• Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
Dziś jest poniedzialek 28 lipca 2014, dziś są imieniny: Wiktora i Innocentego
nasz kanał TV
gaz
mikroporady
LGR
CZG
Krajobraz rzeczny
pogadaj

Konsultacje społeczne

Zadaj pytanie

Regulamin:

 1. Zadać pytanie Burmistrzowi mogą wszyscy użytkownicy publicznej sieci Internet.
 2. Aby zadać pytanie należy wypełnić wymagane pola formularza.
 3. Burmistrz udziela odpowiedzi na zadane pytania w terminie do 14 dni roboczych.
 4. Nie będą publikowane pytania:
  1. na które już wcześniej została udzielona odpowiedź,
  2. obraźliwe i napastliwe w formie lub treści,
  3. ponaglające,
  4. nie dotyczące spraw służbowych.
 5. O tym, czy dane pytanie spełnia warunki regulaminu decyduje Burmistrz.
 6. Publikowane pytania są prywatnymi opiniami użytkowników.
 7. Burmistrz nie ponosi odpowiedzialności za treść pytań. Administrator strony posiada podgląd adresu IP osoby zadającej pytanie.
Autor: jan data dodania: 2014-02-27 13:16:55

Witam.czy ktoś zrezygnował z mieszkań w Stepnicy?

Odpowiedź:

Witam. Na chwilę obecną nikt nie zrezygnował.

                                                     Andrzej Wyganowski

                                               Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: Mieszkaniec Zarnowa data dodania: 2014-02-26 15:33:56

Panie burmistrzu, jesli wiec silownia w Racimierzu zostaje zlikwidowana chcialbym spytac o alternatywe dla mlodziezy, skoro jedyny miejsce do uprawiania sportu w drugiej miejscowosci po Stepnicy(Racimierz-Zarnowo-Łąka) zostaje zlikwidowane to gdzie maja sie te osoby podziac ? Jaki sens ma utrzymywanie silowni w mniejszych miejscowosciach?

Odpowiedź:

W tej sprawie udzielałem już odpowiedzi.

                                   Andrzej Wyganowski

                      Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: Marek data dodania: 2014-02-25 20:37:56

Witam . Czy można gdzieś w sieci obejrzeć rzuty mieszkań w nowo budowanych blokach ? Pozdrawiam

Odpowiedź:

Witam. Taka informacja została zamieszczona w dniu dzisiejszym na stronie internetowej gminy w zakładce Gospodarka i Inwestycje w podzakładce Osiedle Mieszkań Komunalnych.

                                                                              Andrzej Wyganowski

                                                                    Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

  

Autor: uczciwa data dodania: 2014-02-25 19:03:56

witam ja praktycznie nie mam pytania tylko nie moge juz czytac tych zażalen i ciagłych pretensji ze ten dostał mieszkanie bo...a tamten bo....jak mozna najezdżac na pana wójts i np na pania Weryszko...dal mnie to super ludzie a jak komus sie nie podobaja to trudno.pozdrawiam i życze duzo wytrwałosci bo ludzie to ludziska wstyd mi za nasz naród

Odpowiedź:

Witam. Biorąc pod uwagę te wszystkie insynuacje, podejrzenia kierowane w stosunku do mojej osoby i członków komisji, to co raz częściej mam wątpliwości po co budujemy te mieszkania, można by było w tym zakresie nic nie robić, tak jak to dzieje się w większości innych gmin i mieć  tzw. święty spokój. Ale myślę, że największą wartością tych działań jest mimo wszystko radość tych 105 rodzin, które mieszkania otrzymały lub otrzymają. Serdecznie pozdrawiam.

                                                                                            Andrzej Wyganowski

                                                                                    Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: ala data dodania: 2014-02-25 17:58:50

Witam czy ma Burmistrz możliwość sprawdzenia czy osoby które otrzymaly mieszkanie czy nie posiadają swoich mieszkań ?

Odpowiedź:

Witam. Gmina posiada możliwość sprawdzenia.

                                         Andrzej Wyganowski

                               Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: jan data dodania: 2014-02-25 17:13:06

Witam czy gmina sprawdzi czy osoby które mogą otrzymać mieszkanie nie posiadają swojego własnościowego mieszkania lub domu?

Odpowiedź:

Witam. Gmina posiada taką możliwość.

