Zaproszenie na wystawę prac plastycznych

aktualizacja: 2018-12-17 11:22:35

Anime to nic innego jak chińska bajka z Japonii, która często jest oparta na komiksach zwanych mangą. Anime charakteryzuje się specyficznym stylem rysowania postaci oraz otoczenia. Postacie w anime mają duże oczy, mały nos oraz biały kolor skóry. Pierwsze wzmianki o anime sięgają 1945 roku.

Nasza artystka Samanta Listwan, od wielu lat interesuje się omawianym stylem malarskim. To jej wielka pasja, której poświęca swój wolny czas. Przygoda z anime rozpoczęła się gdy Samanta miała 11 lat a wszystko za sprawą bajki pt.: " Czarodziejka z Księżyca". Bohaterami prac są osoby ale również i zwierzęta. Twórczość Samanty jest pełna magicznych istot, obdarzonych niezwykłymi mocami. W nagrodę za udostępnienie swoich prac Samanta otrzymała pamiątkowy dyplom i przybory, które pomogą jej w dalszym rozwijaniu swoich zainteresowań. Sponsorem nagród jest firma Reflect https://reflect.com.pl/, której bardzo dziękujemy.

Wystawa dostępna jest przez cały miesiąc grudzień w bibliotece szkolnej i Gminnej Bibliotece Publicznej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w godzinach pracy bibliotek.

Ekspozycja powstała przy współpracy pań: Anny Bochniarz - Mutkowskiej i Małgorzaty Gałan.

Galeria zdjęć