Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

dodano: 2019-12-17 08:59:02

Logo mapy zagrożeń. Link prowadzi do strony plocji z mapą zagrożeń.

Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego ważnym jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Identyfikacja ta nie może przebiegać bez uwzględnienia oczekiwań społecznych. Takim narzędziem powinny być mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Mapy zagrożeń należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym. Powinny one służyć również optymalnej alokacji zasobów sprzętowo-kadrowych służb, w szczególności do podejmowania decyzji co do tworzenia komisariatów i posterunków Policji.

czytaj więcej » Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Centrum Prewencji Terrorystycznej ABW przygotowało kampanię społeczną 4U!

dodano: 2019-12-15 13:02:43

Logo kampanii 4U. Terrorism Prevention. Link prowadzi do powiększonej wersji logo.

Jej celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie zapobiegania i reagowania na zdarzenia o charakterze terrorystycznym. Kampania składa się z filmu promocyjnego i czterech animacji edukacyjnych, w których zaprezentowano procedurę (4 U!) — Uważaj! Uciekaj! Ukryj się! i Udaremnij Atak!. Procedura prezentuje zalecany sposób zachowania w przypadku wystąpienia ataku terrorystycznego.

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową kampanii społecznej 4U! ( www.4u.tpcoe.gov.pl ), na której znajdują się film oraz animacje edukacyjne przedstawiające sposób właściwego zachowania się w przypadku wystąpienia ataku terrorystycznego.

czytaj więcej » Centrum Prewencji Terrorystycznej ABW przygotowało kampanię społeczną 4U!

Nie wszyscy przedsiębiorcy muszą dokonać wpisu do Rejestru-BDO

dodano: 2019-12-05 10:48:42

logo waznej informacji.

Przypomnijmy, że pierwszy element BDO, czyli Rejestr-BDO został uruchomiony już w styczniu 2018 r. Obowiązkiem wpisu do rejestru objęte zostały m.in. podmioty wytwarzające, transportujące odpady oraz prowadzące ewidencję tych odpadów, jak również wprowadzający na terytorium kraju opakowania, produkty w opakowaniach oraz gospodarujący odpadami. Jednak sąpewne wyjątki, które zwalniają z obowiązku rejestracji. Jakie podmioty nie podlegają temu obowiązkowi?

Wpisowi do Rejestru-BDO nie podlegają:

czytaj więcej » Nie wszyscy przedsiębiorcy muszą dokonać wpisu do Rejestru-BDO

NOWA USTAWA „ŚMIECIOWA”, ZMIANY W GMINIE STEPNICA OD 01.01.2020 r.

dodano: 2019-12-05 10:36:33

logoty segreagcji śmieci. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia.

Szanowni  Mieszkańcy

1. Od dnia 1 stycznia 2020 r. wejdzie w życie ustawowy obowiązek selektywnego zbierania odpadów komunalnych dla wszystkich właścicieli nieruchomości.

2. Mieszkańcy, którzy dotychczas nie prowadzą selektywnej zbiórki odpadów komunalnych winni zapoznać się z zasadami segregowania odpadów komunalnych i złożyć nową deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Szczegółowe informacje dotyczące poprawnej segregacji można znaleźć na stronie internetowej www.stepnica.pl w zakładce ochrona środowiska – gospodarka odpadami. Ulotka dostępna tutaj

3. Zobowiązuje się wszystkich mieszkańców do podpisania pojemników na odpady zmieszane ( ulica, numer nieruchomości oraz numer lokalu).

4. Stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosić będzie 20zł od każdego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość.

Za stwierdzony brak selektywnej zbiórki odpadów grozi kara grzywny oraz podwyższona opłata za miesiąc lub miesiące, w których nie dopełniono tego obowiązku  w wysokości dwukrotności wysokości stawki opłaty czyli 40zł od osoby.

czytaj więcej » NOWA USTAWA „ŚMIECIOWA”, ZMIANY W GMINIE STEPNICA OD 01.01.2020 r.