Aktualności

11 marca Dzień Sołtysa

dodano: 2020-03-11 08:24:58

herb Stepnicy. Link porwadzi do powiększonej wersji herbu. Z okazji

Dnia Sołtysa

                   składam wszystkim Sołtysom z terenu Gminy Stepnica  najserdeczniejsze życzenia zdrowia i pomyślności w życiu osobistym.

Dziękuję Państwu za dobrą współpracę, za codzienną pracę na rzecz Sołectw.  

Dziękuję za Państwa zaangażowanie i liczne inicjatywy, które przekładają się na rozwój sołectw i realizację potrzeb ich mieszkańców.

Życzę, aby zaszczytna funkcja Sołtysa   była źródłem społecznego uznania, oraz powodem do satysfakcji z dobrze spełnionego obowiązku.

 Andrzej Wyganowski

Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

 

Stepnica, dnia 11 marca 2020 r. 

 

czytaj więcej » 11 marca Dzień Sołtysa

Termomodernizacja budynku Urzędu Miasta i Gminy

dodano: 2020-03-09 11:52:09

W wyniku przeprowadzone postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w dniu 28.02.2020 r. została podpisana umowa z wykonawcą firmą KDI Sp. z o.o. ze Szczecina na zadanie pod nazwą „Termomodernizacja budynku Urzędu Miasta i Gminy w Stepnicy”

 Inwestycja obejmuje:

  1. wykonanie ocieplenia ścian elewacyjnych styropianem wraz z wyprawą i zachowaniem elementów ozdobnych ściany frontowej,
  2. montaż drzwi zewnętrznych oraz remont drzwi frontowych,
  3. montaż okien PCV,
  4. roboty wykończeniowe,
  5. docieplenie dachu styropapą,
  6. demontaż pieca (kotła gazowego),
  7. montaż dwóch kotłów gazowych wraz z osprzętem i podłączenie do instalacji grzewczej,
  8. montaż zaworów termostatycznych,
  9.  montaż przewodów kominowych.

Prace będą trwały do dnia 15.06.2020 r. Projekt w 85% finansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Całkowity koszt robót określonych w umowie wynosi 274.670,67 zł.

Przed przystąpieniem do wykonania robót został wykonany audyt energetyczny, który określa zakres robót koniecznych do wykonania oraz planowane oszczędności z tytułu zmniejszenia zużycia energii cieplnej i ograniczenia emisji CO2 do atmosfery.  

W okresie trwania robót elewacyjnych parking przy Urzędzie Miasta i Gminy w Stepnicy zostanie wyłączony z użytkowania, za utrudnienia przepraszamy.  

czytaj więcej » Termomodernizacja budynku Urzędu Miasta i Gminy

Akcja honorowego oddawania krwi w marcu

dodano: 2020-03-04 17:55:05

krew logo.

Czekamy na Ciebie dnia 21 marca 2020 r.  SOBOTA w godz. 10:00 do 14:00 przy  Dworcu PKS w Stepnicy.

Oddawanie krwi nie boli, jest bezpieczne, nie grozi zarażeniem, nie uzależnia.
Pamiętaj ! Zabierz ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem.

Wystarczy chcieć! Nie musisz znać swojej grupy krwi. Wystarczy, że w tym dniu zjesz niskotłuszczowy posiłek, wypijesz większą ilość wody i tuż przed oddaniem powstrzymasz się od palenia papierosów.

Łączy nas krew, która ratuje życie!

czytaj więcej » Akcja honorowego oddawania krwi w marcu

Podziękowanie dla Burmistrza

dodano: 2020-03-02 12:00:03

wręczenie podziekowania Panu Burmistrzowi przez Prezesa Związku Żeglarskiego. link prowadzi do powiększonj wersji zdjęcia.  W dniu 29 lutego br. podczas spotkania sprawozdawczego Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Pan Burmistrz Andrzej Wyganowski otrzymał podziękowanie za wieloletnią współpracę na polu promocji i rozwoju zachodniopomorskiego żeglarstwa, a w szczególności za wkład w modernizację i rozbudowę infrastruktury żeglarskiej na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim. Podziękowanie w imieniu Związku wręczył Prezes dr Zbigniew Zalewski.  

czytaj więcej » Podziękowanie dla Burmistrza

INFORMACJA DLA OSÓB PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ NA TERENIE GMINY STEPNICA

dodano: 2020-02-11 13:35:14

INFORMACJA DLA OSÓB PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ NA TERENIE GMINY STEPNICA

Serdecznie zapraszamy podmioty gospodarcze zlokalizowane na terenie
Gminy Stepnica
do PGK Sp. z o.o. w Goleniowie
Biuro Obsługi Klienta (KASA)
przy ul. I Brygady Legionów 17  C,
celem podpisania umowy na wywóz odpadów komunalnych.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 882-022-653.

