• Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
Dziś jest piątek 31 października 2014, dziś są imieniny: Urbana i Augusta
nasz kanał TV
gaz
mikroporady
LGR
CZG
Krajobraz rzeczny
pogadaj
linia elektryczna

Konsultacje społeczne

Zadaj pytanie

Regulamin:

 1. Zadać pytanie Burmistrzowi mogą wszyscy użytkownicy publicznej sieci Internet.
 2. Aby zadać pytanie należy wypełnić wymagane pola formularza.
 3. Burmistrz udziela odpowiedzi na zadane pytania w terminie do 14 dni roboczych.
 4. Nie będą publikowane pytania:
  1. na które już wcześniej została udzielona odpowiedź,
  2. obraźliwe i napastliwe w formie lub treści,
  3. ponaglające,
  4. nie dotyczące spraw służbowych.
 5. O tym, czy dane pytanie spełnia warunki regulaminu decyduje Burmistrz.
 6. Publikowane pytania są prywatnymi opiniami użytkowników.
 7. Burmistrz nie ponosi odpowiedzialności za treść pytań. Administrator strony posiada podgląd adresu IP osoby zadającej pytanie.
Autor: mieszkanka data dodania: 2014-09-23 09:58:00

Witam .jak to jest możliwe ze na79mieszkan jeszcze z 30mieszkan nie jest zasiedlonych niektórzy jeszcze nic w nich nie robią a miały być to mieszkania dla potrzebujących

Odpowiedź:

Dzień dobry. Nie posiadamy takich danych. Mieszkania przed zasiedleniem wymagają prac wykończeniowych i niektórzy najemcy wykonują je szybciej, a niektórzy wolniej.

             Andrzej Wyganowski

Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

 

Autor: ,,sąsiad,, data dodania: 2014-09-22 06:12:19

Dzień dobry . Czy na nowych blokach , można trzymac rowery na kladkach schodowych?

Odpowiedź:

Dzień dobry. Można trzymać przy zachowaniu zasad współżycia sąsiedzkiego oraz zachowania czystości.

                    Andrzej Wyganowski

         Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: mieszkanka data dodania: 2014-09-19 18:56:52

Witam,Panie burmistrzu przyznał Pan mieszkanie Państwu Górskim bo niby nie mieli gdzie mieszkać to dlaczego jeszcze się nie wprowadzili tylko wyjechali całą rodziną za granicę.Każdy by chciał mieć dodatkowe darmowe mieszkanie na wakacje. Na pewno by się ktoś znalazł kto jest w pilniejszej potrzebie.Pozdrawiam

Odpowiedź:

Dzień dobry. W mieszkaniu zostały podłączone media, czyli najemca podpisał odpowiednie umowy. Jeżeli mieszkanie nie zostanie na stałe zasiedlone przez najemcę, to  umowa najmu zostanie rozwiązana i mieszkanie zostanie przydzielone innej rodzinie.

                Andrzej Wyganowski

     Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Mieszkanka. Przybiernowa data dodania: 2014-09-19 11:28:30

Witam serdecznie, mam pytanie co do tych mieszkań komunalnych, czy jest choć cień szansy o przedziale takiego mieszkania, mam roczne dziecko i naprawdę ciężkie warunki. Serdecznie pozdrawiam

Odpowiedź:

Dzień dobry. W przydziale mieszkań komunalnych mają pierwszeństwo mieszkańcy gminy Stepnica, ale zdarza się również, że mieszkanie może otrzymać ktoś tzw. niezbędny dla naszej gminy np. nauczyciel, lekarz, policjant itp. Przydział mieszkań jest opiniowany przez Komisję Społeczną Rady Miejskiej i to od tej komisji głównie zależy, kto otrzyma mieszkanie tak, że w tej sytuacji trudno mi oceniać Pani szanse na przydział mieszkania.

                  Andrzej Wyganowski

      Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: JK data dodania: 2014-09-19 11:04:55

Witam panie Burmistrzu. Chciałbym zwrócić uwagę na zachowanie niektórych mieszkańców bloków przy Kolejowej, a dokładniej na ich dziwne zwyczaje. Pierwszy to założenie, że klatka schodowa jest częścią mieszkania i trzymania na niej wszystkiego począwszy od brudnego, nieprzyjemnie pachnącego obuwia, po wózki, do rowerów, które to już zdążyły ubrudzić ściany na klatkach i powodują spory syf na podłogach. Druga zwyczaj to zastawianie drzwi wejściowych do klatki, co sprawia, że każdy może wejść i wynieść rowerek stojący na klatce lub urządzić sobie pijacką popijawę. Może należało by zlikwidować domofony i stojaki na rowery skoro i tak mieszkańcy z nich nie korzystają lub nie wiedzą jak to zrobić. Może wystarczy wysłać jakiegoś pracownika urzędu, aby zwrócił uwagę niektórym z mieszkańców,aby zaczęli dbać o wspólne mienie. Szkoda aby takie fajne bloki został zniszczone przez niechlujnych mieszkańców, którzy nie potrafią uszanować tego, że otrzymali dar od losu w postaci darmowego mieszkania. Szkoda aby bloki komunalne w szybkim czasie dorównały blokom socjalnym w Łące, których wygląd wewnętrzny potrafi przygnębić człowieka . Na Kolejowej brakuje tylko postawionego przed klatką litrowego słoika wypełnionego wodą i niedopalonymi papierosami, aby dorównać blokom w Łące ale wydaje mi się to tylko kwestią czasu. Szkoda aby wszyscy mieszkańcy bloków musieli patrzeć na niszczenie bloków przez garstkę ludzi.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Zapewne uwagi na temat zachowania niektórych mieszkańców nowych bloków są słuszne, ale gmina nie jest w stanie pilnować wszystkiego, ani też uczyć kultury zachowania i współżycia społecznego poszczególnych najemców. Będziemy na bieżąco dokonywać lustracji klatek schodowych i zwracać uwagę na nieodpowiednie zachowanie lokatorów. Jednak najskuteczniejszą formą utrzymania porządku jest wzajemne pozytywne oddziaływanie na siebie poszczególnych lokatorów.

                    Andrzej Wyganowski

        Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: rodzic data dodania: 2014-09-18 19:22:40

Panie Burmistrzu dlaczego dzieci z gimnazjum mają dojeżdżać autobusami liniowymi?

Odpowiedź:

Dzień dobry. Dzieci dowożone są do szkół podstawowych i gimnazjum w systemie zbiorowym przez autobusy PKS, ponieważ to przedsiębiorstwo wygrało przetarg nieograniczony na dowóz dzieci i z tego powodu nie ma potrzeby dojeżdżania autobusami liniowymi. Natomiast w przypadkach indywidualnych, za zgodą rodziców i dyrektora szkoły, uczeń  gimnazjum może otrzymać z PKS bezpłatny bilet np. na powrót do miejsca zamieszkania po zajęciach pozalekcyjnych, jeżeli spóźni się na autobus szkolny.   

           Andrzej Wyganowski

Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Grażyna Wieczorek Świnoujście data dodania: 2014-09-17 15:37:21

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedz. Pozdrawiam.

Odpowiedź:

aa

Autor: Stepniczanin data dodania: 2014-09-17 14:10:21

Witam, Panie Burmistrzu. Rozmawiałem ze znajomymi i jeden z nich powiedział mi że w porcie przeładunkowym można łapać ryby bez kart wędkarskich? Czy wie pan coś na ten temat,bo słyszałem różne wersje i chciałbym się dowiedzieć jak jest naprawde.

Odpowiedź:

Dzień dobry. W porcie przeładunkowym mamy do czynienia z wewnętrznymi wodami morskimi i aby legalnie dokonywać sportowego połowu ryb, należy wykupić w Inspektoracie Rybołówstwa kartę wędkarską. Inspektoraty Rybołówstwa znajdują się w Wolinie przy ulicy Niedomira i w Szczecinie przy Placu Batorego. Inspektorat w Wolinie sprzedaje karty wędkarskie w każdy wtorek do godziny 14.00. Aby dokonywać sportowego połowu ryb na tych wodach nie trzeba być członkiem Polskiego Związku Wędkarskiego.

