Aktualności

Szkolny Klub Sportowy w SP Racimierz

dodano: 2017-03-15 10:08:13

zajęcia sportowe w ramach SKS w SP Racimierz

Od 20 stycznia br. odbywają się w SP w Racimierzu dodatkowe zajęcia sportowe w  ramach programu „Szkolny Klub Sportowy” i będą trwały do 15 grudnia. Uczniowie klas IV – VI systematycznie biorą udział w zajęciach sportowych, dwa razy w tygodniu po 60 minut. Nauczycielka, Irmina Łachacz prowadzi gry zespołowe: koszykówkę i siatkówkę, w których bardzo chętnie uczestniczą zarówno chłopcy jak i  dziewczęta.

Ideą programu jest wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży, organizacja i prowadzenie takich zajęć, kształtowanie zdrowych nawyków związanych z ruchem. Realizatorem tego zadania jest Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Szczecinie na zlecenie Ministra Sportu i Turystyki. Realizację programu współfinansuje Burmistrz MiG Stepnica.

Magdalena Ławicka

zdjęcia – Irmina Łachacz

czytaj więcej » Szkolny Klub Sportowy w SP Racimierz

Znaleziono psa !!!

dodano: 2017-03-15 09:33:42

zdjęcie psaW dniu dzisiejszym tj. 15.03.2017 r. do tut. urzędu została przywieziona suczka. Zwierzę znalezione zostało dzień wcześniej na Osiedlu Akacjowym w Stepnicy. Umaszczenie rude, wiek około 8 m-cy. Bardzo przestraszona, tęsni za swoim właścicielem. Osoby znające miejsce pochodzenia psa lub jego właściciela, a także zainteresowane podjęciem adopcji proszone są o kontakt z pracownikiem tut. urzędu pod nr tel. 91 4188 521 w. 25 lub 502 046 647.

Z przyjemnością informujemy Państwa, że własciciel psa odnalazł się i w dniu dzisiejszym zgłosił się po swoje zwierzę.

czytaj więcej » Znaleziono psa !!!

WEEKEND KOBIET czyli Kobiety, Pasje, Relaks

dodano: 2017-03-14 11:29:23

Na zdjęciu Burmistrz wręcza kwiaty i statuetkę pani Prokopowicz. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia.Wzorem lat poprzednich, obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet w Stepnicy, odbyły się poprzez realizacje cyklu wydarzeń w formie weekendowego spotkania. W piątek i sobotę  drzwi do Gminnego Ośrodka Kultury były szeroko otwarte dla chcących zaznać trochę kultury oraz relaksu.

Zwiedzający, a nawet grupy zainteresowanych, już w piątek, od rana przychodziły do GOK-u zobaczyć wystawę Artpasje Pani Krystyny Prokopowicz. Byli to uczniowie i nauczyciele stepnickich szkół.  Może wśród naszych młodych gości znajdzie się ktoś, kto zapragnie zostać artystą i sam zacznie tworzyć, tak jak Pani Krystyna.

czytaj więcej » WEEKEND KOBIET czyli Kobiety, Pasje, Relaks

Dzień Kobiet w SP w Racimierzu

dodano: 2017-03-08 15:20:10

Dzień Kobiet w SP Racimierz Baby, ach te baby...

Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Racimierzu uczczono Dzień Kobiet, który po raz pierwszy w historii obchodzono 28 lutego 1909 roku w USA. Otóż, uczniowie Koła Teatralnego sprawili wszystkim Paniom ogromną niespodziankę i przyjemność, bo zaprosili całą szkołę na występ z tej okazji. Były skecze, piosenki, dialogi oraz scenka pt. „Z pamiętnika słomianego wdowca”.  Wszystko zostało okraszone dużą dozą humoru. Na koniec, uczniowie klasy V i  VI zaprezentowali pokaz mody tylko dla Pań „Od podlotka do emerytki”. Można było zobaczyć stroje sportowe,  gospodarsko – kuchenne, na wyjście do kościoła oraz  suknię ślubną. Wszystkie kreacje były z krótkiej i niepowtarzalnej serii Panów: Brzózki i Paprotki. Dodatkową atrakcję stanowiły debiutanckie występy wokalne Adama Muryna i Wojtka Witkowskiego.

Bardzo dziękuję paniom Elżbiecie Mazur i Natalii Mazur za przygotowanie tej niespodzianki, a Beacie Kuleszy za oprawę plastyczną. Dodam również, że p.Feliksa Kotłow, jak zawsze, udostępniła gromadzone przez lata litery i elementy dekoracji.

Magdalena Ławicka

czytaj więcej » Dzień Kobiet w SP w Racimierzu

Dzień Sołtysa

dodano: 2017-03-08 12:09:29

11 marca dzień sołtysa - tabliczka.

11 marca obchodzimy  Dzień  Sołtysa,  korzystając z okazji  wszystkim Sołtysom - opiekunom i gospodarzom z  terenu Gminy Stepnica, składamy najserdeczniejsze podziękowania za zaangażowanie i wkład w rozwój naszej Gminy oraz życzymy wszelkiej pomyślności sukcesów i satysfakcji w pracy na rzecz społeczności lokalnej, dobrej współpracy i porozumienia, a także optymizmu, zdrowia i sił na każdy dzień

                                                       Andrzej Wyganowski

                                                Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

                                                             wraz z  pracownikami  

czytaj więcej » Dzień Sołtysa

Szkółka piłkarska Pogoni Szczecin zaprasza dzieci wraz z rodzicami na próbny trening

dodano: 2017-03-01 12:19:57

plakat szkółki Pogoni SzczecinW dniu 3.03.2017 r. o godzinie 16.00 w hali widowiskowo - sportowej w Stepnicy odbędzie się trening próbny piłki nożnej  dla dzieci oraz spotkanie z rodzicami. Zapraszamy

czytaj więcej » Szkółka piłkarska Pogoni Szczecin zaprasza dzieci wraz z rodzicami na próbny trening