• Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
Dziś jest sobota 25 października 2014, dziś są imieniny: Kryspina i Ingi
nasz kanał TV
gaz
mikroporady
LGR
CZG
Krajobraz rzeczny
pogadaj
linia elektryczna

Konsultacje społeczne

Zadaj pytanie

Regulamin:

 1. Zadać pytanie Burmistrzowi mogą wszyscy użytkownicy publicznej sieci Internet.
 2. Aby zadać pytanie należy wypełnić wymagane pola formularza.
 3. Burmistrz udziela odpowiedzi na zadane pytania w terminie do 14 dni roboczych.
 4. Nie będą publikowane pytania:
  1. na które już wcześniej została udzielona odpowiedź,
  2. obraźliwe i napastliwe w formie lub treści,
  3. ponaglające,
  4. nie dotyczące spraw służbowych.
 5. O tym, czy dane pytanie spełnia warunki regulaminu decyduje Burmistrz.
 6. Publikowane pytania są prywatnymi opiniami użytkowników.
 7. Burmistrz nie ponosi odpowiedzialności za treść pytań. Administrator strony posiada podgląd adresu IP osoby zadającej pytanie.
Autor: ciekawa data dodania: 2014-09-17 10:28:15

Panie burmistrzu kiedy będą zabierane gabaryty

Odpowiedź:

Dzień dobry. Tego rodzaju odpady będą odbierane w 2015 r. po wyłonieniu w przetargu nieograniczonym  nowej firmy odbierającej odpady z terenu naszej gminy.

                                       Andrzej Wyganowski

                          Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: stepniczanin data dodania: 2014-09-14 20:14:39

Witam Pana Burmistrza. Czy to prawda, ze w Stepnicy ma powstac fabryka produkujaca kolektory sloneczne. Dzkiekuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Do chwili obecnej nie wpłynął do tut. urzędu żaden wniosek w tej sprawie.

                      Andrzej Wyganowski

              Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Anonim data dodania: 2014-09-14 12:46:52

Dzień dobry. Byłem nie dawno na meczu Zalew Stepnica Woman i zauważyłem, że drużyna nie ma swoich własnych stroi i pożyczają je od juniorek. Dlaczego nie mają sponsorowanych własnych stroje?

Odpowiedź:

Dzień dobry. Nie wiem dlaczego drużyna piłkarek nie ma sponsorowanych strojów piłkarskich, prawdopodobnie nie udało się znaleźć sponsora, który by je zakupił. W związku z powyższym w uzgodnieniu z Panią Małgorzatą Kania, która prowadzi tą drużynę zakupię odpowiednie stroje. Korzystając z okazji uprzejmie informuję, że nasza gmina w b.r. finansowym przeznaczyła na dotacje do gminnych klubów sportowych i stowarzyszeń organizujących zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży 149.700 zł.

                Andrzej Wyganowski

        Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

 

Autor: mietek data dodania: 2014-09-14 10:16:44

Panie Burmistrzu!! Czy w komisjach wyborczych dalej będzie były milicjant i ormowiec Łepik i Peczko ??? jestem zaskoczony że w komisjach na ostatnich wyborach byli ludzie należacy do PO /patrz PZPR/pracownicy ich rodziny co rzuca cień na bezstronność i fałszowanie wyborów co miało miejsce u nas nie raz.Dość kumoterstwa i partyjniactwa gdzie pan jest specjalistą od taktyki wygrywania !!!

Odpowiedź:

Dzień dobry. Kandydatów do komisji wyborczych zgłaszają poszczególne komitety wyborcze i burmistrz nie ma żadnego wpływu kto zostanie zgłoszony. Zgodnie z ordynacją wyborczą sam fakt bycia milicjantem lub członkiem ORMO, nie eliminuje z możliwości bycia członkiem komisji wyborczej, także członkowie partii politycznych mogą być członkami komisji wyborczych. Tak szczerze mówiąc, to Panu współczuję bo przecież jeżeli Pan twierdzi, że obecnie w naszym kraju można sfałszować wybory, to chyba mentalnie i psychicznie zatrzymał się w czasach głębokiego komunizmu i to w latach 40-tych lub 50-tych. Uprzejmie Pana informuję, że od 25 lat w naszej ojczyźnie mamy ustrój demokratyczny i żyjemy w wolnym kraju.

