Aktualności

Szkolenie dla organizacji pozarządowych

dodano: 2018-04-30 14:58:59

logo projektu Fundacja Fundusz Współpracy wspólnie z Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich zaprasza na szkolenie dla stowarzyszeń, klubów oraz fundacji, które odbędzie się 7-8 maja 2018 r. w Hotelu Jan w Darłówku. Tematyka szkolenia obejmować będzie następujące zagadnienia: proces stanowienia prawa (w tym jawność oraz dostęp do informacji publicznej). Udział w szkoleniu jest nieodpłatny.

Szczegóły dotyczące szkolenia, rekrutacji dostępne są na stronie www.prawonawsi.pl

czytaj więcej » Szkolenie dla organizacji pozarządowych

Kreatywny Piknik Rodzinny

dodano: 2018-04-30 14:29:18

W dniu 28 kwietnia 2018r., przy niezwykle słonecznej pogodzie, odbył się na terenie Przystani Kapitana Roberta Hilgendorfa Kreatywny Piknik Rodzinny. Duże pole do popisu miały tego dnia wszystkie przybyłe dzieci. Zumba z Panią Irminą Łachacz, bańki mydlane, baloniki, malowanie twarzy i zabawy z animatorami z „FIFI Land”, a do tego mega twister, zabawy z chustą i tunelem z Panią Małgorzatą Nicpoń-Mutkowską oraz trampolina i gry pieńkowe z członkami stepnickiego wolontariatu prowadzonego przez Panią Lidię Barbasiewicz, były wstępem do pozostałych zadań, które czekały przy „kreatywnym stole Pani Asi”.

czytaj więcej » Kreatywny Piknik Rodzinny

Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Stepnica

dodano: 2018-04-30 13:08:28

droga wojewódzka w Stepniczce

Z informacji uzyskanej od Pana Olgierda Geblewicza marszałka zachodniopomorskiego wynika, że już w maju b.r. nastąpi zakończenie modernizacji drogi nr 111 na odcinku Stepnica – droga krajowa S 3 w kierunku Goleniowa. Właśnie zostali wyłonieni wykonawcy ostatnich dwóch niezmodernizowanych odcinków. Chodzi o odcinek Modrzewie – S 3 / wartość zadania ok. 1,2 mln zł – wykonawca STRABAG Sp. z o.o. /, oraz odcinek w miejscowości Kąty / wartość ok. 1 mln zł – wykonawca PRD Nowogard S.A. 

Na pozostały odcinek drogi nr 111 Stepnica - do granicy naszej gminy w kierunku Recławia wydałem już pozytywną opinie środowiskową, także na ukończeniu jest dokumentacja projektowa, co oznacza, że na ten 23 kilometrowy odcinek będzie można w niedługim czasie ogłosić przetarg na wyłonienie wykonawcy. Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa wyżej wymienionego odcinka drogi.

czytaj więcej » Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Stepnica

Audycja o stepnickich rybakach

dodano: 2018-04-30 11:49:51

logo radio szczecin Zapraszamy dziś o godzinie 21.25 do wysłuchania audycji "Radio Szczecin na Wieczór". Przedstawiony zostanie reportaż Anny Kolmer pt „Rybacy to jedna rodzina”. W audycji będzie można usłyszeć wypowiedzi rybaków ze Stepnicy dotyczące rybołówstwa i portu rybackiego w Stepnicy.

czytaj więcej » Audycja o stepnickich rybakach

KOMUNIKATY o zagrożeniu upraw roślin

dodano: 2018-04-25 14:30:31

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Koszalinie

Oddział: Goleniów

zamieszcza KOMUNIKATY O ZAGROŻENIU UPRAW ROŚLIN

czytaj więcej » KOMUNIKATY o zagrożeniu upraw roślin

Ogłoszenie konkursu ofert na wybór realizatora Programu Profilaktyki i Promocji Zdrowia w Gminie Stepnica na lata 2016-2019

dodano: 2018-04-24 15:17:55

Zarządzenie Nr 39/2018 Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica z dnia 24 kwietnia 2018 r. w sprawie ogłoszenia konkursu ofert na wybór realizatora Programu Profilaktyki i Promocji Zdrowia w Gminie Stepnica na lata 2016-2019 w zkresie zwiększenia dostępności do badań przesiewowych i profilaktycznych w grupie tzw. chorób cywilizacyjnych pn. "Organizowanie i współorganizowanie badań przesiewowych ukierunkowanych na choroby XXI wieku w Gminie Stepnica".

Wzór oferty

Rozstrzygnięcie konkursu - protokół

czytaj więcej » Ogłoszenie konkursu ofert na wybór realizatora Programu Profilaktyki i Promocji Zdrowia w Gminie Stepnica na lata 2016-2019