Aktualności

Oferty pracy

dodano: 2015-08-04 08:00:02

Logo - IQ Metal

IQ Metal poszukuje pracowników na stanowiska:

  • Spawacz TIG/MAG/MIG (do przyuczenia)
  • Młodszy operator robota spawalniczego do przyuczenia

Kandydaci nie muszą posiadać (choć jest to mile widziane) dużego doświadczenia na podobnych stanowiskach.

Nasza firma oferuje przyuczenie do wykonywania pracy na stanowisku.

W przypadku spawaczy mogą być to osoby od razu po kursie. 

Więcej szczegółów poniżej.

czytaj więcej » Oferty pracy

Podróżnik

dodano: 2015-08-03 13:15:01

Podróżnik na rowerze. Link otwiera powiększoną wersję.W środę (29 lipca br) do Stepnicy przyjechał 78-letni rowerowy podróżnik Janusz Strzelecki-River. Po raz pierwszy objedzie Polskę wzdłuż granicy.

 
"- Na ten rok – mówi – planowałem wyjazd do Australii. Wszystko właściwie miałem już przygotowane. Jednak kiedy dowiedziałem się, że rok 2015 jest rokiem poświęconym Papieżowi Janowi Pawłowi II, postanowiłem zmienić plany i odbyć rowerową pielgrzymkę w podziękowaniu za dar kanonizacji papieża Polaka!" Podróżuje rowerem od 1 stycznia 2000r. Odwiedził ponad 150 krajów na prawie wszystkich kontynentach i 200 000 przejechanych kilometrów.

Po podróży po Polsce chce udać się do Australii i Oceanii. Stepnica była kolejnym etapem. Podróż po Polsce rozpoczął przed Katedrą Oliwską w Gdański i tam też chce ją zakończyć. Jak powiedział dziennie przemierza 20-30km, śpi przeważnie pod gołym niebem lub na kwaterach prywatnych i plebaniach, jednak nigdy nie korzysta z łóżka, lecz śpi na podłodze w śpiworze.

Na postój zatrzymuje się w małych miejscowościach, unika dużych miast. W środę po przyjeździe do Stepnicy spotkał się w GOK-u z młodzieżą i co go zaskoczyło z członkami sekcji rowerowej. W piątek rano opuścił Stepnicę na łodzi strażackiej, udając się do Trzebieży i dalej na południe.

czytaj więcej » Podróżnik

Sportowe lato w Łące

dodano: 2015-08-02 22:38:38

Zawodnicy na boisku. Link otwiera powiększoną wersję.

26 lipca przy pięknej pogodzie w miejscowości Łąka można było pograć w piłkę siatkową. Drużyny walczyły o Puchar Sołtysa i Rady Sołeckiej. Piękne pojedynki i wysoki poziom siatkarski oglądali licznie zgromadzeni kibice. Najlepszą drużyną turnieju nie tracąc ani jednego seta okazała się reprezentacja Łąki w składzie: A. Dering, A. Dering, R. Szczepanowicz, D. Szczepanowicz, K. Wieczorek, M. Spyrka, G. Narkiewicz. 

czytaj więcej » Sportowe lato w Łące

ŚCIEŻKA ROWEROWA ZABLOKOWANA!

dodano: 2015-07-28 13:09:24

Znak - zakaz wjazdu rowerem. Link otwiera powiększoną wersję.Informujemy, że ścieżka rowerowa w dniu dzisiejszym jest nieprzejezdna, ze względu na powalone drzewo, które blokuje przejazd. Incydent został już zgłoszony służbom leśnym. Przejazd ścieżką możliwy będzie jutro (tj. 29.07.2015) w godzinach porannych.

Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy.

czytaj więcej » ŚCIEŻKA ROWEROWA ZABLOKOWANA!

Zawody wędkarskie w Budzieniu - wyniki

dodano: 2015-07-28 09:23:22

Uczestnicy zawodów na wspólnym zdjęciu. Link otwiera powiększoną wersję.W niedzielę 26 lipca 2015 r. odbyły się Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica. Impreza odbyła się na Kanale Królewskim w Budzieniu. W zawodach udział wzięło 37 seniorów i 1 junior. Po rozlosowaniu stanowisk od godziny 6.40 rozpoczęła się rywalizacja. W tym roku zawodnicy rywalizowali tylko między sobą a w poprzednich latach musieli zmagać się z deszczem , zimnem i wiatrem. Połowy trwały do godziny 10.40 po czym komisja sędziowska przystąpiła do warzenia ryb. Wyniki były zróżnicowane od 3 kg do kilkudziesięcu gramów, Od kilkudziesięciu sztuk do kilku.

czytaj więcej » Zawody wędkarskie w Budzieniu - wyniki

Konsultacje społeczne

dodano: 2015-07-27 15:25:18

Logo Konsultacje SpołeczneNa podstawie § 8 ust. 3  Uchwały Nr XIX/212/13 Rady Gminy Stepnica z dnia 13 lutego 2013 r.  w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych,  Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica  podaje do wiadomości publicznej,  iż w okresie od 11 sierpnia do 31 sierpnia  br. będą  przeprowadzane konsultacje społeczne w gminie Stepnica  w przedmiocie  projektu Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Stepnica wraz z Prognozą Oddziaływania na Środowisko projektu Planu Gospodarki Niskoemisyjnej.

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Stepnica opracowywany jest w ramach projektu Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego pn. Zintegrowany Plan Gospodarki Niskoemisyjnej Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego i ma na celu m.in. wytyczenie kierunków działań na rzecz poprawy jakości powietrza oraz efektywnego zarządzania energią na terenie Gminy Stepnica, co przyczyni się do zwiększenia efektywności energetycznej, redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz zwiększenia udziału energii ze źródeł odnawialnych.

czytaj więcej » Konsultacje społeczne

Lato w teatrze

dodano: 2015-07-27 14:58:43

Plakat - Lato w Teatrze. Więcej informacji w tekście. Linkt otwiera powiększoną wersję.

LATO W TEATRZE – co to takiego?

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego realizowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego najważniejszym elementem jest konkurs grantowy adresowany do teatrów, samorządowych instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych – ośrodków, które w okresie letnich wakacji szkolnych chciałyby zorganizować warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, zakończone pokazem spektaklu. 

czytaj więcej » Lato w teatrze