• Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
Dziś jest środa 26 listopada 2014, dziś są imieniny: Konrada i Sylwestra
nasz kanał TV
gaz
mikroporady
LGR
CZG
Krajobraz rzeczny
pogadaj
linia elektryczna

Konsultacje społeczne

Zadaj pytanie

Regulamin:

 1. Zadać pytanie Burmistrzowi mogą wszyscy użytkownicy publicznej sieci Internet.
 2. Aby zadać pytanie należy wypełnić wymagane pola formularza.
 3. Burmistrz udziela odpowiedzi na zadane pytania w terminie do 14 dni roboczych.
 4. Nie będą publikowane pytania:
  1. na które już wcześniej została udzielona odpowiedź,
  2. obraźliwe i napastliwe w formie lub treści,
  3. ponaglające,
  4. nie dotyczące spraw służbowych.
 5. O tym, czy dane pytanie spełnia warunki regulaminu decyduje Burmistrz.
 6. Publikowane pytania są prywatnymi opiniami użytkowników.
 7. Burmistrz nie ponosi odpowiedzialności za treść pytań. Administrator strony posiada podgląd adresu IP osoby zadającej pytanie.
Autor: ciekawa data dodania: 2014-04-18 18:52:20

1. Czy osoby spoza gminy mogą ubiegać się o mieszkania socjalne? 2. Czy to prawda że zwolnily się jakieś mieszkania? 3. Czy jest kaucja i ile ona wynosi? 4. Są gotowe wnioski o mieszkania socjalne? 5. Jakie warunki trzeba spełniać żeby takie otrzymac? 6. Czy można już ubiegać się o mieszkania które zostaną dopiero wybudowane?

Odpowiedź:

Dzień dobry. Osoby, które nie mieszkają na terenie gminy, nie mogą ubiegać się o przydział komunalnego lokalu socjalnego. Zwolniło się jedno mieszkanie jednopokojowe. Przydziałem tego mieszkania zajmie się komisja Społeczna Rady Miejskiej na najbliższym swym posiedzeniu. Kaucja związana z podpisaniem umowy najmu na nowo budowane mieszkania w Stepnicy wynosi sześciokrotność czynszu za dane mieszkanie. Gmina nie posiada gotowych wniosków o przydział mieszkań socjalnych. Warunki przydziału mieszkań socjalnych zostały określone w Uchwale NR XXVI/294/13 Rady Gminy Stepnica z dnia 20 grudnia 2013 r. w sprawie ustalenia wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Stepnica. Uchwała jest publikowana na stronie internetowej gminy w zbiorze uchwał z 2013 r. Można złożyć w tej sprawie podanie.

                                                                                       Andrzej Wyganowski

                                                                             Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

  

Autor: jak to wyglada data dodania: 2014-04-17 12:29:40

witam panie burmistrzu jest informacja o wywozie smieci gabarytowych sa wyznaczone dni odbiru jezdził samochód a wystawione rzeczy nadal leza stare tapczany telewizory itp czy to wogule zniknie czy pan detmer bendzie wreczał mandaty? już drugi raz wystawiłem takie rzeczy i nikt tego nie zabrał z góry dziekuje za odpowiećpozdrawiam.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Proszę o trochę wyrozumiałości. W związku z tym, że w latach poprzednich praktycznie nikt w gminie nie zbierał odpadów wielkogabarytowych,  obecnie jest tych opadów bardzo dużo i PGK nie jest w stanie zebrać te odpady w jednym dniu. W związku z tym zbiórka trwała trzy dni i zebrano ich ponad 40 ton. Mam nadzieję, że w przyszłości tych odpadów będzie znacznie mniej, a więc i koszty będą mniejsze, oraz zebrać będzie je można w jednym dniu.   Z niektórych miejsc nie zabrano odpadów  np. z powodu, że nie były one wystawione przed posesję, a leżały za bramą /pracownicy nie mogą wchodzić na posesje ponieważ były przypadki, że byli posądzeni o kradzież mebli/. Wystąpiły też dwa przypadki, w których pominięto wystawione odpady. Te odpady zostaną zabrane po świętach. Proszę takie przypadki zgłaszać na bieżąco do pracownika tut. urzędu Pani Agnieszki Zdzieszyńskiej- Smith nr tel.  91 418 85 21 wew. 25.  Ponadto informuję, że opony, części samochodowe, sprzęt RTV i  sprzęt gospodarstwa domowego nie zalicza się do odpadów  wielkogabarytowych.

