Aktualności

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

dodano: 2021-09-13 21:36:12

bezpieczna droga do szkoły logo

To projekt realizowany przez naszą gminę w ramach Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, który na przykładzie jednostki oświatowej – w naszym przypadku Zespołu Szkolno–Przedszkolnego im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy – ma za zadanie zbadać bezpieczeństwo naszych dzieci w drodze do szkoły. Pierwsza część procesu, a więc inwentaryzacja stanu istniejącego, została wykonana. Teraz na warsztat bierzemy fragment ulicy Dworcowej pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Bolesława Krzywoustego i Kolejową w Stepnicy!

Na utrudnienia dla ruchu pieszego we wskazanym miejscu uwagę zwracały osoby, z którymi wykonawcy projektu rozmawiali w trakcie badań w czerwcu bieżącego roku. Szczególnie ważne były dwie kwestie: codzienny ruch uczniów na trasie szkoła–osiedle przy ulicy Kolejowej, gdzie mieszka ich najwięcej w skali całej gminy, oraz przemieszczanie się młodych ludzi ze szkoły do parku w rejonie ulic Wojska Polskiego i Łąkowej. Problemem okazały się jednostronna lokalizacja i szerokość chodnika na ulicy Dworcowej oraz  blokowanie furtki wejściowej na teren szkolny przez zaparkowane samochody, co zwiększało zagrożenie dla bezpieczeństwa dzieci. Informacje pozyskane od młodszych i starszych mieszkańców Stepnicy potwierdzone zostały w trakcie obserwacji funkcjonowania układu komunikacyjnego miasta.

W związku z powyższym na wskazanym fragmencie ulicy Dworcowej testowo wprowadzona zostanie strefa zamieszkania. Oznacza to, że:

czytaj więcej » BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Sadza płonie, czad zabija. Żyj - Przypominamy o obowiązku

dodano: 2021-09-06 09:59:23

sadza płonie czad zabija. żyj. plakat kampanii społecznej. Komunikat Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy do właścicieli, zarządców i użytkowników budynków w związku z kampanią społeczną. Kampania społeczna „Sadza płonie. Czad zabija. Żyj." jest kontynuacją kampanii społecznych „Czyszczone kominy to mniejszy smog" oraz „Zaproś kominiarza".
Celem naszej kampanii społecznej jest, aby z roku na rok z powodzeniem zwiększała się liczba domów z zadbanymi i oczyszczonymi kominami bez zagrożeń, jakie wynikają z zapominania, dlaczego przewody kominowe zgodnie ze swoim przeznaczeniem powinny spełniać wymagania techniczne i eksploatacyjne określone w przepisach techniczno- budowlanych przywołanych w każdej kolejnej Ustawie Prawo Budowlane oraz w przedmiotowych normach budowlanych dotyczących przewodów kominowych i wentylacji. Przewody kominowe: dymowe, spalinowe i wentylacyjne w budynku, aby mogły być bezpieczne w użytkowaniu powinny się cechować spełnieniem nw. wymagań dotyczących:

czytaj więcej » Sadza płonie, czad zabija. Żyj - Przypominamy o obowiązku

Czy pamiętasz, że spis powszechny trwa tylko do 30 września? Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!

dodano: 2021-09-06 07:44:06

narodowy spis powszechny ludności  i mieszkańJuż tylko ten miesiąc został na spisanie się w obowiązkowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Nie spisałeś się jeszcze? Zrób to od ręki przez internet lub przychodząc do urzędu. Jeśli chcesz żeby przyszedł lub zadzwonił do Ciebie rachmistrz zgłoś to nam sms pod numer 509 567 353.

Obowiązek udziału w spisie powszechnym został uregulowany w art. 6 ust. 3 i art. 9 ust. 1 ustawy o statystyce publicznej (Dz. U z 2021 r. poz. 955).

Odmowa udzielenia informacji w spisie powszechnym, na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej (Dz. U z 2021 r. poz. 955), podlega karze grzywny.

Zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1775), obowiązkową metodą przekazania danych przez osoby fizyczne objęte spisem powszechnym jest samospis internetowy. Samospis można wykonać samodzielnie, za pomocą własnego urządzenia (komputera stacjonarnego, laptopa, smartfona itd.), bądź  w najbliższym urzędzie gminy. Urzędy gmin utworzyły w tym celu stanowiska komputerowe  z dostępem do Internetu, z których można skorzystać bezpłatnie. O ile zajdzie konieczność, Urząd Gminy zapewnia wsparcie upoważnionego pracownika Urzędu Gminy w realizacji samospisu przez Internet.

czytaj więcej » Czy pamiętasz, że spis powszechny trwa tylko do 30 września? Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!

Ankieta Potrzeb Młodzieży

dodano: 2021-09-02 23:01:15

plakat z kodem QR i adresm strony pod któym znajduje się ankieta. Przedstawiamy Państwu zapowiadaną wcześniej anonimową ankietę, którą może wypełnić każdy chętny młody mieszkaniec, naszej gminy. Ankieta przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży od 4 klasy szkoły podstawowej, do 25 roku życia. Uczniom naszych szkół podstawowych wypełnienie ankiety zostanie umożliwione w szkołach.

Chcemy się dowiedzieć z jakimi problemami w przestrzeni publicznej zmagają się młodzi ludzie, jakie są ich oczekiwania, co według nich należałoby zmienić,  co funkcjonuje dobrze, a co źle? Ankieta obejmuje wiele sfer  życia w Gminie Stepnica. Począwszy od kultury, skończywszy na turystyce i nie pomija też tematyki nauki zdalnej.  

 Ankieta dostępna jest od 1 do 25  września   na stronie ankietastepnica.pl  , przekierowanie do ankiety następuje również po zeskanowaniu dostępnego na plakacie kodu QR.

Zapraszamy Was do wypełnienia ankiety!

 

czytaj więcej » Ankieta Potrzeb Młodzieży

UWAGA - Czasowe zamknięcie drogi - przedłużony termin

dodano: 2021-08-31 10:04:16

logo budimex Informujemy, iż na podstawie przekazanych do tutejszego urzędu informacji od firmy  BUDIMEX zostaje wydłużony okres zamknięcia drogi nr 111 na odcinku Stepniczka- Miłowo do dnia 30.09.2021 r., z uwagi na roboty dodatkowe związane z rozbiórką nawierzchni oraz koniecznością przebudowy gazociągu w miejscowości Stepniczka.

Dojazd do posesji oraz działek znajdujących się na tym odcinku będzie możliwy tylko na podstawie posiadanej przepustki. W celu uzyskania przepustki należy skontaktować się z Panem Maciejem Bednarzem - kierownikiem budowy tel. 572-911-214, dla pozostałych osób zostanie wyznaczony objazd przez drogę powiatową (tzw. 13-stkę) do Zielonczyna. pismo Budimexu

Dodatkowo informujemy, iż już wydane przepustki nadal są ważne.

czytaj więcej » UWAGA - Czasowe zamknięcie drogi - przedłużony termin