Aktualności

Aplikacja STOP COVID -ProteGO

dodano: 2021-03-03 13:54:56

logotyp aplakcji Stop Covid ProteGo

Zachęcamy do korzystania z aplikacji STOP COVID ProteGO Safe. Obok noszenia maseczki, zachowywania dystansu i dbania o higienę to kolejny (i skuteczny) element ochrony przed zakażeniem.

Aplikacja STOP COVID - ProteGO Safe wysyła powiadomienia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Dzięki temu możemy szybciej zareagować, a to oznacza większe bezpieczeństwo. Dzięki niej można też m.in. zapisać się na test bez konieczności kontaktu z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej. Aplikacja jest dostępna za darmo w sklepach Google Play i App Store.  Znajdą Państwo w niej także m.in. aktualne informacje o sytuacji epidemiologicznej w  poszczególnych powiatach, dane dotyczące liczby zachorowań  aktualne informacje o liczbie wykonanych szczepień i inne komunikaty.  

Aplikacja  jest całkowicie bezpłatna i bezpieczna dla użytkownika. Więcej o działaniu   aplikacji STOP COVID - ProteGO znajdziecie Państwo na stronie : https://www.gov.pl/web/protegosafe

czytaj więcej » Aplikacja STOP COVID -ProteGO

Przerwa w dostawie wody w Stepnicy

dodano: 2021-03-03 11:11:35

brak wody Informujemy, że podczas wykonywania prac przy przebudowie drogi wojewódzkiej nr 111 firma wykonująca prace uszkodziła wodociąg, w związku z tym nastąpiła przerwa w dostawie wody w Stepnicy. Podjęto już prace związane z naprawą. Za utrudnienia przepraszamy. 

czytaj więcej » Przerwa w dostawie wody w Stepnicy

Już 1 kwietnia 2021 r. rusza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

dodano: 2021-03-03 09:07:14

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 plakat

Od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 r. Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.Udział w spisie jest obowiązkowy. Spisem objęci są:

• mieszkańcy Polski – zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy,

• stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą.

Obowiązkową metodą jest samospis internetowy. Wejdź na stronę GUS spis.gov.pl i wypełnij formularz spisowy. Jeżeli nie możesz tego zrobić we własnym zakresie, odwiedź najbliższy urząd gminy. Na czas trwania spisu urzędy gmin przygotowały specjalne miejsca, gdzie wykonasz samospis. Nie możesz wykonać samospisu internetowego? Zadzwoń na infolinię: 22 279 99 99 i spisz się przez telefon.

czytaj więcej » Już 1 kwietnia 2021 r. rusza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Czy Doker oprócz nowego imienia dostanie nową rodzinę?

dodano: 2021-02-24 14:36:39

Joker pies do adpocji. Pamiętacie mnie jeszcze ? Nazywam się Doker,  a właściwie to już Joker, bo tak wołają na  mnie w nowym schronisku, w którym się obecnie znajduję. Moja smutna historia  zaczęła się 5 stycznia 2017 r. gdy błąkałem się po ulicach Stepniczki. Przez kilka dni się zajął się mną sympatyczny Pan, następnie zostałem przewieziony do gminnego kojca a potem... no właśnie co potem? … przez 4 długie lata przebywałem w  schronisku w Białogardzie teraz w Sosnowicach.  Przez ten czas nie znalazł się ani mój Pan,  ani nikt inny kto by mnie przygarnął, a ja mimo że nie jestem rasowy mam tyle do zaoferowania: moją wielką psią miłość i wierność.  Proszę Cię zaopiekuj się mną !” 

