Podsumowanie Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2019

aktualizacja: 2019-12-04 10:10:09

patera za zajęcie IV miejsca w STMiG 2019 Gmina Stepnica w 2019 r. po raz kolejny wzięła udział w jubileuszowym XXV Sportowym Turnieju Miast i Gmin organizowanego w ramach XI Europejskiego Tygodnia Sportu. Turniej rozgrywany był w dniach 26 maja do 01 czerwca 2019 r. W dniu 29 listopada br. na corocznej, uroczystej gali w Międzyzdrojach odbyło się podsumowanie Turnieju, na którym przedstawiciel Gminy Stepnica Maciej Herman odebrał w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica nagrodę za zajęcie 6 miejsca w kraju i 4 w Województwie Zachodniopomorskim w grupie gmin do 5 tys. mieszkańców. 
W ramach imprez turniejowych zorganizowaliśmy na terenie Gminy kilkadziesiąt imprez sportowych głównie na Orliku i boiskach sportowych. Jednym z punktowanych elementów turnieju był test Coopera, w którym w tym roku wzięło udział 80 uczestników.
Test Coopera to próba wytrzymałościowa polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Test określa kondycję fizyczną na podstawie pokonanego dystansu w zależności od wieku i płci.
Tak dobry wynik naszej gminy był możliwy dzięki dużemu zaangażowaniu mieszkańców, animatora orlika, i lokalnych organizacji pozarządowych w tym klubów sportowych przy zorganizowaniu turnieju.