Aktualności

LGR - nabór wniosków o dofinansowanie

dodano: 2017-06-12 00:00:00

Lokalna Grupa Rybacka "Zalew Szczeciński" wdrażając Lokalną Strategię Rozwoju 2014-2020 (LSR) informuje o możliwości składania wniosków o dofinansowanie operacji wpisujących się w cele oraz przedsięwzięcia LSR wymienione w ogłoszeniu, których zakresy odpowiadają LSR oraz celom Priorytetu 4 "Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej", zawartego w Programie Operacyjnym "Rybactwo i Morze" na lata 2014-2020 (Priorytetu 4 PO RiM) w działaniu: realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność

Więcej informacji pod adresem www.lgr-zalew.pl

czytaj więcej » LGR - nabór wniosków o dofinansowanie

Ahoj Żeglarze! Zapraszamy na Regaty Stepnica!

dodano: 2017-06-08 18:31:09

Jachty podczas regat 2015. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia. W dniu 8 lipca (sobota ) podczas Dni Stepnicy odbędą się VI Regaty Stepnica, na które serdecznie  zapraszamy żeglarzy i sympatyków żeglarstwa, a także smakoszy dobrej kuchni z rybą w roli głównej, ponieważ w ramach Dni Stepnicy odbędzie się Biesiada Rybna, konkursy rodzinne i degustacja potraw z ryb, a dla miłośników dobrej muzyki koncert Orkiestry Morskiej, koncert Carmel i zespołu Golden Life oraz bitwa DJ-ów. Ponadto w kolejnym dniu 9 lipca (niedziela) przewidujemy Rajd Rowerowy, Plażowy Turniej Szachowy, Turniej Siatkowej Piłki Plażowej oraz wiele innych atrakcji.  

1. Regaty przeprowadzone będą zgodnie z Przepisami Regatowymi Żeglarstwa 2017-2020 ISAF. Regaty przeznaczone są dla wszystkich jachtów balastowych. Obowiązywać będą przepisy klasowe: KWR, OPEN.

czytaj więcej » Ahoj Żeglarze! Zapraszamy na Regaty Stepnica!

Przebudowa ulic trwa

dodano: 2017-06-05 12:58:46

prace przy przebudowie ul. Portowej Trwają prace przy przebudowie ul. T. Kościuszki i ul. Portowej w Stepnicy, które utrudniają poruszanie się na tych ulicach, doskwiera to zwłaszcza mieszkańcom tych ulic. Prosimy jednak o wyrozumiałość i cierpliwość, bo pierwsze efekty pracy już widać, a jak prace zostaną zakończone będzie ładnie, wygodnie i bezpiecznie. Remontowane ulice są bardzo ważne dla naszej miejscowości. Stanowią główny ciąg komunikacyjny umożliwiający dojazd do portu i w okolice plaży. Ich wygląd ma wielkie znaczenie w odbiorze przez odwiedzających nas turystów. Dodatkowo inwestycja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa, a dzięki budowie nowej kanalizacji deszczowej zniknie problem zalewania skrzyżowania ul. T. Kościuszki – B. Krzywoustego. Poniżej galeria zdjęć z postępu prac.

czytaj więcej » Przebudowa ulic trwa

Szanowni Mieszkańcy Gminy Stepnica,

dodano: 2017-06-03 10:34:17

Jest mi miło Państwa poinformować o kolejnych naszych wnioskach pozytywnie rozpatrzonych  w wyniku, których otrzymaliśmy dotacje finansowe na niżej wymienione przedsięwzięcia:
1.    Modernizacja stacji uzdatniania wody w Widzieńsku. Dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 237.698 zł. Całkowity kosztorysowy koszt przedsięwzięcia to 499.995 zł.
2.    Budowa trzech siłowni terenowych w Jarszewku, Racimierzu i Widzieńsku. Dotacja w ramach programu rozwoju sportu realizowanego przez Wydz. Sportu Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 16.000 zł. Całkowity koszt 45.570 zł.
3.    Budowa dwóch lamp hybrydowych oświetlających parking przy boisku Orlik i hali sportowej. Dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 19.000 zł. Koszt kosztorysowy przedsięwzięcia wynosi 38.139 zł.
4.    Budowa siłowni zewnętrznej w Gąsierzynie. Dotacja z Wydz. Rolnictwa granty sołeckie Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 10.000 zł. Koszt kosztorysowy przedsięwzięcia 15.190 zł.
5.    Budowa wiaty rekreacyjnej przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnocinie. Dotacja w ramach grantów sołeckich z Wydz. Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 9.800 zł. Kosztorysowy koszt wiaty 15. 000 zł.
6.    Zakup autocysterny o pojemności 12. 000 litrów dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Stepnicy. Dotacja uzyskana z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 115.000 zł. Koszt zakupu to 250.000 zł. Wyposażenie OSP Stepnica w tego rodzaju pojazd znacząco poprawi bezpieczeństwo pożarowe naszej gminy.

                                                                        Andrzej Wyganowski
                                                               Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

czytaj więcej » Szanowni Mieszkańcy Gminy Stepnica,

Zmiana organizacji ruchu!

dodano: 2017-06-02 14:21:21

Napis uwagaW związku z trwającą przebudową ulic Portowej i T. Kościuszki w Stepnicy informujemy, że w dniu 03.06.2017 r. rozebrany zostanie parking znajdujący się przed Urzędem Miasta i Gminy. W związku z powyższym nie będzie możliwości parkowania samochodów bezpośrednio przed urzędem. Tymczasowy parking znajduje się za budynkiem urzędu, na placu wewnętrznym. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej » Zmiana organizacji ruchu!

Terminy wywozu odpadów wielkogabarytowych

dodano: 2017-05-31 00:00:00

Wywóz odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z terenu Gminy Stepnica odbędzie się w następujących terminach:

Data odbioru

Miejscowości

01 czerwiec 2017 r. (czwartek)

miasto Stepnica, Stepniczka, Czarnocin, Budzień, Gąsierzyno, Kopice, Piaski Małe

02 czerwiec 2017 r. (piątek)

Jarszewko, Łąka, Miłowo, Racimierz, Widzieńsko, Zielonczyn, Żarnowo, Żarnówko, Krokorzyce

W dniu odbioru w/w odpadów, prosimy o ich wystawienie przed posesję do godziny 6:00. Przypominamy, że zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny powinien być kompletny.

czytaj więcej » Terminy wywozu odpadów wielkogabarytowych

Błękitna Flaga dla kąpieliska w Stepnicy

dodano: 2017-05-29 10:45:08

Kąpielisko w Stepnicy nad Zalewem Szczecińskim w sezonie 2017 podobnie jak w latach poprzednich otrzymało międzynarodowe wyróżnienie ,,Błękitna Flaga”. Aby otrzymać to prestiżowe wyróżnienie należy spełnić szereg kryteriów, dzięki którym po otrzymaniu wyróżnienia kąpielisko zaliczane jest do grona najlepszych i najbezpieczniejszych plaż na świecie. Podstawowym kryterium do przyznania Błękitnej Flagi jest spełnienie wymogów dotyczących edukacji ekologicznej, jakości wody, zarządzania środowiskowego oraz bezpieczeństwa i jakości świadczonych usług.

 

czytaj więcej » Błękitna Flaga dla kąpieliska w Stepnicy