Aktualności

30 lat minęło ...

dodano: 2014-12-14 23:35:43

Uczesnicy obchodów z BUrmistrzem Stepnicy. Link otwiera powiększoną wersję.30 lat minęło naszemu rodzimemu zespołowi Stepniczanie. Dokładnie  7.  kwietnia 1984 r.  odbyła się pierwsza próba zespołu Stepniczanie, zwołana prze dwie założycielki Eugenię Kielik i Czesławę Żółciak. Oczywiście tych Pań, Kierownika Zespołu Pana Jerzego Runiewicza oraz pozostałych członków i przyjaciół zespołu nie zabrakło na jubileuszowym uroczystym spotkaniu, jakie miało miejsce 12 grudnia br. w stołówce Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stepnicy. W Jubileuszu uczestniczyli Bogdan Matławski kulturoznawca, etnolog, etnomuzykolog, profesor US doktor habilitowany wraz z małżonką, Andrzej Wyganowski Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica wraz z małżonką, Stanisława Rzymczyk Zastępca Burmistrza z małżonkiem, Dyrektorzy ZSP i Gimnazjum w Stepnicy, obecni i byli członkowie zespołu Stepniczanie oraz zaprzyjaźnione zespoły: Wesoła Ferajna, Kapela Rycha, Kapela Goleniowska i Zespół Śpiewaczy Rutka. Były prezenty, kwiaty, gratulacje, życzenia, chwile radości i wzruszenia i wiele, wiele wspomnień. A wszystkiemu towarzyszyła muzyka w wykonaniu przybyłych zespołów jak i samych jubilatów.

czytaj więcej » 30 lat minęło ...

Pomoc żywnościowa

dodano: 2014-12-12 15:49:07

POMOC ŻYWNOŚCIOWA w postaci dystrybucji paczek żywnościowych dla osób najbardziej potrzebujących realizowana jest w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym realizowanego w Podprogramie 2014

DLA KOGO POMOC ŻYWNOŚCIOWA

  • • osób najbardziej potrzebujących spełniających kryteria POPŻ
  • o osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej (w szczególności: osób bezdomnych, osób niepełnosprawnych, osób bezrobotnych, osób obcego pochodzenia,
  • osób z grupy migrantów, osób z grupy mniejszości narodowych, osób w rodzinach z dziećmi) i których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej, tj. 813 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 684 zł dla osoby w rodzinie;

JAK UZYSKAĆ POMOC

  • osoby bezdomne powinny podpisać oświadczenie dostępne w tej organizacji
  • pozostałe osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, na postawie skierowania wydanego przez OPS

CO JEST W PACZCE ŻYWNOŚCIOWEJ   

  • makaron świderki (3 opakowania)   
  • mielonka wieprzowa (2 opakowania)   
  • cukier biały (2 opakowania)   
  • olej rzepakowy (1 opakowanie)    
  • mleko UHT (2opakowania)

UWAGI DO SPOSOBU DYSTRYBUCJI

Prosimy o kontakt z Bankiem Żywności w Nowych Bielicach adres: Nowe Bielice 32a tel. 94 316 31 17:

 

czytaj więcej » Pomoc żywnościowa

Ostrzeżenie przed wiatrem

dodano: 2014-12-11 12:55:18

Widok drzewa na silnym wietrzeWojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed możliwością wystąpienia od godz. 11:00 dnia 12.12.2014 do godz. 03:00 dnia 13.12.2014 silnego południowo-zachodniego wiatru o średniej prędkości od 35 do 45 km/h, w porywach do 90 km/h.

