Aktualności

Majówka w Gąsierzynie!

dodano: 2015-04-22 13:33:28

Plakat Majówka w Gąsierzynie. Więcej informacji w tekście. Linkt otwiera powiększoną wersję

Wielka Majówka Sportowo-Piknikowa.

W programie:

  • turniej piłki siatkowej
  • mecz piłki nożnej
  • konkursy i zabawy

czytaj więcej » Majówka w Gąsierzynie!

Tydzień ekologii w przedszkolu

dodano: 2015-04-22 08:57:03

Pani ucząca dzieci segregowania śmieci. Link otwiera powiększoną wersję.22.04 ( środa) W ramach akcji „ Światowy Dzień Ziemi” przedszkolaki  aktywnie uczestniczyły w sprzątaniu naszej okolicy. Dzięki nim nasze miasto stało się jeszcze piękniejsze.

Szanujmy nasze środowisko!!! 

.

czytaj więcej » Tydzień ekologii w przedszkolu

Owocolandia w przedszkolu

dodano: 2015-04-22 08:48:19

Dzieci w przedszkolu. Link otwiera powiększoną wersję.21.04 ( wtorek) Jak co roku przedszkolaki  wraz z rodzicami wykonały owocowe puzzle. Z wielkim zaangażowaniem i przyjemnością dzieci wykonały zadanie. Wspólne nasze dzieło możemy podziwiać na ogrodzeniu obok przedszkola. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za wspólną pracę.

czytaj więcej » Owocolandia w przedszkolu

Szyjemy patchworki

dodano: 2015-04-21 14:03:26

Przykładowe praceW Gminnym Ośrodku Kultury w Stepnicy rozpoczął się kurs szycia patchworków. W każdą środę spotykają się panie  w celu zapoznania się z ciekawą sztuką jaką jest szycie patchworków. I tak krok po kroku, od początku do końca dokonuje się wycinanie kwadratów na twardym papierze, następnie kredą krawiecką odrysowanie na materiale i wycięcie. Wycinanie odbywa się za pomocą nożyc do cięcia tkanin, niektóre panie odważyły się wycinać na macie samogojącej się, krawieckim nożem krążkowym służącym do wycinania na tkaninie motywów niezbędnych do zszycia tychże patchworków. Na realizację zadania publicznego pod nazwą "Zajęcia rękodzielnicze - szycie patchworków" środki finansowe uzyskano z budżetu Gminy Stepnica.

Barbara Sandecka.

czytaj więcej » Szyjemy patchworki

Pieszy rajd do Machowicy

dodano: 2015-04-21 13:23:10

Uczestnicy rajdu na trasie. Link otwiera powiększoną wersję.11 kwietnia odbył się pierwszy pieszy rajd do Machowicy. Organizatorem rajdu była sołtys Żarnowa Bogusława Podowa. Przewodnikiem rajdu był pan Marek Prüffer.  Frekwencja dopisała 27 osób wyruszyło o godz. 10 rano w kierunku Machowicy. Było super, piękna pogoda i dobre humory sprawiły, że nikt nie odczuwał zmęczenia. Pan Marek poprowadził nas do „Orlikowa” i opowiedział bardzo ciekawą historię tego miejsca. W drodze powrotnej zawitaliśmy do Dworku Ostęp, gdzie czekała na nas pyszna grochóweczka, było również pieczenie kiełbasek.

czytaj więcej » Pieszy rajd do Machowicy

ZAWODY WĘDKARSKIE

dodano: 2015-04-20 18:51:26

Wędkarze łowiący ryby. Link otwiera powiększoną wersję. Koło nr 52 Polskiego Związku Wędkarskiego w Stepnicy oraz Lokalna Grupa Rybacka „Zalew Szczeciński” zapraszają na zawody wędkarskie, które odbędą się 1 maja 2015 r. na Kanale Młyńskim w Stepnicy.  Rozpoczęcie zawodów godzina 7.00

czytaj więcej » ZAWODY WĘDKARSKIE