                                                                     Andrzej Wyganowski

                                                           Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: jkk data dodania: 2014-04-17 10:36:25

Witam.czy to prawda że wykonawca moze nie zdążyć w terminie oddać bloków i jego prace niestety się przedłóżą?

Odpowiedź:

Dzień dobry. Nie posiadam takich informacji, wykonawca nie zgłasza problemów z dotrzymaniem umownego terminu realizacji inwestycji.

                                                                           Andrzej Wyganowski

                                                             Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: k data dodania: 2014-04-16 17:25:06

Po pierwsze chcę zgłosić, że chodnik wzdłuż plaży z ławkami w pewnym miejscu, na końcu jest rozwalony. Miło byłoby, gdyby ktoś to wreszcie naprawił.Drugą rzeczą jest to, czy nie myślał pan o powiększeniu plaży? Po prawej stronie jest mnóstwo krzaków, a w sezonie wakacyjnym ciężko jest gdziekolwiek się rozłożyć, ponieważ kompletnie nie ma miejsca.

Odpowiedź:

Dzień dobry. W wyniku wizji lokalnej nie potwierdzono „rozwalenie chodnika”. W załączeniu przekazuję wykonane zdjęcia chodnika, z zapytaniem czy to „rozwalenie” dotyczy miejsca uwidocznionego na zdjęciu? Zakrzaczenia  bezpośrednio przy plaży to Rokitnik Zwyczajny. Jest to krzew pod przyrodniczą ochroną i z tego powodu nie może być usunięty. Teren położony dalej w kierunku Kanału Młyńskiego, nie jest terenem gminnym, a należy do Skarbu Państwa w zarządzie Urzędu Morskiego w Szczecinie. Do plażowania może być wykorzystywany teren na lewo od hangaru, z którego dotychczas korzysta niewielu plażowiczów.

Oczywiście teren, o którym mowa w pytaniu zostanie posprzątany przed sezonem.

                                                                           Andrzej Wyganowski

                                                                 Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica  

Autor: vk data dodania: 2014-04-16 13:29:24

wItam.chciałem się dowiedzieć w jakich pomieszczeniach znajduje się piec gazowy w nowych blokach czy jest to kuchnia czy łazienka?

Odpowiedź:

Dzień dobry. Piec gazowy znajduje się w łazience.

                                                                          Andrzej Wyganowski

                                                               Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: Iwona Krępic data dodania: 2014-04-15 08:30:13

Proszę nie przekręcać moich słów z premedytacją, no chyba, że nie rozumiem Pan słowa pisanego. Napisałam wyraźnie , że "Koszmarem tego miejsca jest smród..." a nie nazwałam koszmarem świetlicy, choć uważam ten obiekt za grubo przepłacony. Jedno mogę jeszcze dodać jaki gospodarz takie śmierdzące problemy. Miał Pan 100 mln a smród męczący mieszkańców dalej pozostał.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Czytając różne Pani wypowiedzi i składane na mnie bezpodstawne doniesienia do prokuratury, wielokrotnie zastanawiałem się skąd w Pani tyle nienawiści do mojej osoby, przecież nic Pani złego nie zrobiłem. Wręcz przeciwnie starłem się być dla Pani życzliwym, chociażby wtedy, gdy z moim poparciem wybrano Panią sołtysem wsi Kopice, czy wtedy gdy osobiście wraz z moimi podwładnymi dyrektorem GOK i sekretarzem gminy dążyłem do utworzenia Stepnickiej Organizacji Turystycznej, a także wtedy kiedy Pani firma otrzymywała od gminy zlecenia na wykonywanie materiałów promujących gminę. Zawsze liczyłem  na współpracę  dla dobra naszej gminy przy zachowaniu wzajemnego szacunku.

