Aktualności

#KLUCZdoKULTURY

dodano: 2019-03-12 08:40:35

kultura dostępna logotyp

#KLUCZdoKULTURY to najnowsza propozycja Gminnego Ośrodka Kultury skierowana do społeczności lokalnej całej Gminy Stepnica. Na realizację tego zadania dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura dostępna ośrodek otrzymał dotację w wysokości 80.000,00 zł. Na ponad 130 wniosków, które otrzymały dofinansowanie, stepnicki wniosek znalazł się na 20 miejscu z imponującą liczbą 80,25 punktów.
Celem programu „Kultura Dostępna” jest wspieranie zadań służących ułatwieniu dostępu do kultury, skierowanych do szerokiego grona odbiorców i sprzyjających integracji społecznej.

czytaj więcej » #KLUCZdoKULTURY

Krokusy już kwitną

dodano: 2019-03-11 13:35:13

rozkwitajace krokusy. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjecia. Choć do kalendarzowej wiosny jeszcze ponad tydzień, a pogoda ostatnio nas nie rozpieszcza, to w przebłyskach wiosennego słońca kolorami mienią się rozkwitające pięknie krokusy. W naszym pędzie dnia codziennego znajdźmy chwilę, aby przespacerować się i nasycić oczy tymi pięknymi zwiastunami wiosny. Kolorowo zrobiło się już w centrum miasta przy pomniku, przy wejściu na plażę, przy wjeździe do miasta, a także na nowym osiedlu. Jest to efekt dwuletnich nasadzeń, podczas których wysadzono 9500 tysiąca „cebulek”. Krokusy to roślina mało wymagająca ale bardzo efektowna z uwagi na porę kwitnienia. Raz zasadzone bulwki pozostają w tym samym miejscu przez kilka-kilkanaście lat.

czytaj więcej » Krokusy już kwitną

Dzień Sołtysa

dodano: 2019-03-11 09:45:36

11 marca dzień sołtysa

11 marca obchodzimy  Dzień  Sołtysa,  korzystając z okazji  wszystkim Sołtysom - opiekunom i gospodarzom z  terenu Gminy Stepnica, składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności sukcesów i satysfakcji w pracy na rzecz społeczności lokalnej, dobrej współpracy i porozumienia, a także optymizmu, zdrowia i sił na każdy dzień.

                                                       Andrzej Wyganowski

                                                Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

                                                             wraz z  pracownikami 

czytaj więcej » Dzień Sołtysa

Informacja o zakazie wypalania traw

dodano: 2019-03-11 08:06:10

straż W związku ze zbliżającym się okresem wiosennym i związanym z tym zagrożeniem pożarowym informuje się, że działając na podstawie art. 124 ust. 1 Ustawy o ochronie przyrody z dnia 16 kwietnia 2004 r. (Dz.U. z 2018 poz.1614) 

" Zabrania się wypalania łąk , pastwisk,nieużytków, rowów, pasów przydrożnych, szlaków kolejowych oraz trzcinowisk i szuwarów."

czytaj więcej » Informacja o zakazie wypalania traw

"Wiatr od morza" projekcja filmu

dodano: 2019-03-11 08:03:46

zdjecie z projekcji filmu.Link prowadzi do powiekszonej wersji zdjecia. W dniu 7 marca 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Stepnicy odbyła się projekcja filmu "Wiatr od morza". Wspólnie z publicznością na stepnickiej sali kinowej swój film oglądali zaproszeni przez organizatorów producenci: Pan Bogdan Bogiel oraz Krzysztof Bielecki. Film przywołał rytmy i melodie znane z rozgłośni radiowych lat 60,70 i 80. Opowiadał m.in. o tym, jak Szczeciński Festiwal Talentów (1962 i 1963 r.), który zgromadził potencjalnych kandydatów na gwiazdy wyłonił i pokazał światu: Kasię Sobczyk, Karin Stanek, Helenę Majdaniec, zespół Niebiesko-Czarni, Wojciecha Gąssowskiego, Krzysztofa Klenczona, Mirę Kubasińską, Tadeusza Nalepę, Zdzisławę Sośnicką i Halinę Frąckowiak, czy ponadczasowego Czesława Niemena! Big beat nie poddał się upływowi czasu i do dziś wzbudza ogromne emocje u słuchaczy. Suplementem do filmu była kolejna propozycja przybyłych na projekcję producentów filmu wzruszająca opowieść o życiu niezwykle utalentowanej, a do tego pięknej Kasi Sobczyk. Film przywołał z pamięci cudowne chwile związane z takimi piosenkami jak chociażby "Mały Książę " albo "O mnie się nie martw". Popołudnie z Big- Beatem w Goku było kolejną propozycją artystycznych marcowych zmagań.

czytaj więcej » "Wiatr od morza" projekcja filmu