W związku z powyższym przedsiębiorcy do końca lutego br. powinni podpisać stosowną umowę na odbiór odpadów w sposób selektywny.
Kopię zawartej umowy należy dostarczyć do Urzędu Miasta i Gminy  w Stepnicy do pokoju nr 12 niezwłocznie po jej podpisaniu.

czytaj więcej » INFORMACJA DLA OSÓB PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ NA TERENIE GMINY STEPNICA

Galan Logistic wyróżniony w konkursie Perły Biznesu 2019

dodano: 2020-02-07 21:43:16

Przemysław Gałan w towarzystwie Burmistrza i sekretarza gminy Stepnica

Szanowni Państwo jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasz mieszkaniec Przemysław Gałan wczoraj tj. 6 lutego podczas uroczystej  Gali  Perły Biznesu  odebrał wyróżnienie w kategorii Wydarzenie Gospodarcze 2019 r.  za Rozwój kompleksowej obsługi logistycznej w wykonaniu firmy rodzinnej - firma Galan Logistics z Kobylanki.

 Galan Logistics od 2006 roku specjalizuje się w kompleksowej obsłudze logistycznej. Firma świadczy profesjonalne i efektywne usługi w zakresie spedycji na rynku krajowym i międzynarodowym.  I choć firma ma swoją siedzibę poza Stepnicą, serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i rozwoju firmy  również na terenie naszej gminy.   

Organizatorem konkursu Perły Biznesu jest redakcja „Świat Biznesu”, magazynu gospodarczego Pomorza Zachodniego. Głównym współorganizatorem gali był hotel Novotel Szczecin Centrum, a mecenasem wydarzenia – Polska Fundacja Przedsiębiorczości w Szczecinie. W kapitule konkursu zasiadają znamienite osobistości ze świata nauki,  redakcji świat biznesu oraz publicystyki gospodarczej .

Więcej o samym konkursie przeczytacie Państwo tutaj  

 

czytaj więcej » Galan Logistic wyróżniony w konkursie Perły Biznesu 2019

Informacja w sprawie połączeń autobusowych PKS

dodano: 2020-02-05 12:12:02

logo wąznej informacji Pragnę Państwa poinformować, że 8 stycznia tego roku, do Urzędu Miasta i Gminy wpłynęło pismo z PKS Spółka z o.o. w Kamieniu Pomorskim, w którym zostaliśmy poinformowani, że od 1 lutego 2020 r. zostają zawieszone wszystkie połączenia PKS do Czarnocina i z Czarnocina.

pismo PKS

Oznaczało to, że mieszkańcy Czarnocina, Kopic, Świętowic, Gąsierzyna oraz miejscowości Piaski Małe zostaną całkowicie pozbawieni możliwości dojazdu środkami komunikacji publicznej do Stepnicy czy Goleniowa. Podjęliśmy z PKS w Kamieniu Pomorskim intensywne rozmowy na temat utrzymania połączeń tak, aby mieszkańcy nie zostali „odcięci od świata”. Wynikiem Naszych rozmów jest nowy, ustalony od 1 lutego bieżącego miesiąca rozkład jazdy autobusów PKS na trasie Czarnocin – Stepnica – Goleniów, w którym to rozkładzie są trzy połączenia w ciągu dnia z Czarnocina do Goleniowa oraz trzy połączenia z Goleniowa do Czarnocina. Umożliwia to dojazd do szkół, do pracy czy lekarzy specjalistów w Goleniowie oraz dogodny powrót. Rozkład aktualny

 

czytaj więcej » Informacja w sprawie połączeń autobusowych PKS