Aktualności

Testowa zmiana organizacji ruchu

dodano: 2021-09-19 14:20:23

Uwaga  od 21 września do 22 października nastąpi testowa zmiana organizacji ruchu na ul. Dworcowej  poprzez  wprowadzenie strefy zamieszkania. Oznacza to, że:

piesi będą mieli pierwszeństwo i będą mogli korzystać z całej szerokości jezdni,

parkować będzie można tylko w miejscach do tego przeznaczonych,

– maksymalna dopuszczalna prędkość poruszania się będzie wynosiła 20 km/godz.

Każdy kierowca wyjeżdżający z tego terenu na ulice Bolesława Krzywoustego lub Kolejową będzie musiał ustąpić pierwszeństwa, gdyż przekształcany odcinek będzie miał charakter podporządkowany.

Zmiany organizacji obowiązywać będą przez miesiąc, korzystajcie z nich i przekażcie nam informację, jak się sprawdziły! Jak możecie to zrobić?

Jeżeli mieszkasz lub pracujesz w centrum Stepnicy, to przyjdź do punktów konsultacyjnych przy sklepie Biedronka:

w sobotę 9 października w godzinach 9.00-14.00,

w poniedziałek 11 października w godzinach 15.00-18.00.

Jeżeli chodzisz do szkoły, to weź udział w warsztatach w poniedziałek 11 października i spacerach badawczych we wtorek 12 października.

Jeżeli uczysz w szkole, to odwiedź szkolny punkt konsultacyjny we wtorek 12 października.

 

czytaj więcej » Testowa zmiana organizacji ruchu

Rusza specjalny program profilaktyczny - Szczepienia przeciwko HPV dla dwunastolatek z regionu

dodano: 2021-09-19 13:48:05

plakat zachęcajacy do szczepień HPV Od września  ruszyły pierwsze bezpłatne szczepienia przeciwko HPV dla dziewcząt w wieku 12 lat. Dzięki unijnemu wsparciu skorzysta z ich ponad 5,3 tys. mieszkanek województwa zachodniopomorskiego. To bardzo ważna część profilaktyki, która może uchronić przed zachorowaniem na nowotwór szyjki macicy. A to bardzo podstępna choroba, która rozwija się długo i bezboleśnie, ale cechuje się wysoką śmiertelnością. Oprócz szczepień prowadzone będą też działania edukacyjne.
 

 

czytaj więcej » Rusza specjalny program profilaktyczny - Szczepienia przeciwko HPV dla dwunastolatek z regionu

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

dodano: 2021-09-13 21:36:12

bezpieczna droga do szkoły logo

To projekt realizowany przez naszą gminę w ramach Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, który na przykładzie jednostki oświatowej – w naszym przypadku Zespołu Szkolno–Przedszkolnego im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy – ma za zadanie zbadać bezpieczeństwo naszych dzieci w drodze do szkoły. Pierwsza część procesu, a więc inwentaryzacja stanu istniejącego, została wykonana. Teraz na warsztat bierzemy fragment ulicy Dworcowej pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Bolesława Krzywoustego i Kolejową w Stepnicy!

Na utrudnienia dla ruchu pieszego we wskazanym miejscu uwagę zwracały osoby, z którymi wykonawcy projektu rozmawiali w trakcie badań w czerwcu bieżącego roku. Szczególnie ważne były dwie kwestie: codzienny ruch uczniów na trasie szkoła–osiedle przy ulicy Kolejowej, gdzie mieszka ich najwięcej w skali całej gminy, oraz przemieszczanie się młodych ludzi ze szkoły do parku w rejonie ulic Wojska Polskiego i Łąkowej. Problemem okazały się jednostronna lokalizacja i szerokość chodnika na ulicy Dworcowej oraz  blokowanie furtki wejściowej na teren szkolny przez zaparkowane samochody, co zwiększało zagrożenie dla bezpieczeństwa dzieci. Informacje pozyskane od młodszych i starszych mieszkańców Stepnicy potwierdzone zostały w trakcie obserwacji funkcjonowania układu komunikacyjnego miasta.

W związku z powyższym na wskazanym fragmencie ulicy Dworcowej testowo wprowadzona zostanie strefa zamieszkania. Oznacza to, że:

czytaj więcej » BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Nabór wniosków trwa

dodano: 2021-08-23 15:26:28

projekt 2.1550 lub 25 tys. zł tyle można uzyskać przystępując do projektu  "Termomodernizacja budynków jednorodzinnych na terenie Gminy Stepnica"  Nabór zgłoszeń do projektu dla mieszkańców  potrwa do wyczerpania środków. Jedynym kryterium zakwalifikowania się do projektu będzie termin złożenia kompletnego zgłoszenia. 

Projekt, którego beneficjentem jest Gmina Stepnica zakłada, że osoby fizyczne będą mogły otrzymać wsparcie w wysokości 25 000 zł na wykonanie częściowej termomodernizacji budynku jednorodzinnego wraz z likwidacją istniejącego nieekologicznego źródła ciepła opartego o spalanie węgla lub 50 000 zł na wykonanie pełnej termomodernizacji budynku jednorodzinnego wraz z likwidacją istniejącego źródła ciepła opartego o spalanie węgla.

logo

czytaj więcej » Nabór wniosków trwa

Nie spisałeś się przez Internet lub telefon? Spodziewaj się rachmistrza!

dodano: 2021-08-11 13:27:40

Plakat ze moze skontaktować sie rachmistrz

W Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 rachmistrzowie spisowi przeprowadzają wywiady bezpośrednie oraz wywiady telefoniczne.  Kontaktu ze strony rachmistrza mogą spodziewać się osoby, które dotychczas nie spisały się samodzielnie przez Internet lub telefon na infolinii spisowej. Przypominamy, że zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy  o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r., nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem. Oznacza to, że czas na samospis mamy do momentu, gdy skontaktuje się z nami rachmistrz.

W jaki sposób rachmistrz może się z nami skontaktować?

czytaj więcej » Nie spisałeś się przez Internet lub telefon? Spodziewaj się rachmistrza!

Spisz się przez telefon

dodano: 2021-08-09 09:01:59

spisz się przez telefonGminne Biuro Spisowe w Stepnicy organizuje akcję:  SPIS NA TELEFON

Osoby, które chcą spisać się telefonicznie proszone są o podanie swojego numeru telefonu do Gminnego Biura Spisowego poprzez:

- wiadomość prywatną na FB

- mail na adres: sekretarz@stepnica.pl

- sms na nr tel. 509 567 353

Wystarczy podać numer telefonu, a rachmistrz skontaktuje się z Państwem.

czytaj więcej » Spisz się przez telefon