Myślę, że mieszkańcy naszej gminy nie oceniają tak bardzo negatywnie jak Pani mojej działalności na stanowisku wójta czy obecnie burmistrza. W żadnym razie nie odbieram Pani prawa do wyrażania zgoła innej czyli całkowicie negatywnej opinii. Jednak proszę Panią o wzięcie pod uwagę, że nasza gmina pod moim kierownictwem w ścisłym współdziałaniu z radnymi i innymi osobami, którym na sercu leży dobro społeczne, z gminy najbardziej zadłużonej i zaniedbanej stała się gminą należącą do czołówki Polskich gmin. Gminą znaną w Polsce z powodu jej dynamicznego rozwoju. To w naszej gminie w ostatnich latach wybudowaliśmy kilkanaście kilometrów nowych dróg gminnych i chodników, dwie hale sportowe, siedem boisk ze sztuczną nawierzchnią w tym „Orlika”, skatepark, zmodernizowaliśmy dwa stadiony z nawierzchnią trawiastą z zapleczem socjalnym. W każdej wsi wybudowaliśmy nowoczesne place zabaw, miejsca do grillowania, wiaty, boiska do siatkówki. Wybudowaliśmy przystanie żeglarskie /za przystań na Kanale Młyńskim otrzymaliśmy ogólnopolską nagrodę Przyjaznego Brzegu/, praktycznie nowy port rybacki i przeładunkowy, nowe świetlice wiejskie oraz  wyremontowaliśmy i wyposażyliśmy już istniejące świetlice wiejskie. Wybudowaliśmy i wyposażyliśmy nową plaże wraz z 160 metrowym molem, która od dwu lat jest wyróżniana przez międzynarodową komisję tytułem „Błękitnej Flagi”.  Jako jedna z niewielu gmin w Polsce wybudowaliśmy ledowe oświetlenie kilku gminnych ulic, udostępniliśmy 120 rodzinom bezpłatny Internet wyposażając je także bezpłatnie w odpowiedni sprzęt do jego odbioru. Przeprowadziliśmy kapitalne remonty w szkołach wyposażając je w nowoczesny sprzęt dydaktyczny, możemy stwierdzić, że nasze szkoły należą do najlepiej wyposażonych w województwie, posiadamy także bardzo dobrze wykształconą kadrę pedagogiczną, która wielokrotnie korzystała z gminnych środków finansowych na dokształcanie. Jako jedna z niewielu gmin w Polsce przez kilka lat nie podnosiliśmy wysokości podatków, utworzyliśmy dla mieszkańców gminny fundusz pożyczkowy z przeznaczeniem na podniesienie estetyki obejść,  poprzez remonty dachów, ogrodzeń i elewacji budynków, oraz fundusz wsparcia dla rolników. Stworzyliśmy mieszkańcom warunki do bezpłatnego usuwania z ich obejść eternitu. Wydaliśmy dość duże środki na dokończenie skanalizowania gminy m.in. wybudowaliśmy nowe oczyszczalnie ścieków i w pełni skanalizowaliśmy wsie Budzień, Widzieńsko, Jarszewko i Żarnówko Gospodarcze.  W wielu miejscowościach dokończyliśmy kanalizację i dokonaliśmy wymiany wodociągów. Dzięki tym działaniom możemy stwierdzić, że gmina Stepnica jest w pełni skanalizowana i zwodociągowana. Obiekty  gminnych ośrodków zdrowia zostały wyremontowane, a gabinety lekarskie dostosowano do wymogów unijnych. Komunalne  budynki  użyteczności publicznej zostały ocieplone i wyposażone w nową elewację. Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt do działań gaśniczych, remizy zostały wyremontowane, wszystkie jednostki otrzymały nowe samochody gaśnicze. Dzisiaj możemy stwierdzić, że nasza ochotnicza straż pożarna należy do jednostek najlepiej wyposażonych w Polsce. Poprzez Gminny Ośrodek Kultury, Ośrodek Pomocy Społecznej i ogłaszanie wielu konkursów przez gminę, aktywnie wspieramy działania na rzecz osób starszych m.in. za te działania nasza gmina wraz z Wrocławiem i Warszawą została wyróżniona nagrodą przez Senat RP. Wspieramy finansowo i organizacyjnie naszą młodzież, która w tenisie stołowym i piłce nożnej zajmuje czołowe miejsca w naszym województwie, a także bierze udział w rozgrywkach na szczeblu krajowym.   Wybudowaliśmy 105 nowych mieszkań /ostatnie mieszkania komunalne zostaną oddane w lipcu b.r./. Warto pamiętać, że są to pierwsze mieszkania komunalne wybudowane przez gminę po 35 latach. Oczywiście nie są to wszystkie działania, które zostały wykonane przez gminę dla dobra naszych mieszkańców, ale prawie wszystkie zostały zrealizowane przy udziale unijnych dotacji.

