BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

aktualizacja: 2021-10-22 14:24:52

kwiaty na ulicy Dworcowej

Przypominamy! W zeszłym tygodniu została wprowadzona zmiana organizacji ruchu na fragmencie ul. Dworcowej w centrum Stepnicy. Do 22 października br. ten teren stanowi strefę zamieszkania.

Na fragmencie ul. Dworcowej pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Krzywoustego i Kolejową zostały testowo ustawione znaki D-40 „strefa zamieszkania” wprowadzające nowe zasady ruchu

Teraz na tym obszarze:

– piesi mają bezwzględne pierwszeństwo i mogą korzystać z całej szerokości jezdni,

– parkować można tylko w miejscach do tego przeznaczonych,

– maksymalna dopuszczalna prędkość poruszania się to 20 km/godz.

Rozpędzanie się samochodów dodatkowo ograniczają donice z zielenią usytuowane przy zjazdach na teren sklepu Dino i parking przy hali sportowej.

Donice pojawiły się ponadto przed furtką szkolną. Ich układ blokuje tarasowanie wejścia na teren placówki przez zaparkowane auta.

Wszystkie osoby poruszające się po ul. Dworcowej prosimy o zwrócenie uwagi na zmiany. Jednocześnie zapraszamy do dyskusji o tym, w jaki sposób wpłynęły one na bezpieczeństwo ruchu wokół szkoły.

Jeżeli mieszkasz lub pracujesz w centrum Stepnicy, to przyjdź do punktów konsultacyjnych przy sklepie Biedronka w sobotę 9 października w godzinach 9.00-14.00 lub w poniedziałek 11 października w godzinach 15.00-18.00.

Jeżeli chodzisz do szkoły, to weź udział w warsztatach w poniedziałek 11 października i spacerach badawczych we wtorek 12 października.

Jeżeli uczysz w szkole, to odwiedź szkolny punkt konsultacyjny we wtorek 12 października.

Projekt jest realizowany przez gminę Stepnica i Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Działanie odbywa się w ramach Partnerskiej Inicjatywy Miast.

Galeria zdjęć