Zaproszenie na spotkanie informacyjne ws. WILKA

aktualizacja: 2018-10-17 11:45:30

 

 

 

Wilk.

Obecność gatunku w województwie zachodniopomorskim.

Co warto wiedzieć o wilku?

Jak wspólnie koegzystować w środowisku?

Jak zabezpieczyć stado? Jak pozyskać odszkodowanie?

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie we współpracy z Burmistrzem Stepnicy przygotowała spotkanie informacyjne dotyczące obecności wilka Canis lupus w Województwie Zachodniopomorskim.

We wtorek, 16 października 2018 r. o godz. 10.00 zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury przy ul. Portowej 7 w Stepnicy.

Mając na względzie rosnącą liczbę zgłoszeń, dotyczących pojawiania się wilka w województwie zachodniopomorskim, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Szczecinie we współpracy z Burmistrzem Stepnicy, organizuje spotkanie informacyjne dla przedstawicieli gmin i sołectw.

Wilk staje się nieodłączną częścią naszego krajobrazu i jest ważnym elementem dobrze funkcjonującego ekosystemu leśnego. Budzi skrajne emocje. Co z wiadomości o wilku jest faktem, a co mitem? Jak zabezpieczyć hodowle i zwierzęta domowe skutecznie, zgodnie z prawem oraz bez szkody dla gatunku chronionego?

Celem spotkania Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska jest omówienie zagadnień związanych z ochroną wilka, jego interakcją z człowiekiem, szkodami powodowanymi przez wilki, a także sposobami zabezpieczeń oraz uzyskiwaniem odszkodowania.

 

Zapraszamy, wstęp wolny.