                            Andrzej Wyganowski

              Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Aleksandra Kulma pracownik DK Racimierz data dodania: 2014-09-17 14:01:54

Szanowny Panie Burmistrzu i Czytelnicy tej strony! Niejednokrotnie od początku b.r.ukazywały się na łamach"Zadaj pytanie Burmistrzowi" teksty/OBAWIAM SIĘ NAZWAĆ JE INFORMACJAMI/ na na temat mojej pracy w DK Racimierz. Za każdym razem zastanawiałam się czy je komentować,ale było poniżej mojej godności odpieranie zarzutów,które były ćwierćprawdami,półprawdami lub zwykłym kłamstwem.Skmentuję je dziś globalnie w myśl zasady "Nieobecni nie mają racji" Pierwszą /01.01.2014/ należy wrzucić na półkę z literturą science fiction, a Dariusza lat 24 dołączyć do grona bohaterów literackich takich jak np.Harry Potter .Opisana sytuacja nigdy nie miała miejsca. Przed upublicznieniem dwóch następnych /02.06.2014 i 30.08.2014/uprzejmie donoszący "nie zauważył" wiszącej na drzwiach budynku kartki formatu A 4 ,plakatu A 5,czy wreszcie baneru rozmiarów 2 m na 1 m ,informujących,gdzie obecnie przebywam i gdzie są prowadzone zajęcia/ognisko dla dzieci wraz z sołectwem Racimierz, dożynki gminne w Stepnicy,na których prowadziłam warsztaty florystyczne/.Ośmielam się stwierdzić,sądzac po poziomie pisana,że i czytanie ze zrozumieniem pozostawia/oględnie mówiąc/ wiele do życzenia.W ostatnim zapytaniu/06.09.2014/ "zapomniano" dodać,iż osoba ,chcąca napisać skargę,była tak arogancka i agresywna z powodu niedopuszczenia jej do uprzednio zarezerwowanego przez inne dzieci komputera,że jej problematyczne zachowanie zgłosiłam na policję.Wiem,kto pisze te teksty lub je inspiruje i bynajmiej nie kierują tą osobą szlachetne intencje ,tylko pragnienie zemsty i nienawiść.Moja cierpliwośc i chęć ignorowania powoli się kończy i jestem bliska zgłoszenia tej działalności do odpowiednich organów ,gdyż nie można pozostawać bezkarnym w oczernianiu czyjegoś dobrego imienia i nękaniu.Dodam,iż bardzo smutne jest to ,że nie ona jedna na tej stronie tak czyni,O TEMPORA, O MORES! Mam odwagę podpisać się,czego i innym życzę - Aleksandra Kulma pracownik Domu Kultury w Racimierzu PS.Polecam wszystkim film dokumentalny o poruszonym przeze mnie problemie bezkarności w internecie p.t.:"SIEĆ NIENAWIŚCI"

Odpowiedź:

Andrzej Wyganowski 

Autor: uczeń data dodania: 2014-09-17 12:52:23

Dzień dobry dlaczego nasze gimnazjum w czasie przerwy jest zamykane jak jakieś więzienie

Odpowiedź:

Dzień dobry. Proszę to pytanie zadać dyrektorowi gimnazjum, ponieważ jest to jego decyzja. Z mojej wiedzy wynika, że taka decyzja jest podyktowana bezpieczeństwem uczniów, zresztą tak również jest w większości szkół podstawowych czy gimnazjalnych.

                         Andrzej Wyganowski

            Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: ciekawa data dodania: 2014-09-17 10:28:15

Panie burmistrzu kiedy będą zabierane gabaryty

Odpowiedź:

Dzień dobry. Tego rodzaju odpady będą odbierane w 2015 r. po wyłonieniu w przetargu nieograniczonym  nowej firmy odbierającej odpady z terenu naszej gminy.

                                       Andrzej Wyganowski

                          Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: stepniczanin data dodania: 2014-09-14 20:14:39

Witam Pana Burmistrza. Czy to prawda, ze w Stepnicy ma powstac fabryka produkujaca kolektory sloneczne. Dzkiekuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Do chwili obecnej nie wpłynął do tut. urzędu żaden wniosek w tej sprawie.

                      Andrzej Wyganowski

              Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Anonim data dodania: 2014-09-14 12:46:52

Dzień dobry. Byłem nie dawno na meczu Zalew Stepnica Woman i zauważyłem, że drużyna nie ma swoich własnych stroi i pożyczają je od juniorek. Dlaczego nie mają sponsorowanych własnych stroje?

Odpowiedź:

Dzień dobry. Nie wiem dlaczego drużyna piłkarek nie ma sponsorowanych strojów piłkarskich, prawdopodobnie nie udało się znaleźć sponsora, który by je zakupił. W związku z powyższym w uzgodnieniu z Panią Małgorzatą Kania, która prowadzi tą drużynę zakupię odpowiednie stroje. Korzystając z okazji uprzejmie informuję, że nasza gmina w b.r. finansowym przeznaczyła na dotacje do gminnych klubów sportowych i stowarzyszeń organizujących zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży 149.700 zł.

                Andrzej Wyganowski

        Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

 

Autor: mietek data dodania: 2014-09-14 10:16:44

Panie Burmistrzu!! Czy w komisjach wyborczych dalej będzie były milicjant i ormowiec Łepik i Peczko ??? jestem zaskoczony że w komisjach na ostatnich wyborach byli ludzie należacy do PO /patrz PZPR/pracownicy ich rodziny co rzuca cień na bezstronność i fałszowanie wyborów co miało miejsce u nas nie raz.Dość kumoterstwa i partyjniactwa gdzie pan jest specjalistą od taktyki wygrywania !!!

Odpowiedź:

Dzień dobry. Kandydatów do komisji wyborczych zgłaszają poszczególne komitety wyborcze i burmistrz nie ma żadnego wpływu kto zostanie zgłoszony. Zgodnie z ordynacją wyborczą sam fakt bycia milicjantem lub członkiem ORMO, nie eliminuje z możliwości bycia członkiem komisji wyborczej, także członkowie partii politycznych mogą być członkami komisji wyborczych. Tak szczerze mówiąc, to Panu współczuję bo przecież jeżeli Pan twierdzi, że obecnie w naszym kraju można sfałszować wybory, to chyba mentalnie i psychicznie zatrzymał się w czasach głębokiego komunizmu i to w latach 40-tych lub 50-tych. Uprzejmie Pana informuję, że od 25 lat w naszej ojczyźnie mamy ustrój demokratyczny i żyjemy w wolnym kraju.

                    Andrzej Wyganowski

         Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: mieszkanka nowego osiedla data dodania: 2014-09-13 17:30:18

Panie Burmistrzu,czy w nowych blokach "ktoś" odpowiada za gaszenie oświetlenia przy klatkach schodowych i kto za to będzie płacił gmina czy lokatorzy.Przy wejściach na klatki palą się po 2 oświetlenia cała noc,nikt nie gasi,a przecież na osiedlu jest widno bo są latarnie.Boję się, że będziemy płacić wszyscy.Proszę wszystkich uświadomić żeby gasili, albo żeby się same automatycznie wyłączały

Odpowiedź:

Dzień dobry. Na chwilę obecną te opłaty ponosi gmina, aby zmniejszyć koszty musimy zmienić system oświetlenia osiedla i zamontować wyłączniki czasowe.

                      Andrzej Wyganowski

           Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: mieszkanka data dodania: 2014-09-11 22:25:18

Dzien dobry! Czy na nowych blokach mozna na balkonach przywiercac podwieszane suszarki? Pozdrawiam!

Odpowiedź:

Dzień dobry. Można.

                                        Andrzej Wyganowski

                         Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Grażyna Wieczorek Świnoujście data dodania: 2014-09-10 15:44:36

Dzień dobry. Zapytuję Pana Burmistrza o plany dotyczące poprawy jakości i oznakowania tras rowerowych. Na stronie Gminy mamy piękny opis trasy Bogusławie - Widzieńsko - Babigoszcz, niestety niezgodny ze stanem faktycznym. Trasa jest przejezdna ok. 1 km za Widzieńskiem a dalej do Babigoszczy trzeba rower prowadzić po podkładach kolejowych. Oznaczenia tej trasy praktycznie nie ma. Ani na wjezdzie w Bogusławiu, ani w Babigoszczy. Także brak oznakowań w Parku Natury Zalewu Szczecińskiego. Szlak międzynarodowy R-66 też jest oznaczony bardzo marnie. Macie takie piękne tereny a takie nieprzyjazne dla rowerzystów. Pozdrawiam.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Ścieżka rowerowa w kierunku Babigoszczy niestety kończy się na granicy administracyjnej naszej gminy. Od kilku lat zwracamy się do władz gminy Przybiernów, aby wykonały ścieżkę rowerową po byłym torowisku od baru w Babigoszczy /około 700 m/ i w ten sposób połączyły ścieżką rowerową swoją gminę z gminą Stepnica, jednaj bezskutecznie. Odpowiedni wniosek złożymy także na 2015 r. Oznakowaniem, rozbudową i modernizacją ścieżek rowerowych na terenie naszej gminy zajmiemy się w latach 2015 – 2016 wykorzystując nowe rozdanie pieniędzy unijnych.

