Sprzedaż GRZYBÓW tylko z atestem

aktualizacja: 2020-10-29 15:21:11

Sprzedaż grzybów tylko z atestem. Link prowadzi do powiększonej wersji.

W związku z rozpoczęciem sezonu grzybowego Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Goleniowie przypomina, iż na wydzielonych przez Urząd placach targowych lub miejscach przewidzianych do prowadzenia handlu obwoźnego można sprzedawać świeże grzyby leśne posiadające atest klasyfikatora oraz suszone grzyby leśne z atestem grzyboznawcy.

Sprzedaż grzybów bez takich atestów jest karalna.

Osoby indywidualnie zbierające owoce runa leśnego mogą uzyskać nieodpłatną poradę w przypadku wątpliwości czy zebrane grzyby są jadalne czy trujące; porady takie można uzyskać codziennie w godzinach 7:30 – 8:30 oraz 14:00-15:00 w Państwowym Powiatowym Inspektoracie Sanitarnym w Goleniowie.

Jednocześnie informujemy, że każdego roku Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Poznaniu organizuje kursy dla kandydatów na grzyboznawców, dające uprawnienia do oceniania grzybów świeżych i przetworzonych, np. suszonych. Uczestnikami kursu mogą być osoby z wykształceniem wyższym lub średnim. Najbliższy kurs planowany jest w terminie 25.09-02.10.2017 r. Więcej informacji na ten temat na www.wsse-poznan.pl lub pod nr tel. 61 854 48 46.