Miło mi Panią poinformować, że przedsięwzięcia te zostały dostrzeżone przez różne nie zależne gremia, oceniające działania samorządów w Polsce. Między innymi nasza gmina została wyróżniona nw. nagrodami:

- w 2010 r. w rankingu Rzeczpospolitej zajęliśmy 10 miejsce w Polsce w kategorii „Najlepsza Gmina Wiejska”,

- w ostatnich kilku latach zajmowaliśmy czołowe miejsca w Polsce  w „ Sportowym turnieju miast i gmin” w kategorii gmin do 5 tys. mieszkańców czego rezultatem było zajęcie w 2013 r. pierwszego miejsca i otrzymanie oprócz nagrody pieniężnej pucharu Prezydenta Rzeczpospolitej,

- w latach 2010,  2011, 2012, 2013 otrzymaliśmy tytuł „Sportowa Gmina” wyróżnienie przyznawane w ramach programu budujemy sportową Polskę, oraz programu promocji gmin i powiatów za inwestycje w nowoczesną bazę sportową i rekreacyjną, oraz skuteczne realizowanie programu rozwoju sportu i rekreacji w gminie.

- w 2012 r. w rankingu pisma samorządu terytorialnego „Wspólnota” zajęliśmy VI miejsce w Polsce za wydatki na budowę infrastruktury technicznej w latach 2010 – 2012.

- w roku 2011 i w 2012 w rankingu Rzeczpospolitej zajęliśmy pierwsze miejsce w Polsce w kategorii „Najlepsza gmina Wiejska”,

- w 2013 r. w rankingu jak wyżej zajęliśmy drugie miejsce w Polsce,

- w 2013 r. otrzymaliśmy znak promocyjny „Teraz Polska”. Byliśmy jedną gmina wiejską w Polsce w gronie sześciu gmin w Polsce wyróżnionych tym znakiem. Wyróżnienie to jest przyznawane za zrównoważony rozwój przez kapitułę złożoną z naukowców Politechniki Warszawskiej i Fundacji Teraz Polskie.

- w 2012 r. i w 2013 r. w rankingu Rzeczpospolitej zajęliśmy odpowiednio drugie i trzecie miejsce w Polsce wśród gmin wiejskich w kategorii Innowacyjna Gmina,

- w 2012 r. otrzymałem wyróżnienie w rankingu Samorządowy Menadżer Regionu. Wyróżnienie to jest przyznawane w wyniku niejawnego głosowania wójtów, burmistrzów gmin i prezydentów miast naszego województwa.

Chciałbym poprzez moją wypowiedź pokazać, że nie jesteśmy tacy najgorsi, a ja naprawdę nie zasługuję na to, aby porównywać mnie do „śmierdzącego problemu”, mogę zresztą jak każdy człowiek w niektórych sprawach się mylić, ale zapewniam Panią, że rozumiem słowo pisane i jestem otwarty na współpracę oby tylko była ona oparta o wzajemny szacunek i miała na względzie dobro naszej gminy.

                                                                                      Andrzej Wyganowski

                                                                          Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: ... data dodania: 2014-04-14 12:52:05

Witam! Mam pytanie czy Pan Burmistrz ma cokolwiek do powiedzenia w sprawie mieszkań? Interesuje mnie na jakiej zasadzie Paweł Nadolny I Magdalena Meteluch dostali mieszkanie? Nie są ani małżeństwem ani rodziną z dzieckiem a jest wiele małżeństw z dziećmi które nawet kawalerki nie dostali nie uważa Pan że jest to niesprawiedliwe? Albo drugi przykład na mieszkanie 3 pokojowe w Czarnocinie ma iść kawaler. Gdzie jest ta sprawiedliwość czy poprostu mieszkania zostały przydzielone po znajomościach? Pozdrawiam

Odpowiedź:

Dzień dobry. Oczywiście, że mam coś do powiedzenia w sprawie przydziału mieszkań, ponieważ to burmistrz podejmuje ostateczną decyzję o przydziale. Nie mniej jednak podejmując decyzję o przydziale nowo wybudowanych mieszkań w Stepnicy, po prostu zaakceptowałem opinię  Komisji Społecznej Rady Gminy Miejskiej w tej sprawie. W tej sytuacji nie będę wyjaśniał dlaczego ktoś dostał lub nie dostał mieszkania. Decydowało o tym wiele czynników m. in. również dotyczących osobistych spraw  kandydatów do przydziału mieszkania. Dane te są chronione prawem i z tego również względu obrady komisji zostały zgodnie z decyzją przewodniczącej komisji utajnione. Mogę tylko sprostować Pani stwierdzenie dot. mieszkania w Czarnocinie, iż nie jest to mieszkanie trzypokojowe, ponieważ jest to pokój z kuchnią, gdzie pokój został przez dotychczasowego najemcę przedzielony ścianką na dwie części.

