Aktualności

Występy teatru profilaktycznego

dodano: 2015-11-27 15:36:14

Dzieci oglądające przedstawienie. Link prowadzi do powiększonej wersji.23 listopada 2015 roku w szkole zagościł Teatr Kurtyna z Krakowa. Jest to najstarszy Teatr Profilaktyczny w Polsce, który działa nieprzerwanie od 15 lat. Skupia się przede wszystkim na realizacji przedstawień teatralnych oraz teatralno - profilaktycznych. Uczniowie klas I - III mieli okazję obejrzeć spektakl: " Z miłości do Serduszka", zaś starsze klasy IV - VI widowisko: " Nie jesteś sam".

czytaj więcej » Występy teatru profilaktycznego

OBCHODY 70 – LECIA SZKOŁY

dodano: 2015-11-27 15:33:12

Wręczenie kwiatów na uroczystej gali. Link prowadzi do powiększonej wersji.Mury Szkoły Podstawowej im. Konstantego Maciejewicza, 20 listopada 2015 roku odwiedzili jej absolwenci, byli dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy oraz zaproszeni goście, by wspólnie świętować 70 - lecie szkoły. Było naprawdę wyjątkowo. Nie mogło być jednak inaczej, w końcu na ten dzień, czekaliśmy całe 70 lat.

czytaj więcej » OBCHODY 70 – LECIA SZKOŁY

Spektakl OTO BAJKA

dodano: 2015-11-25 23:35:03

Plakat IV Poetyczne Inspiracje. Szczegóły w tekście. Link prowadzi do powiększomej wersji.Serdecznie zapraszamy dzieci do Gminnego Ośrodka Kultury 26.11.2015 (czwartek) o godzinie 11:30 na spektakl "Oto Bajka".

Spektakl skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, a przygotowany przez stepnickich seniorów z Koła Recytatorskiego "Jesienne Promienie". Będzie to wizyta w świecie nieznanych bajek i ciekawych historii. Nasi seniorzy opowiadać będą o księżniczkach zamkniętych w wieży, o leniwym Henryku co kozy nie chciał wyprowadzać oraz elfach co pomagają ludziom.

czytaj więcej » Spektakl OTO BAJKA

Karta Dużej Rodziny włącz się i zostań PARTNEREM!!!

dodano: 2015-11-25 17:49:08

Logo Karta Dużej RodzinyZostań partnerem ogólnopolskiego programu Karta Dużej Rodziny. Do współpracy zapraszamy firmy i instytucje niezależnie od sektora, czy wielkości. Warunkiem udziału jest zapewnienie zniżek lub dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ posiadających Kartę Dużej Rodziny.

czytaj więcej » Karta Dużej Rodziny włącz się i zostań PARTNEREM!!!

Narodziny Rodziny

dodano: 2015-11-25 08:38:10

Zdjęcie uczestników z Burmistrzem. Link prowadzi do powiększonej wersji.W dniu 23 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie projektu Narodziny Rodziny prowadzone przez Centrum Edukacji Nieformalnej i Outdooru oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Stepnicy, sfinansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego oraz Gminy Stepnica.

W projekcie – w edycjach wiosennej i letniej – uczestniczyło w sumie 10 rodzin. Rodziny te brały udział w szeregu zajęć outdoorowych, które polegały na aktywnej formie edukacji bazującej na doświadczaniu. Ma ona ogromny wpływ na kształtowanie człowieka, jego umiejętności społecznych, edukacji w zakresie przemocy w rodzinie. Podczas zajęć grupowych wykorzystano aktywności outdoorowe – na zewnątrz, w naturalnym otoczeniu środowiska (zajęcia wspinaczkowe, linowe, kajakowe, żeglarskie, survivalowe, wędrówki, zadania grupowe), które następnie zostały omówione i podsumowane – do wyciągnięcia wniosków włącznie. 

czytaj więcej » Narodziny Rodziny

Rekordowa Choinka

dodano: 2015-11-24 10:20:24

Tworzenie rekordowej Choinki. Link prowadzi do powiększonej wersjiPapierowa wiklina to nic innego jak technika oparta na wyplataniu przedmiotów z cienkich rureczek papieru. Do wyplatania może nam posłużyć zwykła gazeta jak również i ulotki, które bardzo często zapychają nasze skrzynki pocztowe, zalegają w kotłowniach a my sami nie wiemy, co mamy z nimi zrobić.

czytaj więcej » Rekordowa Choinka

Ślubowanie w Szkole Podstawowej w Racimierzu

dodano: 2015-11-24 08:27:05

Logo Ślubowanie Klas PierwszychDnia 28 października 2015 roku, w Szkole Podstawowej im. Ks. J. Twardowskiego w Racimierzu,  odbyło się przyjęcie uczniów klasy I do społeczności uczniowskiej, czyli tzw. „Ślubowanie”.

Na uroczystość przybyli: Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica - Andrzej Wyganowski, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy - Ryszard Ławicki, skarbnik Gminy - Beata Rogalska, Łowczy Koła łowieckiego „Dzik” - Krystian Kwiecień, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarnowie - Jerzy Dąbrowski, Przewodnicząca Rady Rodziców - Małgorzata Pikula oraz sołtysi. Najliczniejszą grupą na widowni byli jednak rodzice, dziadkowie, ciocie i wujkowie pierwszoklasistów, oraz uczniowie i pracownicy szkoły.

czytaj więcej » Ślubowanie w Szkole Podstawowej w Racimierzu