                                            Andrzej Wyganowski

                                 Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: Zwykły mieszkaniec data dodania: 2014-02-25 17:02:58

Panie Burmistrzu co teraz robi strażnik miejski?Śmieci załatwiła ustawa,więc do tego nie jest potrzebny,więc zapytuje po co nam emeryt w mundurze,skoro jest Policja a strażnika wieczorami i w weekendy i tak nie widać

Odpowiedź:

Wychodząc z założenia, że ustawy załatwią wszystkie problemy, to można stwierdzić, że wszystkie służby mundurowe nie są potrzebne, także Policja. Problem polega na tym, że nie wszyscy przestrzegają przepisów określonych ustawami i aby w imię dobra ogólnospołecznego przymusić  ich do przestrzegania tych przepisów,  potrzebne są m.in. takie służby jak Straż Miejska. Trzeba również pamiętać o tym, że kompetencje Straży Miejskiej, to nie tylko sprawy związane z ustawą „śmieciową”. Niestety nie mamy Komisariatu Policji z całodobową służbą. Z tego powodu Policja planuje swoje służby w godzinach wieczornych i nocnych oraz w dni wolne od pracy, ponieważ w tych okresach występuje największe zagrożenie przestępczością kryminalną. Aby w pełni odpowiedzieć na pytanie podaję jakie czynności wykonał strażnik w 2013 r.

Strażnik gminy w 2013r wykonał 265 interwencji w sprawach dotyczących utrzymania czystości, postępowania ze zwierzętami, dewastacją mienia gminnego. Nałożył 68  mandatów karnych na łączną kwotę 10 000 zł za wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu osób i mienia,  przeciwko porządkowi i spokojowi publicznemu, bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji, z Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Wykonał 13 pomocy prawnych dla innych jednostek SG i SM. Wszczął  14 postępowań w sprawach o wykroczenia- 10 skierowano do Sądu z wnioskiem o ukaranie sprawców. Schwytano -11 bezpańskich psów,  ujawniono rannego myszołowa i przekazano do schroniska RDOŚ.  W służbie patrolowej na terenie gminy przejechano 11170 km, Przeprowadzono 30 kontroli porządkowych, ujawniając w  1 przypadku budynki nie zgłoszone do opodatkowania. Zatrzymano poszukiwanego, nieletniego uciekiniera z ośrodka wychowawczego Udział w zabezpieczeniu imprez –4. Działania strażnika przyczyniły się do ujawnienia sprawców niszczenia mienia gminnego, kradzieży na szkodę gminy oraz innych podmiotów, osób kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości, uśmiercenia psa, znęcania się nad psami. Przekazano materiały  w sprawach dla Policji w 20 sprawach. Strażnik w 7 sprawach  przekazanych policji ustalił lub zatrzymał sprawców przestępstw i 8 przypadkach sprawców wykroczeń. 

Większość tych przedsięwzięć Policja by nie wykonała lub wykonała ze znacznym opóźnieniem czasowym, co nie było by z korzyścią dla naszych mieszkańców. Warto również pamiętać o tym, że efektywność i skuteczność działania naszej Straży Miejskiej /strażnika/ jest oceniana przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji jako jedna z najlepszych w naszym województwie.

                                                        Andrzej Wyganowski

                                               Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: Stepniczanin data dodania: 2014-02-25 16:59:36

Panie Burmistrzu.Mam pytanie,które mnie już długo "męczy".Proszę mi odpowiedzieć czy "dzika plaża"gdzie znajduje się słynny amfiteatr jest miejscem publicznym?Pytam bo tak:jeśli jest miejscem publicznym to obowiązuje w tym miejscu spożywanie jakichkolwiek napojów alkoholowych a jeśli tak jest to czy jachty,które będą tam przybywać,tzn ludzie ,którzy przypłyna jachtami nie będą mogli zorganizować sobie ogniska "przy piwku"np?Chyba,że nie jest to miejsce publiczne to co innego.Dziękuję z góry za odpowiedź.Pozdrawiam

Odpowiedź:

Teren, o którym Pan pisze jest miejscem publicznym. Jestem przekonany o tym, że dla żeglarzy, motorowodniaków nie jest najważniejszym spożywanie alkoholu przy ognisku. Popularne piwko można przecież wypić w przyjemniejszych warunkach,  w pobliskich miejscach do tego przeznaczonych, można to również zrobić na swojej jednostce pływającej. Zadaniem takiej gminy jak nasza jest stwarzanie tzw. infrastruktury przeznaczonej pod uprawianie turystyki i to właśnie robimy.  Czym więcej będzie turystów w naszej gminie m.in. żeglarzy tym więcej zostawią swoich pieniędzy w sklepach, miejscach noclegowych, restauracjach itp. i  właśnie o to chodzi.

                                                            Andrzej Wyganowski

                                                Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

  

Autor: >>> data dodania: 2014-02-25 16:12:00

Witam, nie rozumiem jak można likwidować miejsca gdzie można aktywnie spędzać czas. Burmistrz skupia uwagę tylko na Stepnicy a mniejsze miejscowości? Gdy siłownia w Racimierzu zostanie zlikwidowana to nie będzie miejsca gdzie będzie można wypełnić swój wolny czas.

Odpowiedź:

Witam. Proponuję wolny czas, w zależności od zainteresowań, spędzać na obiektach gminnych znajdujących się w rejonie wsi Racimierz, Żarnowo, Łąka tj. boisko trawiaste Pioniera, boisko ze sztuczną nawierzchnią przy Szkole Podstawowej, boisko ze sztuczną nawierzchnią w Łące, Dom Kultury w Racimierzu. Najpóźniej do końca kwietnia oddamy do użytkowania nową halę sportową przy Szkole Podstawowej w Racimierzu, rozpoczniemy również budowę siłowni zewnętrznej przy boisku w Łące. Biorąc pod uwagę te kilka milionów złotych wydanych z budżetu gminy na wybudowanie w/w obiektów sportowo-rekreacyjnych w Waszym rejonie, chyba nie można twierdzić, że moja uwaga w tym zakresie jest tylko skupiona na Stepnicy. Pozdrawiam serdecznie.

                                                                                    Andrzej Wyganowski

                                                                         Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: m data dodania: 2014-02-25 10:53:03

Witam, czy poza sezonem letnim obowiązuje zakaz wprowadzania psów na plażę? Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedź:

Witam. Tak obowiązuje taki zakaz.

                                                         Andrzej Wyganowski

                                               Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: Karolina data dodania: 2014-02-25 10:03:23

Panie Burmistrzu dlaczego nie karze się pracowników gdy łamia przepisy bezpieczeństwa idzie sobie pani Atraszkiewicz z psem puszczonym luzem a dziecko moje się i po nocach mi nie śpi zrywa się i mówi że psa się boi i nie pójdzie na spacer .Czy pies jest ważniejszy od dziecka?? Gdzie jest strażnik miejski czy psy pracowników są inne od ludzi biednych których się karze???

Odpowiedź:

Gdyby strażnik miejski widział to zdarzenie, o którym pani pisze na pewno by zareagował. Pani uwagę przekazałem pani Atraszkiewicz.

                                                                         Andrzej Wyganowski

                                                              Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: Weronika data dodania: 2014-02-25 09:58:12

Proszę mi konkretnie odpowiedzieć? Dlaczego pani Weryszko jest przewodniczącą Komisji mieszkaniowej ,jest ona stronnicza i bardzo złośliwa ,kto nie leczy się u niej jest aut ,niedługo we wszystkich komisjach będzie ona ????w Caritasie jest a to bardzo fałszywa osoba nie piszę żeby oczerniać ale tak sądzi duża część społeczeństwa w Gminie .Przewodniczący Rady też jak przysłowie mówi rączka ,rączkę !! Proszę o odpowiedż na zadane pytanie

Odpowiedź:

Pani Elżbieta Weryszko jest przewodniczącą Komisji Społecznej Rady Miejskiej Stepnicy, a ta komisja opiniuje  przydział mieszkań. W komisji jest osiem osób i to one wspólnie decydują, a nie sama przewodnicząca.

                                                                           Andrzej Wyganowski

                                                                Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: jan data dodania: 2014-02-25 07:11:06

Witam.czy z osób wytypowanych do uzyskania mieszkania są już osoby które prawdopodobnie nie spełnia wszystkich warunków i danego mieszkania nie otrzymają?

Odpowiedź:

Witam. Nie ma takich decyzji, ewentualnie takie decyzje  będzie podejmowała komisja.

                                                     Andrzej Wyganowski

                                             Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: data dodania: 2014-02-24 22:36:25

Witam mam pytanie odnosnie boiska do siatkówki w kopicach gdzie ono się znajduje i co zostało tam dokładnie zrobione ?

