Aktualności

KONKURS FOTOGRAFICZNY

dodano: 2015-04-29 11:30:19

Żółta łodz w porcie. Link otwiera powiększoną wersję.Gminny Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich pasjonatów fotografii do udziału w konkursie fotograficznym
pt.: „Stepnica Osadą Rybacką”

Celem konkursu jest:

  • ukazanie rybackiego charakteru Gminy Stepnica za pomocą technik fotograficznych,
  • upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki

czytaj więcej » KONKURS FOTOGRAFICZNY

Warsztaty szkoleniowe OSP

dodano: 2015-04-29 08:46:20

Strażący podczas ćwiczeń. Link otwiera powiększoną wersję.W dniu 18.04.2015r. w Szkole Podstawowej w Stepnicy  odbyły się warsztaty ratownictwa technicznego  poświęcone działaniom ratowniczym w wypadkach busów oraz samochodów ciężarowych. Warsztaty podzielono na trzy segmenty .Pierwsza  część teoretyczna dotycząca technik działań  poprowadzona została przez D-cę JRG II szczecin  st.kpt. Jarosława Tomczyka, część  medyczną poprowadził  sekc. Tomasz Kubiak  -koordynator medyczny KWPSP w Szczecinie. 

czytaj więcej » Warsztaty szkoleniowe OSP

Wiosna 2015 w świetlicy w Racimierzu

dodano: 2015-04-28 15:44:42

Dzieci podczas zabaw na świetlicy. Link otwiera powiększoną wersję.Tegoroczną wiosną realizowaliśmy wiele inicjatyw. W marcu, jak co roku, odbył się Dzień Kobiet. Tym razem powierzyliśmy prowadzenie tej uroczystości wodzirejom – Andrzejowi i Michałowi. Zabawa była współorganizowana z Sołectwem Racimierz i Żarnowo. Panie świetnie się bawiły, wodzireje okazali się doskonali w swoim fachu.
Następnie, tuż przed świętami wielkanocnymi, w Palmową Niedzielę, na terenie naszej placówki miał miejsce pchli targ, zaaranżowany przez świetlicę Racimierz i Radę Rodziców SP Racimierz, dołączyły też sołectwa – Żarnowo, Racimierz i  Jarszewko.

czytaj więcej » Wiosna 2015 w świetlicy w Racimierzu

OGŁOSZENIE

dodano: 2015-04-28 09:02:45

Plakat informujący o badania bakterologicznych. Więcej informacji w tekście aktualności. Link otwiera powiększoną wersję plakatu

Ogłoszenie.

Wodociągi Zachodniopomorksie Spóła z o.o. w Goleniowie informuje, że badania bakterologiczne wody pobranej w miejscowości Łąka-Żarnowo, wykazało ponadnormatywną zawartość bakterii grupy coli. W związku z powyższym, od dnia 28.04.2015 w miejscowości Łąka, Jarszewko, Racimierz, Żarnowo, Żarnówko kolonia, Żarnówko, Zielonczyn - Woda może być spożywana i użytkowana tylk po przegotowaniu.

Za powstałe niedogodności przepraszamy.
Kierownik Oddziału Terenowego

czytaj więcej » OGŁOSZENIE

Smaki owocolandii - Pokaz mody

dodano: 2015-04-27 08:04:42

Występ dzieci na scenie. Link otwiera powiększoną wersję.24.04 ( piątek) Tradycją w naszym przedszkolu jest coroczny Tydzień Ekologii. Każdego dnia tygodnia dzieci uczestniczyły w ciekawych zajęciach, które w sposób twórczy i praktyczny przybliżyły im wiedzę o ekologii. Kulminacyjnym punktem był Pokaz Mody Ekologicznej oraz przedstawienie „ Kolorowa ulica” przygotowane przez p. Aleksandrę Waz i p. Blankę Moszan. Wyśmienicie smakowały też owoce i soki w „ Owocolandii”. Na naszej uroczystości miło nam było gościć zaproszonych gości Pana Burmistrza Andrzeja Wyganowskiego, Panią Burmistrz Stanisławę Rzymczyk, Panią Dyrektor Jolantę Jędrzejewską oraz przewodniczącą Rady Rodziców Panią Patrycję Kopiecką.                             

Dziękujemy rodzicom  za pomoc w przygotowaniu naszej ekologicznej imprezy.

Grono Pedagogiczne

czytaj więcej » Smaki owocolandii - Pokaz mody

Decyzja SANEPIDU ws. przydatności do spożycia wody z ujęcia w Łące

dodano: 2015-04-24 13:28:42

Logo kran z kapiącą wodą Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitamy w Goleniowie, po przeanalizowaniu wyników badania wody z wodociągu Łąka-Żarnowo oraz rozważeniu stopnia zagrożenia dla zdrowia stwierdza warunkową przydatność do spożycia wody z wyżej wymienionego wodociągu.

Decyzja (PDF, 142KB)

czytaj więcej » Decyzja SANEPIDU ws. przydatności do spożycia wody z ujęcia w Łące

Wyniki konkursu literackiego "Stepnica moim miejscem jest"

dodano: 2015-04-24 09:58:41

Logo książka pióro i kałamarz

Wyniki konkursu literackiego "Stepnica moim miejscem jest"

Dziękujemy Gimnazjalistom i Uczniom Szkoły Podstawowej w Racimierzu za wzięcie udziału w konkursie.

Bardzo cieszymy się z ilości dostarczonych prac. Wszystkie były ciekawe i absorbujące. 

Komisja konkursowa maiła nie łatwe zadanie. Ostatecznie po długiej dyskusji i naradzie został wybrany Laureat.

 

czytaj więcej » Wyniki konkursu literackiego "Stepnica moim miejscem jest"