Aktualności

Transmisja koncertu Jazz Piknik w TVP Szczecin

dodano: 2017-05-29 10:01:30

Informujemy, że 4 i 11 czerwca o godz.20.15 TVP nada kolejny odcinek retransmisji koncertu z festiwalu JAZZ PIKNIK nad ZALEWEM - STEPNICA 2016

 

czytaj więcej » Transmisja koncertu Jazz Piknik w TVP Szczecin

Badania mammograficzne

dodano: 2017-05-19 09:47:10

Plakat zapowiadający badania mammograficzne. Treść w aktualności Mammo Med zaprasza na bezpłatną mammografię Panie w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonywanych badań w ciągu ostatnich dwóch lat. W dniu 06.06.2017 r. w Gminie Stepnica Mammobus będzie ustawiony przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym ul. B. Krzywoustego 4, w godz. od 15.00 do 17.00. 

Zarejsetruj się już dziś tel. 58 325 76 02 / 58 325 76 05

rejestracja@mammo-med.pl 

czytaj więcej » Badania mammograficzne

Zapraszamy na VI Regaty Stepnica

dodano: 2017-05-17 11:40:26

Jachty podczas Regat 2016. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia. W dniach 8-9 lipca 2017 roku podczas Dni Stepnicy odbędą się VI Regaty Stepnica, na które serdecznie  zapraszamy żeglarzy i sympatyków żeglarstwa, a także smakoszy dobrej kuchni z rybą w roli głównej, ponieważ w ramach Dni Stepnicy odbędzie się Biesiada Rybna, konkursy rodzinne i degustacja potraw z ryb, a dla miłośników dobrej muzyki koncert Orkiestry Morskiej, koncert Carmel i zespołu Golden Life oraz bitwa DJ-ów. Ponadto przewidujemy Rajd Rowerowy, Plażowy Turniej Szachowy, Turniej Siatkowej Piłki Plażowej oraz wiele innych atrakcji.  
Zapraszamy więc żeglarzy na  VI Regaty o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica.   

Więcej szczegółów już wkrótce na stronie www.stepnica.pl w zakładce Ragaty Stepnica. 
 

czytaj więcej » Zapraszamy na VI Regaty Stepnica

"Stepnica buduje Szczecin"

dodano: 2017-05-16 14:20:35

barka biorąca udział w osadzaniu elementów mostu. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia. Ogromną  konstrukcję  Mostu Cłowego w Szczecinie pomagają osadzić we właściwym miejscu pchacze i barki należące do  firmy ze Stepnicy. „Stepnickie barki” w zeszłym roku brały udział w rozbiórce Mostu Cłowego, teraz przyszedł czas na jego odbudowę i znów sprytnie sobie radzą z ciężkim zadaniem. Elementy mostu są dużo potężniejsze,  gdyż przed awarią na most mogły wjeżdżać auta do 30 ton. Nowa konstrukcja mostu  będzie przygotowana na pojazdy 50-tonowe. Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć autorstwa C. Skórki udostępnioną przez firmę transportową.

czytaj więcej » "Stepnica buduje Szczecin"

Święto Narodowe Trzeciego Maja w Gimnazjum im. Dywizjonu 303

dodano: 2017-04-28 17:46:07

Akademia z okazji 3-go Maja w Gimnazjum w Stepnicy. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia.W tym roku tradycyjnie uczniowie Gimnazjum im. Dywizjonu 303 w Stepnicy przygotowali uroczystą akademię z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczysty apel, który odbył się w dniu 26 kwietnia br., rozpoczął się zaprezentowaniem sytuacji polityczno-gospodarczej kraju w tamtej epoce. Warto zaznaczyć, iż uchwalenie Konstytucji 3 maja w roku 1791 było ważnym wydarzeniem nie tylko dla Polski, ale również dla przyszłej Europy, gdyż była to pierwsza konstytucja w Europie i druga na świecie.

czytaj więcej » Święto Narodowe Trzeciego Maja w Gimnazjum im. Dywizjonu 303

Umowa z Wodociągami Zachodniopomorskimi Sp. z o.o podpisana

dodano: 2017-04-25 14:33:49

podpisanie umowy W dniu 24.04.2017 r. Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica wraz ze Skarbnikiem Gminy podpisał z Wodociągami Zachodniopomorskimi  Sp. z o.o. umowę na „Wykonywanie usługi zbiorowego zaopatrzenia mieszkańców w wodę i odprowadzanie ścieków na terenie Gminy Stepnica oraz zarządzanie i utrzymywanie przekazanych Wodociągom w dzierżawę urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych.”   Z ramienia Wodociągów Zachodniopolskich umowę podpisał Prezes Zarządu Artur Krasiński.

Z uwagi na to, że usługa będzie świadczona przez 15 lat, na podstawie art.142 ust. 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r.- Prawo zamówień publicznych /Dz. U. z 2015 r. poz. 2164    z późn. zm./, poinformowano Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych o zamiarze zawarcia umowy w przedmiocie świadczenia ciągłego na okres dłuższy niż 4 lata. Biorąc pod uwagę wartość zamówienia ogłoszenie o przetargu nieograniczonym ogłoszono również w Urzędzie Publikacji Przetargów Unii Europejskiej.

W wyniku przyprowadzonego postepowania o udzielenie zamówienia publicznego w ramach przetargu nieograniczonego Wodociągi  Zachodniopomorskie złożyły ofertę jednostkowego wydobycia wody na 3,77 zł brutto za 1 m3 , oraz 7,45 zł brutto za 1 m3 ścieków bez stałych kosztów abonamentowych. Ponadto Wodociągi Zachodniopomorskie będą płacić Gminie 107.276,00 zł rocznie z tytułu dzierżawy gminnych urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych.

Podsumowując uprzejmie informuję, że od września b.r. przez 12 miesięcy koszt 1 m3 wody będzie wynosił 3,77 zł brutto, a więc mniej niż obecnie o 0,54 zł i koszt odbioru 1 m3 ścieków będzie wynosił 7,45 zł brutto, a więc mniej niż obecnie o 0,53 zł.  Ponadto nie będzie stałej opłaty abonamentowej.

 

Andrzej Wyganowski

Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

czytaj więcej » Umowa z Wodociągami Zachodniopomorskimi Sp. z o.o podpisana

Nieodpłatna Pomoc Prawna

dodano: 2015-12-28 10:54:06

herb powiatu goleniowskiegoStarosta Goleniowski informuje, że od 1 stycznia 2016 r. Powiat Goleniowski uruchomił nieodpłatną pomoc prawną
Prawo uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej (na etapie przedsądowym) mają: 

  • osoby fizyczne, którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy o pomocy społecznej, na podstawie oryginału lub odpisu decyzji o przyznaniu świadczenia z pomocy społecznej lub zaświadczenia z pomocy społecznej,
  • osoby posiadające ważną Kartę Dużej Rodziny po przedłożeniu ważnej Karty Dużej Rodziny,
  • kombatanci - na podstawie zaświadczenia, o którym mowa w ustawie o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego, 
  • weterani- po przedłożeniu ważnej legitymacji weterana albo legitymacji weterana poszkodowanego, 
  • osoby, które ukończyły 65 lat na podstawie dokumentu stwierdzającego tożsamość,
  • młodzież do 26 roku życia na podstawie dokumentu stwierdzającego tożsamość, 
  • zagrożeni lub poszkodowani katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną na podstawie złożonego oświadczenia.

 

czytaj więcej » Nieodpłatna Pomoc Prawna