Aktualności

Interaktywna wystawa z okazji 10 lecia Teatru w Krzywym Zwierciadle

dodano: 2018-02-21 10:19:55

10 lecie Teatru w Krzywym Zwierciadle. Link prowadzi do powiększonej wersji.

Od początku lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Stepnicy prezentowana była interaktywna wystawa z okazji 10 lecia Teatru w Krzywym Zwierciadle.

Zorganizowane zostały także tematyczne warsztaty dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III Zespołu Szkolno Przedszkolnego im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy. W warsztatach uczestniczyło blisko 150 dzieci. Podczas warsztatów dzieci poznały historię stepnickiego teatru, zapoznały się ze słownictwem typowym dla świata aktorskiego i mogły przymierzyć nakrycia głowy, które "grały" w spektaklach. Dzieci chętnie uczestniczyły w działaniach dla nich przygotowanych. W odnowionej sali teatralnej wsłuchiwały się w ciszę, uczyły się trudnej sztuki oklasków. Miały także okazję poczuć się jak prawdziwi aktorzy wcielając się w role wymyślonych przez siebie postaci. Po wyczerpujących 1,5 godzinnych zajęciach mogły w nagrodę za bardzo dobrą współpracę wyrazić swoje emocje głośnymi krzykami i tupaniem nóg.

Mirosława Nowak

czytaj więcej » Interaktywna wystawa z okazji 10 lecia Teatru w Krzywym Zwierciadle

Konkursy w Gminnej Bibliotece Publicznej - rozstrzygnięte

dodano: 2018-02-21 08:55:59

Konkurs w bibliotece w Stepnicy. Link prowadzi do powiększonej wersji.

Konkursy zostały zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Stepnicy.

Zadaniem uczestników konkursu literackiego było opisanie najciekawszego wydarzenia z terenu naszej gminy.

Prace, które wpłynęły na konkurs plastyczny przedstawiały najciekawsze miejsce naszej gminy.

czytaj więcej » Konkursy w Gminnej Bibliotece Publicznej - rozstrzygnięte

Ankieta dla mieszkańców Gminy Stepnica

dodano: 2018-02-12 09:35:13

Stowarzyszenie Szanse Bezdroży Gmin Powiatu Goleniowskiego zaprasza mieszkańców naszego regionu a zwłaszcza gmin: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Osina, Przybiernów oraz Stepnica do wyrażenia opinii na temat warunków życia w gminie. Ankieta jest anonimowa a jej wyniki posłużą wyłącznie temu, aby dostosować Lokalną Strategię Rozwoju do potrzeb mieszkańców i regionu.


Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScICbIzUFLwOrrfhhrd__KM00lTLkuD6kzFylJB3BzUtGr6aQ/viewform

czytaj więcej » Ankieta dla mieszkańców Gminy Stepnica

Informacja dla mieszkańców Gminy Stepnica

dodano: 2018-02-12 09:23:38

Informujemy o możliwości odbioru deklaracji PIT-11 w sekretariatach Powiatowego Urzędu Pracy w Goleniowie i Filii PUP w Nowogardzie. Deklaracje można odbierać do 15 lutego.

Powiatowy Urząd Pracy w Goleniowie informuje, że przyjmowanie interesantów na stanowiskach merytorycznych (doradcy, pośrednicy), w sprawach związanych z zatrudnieniem cudzoziemców (oświadczenia, zezwolenia, odbiór dokumentów, dostarczanie dokumentów, weryfikacja, konsultacje), na stanowiskach merytorycznych (doradcy klienta, pośrednicy), w siedzibie urzędu w Goleniowie oraz w filii w Nowogardzie, odbywa się w godzinach: 10:00 do 14:00.

W pozostałych godzinach pracy urzędu, można składać dokumenty wyłącznie w sekretariacie.

czytaj więcej » Informacja dla mieszkańców Gminy Stepnica

Warsztaty teatralne

dodano: 2018-02-12 08:47:50

warsztaty teatralne. link prowadzi do powiększonej wersji.

W dniach 6-7 lutego wszystkie dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w warsztatach teatralnych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy. Dzięki nim przedszkolaki zaznajomiły się z podstawowymi pojęciami związanymi z teatrem, przygotowaniem aktorów do przedstawień. Dowiedziały się też, że ogromne znaczenie w teatrze mają gesty i ruch. Poza tym dzieci same ozdabiały maski, które zabrały później do domów. Wszyscy miło spędziliśmy ten wspólny czas. Kto wie...może udział w warsztatach dla niektórych będzie początkiem przygody z aktorstwem.

Katarzyna Grzelak

czytaj więcej » Warsztaty teatralne

Szybki PIT

dodano: 2018-02-02 14:46:31

czytaj więcej » Szybki PIT

Zaproszenie na warsztaty teatralne

dodano: 2018-01-31 08:35:38

W dniu 2 lutego 2018r. w Gminnym Ośrodku Kultury odbędą się warsztaty teatralne przeznaczone dla dzieci w wieku od 9 do 13 lat. Początek warsztatów o godz. 15:00. Wstęp wolny.

czytaj więcej » Zaproszenie na warsztaty teatralne