• Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
Dziś jest niedziela 21 września 2014, dziś są imieniny: Hipolita i Mateusza
nasz kanał TV
gaz
mikroporady
LGR
CZG
Krajobraz rzeczny
pogadaj
linia elektryczna

Konsultacje społeczne

Zadaj pytanie

Regulamin:

 1. Zadać pytanie Burmistrzowi mogą wszyscy użytkownicy publicznej sieci Internet.
 2. Aby zadać pytanie należy wypełnić wymagane pola formularza.
 3. Burmistrz udziela odpowiedzi na zadane pytania w terminie do 14 dni roboczych.
 4. Nie będą publikowane pytania:
  1. na które już wcześniej została udzielona odpowiedź,
  2. obraźliwe i napastliwe w formie lub treści,
  3. ponaglające,
  4. nie dotyczące spraw służbowych.
 5. O tym, czy dane pytanie spełnia warunki regulaminu decyduje Burmistrz.
 6. Publikowane pytania są prywatnymi opiniami użytkowników.
 7. Burmistrz nie ponosi odpowiedzialności za treść pytań. Administrator strony posiada podgląd adresu IP osoby zadającej pytanie.
Autor: Juniorka data dodania: 2014-08-12 14:15:56

Dzień dobry. A ja właśnie nie zgadzam się z argumentacją dotyczącą odwołania turnieju na plaży. Byłam na pierwszej edycji w zeszłym roku. Fajnie to zrobili. Myslę że spokojnie plażowicze pomieściliby się po prawej stronie od hangaru a co najwazniejsze to miał być turniej otwarty, między innymi własnie dla plażowiczów. Uważam że popełnił Pan błąd.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Ma pani prawo do własnej oceny, niestety decyzję musze podejmować ja i za nie ponosić odpowiedzialność.

                                   Andrzej Wyganowski

                    Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Janek Gość data dodania: 2014-08-12 13:04:25

Dzień Dobry Panie Burmistrzu.Gratuluję kolejnej inwestycji pod postacią przystani żeglarskiej w basenie rybackim.Zastanawiam się po co otwiera się z hukiem następny podobny obiekt,skoro poprzedni nie został dokończony.Na mój rozum nowa przystań nie chroni jachtów przed przeważającymi kierunkami wiatrów,ponadto uważam,że taką inwestycję,podobnie jak na Kanale Młyńskim należało zacząć od zaplecza sanitarnego.Proszę sobie wyobrazić 30 zacumowanych jachtów z 4 osobową załogą-100 osób,które nie mają gdzie załatwić potrzeb fizjologicznych na lądzie.Za chwilę podobnie jak w Lubczynie Sanepid zamknie Panu kąpielisko.Pozdrawiam miłośnik Stepnicy

Odpowiedź:

Dzień dobry. Proszę nie widzieć tych problemów tak czarno. Żeglarze do czasu wybudowania sanitariatów, prysznicy i popularnej bosmanki będą mogli korzystać z sanitariatów i prysznicy w pobliskiej Tawernie lub sanitariatów usytuowanych w pobliżu sceny. Takie, a nie inne budowanie tych obiektów wynika przede wszystkim z dostępu do odpowiednich środków unijnych. Jestem przekonany o tym, że w 2015 r. te inwestycje zostaną całkowicie zakończone i będą dobrze służyły rozwojowi turystyki w naszej gminie. Nie uważam, że otwarcie przystani odbyło się z hukiem chyba, że ma Pan na myśli symboliczny wystrzał dokonany z jednego z jachtów, krótkie przemówienia, przecięcie popularnej taśmy i poświecenie przystani nie można zaliczyć do hucznych. Uprzejmie informuję, że otwarcie przystani nastąpiło przy tzw. okazji, odbywającej się cyklicznie w Stepnicy imprezy pt. Jazz Piknik Nad Zalewem.

                                                                                                                                                                                                                                                                                       Andrzej Wyganowski

                                   Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: ciekaw data dodania: 2014-08-12 12:51:06

Witam serdecznie czy osoby które dostały mieszkanie na nowym osiedlu i nie są ze Stepnicy mają jakiś termin na dokonanie meldunku u nas.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Tak winny dokonać zameldowania po zamieszkaniu.

