Aktualności

Sportowy Turniej Miast i Gmin w tym roku od 14 do 20 września

dodano: 2020-09-11 08:33:42

baner STMiG 2020Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich od ponad dwudziestu lat organizuje kolejne ogólnopolskie edycje Sportowego Turnieju Miast i Gmin, przez ostatnie jedenaście lat rozgrywane w rozszerzonej formie w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. W bieżącym roku, mając na uwadze ogłoszony na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, a także wprowadzone w związku z tym okresowe ograniczenia w zakresie prowadzenia działalności sportowej i organizacji imprez sportowych, Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich postanowiła zmienić tradycyjny termin rozgrywania Turnieju. 

Na terenie Gminy Stepnica Turniej odbędzie się pomiędzy 14 a 20 września 2020 r. KALENDARZ IMPREZ 

czytaj więcej » Sportowy Turniej Miast i Gmin w tym roku od 14 do 20 września

Nagroda w konkursie "Biblioteka Bezglutenowa" dla Biblioteki w Stepnicy

dodano: 2020-09-08 12:24:45

książki otrzymane w konkursie Gminna Biblioteka Publiczna w Stepnicy wzięła udział w konkursie "Biblioteka Bezglutenowa", wysłała autorski przepis na danie bezglutenowe i wygrała książki na temat celiakii i diety bezglutenowej wydane przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

więcej informacji na stronie Biblioteki 

czytaj więcej » Nagroda w konkursie "Biblioteka Bezglutenowa" dla Biblioteki w Stepnicy

Ocieplam dom i walczę ze smogiem

dodano: 2020-09-01 21:59:29

ulotka strona pierwsza. informacje z ulotki w treści aktualności. Przyłącz się do akcji społecznej ocieplam dom i walczę ze smogiem.

www.termomodernizacja.org

 

czytaj więcej » Ocieplam dom i walczę ze smogiem

Życzenia Burmistrza z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego

dodano: 2020-08-31 12:36:58

Szanowni Państwo Dyrektorzy   

Szanowne Grono Pedagogiczne i Pracownicy

Drodzy Rodzice i Uczniowie

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2020/2021 życzę wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom, aby był on udany i pełen sukcesów. Początek roku szkolnego jest momentem, który skupia w sobie wiele różnych oczekiwań, zarówno uczniów, nauczycieli jak i rodziców. Przede wszystkim stwarza on doskonałą okazję do tego, by rozpocząć ich urzeczywistnianie.
Wszystkim nauczycielom życzę na najbliższe miesiące pracy dydaktyczno-wychowawczej pozytywnej energii, jakże potrzebnej do urzeczywistniania kolejnych ambitnych zamierzeń  i realizacji często niełatwych przedsięwzięć. 
Drodzy uczniowie, Wam życzę sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności. Oceniajcie otaczającą Was rzeczywistość przez pryzmat swojej wrażliwości, ciekawości i fascynacji. Niech osiąganie wyznaczonych celów daje Wam wiele satysfakcji, będzie inspiracją do dalszych działań i przyniesie jak najlepsze wyniki. 
Życzenia spokojnego roku szkolnego przekazuję również rodzicom. Państwa zaangażowanie w pracę szkoły jest niezwykle cenne, dlatego proszę o nie również  w tym roku. 
Wszystkim Państwu jeszcze raz życzę udanego roku szkolnego, entuzjazmu i zapału do pracy, odkrywania na nowo swoich pasji oraz samych sukcesów zarówno  w życiu zawodowym jak  i osobistym. 

 

Andrzej Wyganowski 

Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

czytaj więcej » Życzenia Burmistrza z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego

Uwaga Rolnicy 1 września rusza Powszechny Spis Rolny.

dodano: 2020-08-31 11:54:51

powszechny spis rolny 2020

Od 1 września do 30 listopada 2020 r., (według stanu na dzień 1 czerwca 2020 r.), na terenie całego kraju odbędzie się Powszechny Spis Rolny PSR 2020.

Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy.

Powyższy spis jest jedynym badaniem statystycznym dostarczającym szerokiego zakresu informacji o gospodarstwach rolnych na wszystkich szczeblach podziału terytorialnego kraju. Dane ze spisu są wykorzystywane do oceny zastosowanych i kreowania nowych narzędzi Wspólnej Polityki Rolnej.

Jakie pytania usłyszą rolnicy w trakcie spisu?

czytaj więcej » Uwaga Rolnicy 1 września rusza Powszechny Spis Rolny.

Pod Biało-Czerwoną - ZAGŁOSUJ

dodano: 2020-08-31 10:14:08

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów wraz z Ministerstwem Cyfryzacji ogłosili akcję „Pod Biało-Czerwoną”. Inicjatywę podjęto z okazji setnej rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej. Gminy, w których mieszkańcy zbiorą odpowiednią liczbę podpisów online na stronie gov.pl/bialoczerwona, otrzymają dotację na zakup masztów i flag oraz ich instalacji - w przypadku naszej gminy potrzebujemy 100 głosów.

Imię i nazwisko Lidera: Izabela Marian

czytaj więcej » Pod Biało-Czerwoną - ZAGŁOSUJ

Fundacja zaprasza młodzież do programu Pole Działania

dodano: 2020-08-28 15:13:06

Zapraszamy nastoletnich mieszkańców wsi zainteresowanych działaniem społecznym do programu Pole Działania. Jeśli znacie młode osoby, które chcą przeżyć przygodę z zaplanowaniem i przeprowadzeniem projektu społecznego w swojej okolicy, Pole Działania jest dla nich! Rekrutacja trwa do 17 września 2020 r.

czytaj więcej » Fundacja zaprasza młodzież do programu Pole Działania