Aktualności

KRUS: Zgłoszenie wypadku możliwe też przez ePUAP

dodano: 2021-04-16 13:19:16

plakat KRUS wypadki przy pracy Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że udostępniła na platformie ePUAP usługę „Zgłoszenie wypadku przy pracy rolniczej” co ułatwi zgłaszanie wypadku przy pracy rolniczej oraz składanie wniosku SR-23 o jednorazowe odszkodowanie z tytułu stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu spowodowanego wypadkiem przy pracy rolniczej, lub rolniczą chorobą zawodową.

Przed zgłoszeniem wypadku prosimy o zapoznanie się z informacjami na stronie internetowej (krus.gov.pl) – Jak zgłosić wypadek przy pracy rolniczej bez wychodzenia z domu? Zachęcamy wszystkich rolników, szczególnie w czasie pandemii, do korzystania z tej formy zgłaszania wypadku przy pracy rolniczej.

czytaj więcej » KRUS: Zgłoszenie wypadku możliwe też przez ePUAP

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

dodano: 2021-04-15 11:32:51

plakat ankieta Szanowni Mieszkańcy Gminy Stepnica!

Zapraszam do wypełnienia ankiety, która jest anonimowa i dobrowolna. Celem badania jest poznanie Państwa opinii na temat warunków życia w gminie oraz opinii dotyczących najważniejszych problemów społecznych, określenie potrzeb i wyznaczenie kierunków działań samorządu Gminy Stepnica w sferze społecznej. Zebrane informacje posłużą wyłącznie sporządzeniu zbiorczych zestawień i zostaną wykorzystane do opracowania Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Stepnica na lata 2021-2026.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSewtqiZ_nRBH-9pnvJoAVzbfDtnYfpqkYY-PpYfYrWwnX0bsw/viewform?usp=sf_link

 

Z góry dziękuję za wypełnienie ankiety.

Jarosław Gruszczyński - Dyrektor MGOPS w Stepnicy

czytaj więcej » Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Uwaga ważna informacja NSP 2021 r.

dodano: 2021-04-14 10:27:22

baner Narodwego Spisu Powszechnego Ludnośi i Miekszkań 2021 Szanowni Państwo,

Informujemy, że rachmistrzowie spisowi rozpoczną wywiady telefoniczne od 4 maja 2021 r., w kwietniu obowiązek spisowy wypełniamy jedynie poprzez:  samospis internetowy oraz kontakt z infolinią spisową pod numerem telefonu 22 279 99 99.

Przypominamy że udział w spisie jest obowiązkowy, a wszystkie dane zebrane w spisie objęte są tajemnicą statystyczną. Podstawą prawną przeprowadzenia spisu jest ustawa o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r.

 

czytaj więcej » Uwaga ważna informacja NSP 2021 r.

Pomóżmy Kacperkowi

dodano: 2021-04-13 14:24:15

Plakat z potrzebujacym Kacperkiem Kacperek Gorzelańczyk to mały mieszkaniec miejscowości Mosty.  Chłopiec ma 14 miesięcy. Pierwsze problemy z jego zdrowiem, a nawet życiem były już przy porodzie, ponieważ urodził się martwy i musiał być reanimowany. Więc sam start życia miał ciężki, a jednak wygrał pierwszą walkę w swoim życiu.   Chłopczyk później rozwijał się na pozór normalnie, aż do momentu, jak skończył roczek. Wtedy też rodzice chłopca usłyszeli tę straszną informację, że Kacperek może chorować na SMA – rdzeniowy zanik mięśni, czyli chorobę, która niszczy mięśnie dziecka, odbiera sprawność, siły, oddech… Po testach i wynikach, na które rodzice czekali 4 tygodnie, usłyszeli diagnozę i potwierdzenie tego, na co chory jest ich synek. Wówczas zaczęła się jego kolejna walka - walka z czasem, ponieważ Kacperkowi pomóc może jedynie terapia genowa, która wymaga podania leku nierefundowanego w naszym kraju – Zolgensma. Lek ten można podać do momentu, zanim chłopiec dojdzie do wagi 13,5 kg, ponieważ im będzie starszy i większy, tym bardziej będzie to dla niego ryzykowne. Tak więc goni nas czas. Kwota, którą trzeba uzbierać to prawie 9,5 miliona złotych. Jest to niewyobrażalnie wielka kwota, której sami rodzice, ich rodzina, znajomi, mieszkańcy Gminy Goleniów nie są w stanie uzbierać. Musimy wyjść poza gminę, powiat, województwo, aby cały kraj dowiedział się o Kacperku, bo wtedy rosną szanse na to, że się uda.

