Aktualności

Złote Gody Państwa Ostrowskich

dodano: 2015-01-22 08:38:57

Burmistrz Stepnicy dekorujący laureatów. Link otwiera powiększoną wersję.W dniu 21 stycznia 2015 r. odbyło się uroczyste wręczenie medali za długoletnie pozycie małżeńskie Państwu Halinie i Wacławowi Ostrowskim. Uroczyste wręczenie odbyło się w mieszkaniu Państwa Ostrowskich.

Państwo Halina i Wacław Ostrowscy 

Pan Wacław Ostrowski przybył  na tereny Gminy Stepnica w kwietniu 1946 r. Pani Halina od 1946 r. mieszkała na ziemiach zachodnich w Dobropolu. Poznali się wiosną 1961r. Trzy lata później postanowili ślubować sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Pani Halina była Radną w Urzędzie Gminy w Stepnicy. W sierpniu 1978r. Pan Wacław przejął gospodarstwo po ojcu, prowadził je do 1997r., następnie przekazał je synowi Stanisławowi. Mają czworo dzieci i pięciu wnuków.

czytaj więcej » Złote Gody Państwa Ostrowskich

Pomoc pogorzelcom z Węgorzy

dodano: 2015-01-21 08:22:33

Logo każdy może pomócW nocy 13 stycznia 2015 r. w Węgorzy, gm. Osina w budynku mieszkalnym wybuchł pożar. Budynek zamieszkiwały 4 rodziny. W wyniku pożaru spłonął dach, a wszystkie lokale zostały zalane w czasie akcji gaśniczej. Straty są bardzo duże, dach nad głową straciło 16 osób.

W celu pomocy osobom poszkodowanym komitet społeczny prowadzi zbiórkę publiczną. Zbiórka została zarejestrowana przez Ministra Administracji i Cyfryzacji pod nr 2015/199/KS.

czytaj więcej » Pomoc pogorzelcom z Węgorzy

Spotkanie z Ministrem w sprawie projektów planów ochrony obszarów Natura 2000

dodano: 2015-01-20 22:44:58

Zadawanie pytań podczas podkania. Link otwiera powiększoną wersję.W dniu 19.01.2015 r. na zaproszenie burmistrza w gminie Stepnica gościł W-ce Minister Ochrony Środowiska Pan Stanisław Gawłowski oraz Pani poseł na Sejm RP Magdalena Kochan.

Celem wizyty było spotkanie z przedstawicielami stowarzyszeń, spółek rybackich ze Stepnicy, Trzebieży, Nowego Warpna, Wolina, Kamienia Pomorskiego i Świnoujścia oraz podmiotów gospodarczych świadczących usługi turystyczne. Ponadto w spotkaniu udział wzięli Pan Grzegorz Kubiak Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie wraz ze swoim zastępcą, a jednocześnie Wojewódzkim Konserwatorem Przyrody Panią Sylwią Jurzyk - Nordlöw, Pan Andrzej Zych i Pani Wieczorek reprezentujący dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie, Pan Tadeusz Krajniak z Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni, Pan Adam Woźniczka z Okręgowego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego w Szczecinie, oraz przedstawiciele spółki jawnej ECO – EXPERT opracowującej projekty planów ochrony obszarów Natury 2000 Zalew Szczeciński i Ujście Odry Zalew Szczeciński. 

czytaj więcej » Spotkanie z Ministrem w sprawie projektów planów ochrony obszarów Natura 2000

Wybory Sołtysów

dodano: 2015-01-20 21:45:55

Tabliczka z napisem SołtysW związku z końcem kadencji sołtysów w Gminie Stepnica  w miesiącu  luty 2015 roku odbędą się zebrania  wiejskie w poszczególnych sołectwach, podczas których ich mieszkańcy dokonają wyboru sołtysów i Rad Sołeckich na lata 2015-2019. Poniżej przedstwiamy terminarz zebrań i zachęcamy mieszkańców do udziału w nich. 

 

czytaj więcej » Wybory Sołtysów

Mikroelektrownia dla Twojego domu

dodano: 2015-01-20 21:02:14

Pierwsza część ulotki Mikrolektronia dla Twoje Domu. Szczegóły w tekście

MIKROELEKTROWNIA DLA TWOJEGO DOMU

W związku z uruchomieniem nowego programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie pt. PROSUMENT, istnieje możliwość uzyskania efektywnego wsparcia na zakup i montaż urządzeń przeznaczonych do produkcji energii elektrycznej i ciepła.

PROSUMENT to program, który ma na celu ograniczenie lub uniknięcie emisji CO2 w wyniku zwiększenia produkcji energii z odnawialnych źródeł poprzez zakup i montaż mikroinstalacji OZE do produkcji ciepła i energii elektrycznej dla OSÓB FIZYCZNYCH, WSPÓLNOT MIESZKANIOWYCH oraz SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWYCH.

Dofinansowaniu podlegają:

  • źródła energii elektrycznej: systemy fotowoltaiczne, o małe elektrownie wiatrowe, o mikrogeneracja.
  • źródła ciepła: o pompy ciepła, o kolektory słoneczne, o źródła ciepła opalane biomasą.

czytaj więcej » Mikroelektrownia dla Twojego domu

Mistrzostwa Powiatu

dodano: 2015-01-19 10:57:06

Uczesnicy zawodów. Link otwiera powiększoną wersję.W hali widowiskowo-sportowej w Stepnicy, 18 grudnia 2014 r.  rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym w ramach Gimnazjady Młodzieży. Tuż przed świętami drużyny z całego powiatu goleniowskiego zjechały się do Stepnicy, aby rywalizować ze sobą o zwycięstwo. 

czytaj więcej » Mistrzostwa Powiatu

Bal karnawałowy

dodano: 2015-01-18 19:34:10

Przebrane dzieci podczas balu. Link otwiera powiększoną wersję.W piątek 9 stycznia w przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Sala wyglądała bajecznie i kolorowo. Przystrojona serpentynami i balonami cieszyła nas wszystkich. Pojawiły się księżniczki, rycerze, motylki, biedronki, piraci, pielęgniarki, kowboje oraz postacie znane z telewizyjnych ekranów.  Dzieci bardzo chętnie brały udział w przygotowanych  i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości przedszkolakom. Po karnawałowych szaleństwach odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za udekorowanie sali i przygotowanie poczęstunku.

Rada Pedagogiczna

czytaj więcej » Bal karnawałowy