                                Andrzej Wyganowski

                 Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Bugi data dodania: 2014-08-11 11:55:07

Dzień dobry. Proszę odpowiedzieć co zamierza Pan zrobić z tym nieszczęsnym "amfiteatrem" po ostatniej katastrofie na Jazz Pikniku? Proszę Pana, i tak dość długo odpiera Pan ataki na ten temat, ale tu już naprawdę nie ma czego bronić. Ta budowla od początku jej powstania nie wytrzymuje krytyki ale dobrze, zostawmy to... Proszę mi tylko nie mówić że to pogoda, że to wypadek losowy. Problemy szczególnie z zadaszeniem i spadającą z niego wodą zdarzają się za każdym razem kiedy pada deszcz lub padał wcześniej a na zadaszeniu zalega woda. Ostatnio taka sytuacja miała miejsce na Dniach Stepnicy. Byłem świadkiem jak spadająca woda oblała wokalistkę. Tym razem miarka się przebrała. Musi Pan zdać sobie sprawę że to co się stało poszło w świat. Bez problemu można było w środowisku muzyków usłyszeć głosy krytyki. Pomijam już fakt że największa gwiazda (mam na myśli Karen Edwards)nie mogła wystąpić na dużej scenie z dobrym nagłośnieniem tylko pociła się w zatłoczonym lokalu gdzie sporo podpitych osób nie było zainteresowanych jej koncertem. Z resztą jeżeli Pan był to słyszał jak trzeba było uspokajać ludzi przez mikrofon. Gwiazda gwiazdą ale środowisko muzyczne rozmawia ze sobą i jeżeli nadal tak będzie z tym zadaszeniem to nawet mniej popularne zespoły nie będą chciały u nas grać, nikt nie zaryzykuje utraty często bardzo drogiego sprzętu. Na koniec powiem Panu na ucho, że po cichu mówi sie o przeniesieniu tej imprezy. Inne miejscowości chcą ją mieć u siebie i jeżeli tylko nadarzy się okazja to zobaczy Pan że stracimy Jazz Piknik i to przez głupotę niestety, a tego Panu nigdy nie wybaczę. Proszę działać i jakoś naprawić swoje błędy.

Odpowiedź:

Dzień dobry, podzielam opinie, że obecny dach nad sceną nie jest dobrym rozwiązaniem. Ze względu na to, że scena była wybudowana przy udziale środków unijnych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich nie możemy wykonać zmiany dachu przez 5 lat chyba, że wykonanie nowego dachu sfinansujemy tylko środkami własnymi. Przedmiotowy okres mija w 2018 r. W tej sytuacji  prawdopodobnie będziemy musieli zmodernizować dach przy wykorzystaniu środków własnych lub dokonywać podczas imprez dodatkowych zabezpieczeń sprzętu.

Scenę zaprojektowała jedna z najlepszych pracowni projektowych w Szczecinie tj. Autorska Pracownia Architektury Studio PZ Pawła Zaremby. Według koncepcji projektanta dach ma symbolizować fale morskie i żagle. Symbolikę zachowano, gorzej ze stroną praktyczną jaką dach winień spełniać. Trudno to było ocenić w fazie projektowej i dlatego nie uważam, aby zamontowanie takiego dachu było moją winą lub kogokolwiek z tut. urzędu. Krytykę przyjmuję, ale także jestem całkowicie spokojny o przyszłość imprez na naszej scenie, a kto będzie na niej występował to przede wszystkim będzie zależało od posiadanych przez gminę środków finansowych przeznaczonych na daną imprezę. Rozmawiałem także z artystami tj. Panią Karen Edwards i członkami zespołu Pudelsi i mogę stwierdzić, że zmianę miejsca koncertu przyjęli ze zrozumieniem twierdząc, że takie przypadki w ich karierze artystycznej zdarzały się także wcześniej.

                                                                                                                                                                                                                                                                   Andrzej Wyganowski

              Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Gość data dodania: 2014-08-10 12:15:41

Panie Burmistrzu proszę o naprawienie pomp na cmentarzu w Żarnowie jedna nie działa kompletnie, a z pozostałych woda się leje tylko więcej wody idzie dołem jak górą osobie młodej jest bardzo ciężko napełnić wiadro, aby podlać kwiaty nie mówiąc już o osobach starszych.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Pompy zostały naprawione.

