Aktualności

Turniej piłki halowej

dodano: 2014-12-01 23:22:02

Logo Mecz piłki nożnej

06 grudnia br. w hali widowiskowo-sportowej w Stepnicy odbędzie się charytatywny turniej piłki nożnej. Wpisowe od każdej drużyny 50 zł.   Zebrane pieniążki przeznaczone będą na rehabilitację Iwony, mieszkanki Stepnicy, która zmaga się z nieuleczalną chorobą jaką jest stwardnienie rozsiane.

ZAPISY DO DNIA 05.XII

czytaj więcej » Turniej piłki halowej

Elektroniczny Punkt Kontaktowy

dodano: 2014-11-30 22:38:46

Logo EUGO. Link prowadzi do powiększonej wersji.W związku z realizacją projektu „Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej” w zakresie Działania "Uruchomienie Elektronicznego Punktu Kontaktowego" którego Krajowa Izba Gospodarcza jest partnerem, KIG zachęca do obejrzenia filmów promocyjnych elektronicznego Punktu Kontaktowego: 

film nr 1 film nr 2 Profil facebook ePK: www.facebook.com/eugopl

czytaj więcej » Elektroniczny Punkt Kontaktowy

I Sesja Rady Miejskiej

dodano: 2014-11-30 13:12:26

Radni na sesji. Link prowadzi do powiększonej wersji.W czwartek 27 listopada odbyła się I sesja Rady Miejskie w Stepnicy kadencji 2014-2018. Sesja rozpoczęła się od rozdania przez Zastępcę Przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej w Stepnicy - Panią Justynę Wasiluk - zaświadczeń o wyborze na stanowisko burmistrza oraz odpowiednio na radnego dla radnych. Następnie radni dokonali uroczystego ślubowania, a po wyborze komisji skrutacyjnej , w drodze tajnego głosowania, wybrano przewodniczącego Rady, którym został Ryszard Ławicki uzyskując 14 głosów poparcia. Po ukonstytuowaniu się rady ślubowanie złożył burmistrz  Andrzej Wyganowski . Wybrano zastępców Przewodniczącego Rady Miejskiej, którymi zostali Alicja Idczak-Warchoł oraz Andrzej Nowak.  Radni dokonali także wyboru, co do pracy w określonych komisjach, a także w głosowaniu jawnym imiennym powołano skład Komisji Rewizyjnej.  

czytaj więcej » I Sesja Rady Miejskiej

Podpisano umowy na dofinansowanie inwestycji

dodano: 2014-11-27 15:39:58

Podpisywanie umowy przez Burmistrza i Marszałka. Link prowadzi do powiększonej wersji.W dniu 26.11.2014 r. w Szczecinie Burmistrz Andrzej Wyganowski  podpisał   umowy z urzędem marszałkowskim na dofinasowanie 3 gminnych inwestycji  ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

  1. Umowa o przyznanie pomocy w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego Programem Rozwoju Obszarów wiejskich na lata 2007 – 2013 „Budowa sieci wodno-kanalizacyjnej wraz z przepompownią i przyłączami w Stepnicy oraz sieci wodociągowej w Żarnówku”.

czytaj więcej » Podpisano umowy na dofinansowanie inwestycji

Pomocna Paczka

dodano: 2014-11-27 10:35:44

Pierwsza część plakatu poszukiwana pomocna paczka. Więcej informacji w tekście. Link otwiera powiększoną wersję

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Ośrodek Pomocy Społecznej w Stepnicy w porozumieniu z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Stepnicy.

Przygotowuje wsparcie dla rodzin najuboższych. Zbieramy wszystko, co Twoim zdaniem ułatwiłoby przygotowanie świąt lub byłoby miłą niespodzianką albo drobnym prezentem dla dzieci np. artykuły spożywcze, środki czystości, artykuły higieny, zabawki, przybory szkolne.

czytaj więcej » Pomocna Paczka

Stepnica na Targach Żeglarstwa i Sportów Wodnych w Łodzi

dodano: 2014-11-27 09:22:14

Stoisko wystawiennicze. Link prowadzi do powiększonej wersji.W dniach 14 - 16 listopada 2014 Gmina Stepnica promowała się na Targach Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boat Show 2014. To już XVI Targi Żeglarskie w Łodzi, które są zarówno podsumowaniem mijającego sezonu,  jak również rozpoczęciem nowego.  Oprócz bogatej oferty producentów sprzętu żeglarskiego, prezentowano przystanie i  szlaki żeglarskie. W tej dziedzinie Stepnica doskonale się wpisała.  

Nasze  stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród żeglarzy i motorowodniaków , którzy w Stepnicy już gościli jak i tych którzy mają zamiar ją odkryć.  

Więcej na temat targów na  stronie: www.boatshow.pl

czytaj więcej » Stepnica na Targach Żeglarstwa i Sportów Wodnych w Łodzi

Wsparcie dla przedsiębiorstw

dodano: 2014-11-26 15:16:18

Logo Kapitał LudzkiLogo PARPLogo Funduszy Uni Europejskiej

W związku z realizacją projektu: „Ekobiznes to czysty zysk! Wsparcie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie stosowania rozwiązań prośrodowiskowych” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Grupa Szkoleniowo Doradcza Europlus ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w całkowicie bezpłatnych szkoleniach z zakresu szeroko pojętych rozwiązań środowiskowych.

Projekt adresowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw sektora przetwórstwa przemysłowego i budownictwa z terenu całej Polski.

czytaj więcej » Wsparcie dla przedsiębiorstw