• Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
Dziś jest piątek 19 grudnia 2014, dziś są imieniny: Urbana i Dariusza
nasz kanał TV
gaz
mikroporady
LGR
CZG
Krajobraz rzeczny
pogadaj
linia elektryczna

Konsultacje społeczne

Zadaj pytanie

Regulamin:

 1. Zadać pytanie Burmistrzowi mogą wszyscy użytkownicy publicznej sieci Internet.
 2. Aby zadać pytanie należy wypełnić wymagane pola formularza.
 3. Burmistrz udziela odpowiedzi na zadane pytania w terminie do 14 dni roboczych.
 4. Nie będą publikowane pytania:
  1. na które już wcześniej została udzielona odpowiedź,
  2. obraźliwe i napastliwe w formie lub treści,
  3. ponaglające,
  4. nie dotyczące spraw służbowych.
 5. O tym, czy dane pytanie spełnia warunki regulaminu decyduje Burmistrz.
 6. Publikowane pytania są prywatnymi opiniami użytkowników.
 7. Burmistrz nie ponosi odpowiedzialności za treść pytań. Administrator strony posiada podgląd adresu IP osoby zadającej pytanie.
Autor: turystka z drugiego końca Polski data dodania: 2014-11-13 12:34:04

Dzień dobry! Znalazłam na oficjalnej stronie gminy odnośnik do konsultacji społecznych i postanowiłam do Pana napisać. Mieszkam w mieście i jestem przyzwyczajona do spacerów z najbliższymi i psem w późnych godzinach wieczornych. Nigdy nie było też problemów w miejscowości do której jeżdżę - Kopice. Jednak mój odpoczynek (i wieczorne spacery) zakłócił ostatnio pies husky, krążący po wiosce bez właściciela. Boję się owego psa - zwłaszcza, że słyszałam od mieszkańców, że jest wypuszczany w godzinach wieczornych i lubi polować na kury i mniejsze zwierzęta. Według mnie jest to pies duży i mogę mieć słuszne obawy co do mojego i moich najbliższych (i mojego psa - wielkości yorka) bezpieczeństwa. Próbowałam dzwonić na policję jednak zgłaszała się komenda w Policach i przełączenie przez nich nic nie dało - nie mogłam się połączyć. Proszę o zwrócenie uwagi na powyższy problem.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Pani uwaga została przekazana do służbowego wykorzystania przez Straż Miejską.

 

Andrzej Wyganowski

Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: wyborca data dodania: 2014-11-13 06:34:54

Panie Burmistrzu,mam pytanie związane z miejscem wyborów. Czy mieszkańcy Miłowa głosują poraz pierwszy w klubie w Racimierzu,to tam należą do okregu wyborczego,i dlaczego takie zmiany ,ponieważ mało informacji na ten temat

Odpowiedź:

Mieszkańcy Miłowa nie głosują po raz pierwszy w Domu Kultury w Racimierzu, ponieważ już uchwałą Rady Gminy Stepnica z roku 2012 w sprawie podziału gminy Stepnica na stałe obwody głosowania,  Miłowo zostało przyporządkowane w granice obwodu nr 2 z siedzibą w Racimierzu i już w Wyborach do Europarlamentu, które odbyły się  25 maja 2014 r. mieszkańcy Miłowa głosowali w Racimierzu. Nowy podział gminy na stałe obwody głosowania, związany jest ze zmianą przepisów kodeksu wyborczego, który to nałożył na rady gmin w roku 2012 obowiązek dokonania najpierw podziału gmin na  jednomandatowe okręgi wyborcze, a następnie  podziału gminy na stałe obwody głosowania. Okręgi jednomandatowe  musiały być tworzone w oparciu  o tzw.  normę  przedstawicielstwa w gminie  z uwzględnieniem podziału administracyjnego. Bardzo staraliśmy się aby jak najbardziej zachować moim zdaniem dobrze funkcjonujący podział gminy na okręgi i obwody ale aby wywiązać się z przepisów musiało dojść   do pewnych zmian przy określaniu granic  obwodów i w ten sposób  Miłowo zostało przypisane do OKW nr 2  w  Racimierzu, a Piaski Małe   do OKW nr 1 w Stepnicy.

                     Andrzej Wyganowski

          Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

 

Autor: mieszkanek bloków data dodania: 2014-11-12 18:19:51

Panie Burmistrzu proszę o zwrucenie uwagi wszystkim mieszkańcom nowego osiedla w Stepnicy aby niewyprowadzali psów w koło bloków niezaśmiecali osiedla niechodzili po trawnikach niewrzucaniem worków ze śmieciami na ziemie w miejscu gdzie powinny być kartony i zwrucenie uwagi też na temat wchodzenia do lasku obok bloków i niszczenie drzewek zieleni

Odpowiedź:

Dzień dobry. W najbliższym czasie zaprosimy mieszkańców tego osiedla na spotkanie, w celu omówienia m.in. tych spraw.

                          Andrzej Wyganowski

                Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: mieszkaniec stepnicy data dodania: 2014-11-12 18:12:43

czy jeśli zostanie Pan znów Burmistrzem mógł by Pan zrobić w szkole zmiany ???? np zamiast zeszytów i książek tablety lub laptopy dla uczniów ???

Odpowiedź:

Dzień dobry. Niestety muszę stwierdzić, że jest to mało realne. Zakup laptopów dla wszystkich uczniów w naszej gminie, to szacunkowy koszt 1.110.000 zł, a tabletów około 200.000 zł, do tego należy jeszcze doliczyć ewentualne koszty napraw. Naszej gminy po prostu nie stać na takie wydatki.

                           Andrzej Wyganowski

                 Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Czarnocin data dodania: 2014-11-12 17:02:57

Dzień Dobry. Chciałabym się dowiedzieć dlaczego w Czarnocinie już drugi dzień nie świecą się lampy przy ulicy?

Odpowiedź:

Dzień dobry. Brak oświetlenia zgłosiłem do rejonu energetycznego celem naprawy. Nie znam przyczyny awarii. Zgodnie z przyjętym trybem w zakresie kontroli oświetlenia ulicznego w naszej gminie z reguły sołtysi na bieżąco zgłaszają awarie do rejonu energetycznego lub do tut. urzędu.

                             Andrzej Wyganowski

                 Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: ciekawa data dodania: 2014-11-12 17:01:53

Witam Pana Burmistrza. Mam pytanie dotyczące stojaków na rowery które zamontowała gmina na nowym osiedlu. Czy takie same moglibyśmy mieć przed blokami w Bogusławiu?

Odpowiedź:

Dzień dobry. Bloki w Bogusławiu stanowią własność prywatną i z tego powodu  gmina nie może zgodnie z obowiązującym prawem sfinansować zakupu i montażu stojaków rowerowych.

                                     Andrzej Wyganowski

                       Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

 

Autor: mieszkaniec data dodania: 2014-11-11 23:26:48

Panie burmistrzu mam pytanie,czy można by otwierać przystanek pks o godzinie 6 rano gdyż zbliża się okres zimowy a dużo ludzi młodzieży jeździ do szkoły i do pracy autobusem o godzinie 6.35 i można by czekać w środku . dziękuje proszę o pozytywne rozpatrzenie pozdrawiam

Odpowiedź:

Dzień dobry. Dziękuję za podpowiedź, przystanek będzie otwierany o godz. 6.15.

                            Andrzej Wyganowski

                Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: stepniczanka data dodania: 2014-11-11 13:21:05

Witam,Panie Burmistrzu koło ulicy sportowej na przeciwko Państwa Chmiel są okropne zarośla i wysoka trawa czy nie można by było ich po przycinać,a nawet od paru dni grasuje tam dzik aż strach tamtędy przechodzi.Dzik ostatnio pojawił się jak tylko się ściemniało.Aż strach pomyśleć co może się stać jak komuś stanie na drodze.

Odpowiedź:

Dzień dobry.  Teren ten jest własnością prywatną i z tego powodu nie możemy jako gmina wykonywać na nim żadnych prac porządkowych. W tym przypadku zwrócę się do właściciela z prośbą o wykonanie tych prac.

                         Andrzej Wyganowski

             Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

 

Autor: Ajron data dodania: 2014-11-09 21:04:07

Dzień dobry. Zapowiada Pan budowę w parku placu manewrowego dla kierowców. Proszę przybliżyć ten temat. Jak chce Pan to zrobić? Czy zamierza Pan wyciąć starodrzew znajdujący się w parku? Szczerze mówiąc zaczynam się bać Pana i pańskich decyzji...

Odpowiedź:

Dzień dobry. Proszę się nie bać, nie ma ku temu żadnego powodu, nie mamy żadnego zamiaru budować  placu manewrowego dla kierowców. Prawdę mówiąc, to nawet trudno mi zrozumieć skąd Pan wziął taką informację, może chodzi Panu o budowę w parku w Stepnicy Miasteczka Rowerowego. Jeżeli tak, to uprzejmie Panu wyjaśniam, że wykonanie Miasteczka Rowerowego polegało będzie na wybudowaniu kilku ścieżek, na których są ustawione różne znaki drogowe. Miasteczko Rowerowe będzie wykorzystywane do nauki naszych dzieci i młodzieży przepisów ruchu drogowego w celu np. uzyskania karty rowerowej, będą tam również przeprowadzane różne konkursy przede wszystkim dla dzieci i młodzieży z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Budowa Miasteczka Rowerowego nie wiąże się z wycinką żadnego drzewa i uzależniona jest od uzyskania dotacji z Unii Europejskiej w granicach 70 % kosztów tej inwestycji.

                              Andrzej Wyganowski

                   Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: elzbieta data dodania: 2014-11-09 13:19:23

dzien dobry Panie burmistrzu mam pytanie kiedy beda wypłacane stypendia szkolne ? dziekuje za odpowiedz

Odpowiedź:

Dzień dobry. Stypendia będą wypłacane na początku grudnia. Termin wypłaty jest również uzależniony od zachodniopomorskiego kuratora, który przekazuje na stypendia część środków finasowych.

                           Andrzej Wyganowski

                  Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

 

Autor: wiola data dodania: 2014-11-08 17:13:17

witam jestem zapanem ludzie sie czepiajom bo zadużo majom niech sami dbajom co majom czemu w oczy ni powiedzom to złosliwoś ludzka jestesmy za panem cwaniaki niech stanom oko w oko cwaniaki dużo pan zrobił niemamy długuw oni precz za złosliwość pozdrawiam

Odpowiedź:

Dzień dobry. Dziękuję za dobre słowa.

 

Andrzej Wyganowski

Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Stepniczanka data dodania: 2014-11-08 00:33:22

Witam Panie Burmistrzu. Nawiązując do pytań o bezdomne zwierzęta, proszę o odpowiedź jaki jest efekt wyjaśnień z Panem Strażnikiem. W sprawozdaniu z realizacji planu wyborczego napisał Pan,że Pan Strażnik schwytał 27 bezdomnych psów, możliwe że jest to dobry wynik ale pozostaje jeszcze problem bezdomności kotów w Stepnicy. Niestety jest on zuważalny (może nie przez wszystkich)a nie jest trudny do rozwiązania, wystarczy trochę chęci. Ja z koleżanką w przeciągu kilku miesięcy uratowałam 13 kociąt, którym znalazłyśmy domy(kotki rozjechały się po całej Polsce a nawet pojechały do Hamburga)żadno Kociątko nie trafiło do schroniska (wszystko jest potwierdzone umowami adopcyjnymi) wszystko to zrobiłyśmy praktycznie na własny koszt. Niestety na pomoc z naszej gminy nie bardzo można liczyć. Kotki chore nie mają czasu czekać na decyzję gminy w sprawie ich leczenia i karmienia(muszą jeść specjalnie mleko, musy i karmę co kilka godzin-często są tak małe że muszą być karmione butelką), w tej sytuacji nie ma czasu na pisanie podań i oczekiwania na decyzję. Dodatkowo chore kotki pozostawione na ulicy będą zarażały inne koty. W 13 Kociąt było 11 Kotek, jeżeli tylko połowa by przeżyła z nich a tylko 3 miały na wiosnę miot to Maleństw w potrzebie byłoby kilkanaście. Z miłą chęcią przedstawię Panu możliwości ograniczenia bezdomności, wiem koty muszą być żeby nie było gryzoni, ale jest problem gdy jest ich za dużo i w dodatku trafiają w ręce dzieci na placu zabaw/podwórkach jako zabawki. Poza tym to Gmina odpowiada za bezdomne zwierzęta.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Bardzo Pani dziękuję za Pani zaangażowanie na rzecz pomocy bezdomnym kotom, z przyjemnością wysłucham Pani propozycji dot. działań w zakresie ograniczenia bezdomności kotów. Proszę o spotkanie w tej sprawie. Uprzejmie informuję, że gmina dysponuje publicznymi środkami finansowymi i ich zaangażowanie podlega określonym prawnym procedurom. Do tej pory środki te były wykorzystywane na sfinansowanie kastracji lub sterylizacji bezdomnych kocich samców i samic, kupowaliśmy karmę, pokrywaliśmy koszty leczenia, wykonano również domki dla bezdomnych kotów na terenie portu w Stepnicy.

                          Andrzej Wyganowski

               Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Witam data dodania: 2014-11-07 20:32:06

Na osiedlu przy ul. kolejowej błąka się pies podobny do golden retriever to suczka która codziennie przebywa na osiedlu i wygrzebuje śmieci ze śmietników tym samym brudząc wkoło. Nie wiem czy to czyjś pies ale wnioskuje że nie po tym że pies chodzi głodny. Proszę o przekazanie informacji komuś kto się tym zajmie ponieważ szkoda psa jest naprawdę śliczny i wesoły. Fajnie gdyby znalazł dom. Pozdrawiam.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Informację w tej sprawie przekazano komendantowi Straży Miejskiej.

                        Andrzej Wyganowski

            Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Mieszkanka data dodania: 2014-11-07 20:21:02

Panie Burmistrzu, czytam te pytania i odpowiedzi i jestem pełna podziwu dla Pana cierpliwości. Jednemu nie odpowiada pies sąsiadow,drugi zazdrosny bo nie on dosta l mieszkanie, ci co dostali też niezadowoleni bo po piesku nikt nie sprzątnie a może jeszcze obiadek ugotuje, dzieci małe do przedszkola odprowadzi a co ? Te z gimnazjum to wychowa bo przecież nastolatkowi w pks ie krzywda się stać może. A wszystkiemu winien burmistrz bo na kogoś trzeba zwalić. Po co Pan budował to osiedle, po co boiska, chodniki jak ludziom się nic nie podoba. Zrobił Pan tyle narezkają nie robił by Pan nic tez by narzekali. Co to się z ludźmi porobiło wszystkim się wszystko należy i tyle. A co jeden z drugim dał od siebie. Niech pokażą ci wszyscy kandydaci na radnych co robili przez ten czas. Naśmiewac się, szydzić na pseudo wolnych forach mieszkańców nic poza tym. Jestem bardzo dumna ze Stepnicy, ze zmian jakich pan dokonał. Wszyscy którzy mnie odwiedzają czy rodzina czy znajomi są pod wrazeniem. Często czytają stronę internetową www.stepnica.pl są zdumieni ile u nas się dzieje. Życzę wiec Panu powodzenia w nadchodzących wyborach. Mój głos oraz całej mojej rodziny Pan ma. Pozdrawiam Pana i cały urząd , który zawsze podaje za przykład w profesjonalnej i miłej obsłudze petenta

Odpowiedź:

Dzień dobry. Bardzo dziękuję za dobre słowa, także na temat pracy urzędu miasta i gminy.

                         Andrzej Wyganowski

               Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Marek data dodania: 2014-11-07 16:38:52

dzień dobry fajnie by było jak by Stepnicy postała jakaś Fontanna i koło ławki by można było posiedzieć

Odpowiedź:

Dzień dobry. W niedalekiej przyszłości musimy coś zrobić z nieszczęsnym pomnikiem i zagospodarować to miejsce, może właśnie poprzez fontannę. Myslę, że trzeba będzie przeprowadzić na ten temat konsultacje społeczne.

                                 Andrzej Wyganowski

                   Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Zainteresowany data dodania: 2014-11-07 10:25:27

Witam serdecznie. Potencjał turystyczny jakim dysponuje miasto jest spory, dwie przystanie, port, molo i pomniejsze mariny w przepięknej okolicy. Potencjał jakby nie wykorzystany. Czy powstają plany bardziej efektywnego wykorzystania przystani czy nadal zapora cenowa za postój i nie kompetencja dzierżawcy będą skutecznie odstraszać żeglarzy? Opinie niesione echem ?po wodzie? są nie przychylne co skutkuje wykorzystaniem Kanału Młyńskiego sporo poniżej jego możliwości.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Do marca 2015 r. zostaną ogłoszone przetargi nieograniczone na wyłonienie dzierżawców przystani w porcie rybackim i na kanale Młyńskim. Mam nadzieję, że nowi dzierżawcy wypełnią oczekiwania gminy, które są podobne do Pana spostrzeżeń.

                        Andrzej Wyganowski 

         Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

 

Autor: data dodania: 2014-11-06 22:40:07

Witam serdecznie czy budynek po siłowni został sprzedany ze sprzętem z siłowni bo to chyba był sprzęt gminny?

Odpowiedź:

Dzień dobry. Pomieszczenia, w których znajduje się siłownia nie zostały sprzedane, zostały wydzierżawione bez sprzętu, który jest własnością gminy. Większość sprzętu jest własnością prywatną dzierżawcy. Sprzęt gminny zostanie wydzierżawiony dzierżawcy lub przekazany do innych gminnych świetlic.