                                   Andrzej Wyganowski

                      Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Mieszkaniec Bogusławia data dodania: 2014-08-07 23:46:31

Informuję, że moja prośba z dnia 03.08.2014r dotyczy naprawy nowego wjazdu do osiedla w Bogusławiu znajdującego się przy częściowo odnowionym budynku nr 15 w związku z wadliwym jego wykonaniem

Odpowiedź:

Dzień dobry. Nowa droga została wybudowana prawidłowo tj. do granicy działki komunalnej, nie mniej jednak biorąc pod uwagę Pana prośbę oraz stan rzeczywisty wjazdu zostanie on połączony masą bitumiczną z asfaltem.

                                   Andrzej Wyganowski

                      Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: rozsądny data dodania: 2014-08-07 17:10:37

Witam serdecznie a co z deklaracją WZ że ceny nie wzrosną przez 4 lata i że nie będzie abonamentu

Odpowiedź:

Dzień dobry. Z tego co wiem to Wodociągi Zachodniopomorskie takiej deklaracji nie składały. Jedynie zgodnie z przepisami, nie mogły ustanawiać nowych taryf w okresie 18 miesięcy od daty wygranego przetargu na prowadzenie gospodarki wodno-kanalizacyjnej w naszej gminie.

                              Andrzej Wyganowski

                 Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

 

Autor: Marek data dodania: 2014-08-07 10:48:53

Witam serdecznie. Chciałbym nawiąć do poruszonego tematu turnieju piłki nożnej na plaży. Oczywiście zgadzam się z decyzją o odwołaniu turnieju bo nie da się ukryć, że było on mocno uciążliwy dla osób wypoczywających. Przytaczając fragment udzielonej przez Pana odpowiedzi "...Z plaży w Stepnicy korzysta, co raz więcej ludzi z poza naszej miejscowości np. ze Szczecina, Goleniowa, po prostu plaża jest pełna plażowiczów i trudno było by zaleźć miejsce na boisko..." chcialbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość powiększenia terenu plaży? Pozdrawiam

Odpowiedź:

Dzień dobry. Oczywiście istnieje taka możliwość, ale wiąże się to z dodatkowymi kosztami i zatrudnieniem większej ilości ratowników. W tym sezonie już tego nie zrobimy, może w przyszłym.

                               Andrzej Wyganowski

                Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Stepniczanie data dodania: 2014-08-07 09:10:52

Sprawa odnośnie śmieci. Konkretnie miejsca występowały w całej Stepnicy,np.na Kościuszki, na skrzyżowaniu koło Groszka,koło p.Gogosza między kościołem a plebanią. Nadal widoczne są pozostałości jak i nadal czuć jeszcze nie przyjemny zapach choć wiadomo nie tak silny jak w pierwszych dwóch dniach.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Na podstawie tej informacji wystosowałem odpowiednie pismo do prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Goleniowie, które jest właścicielem uszkodzonej śmieciarki w celu wyeliminowania tego rodzaju przypadków w przyszłości.

                              Andrzej Wyganowski

                 Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Mieszkaniec Kopic data dodania: 2014-08-06 14:24:19

Witam zgłaszałam się już do Pana w sprawie smrodu z obornika u Pani K. Matys odesłał mnie pan do sanepidu wiec się tam udałam gdzie została mi udzielona informacje że to pan powinien podjąć jakikolwiek działania dotyczące tego problemy .

Odpowiedź:

Dzień dobry. Rozmawiałem w tej sprawie z Panią Matys, która poinformowała mnie, że obornik zostanie wywieziony i w ten sposób problem zostanie rozwiązany. Muszę również stwierdzić, że w dniu w którym byłem w gospodarstwie Pani Matys nie było czuć  nieprzyjemnego zapachu.

                                                 Andrzej Wyganowski

                                 Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

 

Autor: Kaen data dodania: 2014-08-06 13:40:10

Dzień dobry burmistrzu mam takie pytanie czy za rok na misskach mógłby wystąpić raper Dawid Starejki- Kaen bo zauważyłam że co dwa lata jest jakiś raper 2 lata temu był Michał Sobolewski- sobota , Fajnie by było jakby wystąpił dużo osób chciałoby żeby on wystąpił, on Lub Ryszard Peja Andrzejewski . :) Z góry dziękuje

Odpowiedź:

Dzień dobry. Pańskie życzenie przekazałem Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, ponieważ to Pani dyrektor jest odpowiedzialna za organizacje tej imprezy. Zaproszenie określonego artysty wiąże się także z kosztami jakie musimy ponieś, po prostu nie na każdego gminę stać.

                                 Andrzej Wyganowski

                  Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Czytelniczka strony zadaj.... data dodania: 2014-08-05 23:24:03

Szanowny Panie Burmistrzu.Czytając pytania zadawane Panu przez mieszkańców miasta Stepnica,jestem zadziwiona.Problem podnoszony przez mieszkańców,dotyczący pojemników z cuchnącymi odpadami.Panie Burmistrzu,sprawa jest bardzo prosta,wystarczy kupić 35 litrowe worki,włożyć do pojemnika na śmieci który znajduje się w domu np. do wiadra na śmieci, gdy się zapełni,worek wiążemy i wynosimy do głównego pojemnika na podwórko. Chcę zaznaczyć że mieszkam na wsi a nie w mieście,tę metodę stosuję od lat.Główny pojemnik stoi blisko chodnika,przechodzą prawie, obok niego ludzie i nikomu nic nie śmierdzi.Oczywiście worki kupuję za własne pieniądze ,ale naprawdę to są groszowe sprawy.Prawda jakie to proste? Dlatego zadziwiają mnie mieszkańcy miasta Stepnica swoimi śmiesznymi problemami. Panie Burmistrzu natomiast Pana jest mi bardzo żal że na tak śmieszne pytania jest zmuszony Pan odpowiadać. Pozdrawiam Czytelniczka

Odpowiedź:

Dzień dobry. Zgadzam się z tym, że tego rodzaju problemy można rozwiązać przy wykazaniu odrobiny dobrej woli.

                            Andrzej Wyganowski

               Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: mieszkanka data dodania: 2014-08-05 22:07:00

Witam. Chciałbym zwrocic uwagę na niebezpieczne moim zdaniem umiejscowienie budynku przeznaczonego na odpady komunalne na nowo wybudowanych blokach w miejscowości Laka. Jadac zarówno z blokow jak i do blokow zaslania on kierowcom widoczność, co stwarza zagrozenie, zwłaszcza, ze często biegają tam dzieci, które nie zdaja sobie sprawy, ze w każdej chwili może wyjechać stamtąd samochod. Czy mógłby pan cos zrobić z tym problemem, nikt nie chciałby, żeby stala się tam komus krzywda, a naprawdę jest w tym miejscu niebezpiecznie?

Odpowiedź:

Dzień dobry. Jeżeli uczestnicy ruchu drogowego tj. kierowcy i piesi będą przestrzegać przepisów zawartych w prawie drogowym, to nie będzie żadnego zagrożenia w tym miejscu. Przeniesienie przedmiotowego budynku w inne miejsce wiązało by się z poniesieniem  nieuzasadnionych kosztów.

                                                                                                                                                                                                                                                                                             Andrzej Wyganowski

   Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

 

Autor: Mieszkaniec Ulicy Kościuszki data dodania: 2014-08-05 02:07:10

Witam Szanownego Burmistrza, mam pytanie względem chodnika, pewnie jak Pan zauważył, po stronie przeciwnej UG, JEST PIĘKNA KOSTKA POLOŻONA PARE LAT TEMU. wręcz po wyjściu z UG PO PRAWEJ STRONIE JEST JAKIŚ STARY CHODNIK ZA CZASÓW WOJNY CHYBA, MOJE PYTANIE BRZMI CZY TEN CHODNIK KIEDY KOLWIEK BĘDZIE WYMIENIONY, NAWET POWIEM SZCZERZE ZE PSUJE WIZERUNEK SAMEGO URZĘDU GMINY

Odpowiedź:

