• Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
Dziś jest sobota 22 listopada 2014, dziś są imieniny: Marka i Cecylii
nasz kanał TV
gaz
mikroporady
LGR
CZG
Krajobraz rzeczny
pogadaj
linia elektryczna

Konsultacje społeczne

Zadaj pytanie

Regulamin:

 1. Zadać pytanie Burmistrzowi mogą wszyscy użytkownicy publicznej sieci Internet.
 2. Aby zadać pytanie należy wypełnić wymagane pola formularza.
 3. Burmistrz udziela odpowiedzi na zadane pytania w terminie do 14 dni roboczych.
 4. Nie będą publikowane pytania:
  1. na które już wcześniej została udzielona odpowiedź,
  2. obraźliwe i napastliwe w formie lub treści,
  3. ponaglające,
  4. nie dotyczące spraw służbowych.
 5. O tym, czy dane pytanie spełnia warunki regulaminu decyduje Burmistrz.
 6. Publikowane pytania są prywatnymi opiniami użytkowników.
 7. Burmistrz nie ponosi odpowiedzialności za treść pytań. Administrator strony posiada podgląd adresu IP osoby zadającej pytanie.
Autor: ciekawski data dodania: 2014-10-29 15:03:32

Witam ponownie czy można coś zrobić z oświetleniem przejścia dla pieszych na przeciwko pomnika ponieważ zasłania je całkowicie drzewo oraz przydało by się takie przejście między szkołą a biedronką gdyż robi się tam niebezpiecznie a w perspektywie nadchodzącej zimy może być groźnie jak spadnie śnieg

Odpowiedź:

Dzień dobry. W związku z tym, że przedmiotowe drzewa rosną na gruncie będącym w administracji Zarządu Dróg Wojewódzkich, wystąpimy o ich przycięcie. Jeżeli chodzi o oznakowanie przejścia dla pieszych, to jego zasadność zostanie omówiona z wyżej wymienionym zarządem oraz Policją i w zależności od opinii tych instytucji zostanie podjęta decyzja o wykonaniu tego przejścia.

                        Andrzej Wyganowski

             Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Stepniczanka data dodania: 2014-10-28 16:39:30

Szanowny Panie Burmistrzu. Proszę o odpowiedź, czy potrącone, pogryzione zwierzęta mają konać na ulicy, lub być zagrożeniem dla ludzi w weekendy kiedy Pan Strażnik Miejski ma wolne? Policja nie może podejmować rannych zwierząt, poza tym nikt prócz Pana Strażnika nie dysponuje odpowiednim sprzętem.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Uprzejmie informuję, że zgodnie z Uchwałą nr XXX/325/14 Rady Miejskiej w Stepnicy z dnia 29.05.2014 r. w sprawie gminnego programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt informacje o poszkodowanych zwierzętach można zgłaszać następującym pracownikom tut. urzędu miasta i gminy Komendant Straży Miejskiej Mirosław Detmer tel. 510 253 280,  insp. ds. ochrony środowiska Agnieszka Zdzieszyńska - Smith tel. 502 046 647 oraz pracownik gospodarczy Waldemar Wierzbicki tel. 502 295 589. Pracownicy ci zobowiązani są do podjęcia niezbędnych działań w określonej sytuacji. Gmina posiada również umowę z zakładem weterynaryjnym Wol-Wet z Goleniowa na całodobową opiekę weterynaryjną w przypadkach zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt. Posiadamy także odpowiednią umowę z uprawionym zakładem na zabieranie martwych zwierząt. Odpowiednia informacja w tej sprawie została zamieszczona na stronie internetowej gminy oraz zostanie przekazana sołtysom i na sołeckie tablice ogłoszeń.

                          Andrzej Wyganowski

                 Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Obrońca Demokratycznych Standardów data dodania: 2014-10-28 16:37:32

Nie przewiduje pan debaty bo jej się pan Boi?

Odpowiedź:

Dzień dobry. Moja debata to bezpośrednie spotkania z wyborcami w każdym okręgu wyborczym, gdzie dochodzi do rzeczowych dyskusji na temat wykonania mojego programu wyborczego z minionej kadencji oraz programu wyborczego na nowa kadencję.

