Remont molo II etap

aktualizacja: 2021-02-17 14:48:05

remont molo w Stepnicy

Trwają właśnie prace przy II etapie  remontu mola spacerowego na plaży w Stepnicy w części mola  wybudowanego w roku 2010 na długości ok. 110 m w kształcie litery T. Remont  polega na wymianie drewnianych belek nośnych na kształtowniki stalowe oraz drewnianych desek pokładu na deski z drewnopodobnego materiału z tworzywa sztucznego uzyskiwanego w wyniku recyklingu mieszanych tworzyw sztucznych. W ramach tej inwestycji zostaną zamontowane nowe słupy wspierające w altanie wieńczącej molo. Wymiana pokładu i belek nośnych wymaga demontażu oświetlenia, zasilającej linii kablowej, drabinek i elementów cumowniczych. Po wykonaniu prac remontowych wszystko zostanie ponownie zamontowane. Parametry mola długość i szerokość pomostów, wysokość pokładu nad zwierciadłem wody nie ulegną zmianie. Zakończenie prac przewidziano na koniec marca br.  Środki na remont w wys. 933 570 zł pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W zeszłym roku ukończono prace polegające na remoncie pierwszej części mola, przy wykorzystaniu środków  zewnętrznych  z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego.

Inwestycja obecnie prowadzona zakończy zadanie kompleksowo, a molo w nadchodzącym sezonie turystycznym będzie prezentować się znakomicie. 

UWAGA !

Do czasu zakończenia remontu molo będzie zamknięte dla osób niezatrudnionych przy remoncie.

                                                Andrzej Wyganowski

                                      Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Galeria zdjęć