                    Andrzej Wyganowski

         Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: mieszkanka nowego osiedla data dodania: 2014-09-13 17:30:18

Panie Burmistrzu,czy w nowych blokach "ktoś" odpowiada za gaszenie oświetlenia przy klatkach schodowych i kto za to będzie płacił gmina czy lokatorzy.Przy wejściach na klatki palą się po 2 oświetlenia cała noc,nikt nie gasi,a przecież na osiedlu jest widno bo są latarnie.Boję się, że będziemy płacić wszyscy.Proszę wszystkich uświadomić żeby gasili, albo żeby się same automatycznie wyłączały

Odpowiedź:

Dzień dobry. Na chwilę obecną te opłaty ponosi gmina, aby zmniejszyć koszty musimy zmienić system oświetlenia osiedla i zamontować wyłączniki czasowe.

                      Andrzej Wyganowski

           Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: mieszkanka data dodania: 2014-09-11 22:25:18

Dzien dobry! Czy na nowych blokach mozna na balkonach przywiercac podwieszane suszarki? Pozdrawiam!

Odpowiedź:

Dzień dobry. Można.

                                        Andrzej Wyganowski

                         Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Grażyna Wieczorek Świnoujście data dodania: 2014-09-10 15:44:36

Dzień dobry. Zapytuję Pana Burmistrza o plany dotyczące poprawy jakości i oznakowania tras rowerowych. Na stronie Gminy mamy piękny opis trasy Bogusławie - Widzieńsko - Babigoszcz, niestety niezgodny ze stanem faktycznym. Trasa jest przejezdna ok. 1 km za Widzieńskiem a dalej do Babigoszczy trzeba rower prowadzić po podkładach kolejowych. Oznaczenia tej trasy praktycznie nie ma. Ani na wjezdzie w Bogusławiu, ani w Babigoszczy. Także brak oznakowań w Parku Natury Zalewu Szczecińskiego. Szlak międzynarodowy R-66 też jest oznaczony bardzo marnie. Macie takie piękne tereny a takie nieprzyjazne dla rowerzystów. Pozdrawiam.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Ścieżka rowerowa w kierunku Babigoszczy niestety kończy się na granicy administracyjnej naszej gminy. Od kilku lat zwracamy się do władz gminy Przybiernów, aby wykonały ścieżkę rowerową po byłym torowisku od baru w Babigoszczy /około 700 m/ i w ten sposób połączyły ścieżką rowerową swoją gminę z gminą Stepnica, jednaj bezskutecznie. Odpowiedni wniosek złożymy także na 2015 r. Oznakowaniem, rozbudową i modernizacją ścieżek rowerowych na terenie naszej gminy zajmiemy się w latach 2015 – 2016 wykorzystując nowe rozdanie pieniędzy unijnych.

                             Andrzej Wyganowski

                 Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: mama data dodania: 2014-09-10 13:10:25

Witam.Proszę o odpowiedz na moje pytanie dlaczego u szkole podstawowej jak i w gimnazium pobierane są opłaty za e-dziennik,skoro ustawa mówi jasno że e-dzienniki są za darmo.ubezpieczam swoje dzieci w Avivie i muszę płscić dodatkowo jeszcze jedno ubezpieczenie żeby mieć dostęp do e-dziennika to dla mnie dodatkowe koszty.Dziękuję za odpowiedz.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Wgląd rodziców do dziennika elektronicznego, w zakresie dotyczącym ich dzieci jest bezpłatny. Rodzice w obecności nauczyciela mogą zapoznać się w szkole z treścią wszystkich zapisów w e – dzienniku, które dotyczą ich dzieci. Opłaty, które są pobierane od rodziców dotyczą zdalnego dostępu /z każdego miejsca na świecie/ do dziennika elektronicznego. Rodzice nie są zobowiązani do wykupienia dostępu do e – dziennika drogą elektroniczną. W takim przypadku nie ponoszą żadnych kosztów związanych z prowadzeniem przez szkołę dziennika w formie elektronicznej.

