Gmina Stepnica Samorządem od Serca

aktualizacja: 2018-10-17 14:51:41

Samorząd od sercaW dniu 6 czerwca 2018 r. w biurowcu Warsaw Spire w Warszawie podczas uroczystego podsumowania Kampanii „Ciśnienie na Życie” - Pierwsza pomoc w zawale, Gminie Stepnica przyznano tytuł „Samorządu od Serca”. Tytuł przyznano naszej Gminie w uznaniu za zasługi na rzecz działań podjętych w celu promocji profilaktyki chorób układu krążenia wśród lokalnych mieszkańców oraz za trud wkładany w realizację ważnych zadań z zakresu promocji ochrony zdrowia.

Organizator kampanii, Grupa Polpharma, postanowił wyróżnić naszą Gminę, która z własnej inicjatywy podejmuje się działań z zakresu promocji prewencji chorób kardiologicznych na swoim terenie. Uczestnicy konkursu „Samorząd od Serca” musieli przedstawić opracowane i wdrożone programy zdrowotne z zakresu profilaktyki chorób układu krążenia. W 2017 r. Gmina Stepnica w ramach programu badań przesiewowych przebadano 232 osoby, w tym 54 mężczyzn. Na badania wydatkowano kwotę 34 800,00 zł z budżetu gminy.

Podczas gali spośród kilkudziesięciu zgłoszeń 14 najbardziej aktywnych w tej dziedzinie samorządów otrzymało specjalne wyróżnienia kampanii „Ciśnienie na Życie”. Nagrodę w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica odebrał Pan Maciej Herman. Dzięki kolejnemu programowi mieszkańcy Gminy Stepnica mieli możliwość korzystania z bezpłatnych badań przesiewowych i profilaktycznych w grupie tzw. chorób cywilizacyjnych w szczególności ukierunkowanych na choroby układu krążenia.

Jest to już kolejna nagroda dla naszej Gminy związana z realizacją ważnych zadań z zakresu promocji ochrony zdrowia. W ubiegłym roku Gmina Stepnica została Liderem w innowacjach w zakresie profilaktyki grypy w Ogólnopolskim Programie Zwalczania Grypy.

Galeria zdjęć