Dzień dobry. W pełni się zgadzam z Pana opinią, zresztą pisałem już na ten temat, ale cóż powtórzę tą informację po raz kolejny. W przyszłości po uzyskaniu dotacji środkami unijnymi, zamierzamy nie tylko wykonać nowy chodnik, ale całkowicie przebudować ulicę T. Kościuszki i ulice Portową. Mamy już wykonany projekt budowlany łącznie z prawomocnym pozwoleniem na budowę. W ramach tej inwestycji zostanie wykonana nowa nawierzchnia ulic, nowe chodniki, zostaną zdemontowane słupy energetyczne, a kable zostaną zabudowane w ziemi, zostanie wykonane nowoczesne uliczne oświetlenie ledowe, zostanie wykonana kanalizacja wód opadowych oraz nowe powiększone parkingi. W związku z tym, że inwestycja ta jest dość kosztowna należy poszukać dotacji na jej wykonanie. Jest taka szansa, aby taką dotację uzyskać w ramach nowego rozdania środków unijnych np. w ramach Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego, którego członkiem jest nasza gmina lub w ramach krajowego programu budowy dróg tzw. Schetynówek. Takie działania  podjąłem i jest duża szansa, że zakończą się one pozytywnie już w 2015 r., a więc proszę o trochę cierpliwości.

                                                                                                                                                                                                                                                                                Andrzej Wyganowski

    Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Stepniczanie data dodania: 2014-08-04 22:18:06

Witam. Panie burmistrzu w dniu dzisiejszym tj. 04.08 zbierane były śmieci i wszystko byłoby w porządku do momentu kiedy spod samochodu "smieciarki" wylewały się ścieki utworzone przez śmieci, które zostawały pod każdym domem.Smród był tak silny że nie było można chodzić ,gdyż mdliło co najmniej jakby szambo wybiło. Ludzie okien nie mogą otworzyć bo kałuże do tej pory są pod ich domem i "zapach" jest nie do zniesienia tym bardziej przy takich upałach jakie teraz występują. Myślę że można coś z tym zrobić ??

Odpowiedź:

Dzień dobry. Ja też tak myślę, proszę przeczytać moje wcześniejsze odpowiedzi w tym temacie, a swoją drogą proszę o podanie konkretnego miejsca, w którym to zjawisko miało miejsce, oraz szkoda, że ktoś z Państwa niezwłocznie nie poinformował mnie lub tut. rzędu, abyśmy mogli podjąć niezbędną interwencję, bo jak wynika z opisu sytuacji śmieciarka była nieszczelna.

                     Andrzej Wyganowski

            Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: rozsądny data dodania: 2014-08-04 15:13:07

Witam wszystkich chciałbym się dowiedzieć czy uchwalona została podwyżka cen wody jeśli tak to proszę o konkretne podstawy takiego działania

Odpowiedź:

Dzień dobry. Nowe taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków zostały ustanowione Uchwałą NR XXXII/340/14 Rady Miejskiej z dnia 1 sierpnia 2014 r. i będą obowiązywać od 1 września 2014 r. do 31 sierpnia 2015 r. Rada Miejska podjęła przedmiotową uchwałę na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym /Dz. U. 2013 r., poz.594 z późn. zm./  i art. 24 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków / Dz. U. 2006 r. Nr 123, poz. 858 z późn. zm/.  Taryfy zostały ustalone na podstawie wniosku złożonego przez Wodociągi Zachodniopomorskie w dniu 20.06.2014 r. do Burmistrza i Rady Miejskiej. Dane zawarte w tym wniosku zostały szczegółowo sprawdzone przez skarbnika gminy na podstawie analizy dokumentacji rachunkowej i księgowej przedsiębiorstwa. Wszystkie dokumenty w tej sprawie są do wglądu w tut. urzędzie.  W celach porównawczych podaję taryfy jakie obowiązują w innych gminach.

     taryfy                                                                                                                                                                                                                                                                                  Andrzej Wyganowski

             Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Czepialski data dodania: 2014-08-04 11:16:41

Dzień dobry. Proszę podać przyczynę odwołania turnieju piłki nożnej plażowej. Ponoć przeszkadzałoby to plażowiczom, zabierałoby miejsce itd? Znowu coś się komuś w naszym mieście pomyliło. Jesteście coraz lepsi... :)

Odpowiedź:

Dzień dobry. Odwołanie turnieju pikli nożnej na plaży i przełożenie go na inny termin,  nastąpiło zgodnie z moja decyzją uzgodnioną z organizatorem. Przeprowadzenie turnieju w dniu z idealną pogodą, kiedy z niej korzysta kilkaset ludzi mija się z celem. Z plaży w Stepnicy  korzysta, co raz więcej ludzi z poza naszej miejscowości np. ze Szczecina, Goleniowa, po prostu plaża jest pełna plażowiczów i trudno było by zaleźć miejsce na boisko, aby ten turniej rozegrać, myślę, że można to zrobić przy mniej korzystnej pogodzie, a więc wtedy gdy z plaży korzysta mniej plażowiczów.