                    Andrzej Wyganowski

         Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Radosław data dodania: 2014-10-28 08:39:35

Dzień dobry, ostatnio na rynku usług mobilnych pojawiła się aplikacja o nazwie "Kiedy Wywóz" (www.kiedywywoz.pl) umożliwiająca przeglądanie harmonogramu wywozu odpadów w wybranych lokalizacjach oraz dokonywanie oceny jakości usług wywozowych świadczonych przez firmy wywożące odpady. Biorąc pod uwagę zdarzające się problemy z wywozem odpadów, leżące po stronie PGK ale i po stronie mieszkańców, może warto wdrożyć to rozwiązanie w Naszej Gminie. W moim odczuciu usprawniłoby to komunikację urzędu z mieszkańcami i firmą wywozową. Informację nt. tego oprogramowania znalazłem na stronie Gminy Goleniów. Co Pan o tym sądzi?

Odpowiedź:

Dzień dobry. Wprowadzenie tego systemu wiązało by się z dodatkowymi kosztami, które zgodnie z ustawą o odpadach musieli by ponieść nasi mieszkańcy, a biorąc pod uwagę posiadane opinie nie było by to wskazane. Korzyść z wprowadzenia tego systemu była by chyba również niewielka. Na chwilę obecną PGK Goleniów ustaliło stałe terminy odbioru odpadów, a o wszelkich zmianach mieszkańcy są na bieżąco i bezpośrednio  informowani. Przedmiotowe informacje można również znaleźć na gminnej stronie internetowej.

 

Andrzej Wyganowski

Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Urszula Kryger data dodania: 2014-10-27 21:59:55

Witam! Proszę powstrzymać Pawła Misiejuka przed wpisami na forum nowej stepnicy, z góry wiadomo, że to forum nie jest nic warte, ale pan Misiejuk się tak po prostu ośmiesza i obraża anonimowych bo anominowych ale jednak wyborców i jego i pańskich, ja jestem z jego okręgu i jestem przerażona jego wypowiedziami, nie mam przez to na kogo głosować....

Odpowiedź:

Witam. Na forum internetowym Nowa Stepnica zaprosiłem swoich wyborców na spotkanie przedwyborcze, co uruchomiło aktywność anonimowych użytkowników tego portalu do obrażania mnie, opluwania i ośmieszania. Ale nie tylko, bo oprócz mnie jest obrażany Pan Burmistrz i Pani Agnieszka Makowska. Nie obrażam tylko ripostuje i wyjaśniam. Wszystkich obrażonych przepraszam, ale nawet Pani Monika Moroń moderator strony zwróciła uwagę anonimowym formowiczom, aby nie dokonywali obraźliwych wpisów. Dziękuję za zwrócenie uwagi i obiecuje nie wdawać się więcej w polemiki z formowiczami z Nowej Stepnicy. Przepraszam również Panią Urszulę Kryger jeśli ją uraziłem swoimi postami.

Paweł Misiejuk

Autor: Stefek data dodania: 2014-10-27 18:37:28

Dzień dobry,czy przewidziana jest debata kandydatów na burmistrza Stepnicy?

Odpowiedź:

Nie przewiduję takiej debaty.

                                Andrzej Wyganowski

                  Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

 

Autor: Małgorzata K. data dodania: 2014-10-26 15:00:53

Dzień dobry. Jestem miłośniczką nordic walking. Przyjechałam ze Szczecina do mamy w odwiedziny wczoraj wieczorem. Zawsze jak ją odwiedzam, opowiada mi, cóż takiego nowego wydarzyło się w Stepnicy. Wchodzimy na waszą stronę, i czytam o "marszu z kijami". Szkoda, że nie wiedziałam o tym wydarzeniu wcześniej, to z miłą chęcią wzięłabym w nim udział. Fantastyczną rzeczą jest, że w tak niewielkiej miejscowości propagowana jest ta przecudowna dyscyplina. Czy na stronę wrzucone zostaną jakieś zdjęcia z tego marszu? Z ogromną ciekawością bym je zobaczyła. Oczywiście pochwalę się nimi w moim gronie znajomych. Będę zaglądać na waszą stronę częściej, aby następnym razem nie przegapić takiego wydarzenia. Pozdrawiam ciepło i gratuluję kreatywności.

Odpowiedź:

Z

Autor: Pan ze wsi. data dodania: 2014-10-24 21:33:08

Dzień dobry. Zainteresowała mnie Pańska odpowiedź na zapytanie 'matrosa, w sprawie mariny na dzikiej plaży. Chodzi o kwestię przedłużenia falochronów. Trudno, czas i pieniądze zostały już zmarnowane ale można to jeszcze wyprostować. Więc skoro, po wielu uwagach ludzi i ich negatywnego do niej stosunku a Pańskiej bezsensownej obrony tej budowli, ostatecznie przyznaje się Pan do błędu to mam dla Pana radę. Jeżeli chce Pan uniknąć kolejnej przebudowy to proszę zrobić wszystko aby południowy pirs także był stały a wejście wąskie. Zamknie to sprawę raz na zawsze.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Nie uważam, że zmarnowaliśmy pieniądze, może straciliśmy czas. Dotychczasowy falochron pływający zostanie przedłużony i nie będzie przebudowywany, a więc nic co zostało wybudowane nie będzie przebudowywane.  Jego obecna długość wynika z zaleceń dDyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie, które projektant musiał uwzględnić wykonując projekt. W przyszłości o czym już informowałem zostanie rozbudowany falochron stały, którego zadaniem będzie osłonięcie akwenu portu rybackiego i to przedsięwzięcie zostanie w 100 % sfinansowane przez krajowe i unijne środki dotacyjne, a więc gmina nie poniesie żadnych kosztów. Zgadzam się z tym, że nie zawsze wszystko wychodzi tak jak by się chciało, ale w procesie projektowym i inwestycyjnym musimy  przestrzegać uzgodnień z innymi służbami, w tym przypadku przede wszystkim z Urzędem Morskim.

                            Andrzej Wyganowski

                 Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Jola MATUSZAK data dodania: 2014-10-24 19:00:00

Wielkie podziękowanie organizatorom Koncertu Operetki w Domu Kultury w Racimierzu .Wspaniałe wydarzenie ,prosimy o więcej.Uczestnicy Koncertu

Odpowiedź:

Dzień dobry. Bardzo się cieszę, że koncert się podobał, słowa uznania i podziękowania należą się przede wszystkim Pani Aleksandrze Kulmie. Następny tego typu koncert odbędzie się w dniu 14 listopada.

                   Andrzej Wyganowski

        Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Michał data dodania: 2014-10-24 14:21:41

dzień dobry kiedy będzie budowa nowego bloku na nowym osiedlu Stepnicy

Odpowiedź:

Dzień dobry. W wyniku rozstrzygnięcia przetargu nieograniczonego wyłoniono wykonawcę budowy kolejnego bloku. Zgodnie z umową która została podpisana wykonawca ma 18 miesięcy na wybudowanie bloku wraz z przyległą infrastrukturą.

                        Andrzej Wyganowski

                Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Ciekawy data dodania: 2014-10-23 23:51:06

Panie burmistrzu dlaczego mając prawa do obsadzania i uzupełniania komisji obwodowych ,uzupełnij je Pan osobami spoza gminy to po pierwsze a po drugie małżeństwem?a czyż nie ma ludzi biednych a rozumnych czy też nie ma miejscowych?Gdyby kierował się Pan uczciwością to nie obsadzał by Pan swoimi ludźmi,którzy klaszczą Panu jak "baranki".Liczę na to,że zostanie to opublikowane.Mam nadzieję,że wyborcy "wyleją Panu zimną wodę"by zmienił Pan swoje "ja".Nie piszę tego ze złości do Pana ale czasami mam wrażenie ,że postępuje Pan z ludźmi jak z "baranami",z resztą kto ma rozum to wie.Pozdrawiam i życzę zimnego prysznica na wyborach ale nie porażki.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Uprzejmie informuję, że na podstawie Kodeksu Wyborczego w składzie każdej komisji wyborczej musi być przedstawiciel gminy . Osoby te w żadnym przypadku nie są moimi ludźmi, a są pracownikami tut. urzędu miasta i gminy z odpowiednim przeszkoleniem do obsługi komisji wyborczych. Jako burmistrz jestem odpowiedzialny za techniczną obsługę i organizację komisji wyborczych i kierując się uczciwością i należytym wykonaniem tego zadania, wyznaczając osoby do uzupełnienia składu komisji wyborczych nie brałem pod uwagę ich zasobności majątkowej, a kierowałem się posiadanymi przez te osoby umiejętnościami  obsługi programów w zakresie informatycznej obsługi wyborów.