Odpowiedź:

Boisko znajduje się w pobliżu posesji nr 55. Wykonano tam rekultywacje terenu, posiano trawę, zamontowano ławki, zamontowano kotwy do obsadzenia słupków do mocowania siatki. S słupki zostaną osadzone w kotwach w dniu 03.03.2014 r. Siatka została przekazana członkowi rady Sołeckiej Panu Ryszardowi Zającowi.

                                                                                                      Andrzej Wyganowski

                                                                                             Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: mieszkaniec Racimierza data dodania: 2014-02-24 21:09:26

witam, dowiedziałem się że siłownia w Racimierzu zostanie zlikwidowana a można wiedzieć co będzie tam w jej miejsce ? Może warto ją przenieść w miejsce tej sali przy Domu Kultury. Pozdrawiam

Odpowiedź:

Witam. Pomieszczenia po byłej siłowni zostaną sprzedane w przetargu nieograniczonym.

                                                          Andrzej Wyganowski

                                                 Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: aktywny +40 data dodania: 2014-02-24 21:04:44

Witam, chciałbym zapytać czy w nowej sali sportowej w Stepnicy zostaną zamontowane jakieś rolety bądź coś podobnego żeby osłonić od słońca które jest bardzo uciążliwe podczas grania w cokolwiek a teraz będzie gorzej bo tam dodatkowo będzie gorąco latem. Sama sala jest super inwestycja i dobrze wyposażona ale warto rozważyć rolety żeby było komfortowo. pozdrawiam

Odpowiedź:

Witam. Ma Pan rację ,musimy znaleźć na to pieniądze,  może się uda z unijnych lub krajowych środków pomocowych.

                                                         Andrzej Wyganowski

                                               Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: >>> data dodania: 2014-02-24 17:15:27

Witam, Panie Burmistrzu nie widzę potrzeby likwidowania siłowni w Racimierzu, ponieważ jest grono osób, które regularnie uczęszczają na ową siłownie. Proszę pozytywnie rozpatrzeć moją prośbę.

Odpowiedź:

Witam. Po prostu gminy nie stać na utrzymywanie kilku siłowni i to jest główny powód jej likwidacji. Ponadto pomieszczenia po siłowni będą mogły być wykorzystane na mieszkanie, a tych nigdy nie jest za dużo.

                                                                               Andrzej Wyganowski

                                                                Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: krystyna jarząb data dodania: 2014-02-24 13:44:18

dlaczego numer do kasy pko jes nie aktywny

Odpowiedź:

Zmienił się właściciel agencji i z tego powodu agencja ma nowy nr tel. 91 817 23 63.

                                                                     Andrzej Wyganowski

                                                             Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: JA data dodania: 2014-02-24 12:30:53

Witam. prosze mi napisac czym sie Panstwo sugerowalo dajac mieszkania ludziom ktorzy maja mieszkania a sa cwani i napisali wnioski a tamte mieszkania zostawia dla swoich dzieci albo do wynajmu...super interes i pomoc....ja z dzieckim mieszkam w mamy na 1 pokoju i nie przyznano mi a kilkanascie osob napisalo podania ktorzy maja warunki lub swoje mieszkania...pomogliscie nie tym co trzeba,,,ale licza sie checi.

Odpowiedź:

Witam. Jeżeli ma Pani zastrzeżenia do poszczególnych przydziałów, to proszę o konkrety .nic jeszcze nie jest do końca przesądzone. Każdą informacje sprawdzimy.

                                                           Andrzej Wyganowski

                                                    Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: m data dodania: 2014-02-23 22:36:37

witam mam pytanie ,w oswiadczeniu o dochodach to z ilu miesięcy trzeba wpisac

Odpowiedź:

Witam. Dochody trzeba podać za trzy pełne miesiące poprzedzające termin złożenia oświadczenia.

                                                                     Andrzej Wyganowski

                                                      Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Kalendarz imprez

Licznik
Odwiedziło nas:
1346860
osób
Dane adresowe

Urząd Miasta i Gminy Stepnica
ul. T. Kościuszki 4
72-112 Stepnica

tel. 091 418 85 21 - sekretariat
fax 091 418 85 80
e-mail: ug@stepnica.pl

Ważne informacje

NIP: 856-00-08-633
REGON: 000544220
konto: 70 1020 4812 0000 0502 0044 7870

Godziny pracy

Urząd jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia