Aktualności

Poszukiwany biały kot!

dodano: 2021-11-17 12:50:55

zgubiony biały kotWłaściciel poszukuje swojego białego kota, który w ostatnim czasie był widziany pod sklepem przy ul. Władysława Sikorskiego 7 w Stepnicy.

Kot jest oswojony, lgnący do ludzi, zadbany i posiada obrożę.

Osoby znające miejsce przebywania kota lub osoba, która podjęła nad nim opiekę proszone są o kontakt z właścicielem tel. 501 721 828

Kot odnaleziony. 

czytaj więcej » Poszukiwany biały kot!

WIDZISZ OSOBĘ BEZDOMNĄ NIE BĄDŹ OBOJĘTNY ZAREAGUJ, POMÓŻ, ZGŁOŚ

dodano: 2021-11-16 15:12:18

uwaga logo

Zima jest szczególnie trudnym okresem dla osób bezdomnych i czasem wzmożonej pracy instytucji i organizacji, które niosą pomoc w kryzysie bezdomności. W tym czasie pracownicy socjalni Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stepnicy we współpracy ze służbami mundurowymi podejmują wzmożone działania, aby objąć właściwą pomocą osoby bezdomne. Działania pracowników socjalnych obejmują regularne monitorowanie środowisk, co służy lokalizowaniu miejsc pobytu osób bezdomnych. Ponadto pracownicy socjalni we współpracy z funkcjonariuszami Policji i Staży Miejskiej udzielają informacji osobom bezdomnym o możliwościach uzyskania pomocy m.in. w formie schronienia, pomocy żywnościowej, ciepłego posiłku czy niezbędnej odzieży. W przypadku otrzymania zgłoszenia o osobie bezdomnej, przebywającej na terenie Gminy Stepnica pracownicy socjalni, wraz z patrolem straży miejskiej lub samodzielnie, udają się na miejsce i przeprowadzą interwencję, aby pomóc osobie bezdomnej.

Informacje o osobach bezdomnych przebywających w miejscach niemieszkalnych
należy zgłaszać do:

czytaj więcej » WIDZISZ OSOBĘ BEZDOMNĄ NIE BĄDŹ OBOJĘTNY ZAREAGUJ, POMÓŻ, ZGŁOŚ

Uwaga awaria wodociagu!

dodano: 2021-11-10 10:28:04

kran

Wodociągi Zachodniopomorskie Sp. z o.o. w Goleniowie  uprzejmie informują, że na skutek awarii na sieci wodociągowej nastąpiła przerwa w dostawie wody do części Stepnicy. Podjęto już prace przy naprawie.

Za utrudnienia przepraszamy!

czytaj więcej » Uwaga awaria wodociagu!

Podpisano umowę z wykonawcą

dodano: 2021-11-10 07:51:05

podpisanie umowy z wykonawcą W dniu 9 listopada 2021 r. Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica  Andrzej Wyganowski i  Prezes Zarządu firmy KDI Sp. z o. o.  Nikodem Konopko podpisali umowę na realizację inwestycji pn. „Budowa dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych  wraz z uzbrojeniem terenu i infrastrukturą w Stepnicy”. Wartość inwestycji to 10.093.996,37 złotych, a planowane jej zakończenie  to styczeń 2023 r. Budowa tych bloków zakończy projekt inwestycyjny budowy osiedla przy ul. Kolejowej. Oddanych zostanie do użytku 46 mieszkań: jedno- dwu- i trzy- pokojowych, które zostaną przyznane mieszkańcom Gminy Stepnica w oparciu o umowę najmu.  Na tą inwestycję Gmina Stepnica uzyskała dofinansowanie  z Banku Gospodarstwa Krajowego.

 

czytaj więcej » Podpisano umowę z wykonawcą

11 listopada Dzień Niepodległości w Gminie Stepnica

dodano: 2021-11-09 09:18:19

flaga Polski z napisem 11 listopada

11 listopada w  kościele parafialnym im. Św. Jacka Odrowąża  w Stepnicy o godz. 11.30 odbędzie się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny, na którą serdecznie zapraszamy.

Niestety ze względu  na przypadki zachorowań na  COVID-19 odwołana została  Wieczornica  organizowana przez uczniów i kadrę pedagogiczną Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy. Wieczornica w wersji elektronicznej zostanie w niedługim czasie nagrana i udostępniona na stronie szkoły oraz gminy.

Wszystkich mieszkańców gminy zachęcamy  do włączenia się w świętowanie 11 listopada we własnych domach chociażby poprzez wywieszenie w tym dniu flagi państwowej.

Korzystając z okazji składam wszystkim mieszkańcom naszej gminy serdeczne życzenia z okazji Narodowego Święta Niepodległość Polski. Życzę wszelkiej pomyślności, zdrowia, sukcesów i aby dla każdego z nas wolna Polska była miejscem szczególnym, dla którego warto żyć i pracować.

Szczególne życzenia przekazuję dla Kombatantów. Życzę Wam, aby w Waszym życiu nie było trudów, żebyście byli doceniani przez innych.

 

                                                                                Andrzej Wyganowski

                                                                      Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

czytaj więcej » 11 listopada Dzień Niepodległości w Gminie Stepnica

Wstrzymanie dostawy wody w Stepnicy 09.11.2021 r.

dodano: 2021-11-08 11:50:27

brak wody Wodociągi Zachodniopomorskie Sp. z o.o. uprzejmie informują, że w dniu 09.11.2021  od godz. 9.00 do 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody  w Stepnicy ul Dworcowa, Jagiellońska, ks. Kajuta, Krótka, Mokra, Łąkowa, Kościuszki, Parkowa, Portowa, Prosta, Słoneczna, Sportowa, Wojska Polskiego  w związku z pracami na sieci wodociągowej. .

Za utrudnienia przepraszamy

czytaj więcej » Wstrzymanie dostawy wody w Stepnicy 09.11.2021 r.

Bezpiecznie do szkoły

dodano: 2021-11-05 21:44:39

ulica Dworcowa w trakcie trwania projektuJak już wcześniej podawaliśmy Gmina Stepnica przystąpiła do projektu pn. „Bezpieczna droga do szkoły standardy projektowania infrastruktury pieszo -rowerowej” realizowanego przez Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. W ramach  tego projektu na przykładzie Zespołu Szkolono-Przedszkolnego w Stepnicy   sporządzona została inwentaryzacja stanu bezpieczeństwa i sposobu docierania dzieci oraz kadry pedagogicznej do szkoły. Odbyły się liczne konsultacje z mieszkańcami, ankiety wśród uczniów,  kadry pedagogicznej, rodziców dzieci, spacery badawcze w wyniku czego  powstał  prototyp rozwiązań w przestrzeni publicznej, tak aby zwiększyć liczbę osób korzystających z alternatywnego transportu  np. roweru, hulajnogi oraz zadbać o ich bezpieczeństwo, a także pozostałych mieszkańców poruszających się pieszo ul. Dworcową.

czytaj więcej » Bezpiecznie do szkoły