W sprawie ubezpieczenia proszę zwrócić się bezpośrednio do dyrektora szkoły, do której uczęszczają Pani dzieci.

                                                                                                                                                                                                                                                                             Andrzej Wyganowski                                                                                                                                                                                           Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: mieszkanin data dodania: 2014-09-10 12:43:45

Dzien Dobry Panie Burmistrzu. Mam pytanie odnośnie skrzyzkwania w centrum koło Poczty. Zbliza sie jesien z czym wiaza sie czeste opady deszczu, juz w sezonie etnim dochodilo do zalania skrzyzowania, tak jak bylo dzisiaj to dawno nie widziaem. Czy moze zglosic to pan do Dróg Wojewódzkich o interwencje w tej sprawie.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Proszę przeczytać moją odpowiedź na podobne pytanie, której udzieliłem w dniu 09.09.2014 r.

                          Andrzej Wyganowski

              Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

 

Autor: ciekawski data dodania: 2014-09-08 12:45:52

Witam serdecznie czy wjazd do Stepnicy od strony Goleniowa też zostanie tak ekstra wyremontowany i co z drogą w głąb miasta

Odpowiedź:

Dzień dobry. Będę wnioskował do Marszałka Województwa, który jest zarządca tej drogi, aby tak właśnie się stało. Istnieje realna szansa na to, aby nasze starania zakończyły się powodzeniem. Istnieje również realna szansa na poprawienie jakości drogi od skrzyżowania w Stepniczce w kierunku Wolina, ponieważ ta droga z dniem pierwszego stycznia 2015 r. stanie się droga wojewódzką czyli zostanie przejęta w administrowanie przez marszałka od starosty powiatowego w Goleniowie.

                                      Andrzej Wyganowski

                        Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Żarnowo data dodania: 2014-09-07 21:47:35

Witam czy na Łąkach będzie dyskoteka?

Odpowiedź:

Dzień dobry. Nic na ten temat nie wiem.

                                Andrzej Wyganowski

                     Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Anonimek data dodania: 2014-09-06 15:04:50

Witam pana burmistrza ! I mam takie jedno pytanie : dlaczego Pani Ola Kulma nie pozwalała mi zając komputera jakie chem na sali komputerowej w Domu Kultury ?? I na jakiej stronie można złożyć na panią Olę skargę ??

Odpowiedź:

Dzień dobry. Bezpośrednią przełożoną Pani  Aleksandry  Kulmy jest Pani Lidia Wyzińska Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Stepnicy i do niej można złożyć odpowiednią skargę lub prośbę o wyjaśnienie tej sprawy.

                        Andrzej Wyganowski

          Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Klient Biedronki data dodania: 2014-09-05 19:02:45

Dzień dobry. Lato powoli mija,niebawem zacznie się jesień, a wraz z nią przyjdą jesienne deszcze i wichury. Szczególnie niebezpieczne mogą się okazać owe wichury dla klientów stepnickiej Biedronki, a to za sprawą wiadra i taczki które stoją już kilka miesięcy na dachu Biedronki. Aż nie chcę myśleć co by było gdyby z pomocą wichury ów taczka lub wiadro spadły z dachu przed wejście do sklepu. Czy można coś zrobić z tymi ozdobami z dachu, bym czuł się bezpieczniej idąc na zakupy do najpopularniejszego skepu w Stepnicy?

Odpowiedź:

Dzień dobry. Proponuję po prostu przekazać swoje obawy np. kierownikowi sklepu.

                            Andrzej Wyganowski

                  Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: data dodania: 2014-09-05 12:30:19

Dzień dobry. Panie Burmistrzu skoro można zawnioskować o remont drogi do Zarządu Dróg Wojewódzkich, Pańska opowiedź poniżej, i jak widać skutecznie, to dlaczego nie wnioskujecie o remont tego nieszczęsnego skrzyżowania w centrum, które staje się wielkim bajorem po większych opadach. Taka sytuacja trwa od iluś lat i nic się w tym temacie nie robi. Latem korki że cho,cho, sąsiadujących właścicieli sklepików podtapia, jak większy samochód przejedzie to powstała fala omal nie wlewa się przez okna. Przed wyborami tym trzeba było się zająć, o remont tego odcinka wnioskować, a nie żeby na wjeździe do miasta było ładnie, co oczywiście też jest ważne. Ale bajoro też psuje wizerunek miejscowości. Liczę że wkońcu tym nieustającym zalewaniem też się Pan zajmie. Pozdrawiam

Odpowiedź:

Dzień dobry. O rozwiązanie tego problemu wnioskujemy do tego samego administratora drogi od dawna, niestety mniej skutecznie. Problem ten jest o wiele bardziej złożony, niż wyremontowanie wjazdu do Stepnicy. W miejscu tym, znajduje się nisko położony punkt zlewny kanalizacji wód opadowych ulicy Krzywoustego, z którego nie ma dalszego odpływu. W przeszłości taki odpływ istniał, ale był wykonany jeszcze przed zmianami ustrojowymi w Polsce, bez odpowiedniej dokumentacji technicznej i pozwolenia na budowę, dlatego też właściciel działki przez, którą woda była odprowadzana do basenu kolejowego w porcie po prostu istniejący rów zasypał, do czego zresztą miał prawo. Wody opadowe z przedmiotowego skrzyżowania i całej ulicy Krzywoustego będą w przyszłości odprowadzone do kanalizacji deszczowej wykonanej przez naszą gminę w ulicy T. Kościuszki. Projekt modernizacji ul. T. Kościuszki wraz z pozwoleniem na budowę, został już wykonany, jednak realizacja nastąpi po otrzymaniu dotacji z Unii Europejskiej. Jest szansa, że takie środki pojawią się w 2015 r. i wtedy gmina winna złożyć odpowiedni wniosek o ich pozyskanie. Oczywiście Zarząd Dróg Wojewódzkich będzie wnosił do gminy odpowiednią opłatę za odbiór przez kanalizację gminną wód opadowych z drogi wojewódzkiej. Na tą chwilę w wyniku odpowiedniego porozumienia Zarząd Dróg Wojewódzkich zwraca gminie koszty wypompowywania wody z tego skrzyżowania. A tak na marginesie, to z tym oknem to lekka przesada.

                        Andrzej Wyganowski

         Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: ada data dodania: 2014-09-04 17:05:35

Witam.kiedy będą zamontowane skrzynki na listy na nowym osiedlu w Stepnicy?

Odpowiedź:

Dzień dobry. Zostaną zamontowane do końca bieżącego miesiąca.

                                    Andrzej Wyganowski

                        Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: stepnica data dodania: 2014-09-03 16:32:01

Witam Panie Burmistrzu, mam pytanie dotyczące zameldowania się w nowych blokach komunalnych otóż jak szybko powinny się tam zameldować osoby które dostały mieszkanie i czy jest jakiś określony termin jak szybko należy się tam wprowadzić?

Odpowiedź:

Dzień dobry. Po zamieszkaniu należy się zameldować. W każdym podaniu o przydział mieszkania były zawarte prośby, że ze względu na brak mieszkania lub ze względu na złe dotychczasowe warunki mieszkaniowe przydział mieszkania jest pilny. Jeżeli w rzeczywistości okazuje się, że otrzymujący mieszkanie go nie zasiedla np. w czasie do 1,5 miesiąca, będziemy wspólnie z Komisją Społeczną Rady Miejskiej podejmować decyzję, czy danego mieszkania nie przydzielić bardziej potrzebującym.

                                                                                                                                                                                                                                                                          Andrzej Wyganowski

                     Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

                                                                    

Autor: data dodania: 2014-09-03 15:18:53

Dzień dobry. Panie Burmistrzu, kto był inwestorem tak pięknie wykonanego remontu drogi wjazdowej do m. Stepnica od strony Goleniowa. Pytam bo szkoda,że taka ładna ulica nie znajduje się w centrum miasteczka. Pozdrawiam

Odpowiedź:

Dzień dobry. Remont drogi jest jeszcze nie zakończony. Aktualnie wykonywane jest odwodnienie drogi i nowe pobocza, następnie zostanie położona nowa ostateczna nawierzchnia asfaltowa. Inwestycja jest prowadzona na nasz wniosek przez Zarząd Dróg Wojewódzkich, który jest administratorem tej drogi.

                                                                                                                                                                                                                                                                                    Andrzej Wyganowski

                                Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

 

Autor: Endriu data dodania: 2014-09-01 21:50:27

Mam prośbę. Skoro i tak znowu ktoś ukradł koronę z pomnika, to może jednak przemyśli Pan sprawę jeszcze raz i usunie ten obiekt kpin i wstydu. Z całym szacunkiem ale ta Pańska próba wyprostowania sprawy "orła bez korony" była bardzo słaba, choć tak z drugiej strony sama korona która wyglądała jak z plastiku i farba która z niej zeszła idealnie pasowała do reszty. Żeście się nawet nie pofatygowali żeby go odmalować. Z ulicy widać jaki ten orzeł brudny i bynajmniej nie jest taki zwykły naleciały brud tylko ktoś czymś w to coś rzucał albo gorzej.. Powiem Panu że dziwię się że nie potrafi Pan załatwić normalnie tak prostej sprawy i zamknąć gęby takim jak ja.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Rozwiązanie problemu przedmiotowego pomnika nie jest tak proste jak się być może Panu wydaje. Likwidacja pomnika leży w gestii Rady Miejskiej, która winna w tej sprawie podjąć odpowiednią uchwałę. Podjęcie uchwały winno być poprzedzone konsultacjami społecznymi, ponieważ nie wszyscy mieszkańcy Stepnicy mają tak radykalne poglądy w tej kwestii jak Pan. Moim zdaniem nakładanie kolejnej korony jest pozbawione sensu, jestem za tym, aby pomnik ten rozebrać i w jego miejsce ustawić np. tablicę pamiątkową. Aby tego dokonać należy przeprowadzić odpowiednie postępowanie administracyjne i przede wszystkim uzyskać aprobatę społeczną. Myślę, że tym problemem winna się zająć nowo wybrana Rada Miejska i burmistrz po najbliższych wyborach samorządowych.

                                                                                                                                                                                                                                                                          Andrzej Wyganowski

                      Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

 

Autor: data dodania: 2014-09-01 15:41:19

Dzień dobry, można w jakiś sposób skontaktować się z panią monika tomaszewicz w celu poznania większej ilości informacji na temat przedszkola oraz żłobka?

Odpowiedź:

Dzień dobry. Nie jesteśmy upoważnieni do przekazywania danych   kontaktowych  Pani Moniki Tomaszewicz, dane te podlegają ochronie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.

                                                                                                                                                                                                                                                                               Andrzej Wyganowski

                      Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: XYZ data dodania: 2014-09-01 08:58:01

czy będzie możliwość podjęcia pracy w przedszkolu czy żłobku? pozdrawiam

Odpowiedź:

Dzień dobry. Domyślam się, że chodzi o zatrudnienie w prywatnym żłobku lub przedszkolu, a więc zatrudnienia będzie dokonywał właściciel przedszkola, żłobka bez potrzeby jakichkolwiek uzgodnień z burmistrzem.

                                                                                                                                                                                                                                                                             Andrzej Wyganowski

                  Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Kalendarz imprez

Licznik
Odwiedziło nas:
1578970
osób
Dane adresowe

Urząd Miasta i Gminy Stepnica
ul. T. Kościuszki 4
72-112 Stepnica

tel. 091 418 85 21 - sekretariat
fax 091 418 85 80
e-mail: ug@stepnica.pl

Ważne informacje

NIP: 856-00-08-633
REGON: 000544220
konto: 70 1020 4812 0000 0502 0044 7870

Godziny pracy

Urząd jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia