Aktualności

Spotkania Teatralne WOLFRAM

dodano: 2018-10-11 15:54:41

Data: 16-18 listopada 2018 r.

Organizator: Teatr Kingdom of Curvy Fork
Miejsce: Teatr Kana, Piwnica Kany, pl. Św. Św. Piotra i Pawła 4/5

Spotkania Teatralne WOLFRAM przybierają w tym roku zupełnie nowy kształt! Teatr Kingdom of Curvy Fork zaprasza grupy nieformalne, teatry studenckie, grupy działające przy szkołach, ośrodkach kultury, teatry alternatywne i wszystkich niezależnych twórców do wzięcia udziału w konkursie! Profesjonalne jury po obejrzeniu prezentacji konkursowych wyłoni najlepsze spektakle, które, poza tytułem zwycięzcy Spotkań Teatralnych WOLFRAM otrzymają nagrody pieniężne i wyróżnienia.

Do udziału zaproszone są wszystkie grupy bez względu na wiek, płeć, pochodzenie czy poglądy uczestników. Jedynym warunkiem jest przesłanie w terminie do 20 października nagrania i krótkiej fotorelacji ze spektaklu!

czytaj więcej » Spotkania Teatralne WOLFRAM

Zakończenie sezonu wędkarskiego w Stepnicy

dodano: 2018-10-10 13:37:56

W dniu 13 października 2018 (sobota) o godzinie 7.00 rozpoczną się zawody wędkarskie podsumowujące sezon wędkarski w 2018 r. Zawody odbęda się na Gowienicy w Stepnicy i skierowane są do członków Koła Wędkarskiego nr 52 w Stepnicy. Zbiórka uczestników zawodów przy moście w Stepnicy.  

czytaj więcej » Zakończenie sezonu wędkarskiego w Stepnicy

Umowa o dofinansowanie modernizacji ujęć wody podpisana

dodano: 2018-10-08 15:04:22

podpisanie umowy o dofinansowanie projektu W dniu 8 października 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie została podpisana umowa o dofinansowanie modernizacji dwóch stacji uzdatniania wody w Miłowie i Łące. W imieniu Gminy Stepnica umowę podpisał Andrzej Wyganowski Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica wraz z Beatą Rogalską Skarbnikiem Gminy. Podpisanie umowy jest zwieńczeniem rocznych intensywnych prac projektowych i aplikacyjnych.
W kwietniu 2018 r., w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, Gmina Stepnica złożyła wniosek o dofinansowanie kluczowego dla Gminy zadania, jakim jest modernizacja ujęć wody w Miłowie i w Łące. W sierpniu br. Urząd Marszałkowski opublikował listę projektów wybranych do dofinansowania. Nasz projekt został oceniony najwyżej.
Celem projektu jest poprawa jakości wody dostarczanej mieszkańcom Gminy Stepnica. Projekt zakłada gruntowną modernizację instalacji technologicznych uzdatniania wody wraz z przeprowadzeniem prac remontowo-budowlanych obiektów stacji uzdatniania wody. Jednym z istotnych elementów projektu będzie posadowienie zbiorników na wodę pitną do magazynowania wody pitnej na terenie obu stacji. Planowany termin zakończenia prac modernizacyjnych to marzec 2019 r.
Całkowity koszt projektu wynosi 3 805 525,57 zł z czego 2 645 560,70 zł stanowi dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

czytaj więcej » Umowa o dofinansowanie modernizacji ujęć wody podpisana