Aktualności

Mistrzowie kodowania z Racimierza

dodano: 2015-08-06 12:09:40

Logo - Mistrzowie KodowaniaOd nowego roku szkolnego 2015/2016 Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w  Racimierzu będzie uczestnikiem ogólnopolskiego programu „Mistrzowie kodowania”. Celem uczestnictwa nauczycieli i  uczniów w tym projekcie jest rozwijanie analitycznego i kreatywnego myślenia, które potrzebne są nie tylko specjalistom. Uczniowie SP w  Racimierzu wezmą udział w zajęciach, podczas których będą rozwijać swoje kompetencje komputerowe i uczyć się programowania w intuicyjnym języku Scratch. 

czytaj więcej » Mistrzowie kodowania z Racimierza

Nieczynny slip

dodano: 2015-08-05 08:16:16

Logo - OstrzeżenieW związku z trwającymi pracami budowlanymi przy budowie bosmanówki na ul. Rybackiej, a w szczególności z uwagi na konieczność utworzenia tymczasowego pomostu roboczego, umożliwiającego wykończenie elewacji budynku, uprzejmie informuję, iż slip na Kanale Młyńskim nie będzie mógł być użytkowany do końca  września br.

Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej » Nieczynny slip

Uwaga oszuści !

dodano: 2015-08-04 15:23:23

Logo przedstawiające czapkę policjanta i kajdankiW gminie Stepnica pojawili się oszuści, którzy podając się za pracowników Urzędu Gminy lub Ośrodka Pomocy Społecznej  wchodzą do mieszkań,  zajmują rozmową i w tym samym czasie okradają. Prosimy Państwa o zachowanie szczególnej ostrożności  przy  kontaktach z osobami odwiedzającymi Państw domostwa.   

Prosimy, aby sytuacje, w których przychodzi do Państwa mieszkania osoba, podająca się za pracownika gminy lub OPS, zgłaszać bezpośrednio policji pod numerami tel. 997 lub 112 lub 91 460 25 73. 

czytaj więcej » Uwaga oszuści !

Odpust Świętego Jacka

dodano: 2015-08-04 12:06:46

Plakat zapowiadający odpoust. Więcej informacji w tekście

Odpust i fertyn św. Jacka Odrowąża oraz festiwal pierogów - 16 sierpnia.

O 12:00 msza święta za parafian i gości a potem

  • pierogi Jackowe
  • koncerty, kiermasze
  • ciasta, jadło i atrakcje
  • pokazy wojskowe
  • zabawy, konie, niespodzianki

O 21:00 Apel Jasnogórski, fajerwerki i kino.

czytaj więcej » Odpust Świętego Jacka

Oferty pracy

dodano: 2015-08-04 08:00:02

Logo - IQ Metal

IQ Metal poszukuje pracowników na stanowiska:

  • Spawacz TIG/MAG/MIG (do przyuczenia)
  • Młodszy operator robota spawalniczego do przyuczenia

Kandydaci nie muszą posiadać (choć jest to mile widziane) dużego doświadczenia na podobnych stanowiskach.

Nasza firma oferuje przyuczenie do wykonywania pracy na stanowisku.

W przypadku spawaczy mogą być to osoby od razu po kursie. 

Więcej szczegółów poniżej.

czytaj więcej » Oferty pracy

Podróżnik

dodano: 2015-08-03 13:15:01

Podróżnik na rowerze. Link otwiera powiększoną wersję.W środę (29 lipca br) do Stepnicy przyjechał 78-letni rowerowy podróżnik Janusz Strzelecki-River. Po raz pierwszy objedzie Polskę wzdłuż granicy.

 
"- Na ten rok – mówi – planowałem wyjazd do Australii. Wszystko właściwie miałem już przygotowane. Jednak kiedy dowiedziałem się, że rok 2015 jest rokiem poświęconym Papieżowi Janowi Pawłowi II, postanowiłem zmienić plany i odbyć rowerową pielgrzymkę w podziękowaniu za dar kanonizacji papieża Polaka!" Podróżuje rowerem od 1 stycznia 2000r. Odwiedził ponad 150 krajów na prawie wszystkich kontynentach i 200 000 przejechanych kilometrów.

Po podróży po Polsce chce udać się do Australii i Oceanii. Stepnica była kolejnym etapem. Podróż po Polsce rozpoczął przed Katedrą Oliwską w Gdański i tam też chce ją zakończyć. Jak powiedział dziennie przemierza 20-30km, śpi przeważnie pod gołym niebem lub na kwaterach prywatnych i plebaniach, jednak nigdy nie korzysta z łóżka, lecz śpi na podłodze w śpiworze.

Na postój zatrzymuje się w małych miejscowościach, unika dużych miast. W środę po przyjeździe do Stepnicy spotkał się w GOK-u z młodzieżą i co go zaskoczyło z członkami sekcji rowerowej. W piątek rano opuścił Stepnicę na łodzi strażackiej, udając się do Trzebieży i dalej na południe.

czytaj więcej » Podróżnik