Aktualności

Wstrzymanie dostawy wody

dodano: 2021-10-11 09:28:05

brak wody Wodociągi Zachodniopomorskie Spółka z o. o. w Goleniowie zawiadamia, że w dniu 12.10.2021 r. od godz. 9.30 do godz.14.30 będzie wstrzymana dostawa wody w Stepnicy na ul. Krzywoustego od nr 64 do 71 i ul. Dębowej, w związku z przebudową drogi wojewódzkiej nr 111. 

Za powstałe niedogodności przepraszamy.

czytaj więcej » Wstrzymanie dostawy wody

Donice ustawione na jezdni ulicy Dworcowej

dodano: 2021-10-07 12:17:08

doniceW artykule w serwisie „Super Portal 24” zadane zostało pytanie o cel i legalność ustawienia donic na jezdni ulicy Dworcowej w Stepnicy. W odpowiedzi informuję, że zostały one rozmieszczone ze względu na wprowadzenie w tym miejscu strefy zamieszkania, prawidłowo pod względem technicznym i zgodnie z prawem. O tej zmianie komunikacyjnej informują znaki pionowe zamontowane na skrzyżowaniach tej drogi z ulicą Kolejową po stronie południowej i ulicą Krzywoustego po stronie północnej (znaki D-40 „strefa zamieszkania” i D-41 „koniec strefy zamieszkania”).

Dzięki donicom miejscowo przewężono jezdnię, co spowolnia ruch i wymusza podporządkowanie się obowiązującemu na terenie strefy zamieszkania ograniczeniu prędkości do 20 km/godz. Jest to ważne, gdyż na takim obszarze piesi mają bezwzględne pierwszeństwo przed samochodami i mogą korzystać z całej szerokości jezdni. Zgodnie z przepisami krajowymi takie przeszkody nie muszą być wyróżnione znakami ostrzegawczymi.

czytaj więcej » Donice ustawione na jezdni ulicy Dworcowej

Książka ma głos

dodano: 2021-10-04 14:58:31

warsztaty z czytania

28 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stepnicy odbyły się warsztaty "Książka ma głos", które poprowadził Stanisław Heropolitański - znany lektor, prezenter telewizyjny i dziennikarz. Podczas warsztatów młodzież z klasy ósmej kształciła umiejętności głośnego czytania tekstu ze zrozumieniem, właściwą interpretację i dykcję. Dzięki profesjonalnemu sprzętowi dziennikarskiemu mogli oni nagrywać swój głos i usłyszeć jak odbierają go inni, dowiedzieć się jakie popełniają błędy i jak pracować aby je wyeliminować.

czytaj więcej » Książka ma głos

Przedsiębiorcze kobiety w KGW

dodano: 2021-10-01 12:42:14

Panie z Koła gospodyń wiejskich Wszystkie 3 koła Gospodyń Wiejskich działające na terenie naszej gminy złożyły skutecznie wnioski o przyznanie pomocy na swoją działalność statutową w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dzięki aktywności Pań, każde z kół: „Przystań” ze Stepnicy, Miłowianki z Miłowa oraz Żarnowianki z Żarnowa otrzymały dotacje w wysokości po 5 tys. zł Gratulujemy i życzymy udanego wydatkowania.

czytaj więcej » Przedsiębiorcze kobiety w KGW

Uwaga awaria wodociagu!

dodano: 2021-10-01 12:10:57

woda

W związku z awarią wodociągu powstałą przy budowie drogi wojewódzkiej  111 Wodociągi Zachodniopomorskie informują o przerwie w dostawie wody w miejscowościach:  Racimierz, Żarnowo, Żarnówko i Zielonczyn.

Z informacji uzyskanych przez operatora naprawa potrwa do ok godz. 15.00.

czytaj więcej » Uwaga awaria wodociagu!