                                                                                       Andrzej Wyganowski

                                                                            Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: ciekaw data dodania: 2014-04-14 10:24:50

Witam Panie Burmistrzu mam pytanie gdzie można sie dowiedziec kto jaki dostał metraz itd. ??

Odpowiedź:

Dzień dobry. Proszę skontaktować się z pracownikiem tut. urzędu Panią Mirosławą Nowak tel. 091 418 85 21 wew. 16.

                                                                           Andrzej Wyganowski

                                                                Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: ekolog data dodania: 2014-04-13 09:43:28

Na naszej ładnej plaży cała linia brzegowa jest usiana zdechłymi jazgarami, których nie jest mało, Czy to jakiś pomór?

Odpowiedź:

Dzień dobry. W dniu 15.04.2014 r. o godz. 12.10 dokonano przeglądu linii brzegowej na plaży i nie stwierdzono ani jednego zdechłego jazgarza.

                                                                                   Andrzej Wyganowski

                                                                         Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: stały mieszkaniec data dodania: 2014-04-13 09:10:52

Czy po zakończeniu inwestycji na dzikiej plaży, będzie można trzymać łódkę w miejscu gdzie trzymają wędkarze będąc osobom nie zrzeszoną. za opłatą. Sprawa druga. Dlaczego ulica Mokra jest zamknięta bramą na cztery spusty od lat. Proszę o przywrócenie stanu prawnego. Serdecznie pozdrawiam i życzę sukcesów...

Odpowiedź:

Dzień dobry. Nie widzę żadnych przeszkód, aby wędkarze w dalszym ciągu mogli wykorzystywać przedmiotowe miejsce do trzymania swoich łódek. Domyślam się, że chodzi Panu o ulicę Portową i o bramę, która jest na terenie dawnego OTL. Miejsce to praktycznie nie jest wykorzystywane do ruchu drogowego ale zgodnie z prawem nie powinno być  zagrodzone bramą. W związku z powyższym właściciel ogrodzenia otrzyma nakaz zdjęcia bramy.

                                                                                         Andrzej Wyganowski

                                                                             Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: wiesiek data dodania: 2014-04-13 02:58:04

Chcę wyrazić swoje zdanie na temat pomnika. Od lat jestem zbulwersowany sytuacją składania kwiatów podczas uroczystości państwowych pod tym pomnikiem. Jest to niebywały skandal dla którego nie znajduję choćby krzty usprawiedliwienia. I nie muszę tu dużo pisać - sprawa jest bardzo klarowna, wiadomo o co chodzi - orzeł nie ma korony! Składamy kwiaty pd pomnikiem symbolizującym jeden z najczarniejszych okresów w naszej historii, czasami wydaje mi się że gorszym od wojny bo tu brat zabijał brata. Napiszę co ja bym zrobił. Przede wszystkim należy się przyjrzeć samemu pomnikowi. Ta rzecz nie przedstawia żadnych artystycznych a nawet estetycznych wartości. Jest to grubo ciosany kawał betonu, zwykły komunistyczny gniot. Dlatego bardzo głęboko bym się zastanowił na Pana miejscu nad umieszczeniem korony bo z obecnego dramatu zrobi się komediodramat. Moim zdaniem należy przenieść pomnik i zastąpić go czymś zupełnie nowym.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Nie mam zamiaru bronić pomnika, ale chciałbym sprostować Pana informację w zakresie symboliki pomnika i składania kwiatów. Z tego, co udało mi się ustalić, to pomnik został wybudowany prawdopodobnie w 1984 lub 1985 roku w celu uczczenia rocznicy zdobycia Stepnicy, a więc nie ma nic wspólnego z jak Pan pisze „ z najczarniejszym okresem w naszej historii itp….”  Kwiatów pod pomnikiem nie składa się z okazji świąt państwowych, przynajmniej nie robi się tego od czasu kiedy zostałem wybrany wójtem naszej gminy. Kwiaty składane są z inicjatywy dyrektora naszego gimnazjum, przy okazji organizowanej przez młodzież i nauczycieli gimnazjum sztafety o okazji zdobycia Stepnicy.                                                                                                                                                       

                                                               Andrzej Wyganowski

                                                     Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: Znajomy data dodania: 2014-04-12 21:35:52

Panie Burmistrzu mam następujące pytanie:Czy wie Pan może w jakich dniach i godzinach można skorzystać w Zielonczynie z wieży widokowej?Wiem,że to należy do lasów państwowych ale może Pan wie.Byłem ze znajomymi z Niemiec i pozamykane ani telefonu ani informacji.A drugie pytanie takie mam:czy planuje Pan drogę asfaltową do Budzienia z drogi głównej Stepnica-Goleniów?Dziękuję i pozdrawiam

Odpowiedź:

Dzień dobry. Z informacji uzyskanej w Nadleśnictwie Goleniów wynika,  że w dniu zagrożenia pożarowego na wieży pełni dyżur pracownik nadleśnictwa, z którym należy połączyć się przez domofon w celu otworzenia drzwi wejściowych do wieży. Droga, o której Pan pisze jest drogą w Zarządzie Dróg Powiatowych Starostwa Powiatowego w Goleniowie i z tego tytułu remonty drogi musi wykonywać Starosta. Nasza gmina nie może finansować takich przedsięwzięć na drogach nie będących drogami gminnymi.                                                                   

                                                           Andrzej Wyganowski

                                               Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: #(@_! E@ data dodania: 2014-04-12 20:49:45

Panie Burmistrzu Droga kościelna w Żarnowie aż prosi się o progi zwalniające , czy jest to możliwe do zrealizowania ?

Odpowiedź:

Dzień dobry. W tegorocznym budżecie gminy nie przewidziano środków finansowych na wykonanie dokumentacji projektowej i budowę progów zwalniających. Z reguły progi zwalniające buduje się w miejscach, gdzie dochodzi do  wykroczeń lub wypadków drogowych.  Przypuszczam, że osoby które naruszają w tym miejscu przepisy ruchu drogowego, to mieszkańcy tej ulicy. Może wystarczy zwrócić im uwagę lub przekazać odpowiednią informację Straży Miejskiej lub Policji. Aby skutecznie wyhamować prędkość samochodów może 2-3 osób, które naruszają przepisy trzeba by było wybudować, co najmniej trzy progi zwalniające i ponieść koszty kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dla podniesienia bezpieczeństwa ruchu drogowego na tej ulicy wybudowaliśmy chodnik. Biorąc pod uwagę powyższe nie widzę uzasadnienia dla budowy progów zwalniających.

                                                                                                           Andrzej Wyganowski

                                                                                                Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: mieszkanka gminy data dodania: 2014-04-12 14:03:08

Witam panie burmistrzu mam pytanie jeśli posiadam własnościowy dom czy mogłabym go zamienić na mieszkanie komunalne w nowowybudowanym bloku jeśli taki będzie i czy bylaby to moja wlasnośc czy musial abym tam płacić czynsz z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Odpowiedź:

Dzień dobry. Jeżeli taka transakcja była by korzystna dla gminy, to jest to możliwe pod warunkiem, że dom wraz z gruntem wolny od jakichkolwiek zobowiązań zostałby przekazany notarialnie gminie. Otrzymane mieszkanie było by mieszkaniem komunalnym.

                                                                                    Andrzej Wyganowski

                                                                         Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: tomasz stacewicz data dodania: 2014-04-12 12:04:25

Witam ,doszły mnie słuchy ze wiadomo juz jakie mieszkanie sie dostało i nawet adresy niektórzy już znaja.jak ja mam sie tego dowiedziec

Odpowiedź:

Dzień dobry. Najprościej zapytać pracownika tut. urzędu Panią Mirosławę Nowak – tel  91 418 85 21 wew. 16.

                                                                                      Andrzej Wyganowski

                                                                            Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: Witam data dodania: 2014-04-12 11:33:36

Chciałam zapytać w jaki sposób są informowane osoby o tym jakie mieszkanie dostały blok klatka itp. słyszałam że przez email ale nie jestem pewna czy podałam adres email jak nie to będę poinformowana w inny sposób? Pozdrawiam. :)

Odpowiedź:

Dzień dobry. Informacja jest przekazywana emailem lub telefonicznie, można również w tej sprawie zadzwonić do pracownika tut. urzędu Pani Mirosławy Nowak tel. 91 418 85 21 wew. 16.

