Aktualności

Rozstrzygnięcie konkursu "Wiersz o bibliotece"

dodano: 2017-05-18 09:41:39

uczestnicy konkursy wiersz o bibliotece 17 maja podczas długiej przerwy o godzinie 12:35 w bibliotece szkolnej spotkali się uczestniczy konkursu literackiego pt.: "Wiersz o bibliotece".

Do konkursu zgłosiło się trzynastu śmiałków. Znaleźli się wśród nich uczniowie klas IV - VI Szkoły Podstawowej im. Konstantego Maciejewicza , Gimnazjum im. Dywizjonu 303 oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Racimierzu. Trzeba przyznać, zadanie konkursowe nie było łatwe, ale chęci i próby tworzenia, docenione. Wszyscy uczestnicy konkursu, otrzymali podarunki. Nagrody i dyplomy wręczyła dzieciom pani wicedyrektor Emilia - Chlebcewicz Piznal, która wraz z panią dyrektor Jolantą Jędrzejewską zasiadała w jury konkursu.

czytaj więcej » Rozstrzygnięcie konkursu "Wiersz o bibliotece"

Niecodzienna lekcja historii ... życia

dodano: 2017-05-18 07:50:42

Pan Wojciech Meler. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęciaW dniu 12 maja 2017r. o godz. 12.00 w Gminnej, a jednocześnie Szkolnej Bibliotece w Stepnicy odbyło się spotkanie z p. Wojciechem Mellerem. W spotkaniu udział wzięły dzieci z klas V A i VI A, które były bardzo aktywne, zadając Panu Wojciechowi   ciekawe pytania panu. Szanowny gość  fascynująco opowiadał o swoich przeżyciach wojennych, o losach powojennych swoich i całej rodziny. Opowiadał o swoich pasjach życiowych między innymi o wikliniarstwie, dzięki któremu mógł się utrzymać, o zielarstwie - wymieniał nazwy ziół, do czego służą, jaką chorobę można nimi wyleczyć. Okazało się, że nasz gość pomimo swego wieku ma doskonałą pamięć - recytował wiersze i śpiewał piosenki o tematyce wojennej, i to długie teksty, rzadko słyszane. W/w spotkanie odbyło się dzięki pani Ani Bochniarz - Mutkowskiej, p. Rajmundowi Bogackiemu - historykowi, p. Małgorzacie Gałan Dyrektorowi Gminnej Biblioteki Publicznej w Stepnicy oraz ks. Łukaszowi  Suskiemu- wikariuszowi naszej parafii.   
Barbara Sandecka 

czytaj więcej » Niecodzienna lekcja historii ... życia

Zapraszamy na VI Regaty Stepnica

dodano: 2017-05-17 11:40:26

Jachty podczas Regat 2016. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia. W dniach 8-9 lipca 2017 roku podczas Dni Stepnicy odbędą się VI Regaty Stepnica, na które serdecznie  zapraszamy żeglarzy i sympatyków żeglarstwa, a także smakoszy dobrej kuchni z rybą w roli głównej, ponieważ w ramach Dni Stepnicy odbędzie się Biesiada Rybna, konkursy rodzinne i degustacja potraw z ryb, a dla miłośników dobrej muzyki koncert Orkiestry Morskiej, koncert Carmel i zespołu Golden Life oraz bitwa DJ-ów. Ponadto przewidujemy Rajd Rowerowy, Plażowy Turniej Szachowy, Turniej Siatkowej Piłki Plażowej oraz wiele innych atrakcji.  
Zapraszamy więc żeglarzy na  VI Regaty o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica.   

Więcej szczegółów już wkrótce na stronie www.stepnica.pl w zakładce Ragaty Stepnica. 
 

czytaj więcej » Zapraszamy na VI Regaty Stepnica

"Stepnica buduje Szczecin"

dodano: 2017-05-16 14:20:35

barka biorąca udział w osadzaniu elementów mostu. Link prowadzi do powiększonej wersji zdjęcia. Ogromną  konstrukcję  Mostu Cłowego w Szczecinie pomagają osadzić we właściwym miejscu pchacze i barki należące do  firmy ze Stepnicy. „Stepnickie barki” w zeszłym roku brały udział w rozbiórce Mostu Cłowego, teraz przyszedł czas na jego odbudowę i znów sprytnie sobie radzą z ciężkim zadaniem. Elementy mostu są dużo potężniejsze,  gdyż przed awarią na most mogły wjeżdżać auta do 30 ton. Nowa konstrukcja mostu  będzie przygotowana na pojazdy 50-tonowe. Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć autorstwa C. Skórki udostępnioną przez firmę transportową.

czytaj więcej » "Stepnica buduje Szczecin"

Zostań honorowym dawcą krwi

dodano: 2017-05-09 08:56:29

Plakat zachecaacy do udziału w akcji Zostań honorowym dawcą krwi. Tekst z plakatu w aktualności

Czekamy na Ciebie dnia 03.06.2017 w godz. 10.00 do 14.00 przy Dworcu PKS w Stepnicy.

Pamietaj ! Zabierz ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem

Oddawanie krwi nie boli, jest bezpieczne, nie grozi zarażeniem, nie uzależnia. 

Wystarczy chcieć! Nie musisz znać swojej grupy krwi. Wystarczy, że w tym dniu zjesz niskotłuszczowy posiłek, wypijesz większą ilość wody i tuż przed oddaniem powstrzymasz się od palenia papierosów. 

Wśród osób, które tego dnia oddadzą krew zostaną rozlosowane nagrody. 

Łączy nas krew, która ratuje życie!

czytaj więcej » Zostań honorowym dawcą krwi

Rusza Program Społecznik

dodano: 2017-05-09 00:00:00

program społecznik 1 maja 2017 r. na całym Pomorzu Zachodnim wystartował Program Społecznik! Jest to inicjatywa Marszałka Zachodniopomorskiego, która wspiera ludzi z pomysłami, chętnych do działania i rozwijania lokalnej społeczności. Czasami jednak brakuje do pełni szczęścia odrobiny wsparcia - i tutaj w grę wchodzi Program Społecznik, który wspomoże Twój projekt mikrodotacjami do 3 tys. złotych. Budżet Programu wynosi aż 1 500 000 złotych. Miejsca starczy dla 500 projektów. Nabór wniosków ruszy 15 maja 2017 r. Więcej szczegółów o Programie oraz dokumenty niezbędne do aplikowania o mikrodotacje znajdują się pod poniższym linkiem: http://karrsa.eu/

czytaj więcej » Rusza Program Społecznik

Majówka w Gąsierzynie

dodano: 2017-05-08 11:27:21

Razem z mieszkańcami i mieszkankami Gąsierzyna spontanicznie powołaliśmy do życia zespół muzyczny pod roboczą nazwą Ramole i Ramolki  :) Na gitarze - Jacek Orzechowski sekcja perkusyjna; Andrea Temperanza, Cristina Pebu i Rusa Dalakishvili  :) mieszkanki Gąsierzyna to prawdziwe talenty - więc pieśń niosła się pomimo konkurencji ze strony wiatru... my z jednej strony dawaliśmy czadu w mikrofon, a wiatr z drugiej  :) Zespół Świetlików wokalnie reprezentowała Izabella Orzechowska, która - należy to zauważyć - znała wszystkie słowa i to nie tylko pierwszą zwrotkę czy refren  :)

Razem z mieszkankami Gąsierzyna wytańczyłyśmy One Bilion Rising - Nazywam się Miliard. Mieszkanki Gąsierzyna są uzdolnione, odważne, roztańczone i mają niesamowitą kondycję  :) Ćwiczyliśmy ten bardzo dynamiczny układ zaledwie dwa razy - normalnie potrzebne jest minimum 5-6 treningów... Taniec będziemy ćwiczyć dalej podczas spotkań w świetlicy, a zatańczymy go jeszcze raz w Stepnicy w Walentynki razem z kobietami na całym świecie - bo jest to taniec-protest przeciwko przemocy wobec kobiet... tańczą go kobiety w 200 państwach świata - zatańczy też Gąsierzyno i Stepnica  :)

czytaj więcej » Majówka w Gąsierzynie