Pieniądze można wpłacić bezpośrednio na zbiórkę, klikając w link ↓

https://www.siepomaga.pl/kacper-sma

 

czytaj więcej » Pomóżmy Kacperkowi

PRZYPOMINAMY! - konieczna korekta deklaracji o wysokości opłaty za odpady !

dodano: 2021-04-12 11:49:44

korekta deklaracji o wysokości opłaty za odpady

Stan zagrożenia epidemicznego koronawirusem SARS - CoV -2 spowodował, iż znaczna ilość osób z naszej Gminy w tym czasie powróciła do swoich domów m. in. osoby pracujące poza granicami kraju oraz dzieci przebywające w czasie roku szkolnego poza miejscem zamieszkania ( internaty, akademiki ). Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach w przypadku zmiany danych będących podstawą ustalenia wysokości należnej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, właściciel nieruchomości jest zobowiązany złożyć nową deklarację w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła zmiana.  W związku z powyższym należy dokonać korekty deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zmieniając liczbę osób przebywających we wspólnym gospodarstwie domowym. Deklaracje można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta i Gminy w Stepnicy, zakładka ochrona środowiska i przesłać na adres mailowy: sekretariat@stepnica.pl, przesłać za pomocą e-puapu lub wypełnić deklarację  w sposób tradycyjny i wrzucić do urny – druki deklaracji dostępne są  na stojaku przed wejściem do tut. urzędu.

czytaj więcej » PRZYPOMINAMY! - konieczna korekta deklaracji o wysokości opłaty za odpady !

Załatwiaj swoje sprawy przez e-Urząd Skarbowy, a wizytę w urzędzie umawiaj na podatki.gov.pl

dodano: 2021-04-12 00:00:00

baner z akcji umów wizytę w Urzedzie skarbowym

  • Wiele spraw z urzędem skarbowym możesz załatwić on-line, m.in. przez serwis e-Urząd Skarbowy.
  • Jeśli musisz przyjść do urzędu skarbowego, umów wcześniej wizytę.
  • Obie usługi dostępne są na podatki.gov.pl. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo.

Trwa akcja rozliczania PIT za 2020 r., w czasie której miliony podatników składają swoje roczne zeznanie podatkowe. Wiele spraw z urzędem skarbowym możesz załatwić bez wychodzenia z domu on-line, m.in. poprzez uruchomiony od lutego 2021 r. serwis e-Urząd Skarbowy na podatki.gov.pl

czytaj więcej » Załatwiaj swoje sprawy przez e-Urząd Skarbowy, a wizytę w urzędzie umawiaj na podatki.gov.pl

Narodowy Spis Powszechny - Loteria promocyjna dla samospisujących

dodano: 2021-04-09 21:52:21

baner narodowego spisu powszechnego

Od 1 kwietnia br. Główny Urząd Statystyczny prowadzi Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Dane zebrane podczas spisów służą do opracowywania strategii i programów rozwojowych dla kraju, regionów i gmin.

Z uwagi na obecne zagrożenie epidemiczne związane z COVID-19 w celu umożliwienia efektywnego przeprowadzenia spisu   wydłużono czas  realizacji NSP 2021 o 3 miesiące, tj. do 30 września 2021.

Udział w spisie jest obowiązkowy, a wszystkie dane zebrane w spisie objęte są tajemnicą statystyczną. Podstawą prawną przeprowadzenia spisu jest ustawa o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r.

Główną metodą udziału w spisie jest samospis internetowy – na stronie internetowej spis.gov.pl należy zalogować się do aplikacji i wypełnić formularz spisowy. Samospis internetowy  trwa od 1 kwietnia do 30 września br. Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie przez Internet lub infolinię do 3 maja, dopiero od 4 maja br. sukcesywnie będą  kontaktować się rachmistrze, aby zrealizować spis w formie wywiadu telefonicznego.

Wraz z rozpoczęciem Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań  startuje Loteria promocyjna Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Szczegółowe informacje o loterii są dostępne na stronie internetowej: https://loteria.spis.gov.pl. Do udziału w loterii uprawnione są pełnoletnie osoby fizyczne, które spiszą się za pośrednictwem interaktywnej aplikacji dostępnej na stronie internetowej https://spis.gov.pl oraz zarejestrują się na stronie loterii.

czytaj więcej » Narodowy Spis Powszechny - Loteria promocyjna dla samospisujących