Aktualności

11 maja - Dzień bez Śmiecenia

dodano: 2015-05-10 09:38:25

Plakat akcji Dzień bez śmiecia. Link otwiera powiększoną wersję plakatuW badaniu świadomości i zachowań ekologicznych mieszkańców Polski przeprowadzonym przez TNS Polska na zlecenie Ministerstwa Środowiska w 2014 roku 68% Polaków zadeklarowało, że regularnie segreguje odpady. To wzrost 14 % względem poprzedniego roku. Z pewnością jest to pozytywny trend, jednak wraz ze wzrostem ilości selektywnie zbieranych odpadów nastąpił znaczny spadek ich jakości, a zanieczyszczenie niektórych partii surowców wtórnych sięga nawet kilkudziesięciu procent.  Jest to istotny problem, który skutkuje obniżeniem wartości surowca i może spowodować jego nieprzydatność do recyklingu.

czytaj więcej » 11 maja - Dzień bez Śmiecenia

OGŁOSZENIE

dodano: 2015-04-28 09:02:45

Plakat informujący o badania bakterologicznych. Więcej informacji w tekście aktualności. Link otwiera powiększoną wersję plakatu

Ogłoszenie.

Wodociągi Zachodniopomorksie Spóła z o.o. w Goleniowie informuje, że badania bakterologiczne wody pobranej w miejscowości Łąka-Żarnowo, wykazało ponadnormatywną zawartość bakterii grupy coli. W związku z powyższym, od dnia 28.04.2015 w miejscowości Łąka, Jarszewko, Racimierz, Żarnowo, Żarnówko kolonia, Żarnówko, Zielonczyn - Woda może być spożywana i użytkowana tylk po przegotowaniu.

Za powstałe niedogodności przepraszamy.
Kierownik Oddziału Terenowego

czytaj więcej » OGŁOSZENIE

Nowy Harmonogram Odbioru Odpadów na rok 2015

dodano: 2014-12-19 11:19:37

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH ZMIESZANYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI NA TERENIE GMINY STEPNICA NA ROK 2015

Data odbioru

Miejscowości

Pierwszy poniedziałek miesiąca

Stepnica, Stepniczka, Bogusławie, Czerwonak, Czarnocin, Budzień, Gąsierzyno, Kopice, Piaski Małe, Gaje.

Pierwszy wtorek miesiąca*

Jarszewko, Łąka, Miłowo, Racimierz, Widzieńsko, Zielonczyn, Żarnowo, Żarnówko, Krokorzyce.

* W związku z przypadającym odbiorem zmieszanych odpadów komunalnych na  dzień 6 stycznia 2015 r.  ( wolny od pracy), odbiór zmieszanych odpadów komunalnych w miejscowościach Jarszewko, Łąka, Miłowo, Racimierz, Widzieńsko, Zielonczyn, Żarnowo, Żarnówko, Krokorzyce odbędzie się w dniu 07.01.2015 r.

 

czytaj więcej » Nowy Harmonogram Odbioru Odpadów na rok 2015