Zdrowe Dzieci w Zdrowych Gminach – reaktywacja projektu w Gminie Stepnica

aktualizacja: 2021-06-13 21:04:53

logo interreg Z powodu pandemii uczniowie bardzo dużo czasu spędzili przed komputerem, co osłabiło ich kondycję i sprawność fizyczną, a w niektórych przypadkach, spowodowało zwiększenie masy ciała. Właśnie dlatego projektowe zajęcia ruchowe są tak bardzo potrzebne.

 Od 31 maja uczniowie klas IV – VIII kontynuują naukę stacjonarną. W końcu doczekaliśmy się możliwości dokończenia projektu unijnego: Zdrowe Dzieci w Zdrowych Gminach. Czasu na zrealizowanie wszystkich zaplanowanych godzin jest bardzo mało. Trzeba naprawdę się sprężać i wykorzystać do tego każdą okazję, jak np. Dzień Dziecka.

Na pierwszych zajęciach po tak długiej przerwie, frekwencja była niemal stuprocentowa. Prowadząca je Elżbieta Mazur przygotowała ciekawe zabawy i  ćwiczenia ruchowe takie jak: wyścigi rzędów, rzuty na odległość piłką lekarską i innymi przedmiotami. Nie zabrakło również gier zespołowych. Uczniowie zagrali mecze w piłkę nożną, ręczną, i oczywiście w zbijaka. Odbyły się również rozgrywki w badmintona i konkurs rzutów piłką do celu, jakim był kosz. Nauczycielka z zadowoleniem stwierdziła „Myślałam, że cztery godziny lekcyjne zmagań sportowych w jednym dniu  to zbyt dużo, ale myliłam się, bo dzieci mają bardzo dużo energii i chęci do zajęć ruchowych.„ 

Zaangażowanie uczniów w czasie zajęć widać na załączonych. zdjęciach. Zajęcia na pewno spełniły swoją rolę, bo dzieci „rozruszały się” i wyraziły chęć udziału w następnych.

Magdalena Ławicka
Elżbieta Mazur

Galeria zdjęć