Aktualności

STEPNICKIE (RE)ANIMACJE KULTURALNE - podsumowanie

dodano: 2014-11-19 14:59:55

Loga sponsorów

Stepnickie (RE)Animacje Kulturalne – etap II dobiegł końca. Z dniem 15 listopada zakończył się czas realizacji inicjatyw lokalnych na terenie Gminy Stepnica. II etap Stepnickich (RE)Animacji bazował tylko i wyłącznie na działaniach praktycznych mieszkańców na rzecz społeczności Gminy Stepnica. Od września do listopada realizowane były niesamowite działania - siedem niepowtarzalnych inicjatyw.

czytaj więcej » STEPNICKIE (RE)ANIMACJE KULTURALNE - podsumowanie

KONSULTACJE SPOŁECZNE

dodano: 2014-11-19 12:59:11

Logo Konsultacje Społeczne Do dnia 3 grudnia br. można składać uwagi do projektu budżetu za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: skarbnik@stepnica.pl lub na piśmie wrzucając do skrzynki wystawionej w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy. Na stronie http://www.bip.stepnica.pl/dokumenty/4850 można zapoznać się z projektem budżetu na rok 2015.

czytaj więcej » KONSULTACJE SPOŁECZNE

Wieczór z czardaszem

dodano: 2014-11-16 06:28:07

Aktorzy podczas występu na scenie. Link prowadzi do powiększonej wersji.Po raz drugi już Dom Kultury w Racimierzu miał przyjemność gościć artystów scen szczecinskich z programem "Wieczór z czardaszem". Przyjechali w tym samym składzie,wykonali nasłynniejsze światowe czardasze,całość ubarwił po raz pierwszy u nas pan Zenon Borkowski, nie tylko prowadząc spektakl, ale też świetnie bawiąc publiczność anegdotami.

A. Kulma 

czytaj więcej » Wieczór z czardaszem

Wyjazd studyjny

dodano: 2014-11-14 11:44:25

WYKONAWCA PROJEKTU BUDOWA LINII 220 kV GLINKI-RECŁAW ZAPRASZA  MIESZKAŃCÓW GMINY STEPNICA NA WYJAZD STUDYJNY DOTYCZĄCY ODDZIAŁYWANIA LINII ELEKTROENERGETYCZNYCH

Miejsce: okolice gminy Kobylanka Czas trwania: ok. 4 godz.

Data: 25 listopada 2014 (wt)

Godzina wyjazdu: 12.00
Zgłoszenia przyjmowane są do 20. listopada 2014 mailowo: agnieszka.lubaska@aldesa.pl lub telefonicznie pod numerem: 91 812 13 66

Koszty wyjazdu pokrywa Inwestor. Liczba miejsc jest ograniczona. Szczegółowy płan wyjazdu znajduje się na stronie inwestycji www.glinki-redaw.pl

czytaj więcej » Wyjazd studyjny

"Po pierwsze drugie śniadanie"

dodano: 2014-11-14 09:20:04

Dzieci prezentujące plakat akcji. Link prowadzi do powiększonej wersji.We wrześniu Szkoła Podstawowa  im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy na czele z Panią Anną Bochniarz- Mutkowską i klasą VI A, postanowiła przyłączyć się do konkursu organizowanego przez markę Kubuś. Konkurs kierowany był do szkól podstawowych i polegał na zilustrowaniu jednego z haseł Manifestu Drugiego Śniadania. Manifesty dostępne były na stronie www Kubusia. Ten, który najbardziej przypadł nam do gustu brzmiał: " Drugie śniadanie, nigdy nie jest nudne". Dzięki zaangażowaniu uczniów klasy VI A, udało się nam w czasie stworzyć manifest i dodac go do aplikacji konkursowej. Nasza praca uplasowała się jako 94 w kolejności, ze 150 które mogły wygrać super śniadaniówki dla całej szkoły, a więc uczniów klas I- III jak i IV- VI. Pojemniki sniadaniowe w kształcie truskawek w zeszłym tygodniu dotarły do szkoły i znalazły nowych właścicieli. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak ciekawej akcji, dzieki której uszczęśliwiony został każdy uczeń. Nasze przerwy śniadaniowe odbywające się zawsze po drugiej lekcji, nabrały nowego blasku i tym chętniej sięgamy po zdrowe i odżywcze smakołyki, które skrywają nasze nowe pojemniki. 

Anna Bochniarz- Mutkowska

czytaj więcej » "Po pierwsze drugie śniadanie"

ZAKUP WYPOSAŻENIA

dodano: 2014-11-12 13:22:54

Podpisanie umowy przez Marszałka i Dyrektor GOK w Stepnicy. Link prowadzi do powiększonej wersji.7 listopada br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie Marszałka Województwa Olgierda Geblewicza z przedstawicielami władz oraz instytucji z gmin powiatu goleniowskiego celem podpisania umów na przyznanie pomocy w zakresie Małych Projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju.

czytaj więcej » ZAKUP WYPOSAŻENIA

Bezpieczna droga do przedszkola

dodano: 2014-11-10 09:16:26

Dzieci na spacerze w kamizelkach odblaskowych. Link prowadzi do powiększonej wersji.W czwartek 6.października  w przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji  z Goleniowa  i Posterunku Policji ze Stepnicy w ramach akcji „Bezpieczna droga  do przedszkola”. Dzieci dowiedziały się o tym, w jaki sposób bezpiecznie przyjść do przedszkola. Poznały zasady bezpiecznego poruszania się po jezdni. Policjanci opowiadali przedszkolakom o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami. Przypominali również o korzyści noszenia ubrań oznaczonych odblaskami. Z pomocą Pana Policjanta przedszkolaki przechodziły po „zebrze” rozpoznając sygnalizację świetlną i utrwalając poznane w przedszkolu zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

Dziękujemy funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji z Goleniowa i Posterunku Policji ze Stepnicy za współpracę.

Grono Pedagogiczne

czytaj więcej » Bezpieczna droga do przedszkola