Aktualności

Sukcesy Kopickich Żeglarzy

dodano: 2017-09-22 13:56:48

W Zbąszyniu w dniach 16-17 września 2017 r. odbyły się XXVI Regaty o Srebrną Szeklę Zbąszynia w klasie Top cat. Tradycyjnie wystartowali klubowicze Lesław i Krzysztof Łukawscy z Kopickiego Sportowego Klubu Wodnego "Szuwarek" z Kopic.
Po zaciętej walce na trasie kilku wyścigów, zajęli w klasyfikacji generalnej 3 miejsce !!!
W nagrodę otrzymali stosowne dyplomy i Puchar Srebrnej Szekli.
Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom.

 

 

czytaj więcej » Sukcesy Kopickich Żeglarzy

Z Wiatrem i Wodą - film

dodano: 2017-09-19 18:19:54

Na zdjęciu wystepy artystyczne w Stepnicy. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia.Powspominajmy - Gminny Ośrodek Kultury prezentuje film z działania realizowanego podczas tegorocznego sezonu: https://youtu.be/PIh8EpyqaV0

Z WIATREM I WODĄ – polsko-niemieckie działania kulturalne to projekt dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Budżetu Państwa – Fundusz Małych Projektów w ramach programu współpracy INTERREG V A Meklemburgia – Pomorze Przednie / Brandenburia / Polska w Euroregionie Pomerania.

czytaj więcej » Z Wiatrem i Wodą - film

Pogoń Szczecin Football Schools w Stepnicy

dodano: 2017-09-19 17:50:52

Na zdjęciu trenerka z zawodnikami. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia.Od marca bieżącego roku na terenie naszej gminy działa szkółka Pogoni Szczecin. Zrzesza ona w swoich szeregach 40 dzieci z terenu naszej gminy. Działają trzy grupy wiekowe: 4-6 lat, 7-9 lat i 10-12 lat. Każda z grup trenuje po dwa razy w tygodniu. Przez pół roku funkcjonowania Pogoń Szczecin Football Schools Stepnica dzieci wzięły udział w kilku turniejach, zarówno regionalnych jak i o zasięgu ogólnopolskim. Szkółka odnotowała już swoje sukcesy. W marcu w Przecławiu młodzi zawodnicy rywalizowali z innymi szkółkami Pogoni Szczecin w dwóch kategoriach wiekowych. Drużyna 10-12 lat wywalczyła 3 miejsce, natomiast zespół 7-9 lat zwyciężył w swojej kategorii wiekowej i zdobył okazały puchar. 18 maja na stadionach Pogoni Szczecin nasze dzieci uczestniczyły w turnieju Akademie Klasy Ekstra. Każda drużyna otrzymała puchary, a dodatkową wielką atrakcją było spotkanie z piłkarzami Pogoni Szczecin. Były zdjęcia, autografy i mnóstwo emocji. W maju stepnicka szkółka była organizatorem turnieju z okazji 3 maja w Stepnicy. Drużyna zdobyła 3 miejsce. W lipcu na stadionie w Stepnicy odbył się kolejny turniej z okazji Dni Stepnicy, który zgromadził 10 drużyn. Nasi piłkarze uplasowali się na 2 miejscu w kategorii starszej i 3 miejscu w kategorii młodszej.

czytaj więcej » Pogoń Szczecin Football Schools w Stepnicy

Modernizacja Gminnego Ośrodka Kultury w Stepnicy

dodano: 2017-09-19 13:34:25

Na zdjęciu logo MKiDN. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia.Rozpoczęliśmy realizację projektu p.n. Modernizacja Gminnego Ośrodka Kultury w Stepnicy - zakup wyposażenia i remont pomieszczeń pracowni artystycznych, realizowanego w ramach programu Infrastruktura Domów Kultury, którym zarządza Narodowe Centrum Kultury. Projekt zakłada przeprowadzenie modernizacji sal/pracowni Gminnego Ośrodka Kultury w Stepnicy w tym remont i unowocześnienie sali taneczno–teatralnej, stworzenie pracowni artystyczno–rękodzielniczej, pracowni muzycznej oraz zaaranżowanie przestrzeni galeryjnej i magazynowej oraz  doposażenie w niezbędny, specjalistyczny sprzęt.
GOK jest miejscem na terenie gminy, gdzie prężnie działają różnego rodzaju grupy artystyczne. Unowocześnienie sal/pracowni jest kolejnym etapem w rozwoju instytucji, co pozwoli na zwiększenie możliwości rozwoju ciekawych wydarzeń edukacyjnych i artystycznych.

czytaj więcej » Modernizacja Gminnego Ośrodka Kultury w Stepnicy

Gmina Stepnica Liderem w innowacjach w zakresie profilaktyki grypy

dodano: 2017-09-18 13:44:01

Gmina Stepnica Liderem w innowacjach w zakresie profilaktyki grypy. Link prowadzi do powiększonej wersji.Gmina Stepnica Liderem w innowacjach w zakresie profilaktyki grypy

W dniu 14 września w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie podczas IX Debaty Ekspertów Flu Forum Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy, Gminie Stepnica przyznano tytuł „Lidera w innowacjach w zakresie profilaktyki grypy”. Tytuł lidera przyznano naszej Gminie w uznaniu dla zasług na rzecz szerzenia profilaktyki grypy oraz za trud wkładany w realizację ważnych zadań z zakresu promocji ochrony zdrowia.

Nagrodę w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica odebrała Pani Alina Adamowska-Karczewicz Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Stepnicy, która jest osobą najbardziej zaangażowaną w realizację Programu Zwalczania Grypy. Dzięki Programowi seniorzy mają możliwość korzystania z bezpłatnych szczepień, unikając grypy i jej poważnych powikłań. Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy wyróżnia najaktywniejsze samorządy, które z największym zaangażowaniem i uwzględniając najnowsze osiągnięcia medycyny realizują projekty zdrowotne w zakresie profilaktyki grypy. Program Zwalczania Grypy Gmina Stepnica realizuje od 2010 r.

 

czytaj więcej » Gmina Stepnica Liderem w innowacjach w zakresie profilaktyki grypy

SEZON KOŁA ŻEGLARSKIEGO 2017 DOBIEGŁ KOŃCA

dodano: 2017-09-18 13:28:42

SEZON KOŁA ŻEGLARSKIEGO 2017 DOBIEGŁ KOŃCA.SEZON KOŁA ŻEGLARSKIEGO 2017 DOBIEGŁ KOŃCA

Koniec wakacji to również zakończenie tegorocznego Koła żeglarskiego, które prowadzone było przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Stepnickiej – Lokalna Organizacja Turystyczna. Ten sezon był ciężki dla uczestników, gdyż pogoda Nas nie rozpieszczała, ale mimo zmaganiom pogodowym zajęcia odbywały się przez cały okres wakacyjny na wodach zatoki Stepnickiej.

czytaj więcej » SEZON KOŁA ŻEGLARSKIEGO 2017 DOBIEGŁ KOŃCA