czytaj więcej » Ostrzeżenie przed wiatrem

Kiermasz Bożonarodzeniowy

dodano: 2014-12-11 08:26:43

Stoisko na kiermaszu. Link otwiera powiększoną wersję.Jak co roku  przedszkolaki brały udział w kiermaszu bożonarodzeniowym, w tym roku organizowanym przez GOK w sobotnie popołudnie. Na swoim stanowisku prezentowały ozdoby świąteczne przygotowane wspólnie z rodzicami podczas zajęć otwartych w przedszkolu. Były stroiki, choinki, bombki, ciasteczka oraz ozdoby z masy solnej. Wyśmienicie smakowały upieczone przez rodziców ciasta. Nastrój  Świąt Bożego Narodzenia udzielił się wszystkim uczestnikom kiermaszu. Grono Pedagogiczne wraz z przedszkolakami dziękuje Radzie Rodziców Przedszkola oraz wszystkim pozostałym rodzicom zaangażowanym i uczestniczącym w kiermaszu życząc zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

czytaj więcej » Kiermasz Bożonarodzeniowy

Recyklingowa choinka

dodano: 2014-12-11 08:10:47

Dzieci z choinką. Link otwiera powiększoną wersję.Uczniowie  świetlicy szkolnej  pod przewodnictwem Pani  Anny Bochniarz- Mutkowskiej już po raz drugi z rzędu postanowili, że stworzą własne drzewko świąteczne. W tym roku, podstawowym tworzywem do skonstruowania choinki, okazały się rolki po papierze toaletowym. Chętne dzieci, od pierwszych dni listopada, przynosiły rolki do świetlicy zapełniając nimi kolejne pudła. Wspólny cel jednoczył uczniów. Codziennie  można było spodziewać się dostawy głównego budulca. Liczba którą uzyskaliśmy mowi sama za siebie. Dokładnie 661 rolek!!!! zyskało drugie życie.  Każda z nich przyczyniła się do powstania ekologicznego drzewa. Rolki pomalowaliśmy zieloną farbą, po czym nakleiliśmy je na stożek tekturowy. Naszą choinkę jak w roku ubiegłym przystroiliśmy w łańcuchy stworzone z opakowań po chrupkach, chipsach. Jak widać są one niezawodne i po raz kolejny dobrze nam służą. Na czubku choinki znalazła się wielka gwiazda, wykonana ze  znanej i lubianej  papierowej wikliny.Na choince wkrótce zawisną lampki, które rozświetlą budowlę a nas wprowadzą w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzienia.  Nic tak nie cieszy oczu jak wspólnie wykonana praca.  Chcielibyśmy aby tworzenie ekologicznych drzewek świątecznych stało się  naszą świetlicową tradycją. Już dziś planujemy, co najlepiej nadawałoby się na następne bożonarodzeniowe drzewko, ale nie śpieszymy się, bo mamy na to przecież cały rok. 

Anna Bochniarz- Mutkowska

czytaj więcej » Recyklingowa choinka

KIERMASZ NIOSĄCY WSPARCIE

dodano: 2014-12-10 13:23:38

Dzieci z mikołajem. Link otwiera powiększoną wersję.Święta Bożego Narodzenia kochają niemal wszyscy, choć każdy za co innego (...) Już rozpoczęły się przygotowania do tych kilku magicznych dni.
Kiermasz Bożonarodzeniowy jaki odbył się w minioną sobotę był z pewnością dobrą okazją, by zaopatrzyć się w oryginalne ozdoby i podarunki dla najbliższych. Wśród bogatej oferty artykułów związanych z tematyką świąt Bożego Narodzenia znalazły się wyszukane ozdoby, które zachwycały misternym wykonaniem i pomysłowością, a co najważniejsze, były unikatowe, wykonane ręcznie i niepowtarzalne, a wśród nich bombki, stroiki, kartki bożonarodzeniowe, biżuteria oraz wyroby wełniane. Ważną częścią kiermaszu było stoisko kulinarne, na którym można było skosztować i zakupić na wynos potrawy domowej produkcji: pierogi, uszka, krokiety, bigos, barszcz, kompot z imbirem oraz wiele ciast i ciasteczek.

czytaj więcej » KIERMASZ NIOSĄCY WSPARCIE