów wiele ciepłych słów i przekazał im informacje o najważniejszych, aktualnych działaniach w gminie.

czytaj więcej » Spotkanie Seniorów

Podwójne Mistrzostwo Powiatu dla Gimnazjum w Stepnicy

dodano: 2016-11-21 13:32:49

uczniowie Gimazjum w Stepnicy

16 listopada w Goleniowie piłkarze i piłkarki nożne Gimnazjum w Stepnicy brali udział w Gimnazjalnych Mistrzostwach Powiatu. Obie ekipy pokazały się z jak najlepszej strony, zwyciężając w zawodach. Dziewczyny w półfinale wygrały 3:1 z Gimnazjum nr 2 w Goleniowie a w finale pokonały 4:2 Gimnazjum Maszewo.

czytaj więcej » Podwójne Mistrzostwo Powiatu dla Gimnazjum w Stepnicy

Pies do adopcji!

dodano: 2016-11-15 09:53:53

Drodzy Miłośnicy zwierząt! Ponawiamy apel o pomoc w znalezieniu domu dla znalezionego w Racimierzu psa.

Zwierzę pełne uroku, przyjacielskie, mądre, lubiące towarzystwo człowieka. Szukamy osoby odpowiedzialnej, która pokocha i zaopiekuje się nim najlepiej jak potrafi. Osoby chcące podjąć adopcję proszone są o kontakt z pracownikiem tutejszego urzędu pod nr tel. 914188521 wew. 25 lub 502 046 647. Miło nam Państwa poinformować, że znaleziono nowy dom dla psa.

czytaj więcej » Pies do adopcji!

Podchody niepodległości w SP Racimierz

dodano: 2016-11-15 07:36:15

gazetka szkolna z okazji Dnia Niepodległości

W tym roku, w Szkole Podstawowej w Racimierzu, obchody Święta Niepodległości miały inny przebieg, niż w latach ubiegłych. W przeddzień 11 listopada, dzieci młodsze przyszły do szkoły odświętnie ubrane, w  biało-czerwone barwy. Klasa III, wraz z wychowawczynią Elżbietą Mazur, wykonała piękne, duże kotyliony, które były rozdawane mieszkańcom wsi.

czytaj więcej » Podchody niepodległości w SP Racimierz

Wieczornica z okazji Narodowego Święta Niepodległości:

dodano: 2016-11-14 14:28:24

Wieczornica przygotowana przez Gimnazjalistów

Oni walczyli o niepodległość”

Patriotyczne widowiska związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości organizowane są przez nauczycieli i uczniów Gimnazjum im. Dywizjonu 303. Zapoczątkowane przez Pana Marka Priiffera, z roku na rok stały się naszą ważną, lokalną tradycją. To uroczyste spotkanie upamiętnia wydarzenia z historii naszego kraju, bo przecież 11 listopada 1918 r. to niezwykle ważna data. Po 123 latach Polska odzyskiwała niepodległość. Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. To wówczas podpisano zawieszenie broni kończące I wojnę światową. Zgodnie z ustawą Sejmu z 15 lutego1989 dzień obchodzony jest pod nazwą Narodowego Święta Niepodległości.

czytaj więcej » Wieczornica z okazji Narodowego Święta Niepodległości: