Aktualności

Wybory ławników sądowych 2019

dodano: 2019-06-10 15:18:24

informacje urzędowaPrezes Sądu Okręgowego w Szczecinie zwrócił się do Rady Miejskiej w Stepnicy z prośbą o dokonanie naboru kandydatów na ławników do Sądu Rejonowego w Goleniowie w kadencji 2020 – 2023

- do orzekania z zakresu prawa pracy – 3 ławników,

- do orzekania z zakresu spraw rodzinnych – 1 ławnik.

Ustawa prawo o ustroju sądów powszechnych stanowi, że ławnikiem może być wybrany ten, kto:

1) posiada obywatelstwo polskie i korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich;

2) jest nieskazitelnego charakteru;

3) ukończył 30 lat;

4) jest zatrudniony, prowadzi działalność gospodarczą lub mieszka w miejscu kandydowania co najmniej od roku;

5) nie przekroczył 70 lat;

6) jest zdolny, ze względu na stan zdrowia, do pełnienia obowiązków ławnika;

7) posiada co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe;

8) do orzekania w sprawach z zakresu prawa pracy ławnikiem powinna być wybrana osoba wykazująca szczególną znajomość spraw pracowniczych.

czytaj więcej » Wybory ławników sądowych 2019

Dobre rady na odpady

dodano: 2019-06-04 12:40:28

spotkanie z mieszkańcami ws. segregacji odpadów Wychodząc na przeciw oczekiwaniom mieszkańców naszej gminy, w ramach współpracy z Celowym Związkiem Gmin R - XXI w dniach 22.05, 24.05. oraz 30.05. na terenie 13 sołectw naszej gminy zostały przeprowadzone szkolenia mieszkańców z zakresu poprawnej segregacji odpadów komunalnych. Prowadzone przez nas działania mają na celu wzrost świadomości mieszkańców na temat problemów związanych z gospodarką odpadami. Priorytetem naszych działań jest edukowanie naszego społeczeństwa, zmiana ich przyzwyczajeń i uczenie odpowiedzialnego segregowania odpadów komunalnych, podejmowania odpowiedzialnych środowiskowo i społecznie wyborów konsumenckich.

czytaj więcej » Dobre rady na odpady

SKARBNIK SAMORZĄDU 2019

dodano: 2019-05-27 21:58:29

Pani Skarbnik z wyrożnieniem. Link prowadzi do powiekszonej wersji zdjecia.

Mamy przyjemność ogłosić, że Skarbnik Gminy Stepnica Pani Beata Rogalska zajęła II miejsce w Polsce wśród gmin do 5 tys. mieszkańców w ogólnopolskim rankingu Skarbnik Samorządu, organizowanym przez Dziennik Gazeta Prawna.

Pani Skarbnik została uhonorowana podczas Kongresu Perły Samorządu w dniu 24 maja 2019 r. w Gdyni.

- Nigdy dość doceniania pracy skarbników, bo zapewnienie stabilności finansowej w tak niestabilnych czasach, jeżeli chodzi o to, jakie są zobowiązania po stronie samorządów, jakie są źródła ich finansowania, jest olbrzymią sztuką - stwierdził prowadzący galę Marek Tejchman, z-ca redaktora naczelnego Dziennika GP. - Te wyróżnienia są docenieniem ich ciężkiej pracy na rzecz nas - obywateli.

Serdecznie gratulujemy!

czytaj więcej » SKARBNIK SAMORZĄDU 2019

Psie …. na chodniku – o porządek powinniśmy zadbać sami!!!

dodano: 2019-05-26 16:14:45

kosz na psie kupy. Link prowadzi do powiekszonej wersji zdjecia

Każdemu chyba zdarzyło się wdepnąć w niespodziankę na chodniku lub trawniku… Co się wtedy myśli albo mruczy pod nosem, pisać nie wypada. A przecież skoro decydujemy się na psa, to powinniśmy go przyjąć razem ze wszystkimi tego konsekwencjami, sprzątaniem po nim również. Informujemy, iż na terenie miasta Stepnica zainstalowano 5 koszy na psie odchody wraz z dystrybutorami worków tzw. „Psie stacje”. Lokalizacja to: ulica Kolejowa, Osiedle Akacjowe, centrum Stepnicy przy pomniku, początek ul. Tadeusza Kościuszki oraz przy wejściu na przystań im. Kapitana Roberta Hilgendorfa.

Udowodnijmy, że jesteśmy społeczeństwem o wysokiej kulturze i świadomości – uświadamiajmy też innych!!! Dbajmy o nasz wspólny wizerunek i zdrowie. Pamiętajmy o tym, że kontakt z psimi odchodami może powodować zarażenie tasiemcem psim, glistą psią czy bąblowcem na co szczególnie narażone są nasze dzieci.

czytaj więcej » Psie …. na chodniku – o porządek powinniśmy zadbać sami!!!

Informacja dla właścicieli psów

dodano: 2019-03-22 14:53:57

logo informacja ważna

Uprzejmie informujemy, że opłata od posiadania psa na rok 2019 wynosi 37,00 zł.

Płatne bez wezwania do dnia 30 czerwca

u sołtysa lub na konto Urzędu nr 70 1020 4812 0000 0502 0044 7870

Wszelkie zmiany dotyczące nabycia lub utraty psa należy zgłosić

w Urzędzie Miasta i Gminy pokój nr 8.

czytaj więcej » Informacja dla właścicieli psów

Zawiadomienie o wspólnym posiedzeniu Komisji ds. Gospodarki i Budżetu i Komisji ds. Społecznych Rady Miejskiej w Stepnicy oraz V Sesji Rady Miejskiej w Stepnicy

dodano: 2019-06-18 09:40:20

sesja rady miejskiej Zawiadamiam, że w dniu 25 czerwca 2019 r. o godzinie 13.00 w sali konferencyjnej w Urzędzie Miasta i Gminy Stepnica odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji ds. Gospodarki i Budżetu i Komisji ds. Społecznych Rady Miejskiej w Stepnicy.

Natomiast w dniu 28 czerwca 2019 r. o godzinie 13.00 w sali konferencyjnej w Urzędzie Miasta i Gminy w Stepnicy odbędą się obrady V Sesji Rady Miejskiej w Stepnicy.

Przewodnicząca

Rady Miejskiej w Stepnicy

Agnieszka Makowska

Wszystkie informacje dotyczące wspólnego posiedzenia komisji i obrad Rady Miejskiej znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce System Rada http://rada.stepnica.pl/kalendarz-posiedzen

czytaj więcej » Zawiadomienie o wspólnym posiedzeniu Komisji ds. Gospodarki i Budżetu i Komisji ds. Społecznych Rady Miejskiej w Stepnicy oraz V Sesji Rady Miejskiej w Stepnicy