                             Andrzej Wyganowski

                 Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: mama data dodania: 2014-09-10 13:10:25

Witam.Proszę o odpowiedz na moje pytanie dlaczego u szkole podstawowej jak i w gimnazium pobierane są opłaty za e-dziennik,skoro ustawa mówi jasno że e-dzienniki są za darmo.ubezpieczam swoje dzieci w Avivie i muszę płscić dodatkowo jeszcze jedno ubezpieczenie żeby mieć dostęp do e-dziennika to dla mnie dodatkowe koszty.Dziękuję za odpowiedz.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Wgląd rodziców do dziennika elektronicznego, w zakresie dotyczącym ich dzieci jest bezpłatny. Rodzice w obecności nauczyciela mogą zapoznać się w szkole z treścią wszystkich zapisów w e – dzienniku, które dotyczą ich dzieci. Opłaty, które są pobierane od rodziców dotyczą zdalnego dostępu /z każdego miejsca na świecie/ do dziennika elektronicznego. Rodzice nie są zobowiązani do wykupienia dostępu do e – dziennika drogą elektroniczną. W takim przypadku nie ponoszą żadnych kosztów związanych z prowadzeniem przez szkołę dziennika w formie elektronicznej.

W sprawie ubezpieczenia proszę zwrócić się bezpośrednio do dyrektora szkoły, do której uczęszczają Pani dzieci.

                                                                                                                                                                                                                                                                             Andrzej Wyganowski                                                                                                                                                                                           Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: mieszkanin data dodania: 2014-09-10 12:43:45

Dzien Dobry Panie Burmistrzu. Mam pytanie odnośnie skrzyzkwania w centrum koło Poczty. Zbliza sie jesien z czym wiaza sie czeste opady deszczu, juz w sezonie etnim dochodilo do zalania skrzyzowania, tak jak bylo dzisiaj to dawno nie widziaem. Czy moze zglosic to pan do Dróg Wojewódzkich o interwencje w tej sprawie.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Proszę przeczytać moją odpowiedź na podobne pytanie, której udzieliłem w dniu 09.09.2014 r.

                          Andrzej Wyganowski

              Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

 

Autor: ciekawski data dodania: 2014-09-08 12:45:52

Witam serdecznie czy wjazd do Stepnicy od strony Goleniowa też zostanie tak ekstra wyremontowany i co z drogą w głąb miasta

Odpowiedź:

Dzień dobry. Będę wnioskował do Marszałka Województwa, który jest zarządca tej drogi, aby tak właśnie się stało. Istnieje realna szansa na to, aby nasze starania zakończyły się powodzeniem. Istnieje również realna szansa na poprawienie jakości drogi od skrzyżowania w Stepniczce w kierunku Wolina, ponieważ ta droga z dniem pierwszego stycznia 2015 r. stanie się droga wojewódzką czyli zostanie przejęta w administrowanie przez marszałka od starosty powiatowego w Goleniowie.

                                      Andrzej Wyganowski

                        Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Kalendarz imprez

Licznik
Odwiedziło nas:
1590670
osób
Dane adresowe

Urząd Miasta i Gminy Stepnica
ul. T. Kościuszki 4
72-112 Stepnica

tel. 091 418 85 21 - sekretariat
fax 091 418 85 80
e-mail: ug@stepnica.pl

Ważne informacje

NIP: 856-00-08-633
REGON: 000544220
konto: 70 1020 4812 0000 0502 0044 7870

Godziny pracy

Urząd jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia