Aktualności

VI Festiwal Tańca "Ameryka bliżej nas"

dodano: 2018-04-22 00:00:00

Festiwal tańca. Link prowadzi do powiększonej wersji.Woogie boogie... Już po raz szósty w dniu 19 kwietnia 2018 r. nasze przedszkolaki ze Stepnicy wzięły udział w Festiwalu Tańca, który odbył się w Goleniowskim Domu Kultury. ,,Ameryka bliżej nas " takie było tegoroczne hasło. Nasze dzieci postawiły na woogie boogie. Przedszkolaki w świetnych kostiumach z dynamiczną choreografią dały czadu na scenie!!! W festiwalu brały udział inne przedszkola min. z Goleniowa i Maszewa. Ich występy również były czarujące!!!! Organizatorzy zasługują na ogromne brawa, ponieważ wszyscy świetnie się bawiliśmy. Oczywiście wszystkie dzieci za piękne występy otrzymały nagrody. Jestem dumna z moich tancerzy !!!

Karolina Czubachowska

czytaj więcej » VI Festiwal Tańca "Ameryka bliżej nas"

Pies do adopcji !

dodano: 2018-04-22 00:00:00

Szukamy domu dla psa znalezionego w centrum Stepnicy w dniu 09.04.2018 r. Samica rasy mieszanej, w wieku ok. 3 lat, umaszczenie czarno- rude. Bardzo przyjazna, spokojna, trochę płochliwa. Apelujemy do wszystkich ludzi o wielkich sercach o pomoc w znalezieniu nowego domu dla zwierzęcia. Osoba gotowa pokochać i zaopiekować się  psem proszona jest o kontakt z pracownikiem tutejszego urzędu pod nr tel. 91 4188 521 w. 25 lub 502 046 647. Zwierzę zostało zaszczepione, dodatkowo osoba, która zaadoptuje zwierzę, zostanie zwolniona z podatku od posiadania psów. Nie pozwólmy, by ta urocza psina trafiła do schroniska !!!

czytaj więcej » Pies do adopcji !

Lato w teatrze

dodano: 2018-04-17 11:29:25

Lato w teatrze.

Lato w Stepnicy zapowiada się bardzo teatralne. Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy otrzymał dofinansowanie w wysokości 40.000,00 zł w ramach programu „Lato w teatrze+”,organizowanym przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego z Warszawy. W dodatku projekt pod nazwą „Tworzę więc JESTEM”, autorstwa Michała Krzywaźni – instruktora, reżysera oraz twórcy Teatru w Krzywym Zwierciadle, uzyskał uznanie Komisji Ekspertów powołanej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i w wyniku przyznanej punktacji uzyskał drugą pozycję na liście 132 wniosków dopuszczonych do oceny merytorycznej.

Link do wyników:

http://latowteatrze.pl/o_programie,lista_beneficjentow,lista_beneficjentow.html

czytaj więcej » Lato w teatrze

Pies do adopcji !

dodano: 2018-04-11 09:27:43

zdjęcie psaSzukamy domu dla psa znalezionego w centrum Stepnicy w dniu 09.04.2018 r. Samica rasy mieszanej, w wieku ok. 3 lat, umaszczenie czarno- rude. Bardzo przyjazna, spokojna, trochę płochliwa. Apelujemy do wszystkich ludzi o wielkich sercach o pomoc w znalezieniu nowego domu dla zwierzęcia. Osoba gotowa pokochać i zaopiekować się  psem proszona jest o kontakt z pracownikiem tutejszego urzędu pod nr tel. 91 4188 521 w. 25 lub 502 046 647. Zwierzę zostało zaszczepione, dodatkowo osoba, która zaadoptuje zwierzę, zostanie zwolniona z podatku od posiadania psów. Nie pozwólmy, by ta urocza psina trafiła do schroniska !!!

czytaj więcej » Pies do adopcji !

Światowy Dzień Zdrowia 7 kwietnia 2018 r.

dodano: 2018-04-10 14:34:20

Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest: powszechna opieka zdrowotna: wszędzie i dla każdego.

Hasło tegorocznej kampanii brzmi „Zdrowie dla wszystkich”

Celem Światowego Dnia Zdrowia jest skupienie uwagi na konieczności zapewnienia powszechnej opieki zdrowotnej i możliwych do osiągnięcia zyskach płynących z tego faktu bez generowania dodatkowego obciążenia finansowego.

Cytując Dyrektora Generalnego WHO, „nikt nie powinien wybierać między śmiercią,
a trudnościami finansowymi. Nikt nie powinien wybierać pomiędzy kupieniem leków,
a kupieniem jedzenia”.

Niestety, obecnie zbyt wielu ludzi ma duże trudności w dostępie do opieki zdrowotnej „Powszechny” oznacza „dla wszystkich”, bez dyskryminacji i pominięcia kogokolwiek.

Wszyscy i wszędzie mają prawo do korzystania ze świadczeń zdrowotnych, których potrzebują bez jednoczesnego spychania na skraj ubóstwa.

czytaj więcej » Światowy Dzień Zdrowia 7 kwietnia 2018 r.