Aktualności

Biblioteka nieczynna

dodano: 2021-03-31 14:46:34

książka

Informujemy, że w związku z urlopem, w dniach od 5 kwietnia do 12 kwietnia  2021 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Stepnicy, będzie nieczynna.

 Za utrudnienia przepraszamy i jeszcze przez najbliższe  3 dni zapraszamy po lektury na święta.

M. Gałan

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stepnicy

czytaj więcej » Biblioteka nieczynna

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

dodano: 2021-03-29 07:46:13

baner z informacją o spisie. Treść z baneru w treści aktualności

Od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 r. Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.Udział w spisie jest obowiązkowy. Spisem objęci są:

• mieszkańcy Polski – zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy,

• stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą.

Obowiązkową metodą jest samospis internetowy. Wejdź na stronę GUS spis.gov.pl i wypełnij formularz spisowy. Zachęcamy wszystkich do spisania się samodzielnie  tym bardziej, że dla osób, które dokonały samospisu planowana jest loteria z możliwością wygrania wartościowych nagród. Formularz spisowy oraz wszystkie najważniejsze informacje o spisie dostępne będą na stronie https://spis.gov.pl/.

czytaj więcej » Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

DOWOZY NA SZCZEPIENIA!!!

dodano: 2021-03-19 13:27:32

szczepimy się Zgodnie z informacją przekazaną przez Ministerstwo Zdrowia, przypominamy, że  dostępne są cztery kanały, za pośrednictwem których można się  zarejestrować na konkretny termin szczepienia:

 • Internet - przez witrynę pacjent.gov.pl,
 • Przychodnia Balticmed w Stepnicy, nr tel. 91 577 41 38.
 • Przychodnia Vita w Stepnicy , nr tel 91 4188955
 • infolinia - numer 989.

Osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę  z ww. schorzeniami oraz osoby, które będą  chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale maja trudności´ z dotarciem do punktu szczepień, będą  mogły skorzystać´ ze specjalnie zorganizowanego przez Urząd Miasta i Gminy w Stepnicy transportu.
Zarejestrowani na szczepienie mieszkańcy mogą zgłaszać chęć skorzystania z dowozu, dzwoniąc do Urzędu Miasta i Gminy w Stepnicy w godzinach od 8:00 do 15:00 pod na numer tel. 507-056-998 obsługiwanego przez Pana Marcina Brzozowskiego insp. ds. zarządzania kryzysowego.

Pełnomocnikiem burmistrza ds. szczepień na terenie gminy jest Ryszard Ławicki tel. 797 721 484 lub 91 418 85 21 wew. 14.

                                                                                 Andrzej Wyganowski

                                                                                 Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

czytaj więcej » DOWOZY NA SZCZEPIENIA!!!

Orlik w Stepnicy nieczynny od 20 marca do 9 kwietnia

dodano: 2021-03-19 11:17:05

Zamknięty Orlik W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi od 20 marca br. do 9 kwietnia br. boisko Orlik w Stepnicy będzie zamknięte dla Sportu amatorskiego. W tym czasie na Orliku mogą przebywać tylko grupy zorganizowane, zarejestrowane w Polskich Związkach Sportowych, prowadzące zajęcia w ramach Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.

czytaj więcej » Orlik w Stepnicy nieczynny od 20 marca do 9 kwietnia

Kontrola segregacji odpadów

dodano: 2021-03-19 11:02:19

segregacja odpadów Nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z dnia 06 września 2019 roku stawia przed samorządowcami i mieszkańcami nowe wyzwania. Podstawowym obowiązkiem każdego mieszkańca wynikającym z zapisów ustawy jest obowiązkowa segregacja odpadów! Od chwili wejścia w życie nowych przepisów wszystkich obejmuje obowiązek zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny w podziale na 5 frakcji. Jeśli więc zobaczycie Państwo taką naklejkę na pojemniku lub worku przy swojej posesji koniecznie zweryfikujcie zawartość wyrzuconych odpadów.

nalepka zła segregacja                  zła segregacja nalepka

Firma odbierająca odpady komunalne powiadomi tutejszy urząd o nieprawidłowej segregacji odpadów na nieruchomości. Na podstawie zgłoszenia zostanie wszczęte postępowanie w sprawie określenia wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami za miesiąc w którym nie dopełniono obowiązku selektywnej zbiórki, określając zgodnie z uchwałą opłatę podwyższoną w wysokości 54 zł za miesiąc od mieszkańca.

W przypadku osiedli mieszkaniowych ustawodawca przewidział stosowanie tzw. odpowiedzialności zbiorowej.

Pamiętajmy, że nieprzestrzeganie zasad segregacji, zwiększa ilość odpadów zmieszanych oraz koszty funkcjonowania całego systemu gospodarowania odpadami, co w konsekwencji przekłada się na podwyżkę stawki opłaty. 

czytaj więcej » Kontrola segregacji odpadów

Program Społecznik - kolejny nabór wniosków od 1 kwietnia

dodano: 2021-03-12 11:56:50

plakat programu Społecznik W dniach 1 kwietnia - 22 kwietnia odbędzie się  drugi nabór na działania w 2021 r w Programie Społecznik na lata 2019-2021. Nabór dotyczy I filaru – Mikrodotacje, gdzie dotacja na działania lokalne wynosi do 4 tys. zł, a także w II filaru – Regionalne Inicjatywy Obywatelskie, gdzie dotacja na działania o zasięgu powiatowym i regionalnym może wynosić do 10 tys. zł. Dofinansowane działania będą realizowane w terminie 1 lipca – 6 grudnia 2021 r. Wkład własny finansowy nie jest wymagany, natomiast konieczne jest zapewnienie wkładu własnego osobowego. Nadal premiowane będą projekty o charakterze ekologicznym, a w podział części budżetu będzie zaangażowana Rada Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego jako głos doradczy.  Zachęcamy do kontaktu z Animatorami lokalnymi i konsultowania swoich projektów – informacje na www.

czytaj więcej » Program Społecznik - kolejny nabór wniosków od 1 kwietnia

Program Czyste Powietrze - zapraszamy do składania wniosków

dodano: 2021-03-12 09:58:30

czyste powietrze Przypominamy że w Urzędzie Miasta i Gminy w Stepnicy można uzyskać informację i pomoc przy wypełnieniu wniosku o dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze. Program polega na poprawie jakości powietrza oraz zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

Dofinansowanie można otrzymać na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy (gaz, pellet, ekogroszek, fotowoltaika, pompy ciepła, elektryczne), oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku. Złożenie wniosku nic nie kosztuje.

Dodatkowych Informacji udziela Maciej Herman tel. 91 4188521 wew 30. lub fundusze@stepnica.pl

Informacje niezbędne do złożenia wniosku w ramach programu  Czyste Powietrze

 1. Dowód Osobisty wnioskodawcy oraz współwłaściciela/współmałżonka
 2. Adres e-mail niezbędny do utworzenia konta na Portalu Beneficjenta
 3. Numer rachunku bankowego
 4. Numer Księgi Wieczystej
 5. NIP wnioskodawcy
 6. Nr działki na której posadowiony jest budynek
 7. Powierzchnia budynku
 8. Powierzchnia przeznaczona do termomodernizacji w m² (docieplenie ścian, poddaszy itp.) jeśli dotyczy
 9. Wysokość rocznego dochodu wraz z PIT  za 2019 r.

czytaj więcej » Program Czyste Powietrze - zapraszamy do składania wniosków