Doker/Joker  został znaleziony 4 lata temu w miejscowości Stepniczka. Nie wiadomo jak tam trafił, czy został porzucony czy w efekcie huków i strzałów sylwestrowych zabłąkał się gdzieś z daleka. Byliśmy przekonani, że szybko znajdzie nowy dom, jednak się nie udało. W związku z tym apelujemy do Państwa, do ludzi o wielkich sercach o nowy dom dla Jokera/ Dokera. Piesek jest w typie owczarka,  ma  bardzo dobre usposobienie jest przyjazny. Według opiekunów z nowego schroniska nadaje się do rodziny z dziećmi. Więcej na jego temat można przeczytać na stronie schroniska  link do strony z Jokerem

Procedura adopcji dostępna na stronie schroniska link do procedury.

Jako gmina gwarantujmy zwolnienie z opłaty od posiadania psa, a ponadto  zapas suchej karmy o wartości 500 zł lub niezbędne wyposażenie do utrzymania psa np. nową budę, obrożę i smycz!

Osoby zainteresowane podjęciem adopcji zapraszam do kontaktu pod nr tel. 91 41 88 521 w. 16 lub 502 046 647.

czytaj więcej » Czy Doker oprócz nowego imienia dostanie nową rodzinę?

Procedura wydawania zaświadczenia do Programu „Czyste powietrze”

dodano: 2021-02-17 16:58:50

Czyste powietrze w  trosce o zdrowie klimat i środowisko . logo programu.

Podstawa prawna art. 411 ust. 10g - 10s ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2020 r. poz. 1219 z późn. zm.), Rozporządzenie Ministra Klimatu z dnia 2 października 2020 r. w sprawie określenia wzoru żądania wydania zaświadczenia o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego osoby fizycznej oraz wzoru tego zaświadczenia (Dz. U. 2020 r. poz. 1713), ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2020 r. poz. 111 z późn. zm.), ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2020 poz. 256 z późn. zm.).

Osoba fizyczna, która zamierza złożyć wniosek o przyznanie dofinansowania z Narodowego  Funduszu lub Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu „Czyste powietrze” może złożyć żądanie wydania zaświadczenia o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka jej gospodarstwa domowego.

Na terenie Gminy Stepnica zaświadczenia wydawane będą przez Dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stepnicy, ul. B. Krzywoustego 41a, 72-112 Stepnica w godzinach od 07:30 do 15:30, tel. 91 881 58 45.

czytaj więcej » Procedura wydawania zaświadczenia do Programu „Czyste powietrze”

Remont molo II etap

dodano: 2021-02-17 12:29:03

remont molo w Stepnicy

Trwają właśnie prace przy II etapie  remontu mola spacerowego na plaży w Stepnicy w części mola  wybudowanego w roku 2010 na długości ok. 110 m w kształcie litery T. Remont  polega na wymianie drewnianych belek nośnych na kształtowniki stalowe oraz drewnianych desek pokładu na deski z drewnopodobnego materiału z tworzywa sztucznego uzyskiwanego w wyniku recyklingu mieszanych tworzyw sztucznych. W ramach tej inwestycji zostaną zamontowane nowe słupy wspierające w altanie wieńczącej molo. Wymiana pokładu i belek nośnych wymaga demontażu oświetlenia, zasilającej linii kablowej, drabinek i elementów cumowniczych. Po wykonaniu prac remontowych wszystko zostanie ponownie zamontowane. Parametry mola długość i szerokość pomostów, wysokość pokładu nad zwierciadłem wody nie ulegną zmianie. Zakończenie prac przewidziano na koniec marca br.  Środki na remont w wys. 933 570 zł pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W zeszłym roku ukończono prace polegające na remoncie pierwszej części mola, przy wykorzystaniu środków  zewnętrznych  z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego.

Inwestycja obecnie prowadzona zakończy zadanie kompleksowo, a molo w nadchodzącym sezonie turystycznym będzie prezentować się znakomicie. 

UWAGA !

Do czasu zakończenia remontu molo będzie zamknięte dla osób niezatrudnionych przy remoncie.

                                                Andrzej Wyganowski

                                      Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

czytaj więcej » Remont molo II etap