                      Andrzej Wyganowski

            Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Mieszkanka Żarnowa data dodania: 2014-11-06 15:46:49

Dzień dobry. Piszę odnośnie dojazdów młodzieży autobusami liniowymi. Pana odpowiedź nie jest dla mnie satysfakcjonująca. Po pierwsze wydaje mi się że nie wystarczy takiej sprawy uzgodnić z dyrektorem. Rodzice powinni mieć tutaj decydujące zdanie. Nie odpowiedział Pan też na pytanie. Jeśli dziecko wraca autobusem liniowym czy szkoła nadal ponosi za nie odpowiedzialność tak jak w przypadku autobusu szkolnego???

Odpowiedź:

Dzień dobry. Moja odpowiedź była  jednoznaczna tzn. z odpowiedzi wynikało, że dyrektor gimnazjum otrzymał polecenie, aby tak organizować zajęcia dodatkowe, aby dzieci nie musiały wracać do swych domów autobusami liniowymi, a tylko autobusami szkolnymi. Myślę, że jeżeli dziecko wraca po zajęciach szkolnych do domu autobusem liniowym, to dyrektor szkoły powinien mieć na to zgodę rodzica dziecka. Proszę w tej sprawie zwrócić się do dyrektora szkoły, to są jego kompetencje.

                                    Andrzej Wyganowski

                        Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

 

Autor: Zbigniew Sikora data dodania: 2014-11-06 15:03:33

Od kilku miesiecy jestem już stałym mieszkancem Stepnicy i czesto przeglądam wpisy w dziale zadaj pytanie Burmistrzowi .Pytania tam zadawane sa czesto żenujace ,smieszne a czasami wręcz obrazliwe w stosunku do Burmistrza .Chociaz osobiscie nie znam pana Wyganowskiego to korzystając z okazji chciałbym powiedziec kilka słow na jego temat Szanowni państwo chyba nie wiecie i nie potraficie docenic tego kogo macie na tym eksponowanym stanowisku.Rzadko sie zdarza ze burmistrzem jest osoba o takiej charyzmie,zaangazowaniu w dobro innych i z głowa pełna dobrych pomysłow na polepszenie bytu i jakosci zycia mieszkanców.Tego nie trzeba udowadniac bo fakty mowia same za siebie i są oczywiste,jest jeszcze duzo do zrobienia i wątpię ze zrobi to ktoś obcy.Rozumiem ze część z panstwa ma inne zdanie na ten temat ale jest to normalne i zgodne z powiedzeniem (jeszcze sie taki nie urodził zeby wszystkim dogodził)a swoje przekonania mozna zawsze zweryfikowac.Ja jak i grono mojich znajomych wierzymy w rozsadek mieszkancow stepnicy w podjeciu własciwej decyzji.Jedno jest pewne -nigdy nie bedziemy mieli takiego burmistrza jakim jest obecnie urzedujący pan Wyganowski bo sukcesów nie liczy sie w słowach tylko w czynach.Chciałbym stanowczo zaznaczyc ze moj wpis nie jest elementem kampanii wyborczej i nie ma z nią nic wspólnego ,jest to tylko moja osobista ocena dotychczasowej działalności pana Wyganowskiego na stanowisku Burmistrza Stepnicy

Odpowiedź:

Dzień dobry. Bardzo dziękuję za taką ocenę mojej pracy na rzecz naszej gminy.

                        Andrzej Wyganowski

            Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: mieszkaniec data dodania: 2014-11-06 11:30:47

Panie burmistrzu czy Pan i Pana komitet ma prawo wieszać ogłoszenia wyborcze na płocie portu. Do kogo należy płot portu.

Odpowiedź:

Dzień dobry. W tym miejscu zgodnie z Kodeksem Wyborczym można zamieszczać  materiały wyborcze.

                               Andrzej Wyganowski

                    Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Kalendarz imprez

Licznik
Odwiedziło nas:
1719220
osób
Dane adresowe

Urząd Miasta i Gminy Stepnica
ul. T. Kościuszki 4
72-112 Stepnica

tel. 091 418 85 21 - sekretariat
fax 091 418 85 80
e-mail: ug@stepnica.pl

Ważne informacje

NIP: 856-00-08-633
REGON: 000544220
konto: 70 1020 4812 0000 0502 0044 7870

Godziny pracy

Urząd jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia