Aktualności

Mamy medale z mistrzostw Polski!

dodano: 2017-06-16 07:33:56

Zwycięzcy przy swoim katamaranie. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia. Nasi dwaj koledzy z Kopickiego Klubu KSKW „Szuwarek” Lesław Łukawski i Andrzej Wierzbicki wystartowali w dniach 10-11 czerwca w Mistrzostwach Polski w klasie Topcat. Na jeziorze w Zbąszyniu przeprowadzono 5 biegów w międzynarodowej obsadzie. Nasza osada zajęła 3 miejsce zdobywając uznanie i medale. W stawce startowali m.in. byli mistrzowie Polski i silne osady z Niemiec. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach.

Ahoj! Lech Zajda

czytaj więcej » Mamy medale z mistrzostw Polski!

Miejsce do nazwania

dodano: 2017-06-12 10:37:23

Baner do spektaklupt. Miejsce do nazwania. Link prowadzi do powiększonej wersji.PREMIERA - 17 czerwca 2017 r. - godzina 19:00 - Gminny Ośrodek Kultury

Punkt na mapie, przystanek, miejsce docelowe, nowy początek, dom, serce, cmentarz, więzienie...

To jak nazwiemy miejsce, w którym się aktualnie znajdujemy jest nierozerwalnie związane z naszym losem. Poznając powojenną historię mieszkańców Stepnicy, rozmawiając z naszymi rodzinami, czytając wspomnienia, oglądając stare zdjęcia stawiamy pytania: Jakie są moje korzenie? Jaka jest historia mojej rodziny? Kto tutaj mieszkał przed nami? Zderzamy obrazy z przeszłości z tym, co dzisiaj jest dla nas aktualne. Świat jest nam przedstawiany tak a nie inaczej, a to co dziwne, ciekawe, czasami wręcz odrażające i smutne przyciąga najczęściej naszą uwagę. Wyruszając w podróż po niejednoznacznej historii, poszukujemy własnej tożsamości, własnego miejsca... miejsca do nazwania.

czytaj więcej » Miejsce do nazwania

Dzień Patrona w Gimnazjum im. Dywizjonu 303 w Stepnicy

dodano: 2017-06-12 09:49:41

Zdjęcie z apelu z ikazji Dnia Patrona w Gimnazjum. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia.W dniu 9 czerwca br. społeczność Gimnazjum im. Dywizjonu 303 w Stepnicy celebrowała 7. rocznicę nadania imienia i wręczenia sztandaru szkole. Pan Andrzej Wyziński – Dyrektor Gimnazjum im. Dywizjonu 303, serdecznie przywitał naszych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością: pani Stanisława Rzymczyk – Wiceburmistrz Miasta i Gminy Stepnica, pani Beata Rogalska – Skarbnik Miasta i Gminy Stepnica, pan Ryszard Ławicki – Przewodniczący Rady Miejskiej w Stepnicy, pani Jolanta Jędrzejewska – Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy, pani Emilia Chlebcewicz–Piznal – Zastępca Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego
im. Konstantego Maciejewicza, pani Magdalena Ławicka – Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. ks. Jana Twardowskiego w Racimierzu, pani Marlena Smolarek – Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Małgorzata Gałan – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Stepnicy, pani Barbara Sandecka – animatorka działań kulturalnych w Stepnicy i (jak sama zaznacza - sympatyk naszej szkoły), pan Paweł Frasunkiewicz – Leśniczy Leśnictwa Stepnica, pani Patrycja Kopiecka – Sołtys Sołectwa Stepnica.

Jesteśmy bardzo dumni, że nasze zaproszenie przyjęli również znamienici goście: pan Tomasz Dźwigał – p.o. Naczelnika Oddziału Archiwum IPN w Szczecinie, kom. ppor. Ireneusz Ziemgowski – 8. Flotylla Obrony Wybrzeża w Świnoujściu, mjr Zbigniew Pałaka – Placówka Straży Granicznej w Szczecinie, ppłk Krzysztof Sosnowski – Komendant Placówki Straży Granicznej w Świnoujściu oraz gość specjalny: pan Robert Gretzyngier – Fundacja Historyczna Lotnictwa Polskiego.

Dzięki takim wizytom młodzież z naszej szkoły zdobywa kolejne, ważne doświadczenie w swoim życiu, że stanowiąc część społeczności lokalnej, przyczynia się również do kształtowania jej pozytywnego wizerunku.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie ciepłe i pokrzepiająca słowa, które padły
z ust zaproszonych gości.

czytaj więcej » Dzień Patrona w Gimnazjum im. Dywizjonu 303 w Stepnicy

Ahoj Żeglarze! Zapraszamy na Regaty Stepnica!

dodano: 2017-06-08 18:31:09

Jachty podczas regat 2015. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia. W dniu 8 lipca (sobota ) podczas Dni Stepnicy odbędą się VI Regaty Stepnica, na które serdecznie  zapraszamy żeglarzy i sympatyków żeglarstwa, a także smakoszy dobrej kuchni z rybą w roli głównej, ponieważ w ramach Dni Stepnicy odbędzie się Biesiada Rybna, konkursy rodzinne i degustacja potraw z ryb, a dla miłośników dobrej muzyki koncert Orkiestry Morskiej, koncert Carmel i zespołu Golden Life oraz bitwa DJ-ów. Ponadto w kolejnym dniu 9 lipca (niedziela) przewidujemy Rajd Rowerowy, Plażowy Turniej Szachowy, Turniej Siatkowej Piłki Plażowej oraz wiele innych atrakcji.  

1. Regaty przeprowadzone będą zgodnie z Przepisami Regatowymi Żeglarstwa 2017-2020 ISAF. Regaty przeznaczone są dla wszystkich jachtów balastowych. Obowiązywać będą przepisy klasowe: KWR, OPEN.

czytaj więcej » Ahoj Żeglarze! Zapraszamy na Regaty Stepnica!

Przebudowa ulic trwa

dodano: 2017-06-05 12:58:46

prace przy przebudowie ul. Portowej Trwają prace przy przebudowie ul. T. Kościuszki i ul. Portowej w Stepnicy, które utrudniają poruszanie się na tych ulicach, doskwiera to zwłaszcza mieszkańcom tych ulic. Prosimy jednak o wyrozumiałość i cierpliwość, bo pierwsze efekty pracy już widać, a jak prace zostaną zakończone będzie ładnie, wygodnie i bezpiecznie. Remontowane ulice są bardzo ważne dla naszej miejscowości. Stanowią główny ciąg komunikacyjny umożliwiający dojazd do portu i w okolice plaży. Ich wygląd ma wielkie znaczenie w odbiorze przez odwiedzających nas turystów. Dodatkowo inwestycja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa, a dzięki budowie nowej kanalizacji deszczowej zniknie problem zalewania skrzyżowania ul. T. Kościuszki – B. Krzywoustego. Poniżej galeria zdjęć z postępu prac.

czytaj więcej » Przebudowa ulic trwa

Szanowni Mieszkańcy Gminy Stepnica,

dodano: 2017-06-03 10:34:17

Jest mi miło Państwa poinformować o kolejnych naszych wnioskach pozytywnie rozpatrzonych  w wyniku, których otrzymaliśmy dotacje finansowe na niżej wymienione przedsięwzięcia:
1.    Modernizacja stacji uzdatniania wody w Widzieńsku. Dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 237.698 zł. Całkowity kosztorysowy koszt przedsięwzięcia to 499.995 zł.
2.    Budowa trzech siłowni terenowych w Jarszewku, Racimierzu i Widzieńsku. Dotacja w ramach programu rozwoju sportu realizowanego przez Wydz. Sportu Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 16.000 zł. Całkowity koszt 45.570 zł.
3.    Budowa dwóch lamp hybrydowych oświetlających parking przy boisku Orlik i hali sportowej. Dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 19.000 zł. Koszt kosztorysowy przedsięwzięcia wynosi 38.139 zł.
4.    Budowa siłowni zewnętrznej w Gąsierzynie. Dotacja z Wydz. Rolnictwa granty sołeckie Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 10.000 zł. Koszt kosztorysowy przedsięwzięcia 15.190 zł.
5.    Budowa wiaty rekreacyjnej przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnocinie. Dotacja w ramach grantów sołeckich z Wydz. Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 9.800 zł. Kosztorysowy koszt wiaty 15. 000 zł.
6.    Zakup autocysterny o pojemności 12. 000 litrów dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Stepnicy. Dotacja uzyskana z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 115.000 zł. Koszt zakupu to 250.000 zł. Wyposażenie OSP Stepnica w tego rodzaju pojazd znacząco poprawi bezpieczeństwo pożarowe naszej gminy.

                                                                        Andrzej Wyganowski
                                                               Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

czytaj więcej » Szanowni Mieszkańcy Gminy Stepnica,

Zmiana organizacji ruchu!

dodano: 2017-06-02 14:21:21

Napis uwagaW związku z trwającą przebudową ulic Portowej i T. Kościuszki w Stepnicy informujemy, że w dniu 03.06.2017 r. rozebrany zostanie parking znajdujący się przed Urzędem Miasta i Gminy. W związku z powyższym nie będzie możliwości parkowania samochodów bezpośrednio przed urzędem. Tymczasowy parking znajduje się za budynkiem urzędu, na placu wewnętrznym. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej » Zmiana organizacji ruchu!