                              Andrzej Wyganowski

                    Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: mieszkanka data dodania: 2014-10-23 18:51:50

Witam , Panie Burmistrzu czy jest szansa na to aby w Jarszewku od krzyżówki do wioski powstało oświetlenie, rano bez latarki jest strach iść na przystanek na autobus?

Odpowiedź:

Dzień dobry. W tej sprawie należy złożyć oficjalny wniosek do budżetu gminy, który zostanie rozpatrzony przez Radę Miejską i burmistrza. Rozpatrując taki wniosek będziemy musieli ustalić szacunkowe koszty takiej inwestycji, który  łącznie z projektem może wynosić około 150.000 zł. Należy również ustalić szacunkowe roczne koszty eksploatacji i koszty energii elektrycznej oraz faktyczną ilość osób chodzących na ten przystanek. Ja jestem za tym, aby zająć się tym problemem.

                               Andrzej Wyganowski

                   Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Tomasz Agremis data dodania: 2014-10-23 01:31:42

Panie Burmistrzu. Może Pan podać jakie było zadłużenie miasta i gminy przed rozpoczęciem Pana obecnej kadencji a jakie jest obecne? Interesuje mnie również ile wynosiła obsługa długu w czasie Pana obecnej kadencji.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Całe zadłużenie gminy zostało spłacone w poprzedniej kadencji. W obecnej kadencji nie zaciągaliśmy zobowiązań, a więc nie posiadamy długu, ani też nie ponosiliśmy żadnych kosztów na jego obsługę.

                          Andrzej Wyganowski

                Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Młody człowiek. data dodania: 2014-10-22 10:42:03

Skoro Pan odpisał mi humorystycznie, to i ja również. Wnioskuję z Pańskiej wypowiedzi na moją sugestię odnośnie "Stepnickiego serca - plaży" , że możemy spodziewać się inwazji turystów z Tunezji i Egiptu na nasz wyróżniony obiekt rekreacyjno-plażowy. Dorośli będą przechadzać się nieprzerwalnie po molo wtem i na zat. Ich dzieci okupować będą ogromny park rozrywki. A przybyli jeszcze tunezyjscy i egipscy kulturyści będą prężyć swoją muskulaturę na tejże siłowni. Ja o chlebie, Pan o niebie. Odpisuje Pan mieszkańcom, aby przeczytali odpowiedzi z poprzednich pytań, ponieważ nie będzie odpowiadał kolejny raz na podobne zapytanie, a sam po raz tysięczny przedstawia nam swoje "osiągnięcia". wie Pan co... Byłem ostatnio w Trzebieży i stąd mój wpis. Proszę za wzorzec obrać sobie tą miejscowość. Tam wszelkie obiekty rekreacyjno-sportowe położone są przy plaży. Proste - a genialne. Z kortu, z boiska, z siłowni prosto nura do wody. Tenis, piłka nożna, siatkówka, koszykówka, siłownia, place zabaw, kampingi pod wynajem, piasek, woda - to wszystko tworzy tam obiekt rekreacyjno-plażowy z prawdziwego zdarzenia. Jedynie czego tam brakuje, to wspomnianej "wisienki na torcie"- zjeżdżalni. Proszę nie mówić, że nie ma sensu robić czegoś na dwa miesiące. Wręcz przeciwnie. Skoro nie możemy zaoferować czegoś całorocznie, niech to będzie z pompą na ten czas. Śmiało moglibyśmy w tedy konkurować z nadmorskimi miejscowościami i bić rekordy odwiedzających w sezonie. I oczywiście korzystać z tego korzyści, doładowując akumulatory na cały rok. Proszę się już tak nie pysznić, bo zatraca się cel. Mimo różnicy zdań POZDRAWIAM.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Pan chyba mimo wszystko  nie w pełni zrozumiał moją odpowiedź, bo przecież nie chodziło o to, że do Stepnicy na plażę przyjadą turyści z Egiptu czy Tunezji tylko, że nasza plaża, aby otrzymać Błękitną Flagę musiała spełnić takie same warunki jak plaże w tych krajach. Prosząc, aby zapoznać się z moimi wcześniejszymi odpowiedziami na zadane pytanie postępuję zgodnie z regulaminem. Nie widzę również powodu aby nie mówić o osiągnięciach naszej gminy, jest to całkiem naturalne, że jesteśmy wyróżniani za dobrą pracę. Nie mam pojęcia dlaczego zarzuca mi Pan, że się „pysznię”, kiedy to w każdej mojej wypowiedzi ,czy publikacji podkreślam, że osiągnięcia gminy są zasługą pracy jej urzędników, radnych, sołtysów i innych osób pracujących dla dobra gminy. Jeżeli chodzi o budowę zjeżdżalni, to musimy brać pod uwagę czynnik finansowy realizacji tego przedsięwzięcia i w przypadku pozyskania dotacji środkami unijnymi, jest to przedsięwzięcie możliwe do realizacji. Nawiązując do Pana wypowiedzi na temat plaży w Trzebieży, z oczywistych względów nie będę oceniał tej plaży, jednak odwołam się tylko do wyników anonimowej internetowej ankiety prowadzonej przez prawie dwa miesiące przez redakcję Głosu Szczecińskiego. W ankiecie tej nasza plaża w Stepnicy zdecydowanie zwyciężyła jako najlepsza plaża w regionie i proszę sprawdzić, na którym miejscu była plaża w Trzebieży. Również serdecznie pozdrawiam. 

                        Andrzej Wyganowski
           Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: matros data dodania: 2014-10-22 10:37:43

Dzień dobry. Mieszkam w Stepnicy i zawsze marzyłem o jachcie, mam nadzieje niedługo spełnić to marzenie i skorzystać z wybudowanych przez gminę nabrzeży. Chciałem zapisać się do klubu żeglarskiego Roztoka. Nie wiedziałem że istnieje od wielu lat i że w śród jego członków jest np Pan Janusz Maderski, żeglarz, konstruktor, człowiek bardzo znany w środowisku żeglarskim. Znane są jego wyczyny na oceanie, ukazują się artykuły w prasie. Są tez członkowie o stopniach kapitańskich i wielu innych. Jakież było moje zdziwienie kiedy się okazało że taki klub nie ma swojego miejsca, swojego skrawka kei. Chwali się Pan marinami, setkami miejsc postojowych a nie może wygospodarować 15-20 miejsc dla swoich jachtów. Przegania się klub z miejsca na miejsce i każe płacić komercyjne stawki za postój. Coś tu nie gra. Trzeba wspierać swoich i tak rozgrywać aby dwie strony odnosiły korzyści. Może Pan tego nie dostrzega ale taki lokalny klub (przypominam o znanych członkach) i w ogóle stowarzyszenia lokalne niosą ze sobą duży potencjał i mogą przynieść gminie wymierne korzyści. Pewnie napisze Pan że można za darmo stać w nowej marinie na dzikiej plaży - proszę Pana, ta marina to porażka, nie nadaje się. Tam można sobie stanąć w dobrą pogodę na kilka godzin. Ja nie zaryzykowałbym pozostawienia łodzi na noc przy niepewnej pogodzie. Ale dobrze zostawmy to na razie. Proszę odpowiedzieć czy zamierza Pan jakoś pomóc i załatwić sprawę przyznania jacht klubowi Roztoka kawałka nabrzeża?

Odpowiedź:

Dzień dobry. Jachty członków  klubu Roztoka oraz inne od czasu uruchomienie nowej przystani przy tzw. Dzikiej Plaży korzystają z niej nieodpłatnie. Jako burmistrz gospodaruję mieniem gminnym, czyli publicznym i zgodnie z przepisami prawa dot. gospodarki nieruchomościami i przepisami dot. pomocy publicznej nie mogę stosować innych przepisów w stosunku do członków klubu Roztoka i innych przepisów w stosunku do pozostałych żeglarzy. Jeżeli gmina udostępni przystań, czy jej część za darmo, to musi to być dla każdego kto tam przypłynie. Takie postępowanie nie dot. np. dzierżawcy gminnej przystani, który jeżeli nie ma ograniczeń zapisanych w umowie dzierżawy  może ją udostępniać za darmo. Podsumowując nie znam przykładów gminnych przystani, które są udostępniane przez władze gminy nieodpłatnie wybranym klubom czy żeglarzom. Byłoby to niezgodne z przepisami prawa, jeżeli już to taka przystań musiałaby być udostępniona za darmo dla wszystkich. Jednak uważam, że w każdej sytuacji można znaleźć rozwiązanie korzystne dla wszystkich, tylko trzeba ze sobą rozmawiać bez zbędnych emocji. Jeżeli chodzi o warunki cumowania w nowej przystani, to ulegną one znacznej poprawie po przedłużeniu pływającego falochronu i falochronu stałego. Falochron pływający zostanie przedłużony do końca lipca 2015 r., a stały betonowy po otrzymaniu dotacji w postaci środków unijnych.

                      Andrzej Wyganowski

           Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Mieszkaniec Bogusławia data dodania: 2014-10-20 19:41:53

Witam Panie Burmistrzu, chciałbym poinformować, że w Bogusławiu ponownie grasują dziki. Podchodzą bardzo blisko budynków mieszkalnych. Strach rano wychodzić z domu. Porszę o próbę rozwiązania tego problemu.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Proszę o bezpośredni kontakt w tej sprawie celem wskazania miejsca, w którym występują szkody wyrządzane przez dziki, ponieważ wizja lokalna nie zlokalizowała takich miejsc. Wskazanie tych miejsc ułatwi przekazanie odpowiedniej informacji Kołu Łowieckiemu „Szarak Szczecin”, które może podjąć niezbędne działania celem przepłoszenia dzików.

                                   Andrzej Wyganowski

                     Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Młody człowiek. data dodania: 2014-10-20 18:02:15

Dają, to czemu nie brać! Bo kogo wspierać, jak nie uczciwego podatnika, który jest niezbędnym ogniwem do funkcjonowania państwa. Czy może jak to jest do tej pory tego, co nie pracuje bo nie chce. Woli gdy dadzą. Moim zdaniem temu pierwszemu. Z drugiej zaś strony, dlaczego nie zrobić czegoś z czego korzystać by mogli wszyscy?! Zamiast budować kolejne mieszkania, może by tak wyznaczoną na nie kwotę przeznaczyć na operację Stepnickiego serca. Plaży! Atrakcyjne domki pod wynajem dla wczasowiczów, duuuży plac zabaw dla dzieci, przyplażowe korty dla sportowców (tenis, siatkówka, koszykówka, crosfit). No i w końcu wisieńka na torcie, jaką na pewno była by ogromna w wodzie zjeżdżalnia. Taka plaża to było by coś!!! Korzyści dla wszystkich. Dla gminy, dla mieszkańca, dla turysty. Panie burmistrzu proszę nad tym drobnym projektem pomyśleć.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Ustawowym zadaniem gminy jest zapewnienie mieszkań swoim mieszkańcom. Oczywiście tylko niektóre gminy w pełni realizują to zadanie z prostego powodu tj. brak środków finansowych na ten cel. Przypominam, że na osiedlu w Stepnicy nowe mieszkania otrzymali z reguły młodzi ludzie, posiadający dochody pozwalające im utrzymać mieszkanie oraz płacić niezbędny czynsz i podatki od swoich dochodów. Budowanie domków rekreacyjnych pod najem nie jest zadaniem gminy, takie inwestycje winni realizować inwestorzy prywatni, którzy z tych przedsięwzięć będą osiągać określone dochody, a gminie płacić odpowiednie podatki. W samej miejscowości Stepnica mamy już 5 placów zabaw i chyba już nie ma sensu budowania kolejnych. Posiadamy również plażę z niezbędnym wyposażeniem plażowym łącznie z molem, placem zabaw, siłownią zewnętrzną. Nasza plaża od trzech lat wyróżniana jest „Błękitną Flagą”. Przypomnę tylko, że taki tytuł nadaje międzynarodowa komisja z siedzibą w Danii i żeby go otrzymać trzeba spełnić takie same warunki jak np. plaża w Egipcie czy Tunezji, ale w pełni się zgadzam, że na plaży przydałaby się zjeżdżalnia. Koszt takiej „ogromnej” zjeżdżalni to około 1 milion zł. Wybudowanie takiej zjeżdżalni, która funkcjonowałaby 2,5 miesiąca w roku bo tak średnio trwa u nas sezon plażowy mija się z celem. Oczywiście jeżeli pozyskamy dotację unijną, a jest taka szansa, to wybudujemy mniejszą zjeżdżalnie odpowiednią do naszych możliwości i warunków. Jeżeli chodzi o uprawianie różnych dyscyplin sportowych, to uważam, że rzadko, która miejscowość w Polsce tej wielkości jak Stepnica, ma takie warunki. Przypomnę tylko, że w Stepnicy do dyspozycji mieszkańców i turystów znajdują się dwa sportowe kompleksy ze sztuczną nawierzchnią oraz hala sportowa, na których można grać w tenisa ziemnego, koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i nożną. Ponadto posiadamy skatepark, stadion piłkarski z nawierzchnią trawiastą, siłownię, salę do ćwiczeń fitness oraz salę gimnastyczną.

                                       Andrzej Wyganowski

                              Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

 

Autor: Wyborca data dodania: 2014-10-20 11:41:57

Witam, co pan sadzi o kandydatach z poza pana komitetu ? Czy widzi pan możliwość współpracy z nimi ?

Odpowiedź:

Dzień dobry. Nie mam zamiaru dokonywania oceny kandydatów na radnych, burmistrza z innych komitetów. Oceny dokonają wyborcy. Współpracować mogę i będę z każdym, komu leży na sercu dobro naszej gminy, a nie prywata.

                              Andrzej Wyganowski
                   Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Tadeusz data dodania: 2014-10-18 14:36:40

Witam burmistrza czy w Stepnicy na nowym osiedlu będą kamery ??

Odpowiedź:

Dzień dobry. Na chwilę obecną nie planujemy montażu kamer na nowym osiedlu.

                             Andrzej Wyganowski

                 Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: jarko data dodania: 2014-10-16 20:38:25

Witam,znająnc zycie to moje wypociny nie zostaną opublikowane ale uważam ze trochę przesadą jest dawanie tym co nic nie robią wszystkiego na tacya oni nawet tego nie potrafią poszanować.Ja z żona pracuje w domu bywam raz na dwa tygodnie wzielismy kredyt na własne M i teraz go spłacamy ale jak słysze dość ze robią na czarno udaja potrzebująncych dostają pomoc z miasta ,komputery,mieszkania i nie potrafą tego szanować ja nic od miasta nie dostałem musze sam zapracować ale jak moje dziecko leżało z żoną w szpitalu bo i nie pracowałem bo nie moglem bo byłem potrzebny na miejscu mielismy do zaplacenia za szpital prawie 3 tyś i poszliśmy do gminy i usłyszałem ze są bardziej potrzebyjąncy i dostaliśmy 150 zł to jest kpina dostali mieszkania klamki powyrywane i ciągły płacz ze dostają jeszcze mało to mnie skrenca bo jak jedni potrafią a drudzy siedzą tylko w gminie a może do ikei na 4 zmiany mojażona robi tam już ponad 8 lat i robi a ci co tak wszystko dostają to może dac im wkoncu prace i moje pytanie CZY TO JEST SPRAWIEDLIWE nie oczekuje odpowiedzi tylko niech pan wyświetli mój post bo jeżeli nie to pomysle ze miasto jest w zmowie z tymi ci nic nie robią bo samo nic nie robi pozdrawiam tych co sami na wszystko zarobili i nie stali w gminie z podaniami i fałszywymi łzami jak to oni mają ciężko bo ja mam super rodzine widze tylko w niedziele co 2 tygodnie

Odpowiedź:

A

Kalendarz imprez

Licznik
Odwiedziło nas:
1655710
osób
Dane adresowe

Urząd Miasta i Gminy Stepnica
ul. T. Kościuszki 4
72-112 Stepnica

tel. 091 418 85 21 - sekretariat
fax 091 418 85 80
e-mail: ug@stepnica.pl

Ważne informacje

NIP: 856-00-08-633
REGON: 000544220
konto: 70 1020 4812 0000 0502 0044 7870

Godziny pracy

Urząd jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia