Aktualności

Spotkanie przedsiębiorców z przedstawicielem KSSSE

dodano: 2019-04-15 09:54:24

logo Kostrzyńsko-Słubickiej specjalnej strefy Ekonomicznej.

W dniu 12 kwietnia w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Stepnica odbyło się spotkanie przedsiębiorców z terenu Gminy Stepnica z Panem Maciejem Borowskim przedstawicielem Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, który przedstawił informacje o zmianach ustawy o wspieraniu nowych inwestycji, wskutek których cała Polska stała się specjalną strefą ekonomiczną. Pan Borowski zaprezentował zasady funkcjonowania Strefy, współpracy ze Strefą, formy uzyskania pomocy (ulg w podatkach CIT/PIT). Podkreślił on także, że wprowadzone regulacje stwarzają mikro- małym i średnim przedsiębiorcom lepsze i bardziej dostępne warunki rozwoju.

Spotkanie stało się okazją do dyskusji. Przedsiębiorcy mogli u źródła uzyskać informacje o możliwościach wsparcia dla podejmowanych przez nich inwestycji.

Dziękujemy przedstawicielowi K-S SSE S.A. oraz przybyłym na spotkanie przedsiębiorcom za zainteresowanie oraz poświęcony czas. Mamy nadzieję, że zainicjowane spotkanie zaowocuje dalszą, trwałą współpracą środowiska lokalnego biznesu ze Strefą .

czytaj więcej » Spotkanie przedsiębiorców z przedstawicielem KSSSE

Wiosenne porządki w Żarnowie

dodano: 2019-04-15 09:12:26

Mieszkańcy sołectwa Żarnowo podczas sprzatania. Link prowadzi do powiekszonej wersji zdjecia.

Mieszkańcy sołectwa Żarowo również ruszyli z wiosennymi porządkami!!! Sprzątnie odbyło się wzdłuż ul. Kościelnej, Studenckiej i Podgórnej. W akcji uczestniczyły bardzo licznie najmłodsi mieszkańcy sołectwa - rodzice uznali, iż dobrych nawyków należy uczyć od dzieciństwa. Po sprzątaniu wszyscy udali się na ognisko, które udało się zorganizować przy wparciu Pani Anety Dąbrowskiej i Pana Grzegorza Jeża, którzy to zasponsorowali pieczywo, napoje i kiełbaski, za co serdecznie dziękujemy!

czytaj więcej » Wiosenne porządki w Żarnowie

Zapraszamy na konferencję - zmiana terminu

dodano: 2019-04-10 11:41:05

zmiana terminu konferencji LGR Z przyczyn niezależnych od organizatorów zmienia się termin konferencji pn.: Nowoczesne technologie i uniwersalne systemy technologiczne w zakresie przetwórstwa i obróbki wstępnej ryb na 16-18 maja 2019.

Konferencja odbędzie się w Marinie Wolin przy ul. Mostowej 1, LGR Zalew Szczeciński Organizuje Konferencje pn.: Nowoczesne technologie i uniwersalne systemy technologiczne w zakresie przetwórstwa i obróbki wstępnej ryb wraz z prezentacją maszyn i urządzeń, W związku z powyższym zapraszamy na konferencję do Wolina wszystkie osoby zainteresowane niniejszą tematyką. Liczba miejsc ograniczona. Kontakt do biura LGR Zalew Szczeciński 91 4000 002

czytaj więcej » Zapraszamy na konferencję - zmiana terminu

Konkurs Literacki z okazji stulecia polskiej Policji

dodano: 2019-04-05 11:55:34

plakat Stulecie Polskiego kryminału

Konkurs na opowiadanie "Stulecie polskiego kryminału"

Rok 1919 to rok odbudowy i odnowy – powoływano wówczas kolejne instytucje niezbędne do funkcjonowania państwa, granice państwowe wciąż się kształtowały, prowadzono unifikację terenów dawnych trzech zaborów. W lipcu 1919 roku ogłoszono dekret o powołaniu Policji. Sto lat później, w związku z wyjątkową, setną rocznicą, Biuro Programu „Niepodległa” wraz z Komendą Główną Policji ogłaszają konkurs literacki na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne „Stulecie polskiego kryminału”. Hasło to jest umowne i symboliczne w wydźwięku – kryminały nie zaczęły przecież powstawać dopiero po 1918 roku. Niemniej jednak sto lat temu powołano polską policję, sto lat temu rodziła się polska kryminalistyka.

czytaj więcej » Konkurs Literacki z okazji stulecia polskiej Policji

Łąka też chce być czysta

dodano: 2019-04-04 12:58:15

mieszkańcy Łąki podczas spotkania

W ślad za sołectwem Czarnocin wielkie sprzątanie ruszyło w miejscowości Łąka! Mieszkańcy czynnie wspierali inicjatywę Pani sołtys i licznie uczestniczyli w sprzątaniu. Zebrano ogromną ilość odpadów, które zostały posegregowane i odebrane przez pracowników tut. urzędu. W miejscowości Łąka zagościł ład i wiosenny porządek. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za udaną akcję.

A które sołectwo tym razem dołączy do akcji ? Prosimy o informacje.

czytaj więcej » Łąka też chce być czysta

Kurs motorowodny

dodano: 2019-04-04 00:00:00

zagłowki na Zalewie

W Bosmanacie na przystani im. kpt. Roberta Hilgendorfa w Stepnicy lub pod nr tel. 791002691 trwają zapisy na kurs motorowodny na sternika motorowodnego z egzaminem państwowym, który odbędzie się w dniach 13-14 kwietnia br.

 

czytaj więcej » Kurs motorowodny

Pies do adopcji

dodano: 2019-04-03 11:24:32

zdjęcie białego psa przeznaczonego do adopcji Szukamy domu dla psa  znalezionego w dniu 15.03.2019 r.  w miejscowości Żarnówko. Pies w wieku ok. 3 lat, umaszczenia biało-brązowego. Do dnia dzisiejszego nie został ustalony właściciel psa. W związku z powyższym apelujemy do wszystkich mieszkańców o rozpowszechnianie wizerunku psa, celem znalezienia nowego właściciela. W tej sprawie należy kontaktować się z pracownikiem tut. urzędu pod nr te. 502 046 647 lub  91 418 85 21 w. 16.

W ramach adopcji zwierzę na życzenie może zostać wysterylizowane/wykastrowane na koszt gminy. Pies został zaszczepiony, dodatkowo osoba adoptująca zostanie zwolniona z opłaty od posiadania psa.

Nowy właściciel otrzyma zapas suchej karmy lub niezbędne wyposażenie do utrzymania psa np. nową budę, obrożę i smycz!

czytaj więcej » Pies do adopcji