                      Andrzej Wyganowski

             Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

                                                                                                                                                                                                                                   

Autor: mirek przybylski data dodania: 2014-08-03 20:37:59

Panie Burmistrzu Stepnica miastem?? bez prądu?? z TEGO CO WIEM TO JAK W MIEŚCIE ZABRAKNIE PRĄDU TO USTERKA ZOSTAJE NAPRAWIONA NATYCHMIAST... A tu co burza to prądu BRAK :) :) :)

Odpowiedź:

Dzień dobry. Było by zbyt pięknie, gdyby sam fakt bycia miastem był przyczyną omijania nas przez awarie energetyczne np. z przyczyn losowych. Z tego co wiem, to u nas przerwa w dostawie energii elektrycznej spowodowana przyczynami losowymi / silne wiatry, burza i uszkodzenie transformatora z powodu wyładowań atmosferycznych/ trwała około półtorej  godziny. Awaria ta została dość szybko usunięta przez pracowników ENEA S.A. zamieszkałych w Stepnicy. Natomiast przerwa w dostawie energii elektrycznej w tym samym dniu w Międzyzdrojach i Świnoujściu trwała około 10 godzin.  Zapewne czyta Pan prasę, słucha rozgłośni radiowych i ogląda programy telewizyjne i zapewne wielokrotnie z tych mediów dowiedział się Pan o wielogodzinnych, a nawet wielodniowych przerwach w dostawie energii elektrycznej z przyczyn losowych nawet w bardzo dużych miastach, tak więc proszę o więcej obiektywizmu w ocenach tego rodzaju sytuacji.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Andrzej Wyganowski

                     Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Zainteresowana data dodania: 2014-08-03 16:22:04

Dzien dobry panie Burmistrzu. Moje pytanie dotyczy wywozu smieci. Czy mozna by bylo wprowadzic system wywozu smieci, jak bylo za pani Rutkowskiej, chociaz by na okres letni tj. dwa razy w miesiacu. Nie chodzi mi o ilosc tych smieci i ich przechowywanie, lecz odor ktory wydobywa sie z kublow pomimo, ze sa szczelnie zamkniete. Problem dotyczy mnie i prawdopodobnie wiekszosci mieszkancow, ktorzy sie z tym borykaja w tak upalne lato. Czy widzi Pan jakas mozliwosc rozwiazania tego problemu? Pozdrawiam.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w najbliższym czasie ma przedłożyć mi symulację kosztów, przy założeniu wywozu dwa razy w miesiącu. Jeżeli nie będzie to wiązało się z podniesieniem opłaty za wywóz odpadów, to będziemy mogli takie rozwiązanie zastosować. Natomiast jeżeli ta opłata miała by wzrosnąć, to potrzebna jest zgoda Rady Miejskiej. Ponadto myślę, że podniesienie opłaty nie uzyskało by akceptacji naszych mieszkańców.

                        Andrzej Wyganowski

          Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Mieszkaniec Bogusławia data dodania: 2014-08-03 11:57:26

Panie Burmistrzu Zwracam się z uprzejmą prośbą o zniwelowanie różnicy poziomów pomiędzy nowo wybudowaną drogą w Bogusławiu a asfaltową. Dotychczasowe uzupełnienia (żwirkiem lub gruzem) dokonywane przez mieszkańców nie przyniosły pozytywnego skutku. Konieczne jest zastosowanie masy asfaltowej.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Proszę o kontakt telefoniczny lub osobisty w tej sprawie.

                                      Andrzej Wyganowski 

                       Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Kalendarz imprez

Licznik
Odwiedziło nas:
1489440
osób
Dane adresowe

Urząd Miasta i Gminy Stepnica
ul. T. Kościuszki 4
72-112 Stepnica

tel. 091 418 85 21 - sekretariat
fax 091 418 85 80
e-mail: ug@stepnica.pl

Ważne informacje

NIP: 856-00-08-633
REGON: 000544220
konto: 70 1020 4812 0000 0502 0044 7870

Godziny pracy

Urząd jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia