Aktualności

Znaleziono psa!

dodano: 2019-09-16 14:02:39

Dnia 15.09.2019 r. w godzinach popołudniowo- wieczornych pomiędzy Miłowem a Stepniczką schwytany został pies. Zwierzę w typie rasy myśliwskiej, o łagodnym usposobieniu. Na szyi posiada żółtą obrożę z kolcami (widoczna na załączonym zdjęciu). Osoby znające miejsce pochodzenia psa lub jego właściciela proszone są o pilny kontakt z tut. urzędem pod nr tel. 91 41 88 521 lub z komendantem straży miejskiej pod nr tel 510 253 280.

czytaj więcej » Znaleziono psa!

Stepnica Super liderem w zakresie profilaktyki grypy

dodano: 2019-09-11 11:24:38

Rada Naukowa „Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy” pod przewodnictwem prof. dr hab. med. Adama Antczaka przyznała  Gminie Stepnica zaszczytny tytuł  Super Lidera Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy . Statuetkę z rąk posłanki Pani Lidii Gądek Przewodniczącej
Parlamentarnego Zespołu ds. Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Profilaktyki odebrał Zastępca Burmistrza Ryszard Ławicki,  podczas  XI debaty ekspertów FLU FORUM 2019, która odbyła się 10 września w Sali Kolumnowej Sejmu RP  w Warszawie.  Tą prestiżową nagrodę otrzymało  jedynie 9 gmin w  Polsce.

Stepnica została nagrodzona za realizację w ramach Gminnego Programu Zdrowia - profilaktyki  i  bezpłatnych szczepień przeciwko grypie, które skutecznie realizuje od 2010 r. dla swoich mieszkańców. Gmina ponadto w ramach programu zdrowia  zrealizowała jeszcze szereg innych działań tj. bezpłatne badania przesiewowe i profilaktyczne ukierunkowane na wczesne wykrywanie chorób nowotworowych ( usg tarczycy,   węzłów chłonnych szyjnych i pachwinowych, wątroby i dróg żółciowych, układu moczowego, prostaty u mężczyzn pow. 40 r. ż.) przesiewowe w kierunku wykrycia chorób układu krążenia w tym usg tętnic szyjnych, jamy  brzusznej, pomiary ciśnienia tętniczego, wagi, badania fizykalne.

Obecnie pod obrady Rady Miejskiej  w Stepnicy trafiła uchwała w sprawie  przyjęcia programu polityki zdrowotnej pn. „Program profilaktyki i wczesnego wykrywania boreliozy w populacji osób dorosłych w Gminie Stepnica”, która niewątpliwe jest innowacyjna jeśli chodzi o profilaktykę i programy zdrowotne w samorządach. 

czytaj więcej » Stepnica Super liderem w zakresie profilaktyki grypy

Obchody Święta Niepodległości w Gminie Stepnica

dodano: 2019-11-06 16:58:36

Z okazji obchodów Święta Niepodległości w Naszej gminie

o godz. 11.30 odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym p.w. św. Jacka Odrowąża w Stepnicy.  Mszę św. uświetni obecność  Kompanii Honorowej Batalionu Logistycznego z Glewic  

O godz. 17.00  dzieci i młodzież z  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy jak co roku zapraszają na Wieczornicę  (hala widowiskowo- sportowa w Stepnicy).

czytaj więcej » Obchody Święta Niepodległości w Gminie Stepnica

XX EDYCJA TURNIEJU "Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU"

dodano: 2019-11-04 22:23:42

uczestnicy projektu tymbarka z podwórka na stadion. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia.

25 i 26 października br na boisku Orlik w Stepnicy odbyły się powiatowe finały turnieju "Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU".

W turnieju wzięły udział drużyny: LZS Przybiernów, Szkoła Podstawowa w Osinie, Akademia Piłkarska Manita Maszewo, AMP w Nowogardzie, Szkoła Podstawowa w Racimierzu, Zespół Szkolno-Przedszkolny w  Stepnicy i UKS Zalew Stepnica. W czwartek odbyły się rozgrywki w kategorii U-10 i U-12 chłopców. W Po 4 godzinach gry wyłonieni zostali zwycięzcy.

 

 

czytaj więcej » XX EDYCJA TURNIEJU "Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU"

Kolejne spotkanie konsultacyjne ws. naboru wniosków o dofinansowanie

dodano: 2019-10-24 10:11:17

Logo LGR Zalew Szczeciński W związku z ogłoszonym naborem wniosków przez Lokalną Grupę Rybacką Zalew Szczeciński zapraszamy osoby zainteresowane pozyskaniem środków na rozwój swojej działalności, lub jej utworzenie na kolejne spotkanie konsultacyjne. Spotkanie odbędzie się we wtorek 29.10.2019  w Urzędzie Miasta i Gminy. Pracownik biura LGR Zalew Szczeciński będzie udzielał indywidualnych porad od godziny 9.00 do 12.00. plakat informujący o spotkaniu

czytaj więcej » Kolejne spotkanie konsultacyjne ws. naboru wniosków o dofinansowanie