Aktualności

Piknik dla dzieci z 5 sołectw

dodano: 2015-06-07 22:44:34

Grupowe zdjęcie dzieci na boisku. Link otwiera powiększoną wersję.30. maja na boisku w Racimierzu odbył się plenerowy dzień dziecka pod hasłem "Rodzina, bezpieczeństwo-przez zabawę". Była to pierwsza wspólna impreza pięciu sołectw: Jarszewko, Łąka, Racimierz, Żarnowo, Żarnówko.  Dołączyli do nas również Dom Kultury w Racimierzu oraz Rada Rodziców przy SP w Racimierzu. Imprezę poprowadził wodzirej Endriu i clown Michał. Mimo kiepskiej pogody humory dopisywały. Były zabawy integracyjne ruchowe, w których udział brały zarówno dzieci jak i rodzice. Pani Ola Kulma i Pani Małgorzata Pikula wykorzystały swój talent w malowaniu twarzy, dzieci były bardzo szczęśliwe. Nie zawiodły również mamy, które upiekły pyszne ciasta. Były kiełbaski, lody  i słodycze. Na koniec zabawy każde dziecko dostało drobny upominek. Mimo bardzo kiepskiej pogody piknik uważamy za bardzo udany.  

Impreza dofiansowana ze środków GKRPA w ramach Programu Profilaktyki i Przeciwdziałania Alkoholizmowi - orgazniacja czasu wolnego. 

B. Podowa

czytaj więcej » Piknik dla dzieci z 5 sołectw

Wycieczka rowerowa mieszkańców Łąki

dodano: 2015-06-05 00:52:02

Uczestnicy wycieczki na rowerach. Link otwiera powiększoną wersję.Piękna pogoda, dobre humory i chęć wspólnego spędzenia czasu spowodowały, że mieszkanki i mieszkańcy sołectwa Łąka wybrali się na piknik połączony z wycieczką rowerową. Punktualnie o 14:00 na zbiórce obok przystanku pojawili się rodzice ze swoimi dziećmi (63 osoby) i wspólnie wyruszyli w drogę do Machowicy. 

czytaj więcej » Wycieczka rowerowa mieszkańców Łąki

"Bezpiecznie TU i TAM"

dodano: 2015-06-03 11:48:38

Plaka akcji Bezpiecznie Tu i Tam. Szczegóły w tekście. Link otwiera powiększoną wersję.Konkurs „Bezpiecznie TU i TAM”, którego organizatorem jest Polska Spółka Gazownictwa, ma charakter ogólnopolski i jest skierowany do organizacji pozarządowych. Jego celem jest podnoszenie poziomu bezpieczeństwa wśród społeczności lokalnej. Pula grantów to 60 000 złotych.  Pieniądze te chcemy przeznaczyć na wybrane projekty wyróżniające się inwencją i kreatywnością oraz dostosowane do potrzeb lokalnej społecznośi w obszarze bezpieczeńtwa.

Szczegółowe informacje i materiały można znaleźć na stronie internetowej www.psgaz.pl/bezpiecznietuitam oraz na profilu FB www.facebook.com/bezpiecznietuitam

czytaj więcej » "Bezpiecznie TU i TAM"

Urząd Miasta i Gminy w dniu 05.06.2015 będzie nieczynny

dodano: 2015-06-02 15:17:00

Logo znak ostrzegawczySzanowni Mieszkańcy,

Informujemy, że dnia 05.06.2015 r. (piątek) Urząd Miasta i Gminy, Ośrodek Pomocy Społecznej oraz placówka Banku PKO BP będą nieczynne.

Za ewentualne utrudnienia serdecznie przepraszamy

czytaj więcej » Urząd Miasta i Gminy w dniu 05.06.2015 będzie nieczynny

Konkurs kulinarny - przedłużono termin zgłoszeń do 8 czerwca

dodano: 2015-06-02 10:56:41

Plakat Konkurs Kulinarny. Więcej informacji w tekście.

Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy serdecznie zaprasza wszystkich sympatyków kuchni regionalnej do udziału w konkursie kulinarnym, który odbędzie się w ramach Biesiady Rybnej z IGR Zalew Szczeciński.

Konkurs adresowany jest zarówno do pasjonatów jak i restauratorów -do tych wszystkich, którzy chcą podzielić się z nami przepisami na kuszące swoim wyglądem, zapachem oraz smakiem potrawy i dania przygotowane na bazie ryb zalewowych.

Zgłoszenie należy dostarczyć do 2 czerwca 2015 r. do Gminnego Ośrodka Kultury w Stepnicy, ul. Portowa 7. Regulamin konkursu i kartę zgłoszeniową można pobrać na stronie www.gokstepnica.pl

czytaj więcej » Konkurs kulinarny - przedłużono termin zgłoszeń do 8 czerwca

Konkurs fotograficzny przedłużono termin nadsyłania prac do 8 czerwca

dodano: 2015-06-02 10:55:59

Plakat Konkurs Fotograficzny. Szczegóły w tekście.

Gminny Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich pasjonatów fotografii do udziału w konkursie fotograficznym pt.: „Stepnica Osadę Rybacką”

Celem konkursu jest:

  •  ukazanie rybackiego charakteru Gminy Stepnica za pomocą technik fotograficznych • upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki

Fotografia kandydująca do nagrody powinna odpowiadać kryteriom ujętym w Regulaminie.

Termin nadsyłania prac: 4-29 maja 2015 r.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 13 czerwca 2015 r.
Regulamin konkursu fotograficznego oraz załącznik do regulaminu można pobrać na stronie www.gokstepnica.pl

czytaj więcej » Konkurs fotograficzny przedłużono termin nadsyłania prac do 8 czerwca