                                                                                                Andrzej Wyganowski

                                                                                        Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: zainteresowana data dodania: 2014-04-11 21:04:39

witam,czy przed wręczeniem kluczy można będzie obejrzeć przydzielone mieszkanie i czy w nowych blokach będą domofony?Dziękuje za odpowiedź

Odpowiedź:

Dzień dobry. Domofony będą zamontowane. Do czasu odbioru inwestycji przez inwestora, czyli gminę jest to plac budowy i poruszanie po nim osób postronnych jest zabronione. Tak więc obejrzenie przydzielonych mieszkań jest praktycznie nie możliwe chyba, że za zgodą wykonawcy inwestycji.

                                                                                Andrzej Wyganowski

                                                                     Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: Iwona Krępic data dodania: 2014-04-10 18:16:19

Witam, Właśnie przyszłam do świetlicy w Kopicach wybudowanej za ok. 700 tys. zł. Koszmarem tego miejsca jest okropny smród gówna - szamba, czy jak to zwą!!!!!!!! Zgłaszamy to ciągle do reklamacji i nic kompletnie nic od ponad pół roku!!! To wstyd żeby za takie pieniądze wszyscy wdychali takie smrody, że się wytrzymać nie da!! Proszę napisać kto i kiedy wreszcie rozwiąże ten problem.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Jest Pani pierwszą osobą, która świetlicę w Kopicach nazywa koszmarem. Nie mniej jednak dziękuję za przekazanie informacji. Podejmę niezbędne działania, aby wyjaśnić przyczynę tego nieprzyjemnego zapachu. Na pewno ten zapach nie ma związku z kosztami poniesionymi na wybudowanie obiektu. Obiekt został wybudowany zgodnie z projektem i sztuką budowlaną. Ze wstępnych opinii uzyskanych od osób posiadających odpowiednie kwalifikacje wynika, że  przyczyną nieprzyjemnych zapachów może być  brak wody w syfonach kanalizacyjnych. Osoba pracująca w świetlicy zostanie odpowiednio pouczona. Ponadto zwrócę się do Wodociągów Zachodniopomorskich o przegląd sieci kanalizacyjnej znajdującej się w budynku.

                                                                                                    Andrzej Wyganowski

                                                                                           Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica     

Autor: mieszkanka stepnicy data dodania: 2014-04-10 12:23:56

Witam Panie Burmistrzu. Proszę o pomoc bądź podpowiedź jak rozwiązać problem wyrzucania przez mieszkańców śmieci gdzie popadnie. Od dłuższego czasu obserwuje jak na przeciwko zabudowań ul. Polnej 2 domownicy regularnie wynoszą na łąkę i pobliski las głównie resztki jedzenia i inne śmieci, efektem tego jest stała obecność blisko zabudowań dzików.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Osoby zamieszkałe pod wskazanym przez Panią adresem złożyły odpowiednia deklarację śmieciową , w której zdeklarowały nieselektywne oddawanie śmieci i z tego tytułu regularnie wnoszą opłaty, więc nie mają potrzeby wynoszenia swoich śmieci do lasu. Nie mniej jednak przekazałem Pani informacją Strażnikowi Miejskiemu.

                                                                                              Andrzej Wyganowski

                                                                                   Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Dariusz Adamczyk data dodania: 2014-04-10 01:59:29

Panie Burmistrzu , jak wyglada sprawa oznakowania ulic ? Mysle tu o tablicach z nazwami ulic ! Wiele razy spotkalem sie z przypadkami, ze odwiedzajacy nas turysci lub firmy transportowe maja problemy ze znalezieniem adresu !

Odpowiedź:

Dzień dobry. W tym roku oznakujemy tabliczkami na słupkach ulice w Stepnicy.

                                                             Andrzej Wyganowski

                                                   Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica                                                                                                                              

Kalendarz imprez

Licznik
Odwiedziło nas:
1665680
osób
Dane adresowe

Urząd Miasta i Gminy Stepnica
ul. T. Kościuszki 4
72-112 Stepnica

tel. 091 418 85 21 - sekretariat
fax 091 418 85 80
e-mail: ug@stepnica.pl

Ważne informacje

NIP: 856-00-08-633
REGON: 000544220
konto: 70 1020 4812 0000 0502 0044 7870

Godziny pracy

Urząd jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia