Aktualności

Informacja o złożonych wnioskach o dofinansowanie do LGR Zalew Szczeciński

dodano: 2019-07-23 15:10:29

W związku z wnioskiem  Walnego Zebrania Członków Biuro LGR Zalew Szczeciński opracowało graficzną informację o złożonych wnioskach o dofinansowanie z podziałem na poszczególne gminy. Wnioski dotyczą aktualnego okresu programowania tj lat 2014 - 2020. Wykaz obejmuje zarówno wnioski instytucji publicznych jak i przedsiębiorców.   

      

czytaj więcej » Informacja o złożonych wnioskach o dofinansowanie do LGR Zalew Szczeciński

W sierpniu rusza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach LGR Zalew Szczeciński

dodano: 2019-07-23 14:52:25

plakat o naborze wniosków w LGR Zalew Szczeciński W drugiej połowie sierpnia 2019 r. rozpocznie się kolejny nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Lokalnej Grupy Rybackiej Zalew Szczeciński.  Nabór skierowany będzie głównie do przedsiębiorców, rybaków, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych.   

Szczegóły naboru wraz z formularzem wniosku i wykazem niezbędnych załączników zostaną zamieszczone na stronie Lokalnej Grupy Rybackiej Zalew Szczeciński 

czytaj więcej » W sierpniu rusza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach LGR Zalew Szczeciński

Zakaz kąpieli na kąpielisku w Stepnicy

dodano: 2019-07-18 16:10:56

napis uwagaW związku z intensywnym kwitnieniem wody oraz obecnością sinic, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny z Goleniowa po przeprowadzeniu kontroli w dniu 18.07.2019 r. decyzją nr PS-N.HK-600-51/19 z dnia 18.07.2019 r. wprowadził zakaz kąpieli w kąpielisku w Stepnicy nad Zalewem Szczecińskim oraz stwierdził brak przydatności wody do kąpieli. W związku z powyższym na kąpielisku zawieszona została flaga koloru czerwonego, a na tablicy informacyjnej zamieszczone zostały informacje o obecności sinic oraz o tym, że kąpiel jest niedozwolona. Zakaz obowiązuje do odwołania.

czytaj więcej » Zakaz kąpieli na kąpielisku w Stepnicy

„Stepnicka Koperta Życia”

dodano: 2019-06-28 14:48:45

Gmina Stepnica rozpoczyna akcję społeczną „Stepnicka Koperta Życia” skierowaną do osób starszych, samotnych i przewlekle chorych.
 
„Koperta życia” to karta informacyjna, która zawiera wszystkie informacje niezbędne do przeprowadzenia akcji ratowniczej w momencie pojawienia się zagrożenia życia.
Karta zawiera podstawowe dane personalne właściciela, informacje o osobach do kontaktu czy też przebytych chorobach i przyjmowanych lekach. Koperta posiada naklejkę którą należy przykleić w widocznym miejscu na lodówce natomiast samą kopertę z wypełnioną kartą informacyjną przechowujemy w lodówce.
 
Zestaw „Stepnicka Koperta Życia” składa się:
1. koperta wykonana z tworzywa sztucznego zamykana na zatrzask – zabezpieczająca przed wilgocią,
2. karta informacyjna do wypełnienia przez posiadacza koperty lub lekarza rodzinnego,
3. naklejka samoprzylepna na drzwi lodówki z numerem telefonu alarmowego.
 
Formularz Karta informacyjna, zawiera dane właściciela, takie jak:
1. dane osobowe (imię i nazwisko),
2. numer telefonu do bliskiej osoby,
3. przebyte choroby,
4. informację o uczuleniu na leki,
4. zażywane leki i ich dawkowanie.
 
Nie czekaj, zadzwoń, dowiedz się!
Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i bliskich
Zapewnienie służbom ratowniczym informacji medycznych o Twoich najbliższych może uratować im życie.
 
Ośrodek Pomocy Społecznej w Stepnicy
ul. T. Kościuszki 4
72-112 Stepnica
www.ops.stepnica.pl
Osoba odpowiedzialna za realizację zadania:
Jarosław Gruszczyński, tel. 91 418 85 21 wew. 31

czytaj więcej » „Stepnicka Koperta Życia”

Uwaga zmiana wysokości opłat za odpady!

dodano: 2019-06-23 11:12:42

smietnik. Link prowadzi do powiekszonej wersji zdjecia.

Informujemy mieszkańców gminy Stepnica, iż od dnia 01.07.2019r. ulegną zmianie wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, odpowiednio:

11,00 zł od osoby miesięcznie, jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny;

23,00 zł od osoby miesięcznie, jeżeli odpady nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny (tzw. zmieszane).

Jednocześnie informujemy, iż nie ma obowiązku składania nowej deklaracji. Opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi uiszcza się zgodnie z nowo obowiązującymi stawkami.

czytaj więcej » Uwaga zmiana wysokości opłat za odpady!

Błękitna Flaga 2019 dla kąpieliska w Stepnicy

dodano: 2019-06-21 11:04:36

certyfikat blęitnej flagi dla kapieliska w stepnicy . Link prowadzi do powiekszonej wersji zdjecia.

Kąpielisko w Stepnicy nad Zalewem Szczecińskim w sezonie 2019 po raz dziewiąty z rzędu otrzymało Międzynarodowy certyfikat ekologiczny ,,Błękitna Flaga”.

Wyróżnienie to potwierdza działalność Kąpieliska z poszanowaniem dla środowiska naturalnego oraz spełnienie wszystkich kryteriów określonych w międzynarodowym programie Blue Flag z zakresu: doskonałej jakości wody, informacji i edukacji ekologicznej, bezpieczeństwa, zarządzania środowiskowego.

Błękitna Flaga jest to międzynarodowy program zainicjowany przez Fundację Edukacji Ekologicznej (Foundation for Environmental Education – FEE) w 1985 r. Fundacja Edukacji Ekologicznej z siedzibą w Kopenhadze zrzesza organizacje, pełniące funkcję koordynatorów programu w danym kraju. Błękitna Flaga jest programem realizowanym w celu promowania ekologii, ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju w miejscowościach nadmorskich, w otoczeniu kąpielisk i przystani jachtowych.

Obiekty wyróżnione Błękitną Flagą możemy rozpoznać po powiewającej nad nimi Błękitnej Fladze oraz tablicy informacyjnej umieszczonej w centralnym punkcie kąpieliska lub mariny.

Bezpieczeństwa na naszym kąpielisku corocznie strzeże dwóch ratowników, posiadających odpowiednie kwalifikacje do pełnienia tejże funkcji, którzy do swojej dyspozycji mają sprzęt niezbędny do wykonywania przez nich pracy. Jakość wody na bieżąco monitorowana jest przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Goleniowie.

 

czytaj więcej » Błękitna Flaga 2019 dla kąpieliska w Stepnicy