• Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
Dziś jest piątek 19 grudnia 2014, dziś są imieniny: Urbana i Dariusza
nasz kanał TV
gaz
mikroporady
LGR
CZG
Krajobraz rzeczny
pogadaj
linia elektryczna

Konsultacje społeczne

Zadaj pytanie

Regulamin:

 1. Zadać pytanie Burmistrzowi mogą wszyscy użytkownicy publicznej sieci Internet.
 2. Aby zadać pytanie należy wypełnić wymagane pola formularza.
 3. Burmistrz udziela odpowiedzi na zadane pytania w terminie do 14 dni roboczych.
 4. Nie będą publikowane pytania:
  1. na które już wcześniej została udzielona odpowiedź,
  2. obraźliwe i napastliwe w formie lub treści,
  3. ponaglające,
  4. nie dotyczące spraw służbowych.
 5. O tym, czy dane pytanie spełnia warunki regulaminu decyduje Burmistrz.
 6. Publikowane pytania są prywatnymi opiniami użytkowników.
 7. Burmistrz nie ponosi odpowiedzialności za treść pytań. Administrator strony posiada podgląd adresu IP osoby zadającej pytanie.
Autor: ciekawski data dodania: 2014-04-26 22:55:20

czy jest taka mozliwosć żeby zobaczyc swoje mieszkanie,obejrzeć od środka

Odpowiedź:

Dzień dobry. Na dzień dzisiejszy mamy do czynienia z placem budowy, a więc przebywanie na nim możliwe jest tylko za zgodą wykonawcy inwestycji. W związku z powyższym w tej sprawie należy się zwrócić do kierownika budowy.

                                                                  Andrzej Wyganowski

                                                        Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: data dodania: 2014-04-26 16:23:41

Szanowny Panie, czy Burmistrz Miasta Stepnica przewiduje stypendia dla osób prowadzących działalność naukową, np. otwarcie przewodu doktorskiego.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Nie posiadamy takich środków finansowych w budżecie gminy.

                                                                      Andrzej Wyganowski

                                                           Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: data dodania: 2014-04-26 16:22:15

Szanowny Panie Burmistrzu, doszły mnie plotki, że część osób aplikujących o mieszkania dostało pisemną odpowiedź, a część osób w ogóle nie spotkało się z odzewem. W związku z tym pojawia się rażąca niesprawiedliwość społeczna. Jeżeli ta kwestia była poruszana, proszę umieścić link w odpowiedzi.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Wszystkie osoby, którym przydzielono mieszkania komunalne ,zostały o tym fakcie poinformowane. W związku z tym nie mam pojęcia z jaką niesprawiedliwością społeczną mamy tu do czynienia.

                                                                  Andrzej Wyganowski

                                                        Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: data dodania: 2014-04-26 16:20:27

Witam, chciałbym poruszyć kwestię pomnika orła bez korony upamiętniającego "wyzwolenie" Stepnicy przez ACz oraz nazwę Osiedle 40-lecia PRL. Czy nie uważa Pan, że pomnik oraz nazwa powinny zostać zmienione w najbliższym czasie na coś bardziej patriotycznego niż komunistyczne pamiątki?

Odpowiedź:

Dzień dobry. Tereny Stepnicy były zdobyte także przez Wojsko Polskie. Jeżeli chodzi o nazwę osiedla, to wolałbym w tej sprawie zapytać o zdanie mieszkańców osiedla np. w formie ankiety. Niestety zmiana nazwy wiąże się z koniecznością zmiany dokumentów, takich jak dowody osobiste, prawa jazdy itp. Jestem w pełni przekonany o tym, że jednym i drugim władze gminy wspólnie z Radą Miejską winny się zająć.

                                                                           Andrzej Wyganowski

                                                                  Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

  

Autor: Damian Zawadzki data dodania: 2014-04-26 10:55:47

Panie Burmistrzu chodziło mi o nowo wybudowane 4 bodajże bloki, w których Pan mówił, że osoby z poza gminy nie mogą się o nie strać, a jedna Pani z Przybiernowa je dostała.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Informowałem, że osoba z poza gminy nie może otrzymać mieszkania socjalnego, a mieszkania w nowo budowanych blokach w Stepnicy nie są mieszkaniami socjalnymi, są to mieszkania komunalne i w tym przypadku nie ma przeszkód, aby takie mieszkanie otrzymała również osoba z poza gminy.

                                                                                 Andrzej Wyganowski

                                                                        Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

  

Autor: Witold Zalewski data dodania: 2014-04-26 06:27:03

Witam dziekuje za odp. w takim razie według § 3 ust.3 umowy zapisano ?Dzierżawca nie jest uprawniony oddania przedmiotu dzierżawy w poddzierżawę, ani do bezpłatnego używania osobom trzecim bez zgody Wydzierżawiającego.? to mam nadzieje że Policja trzymjaca tam dwie łodzie też ponosi opłaty czy może jest z nich zwolniona ? i czy moge jak mieszkaniec mieć wgląd do umowy dzierżawy kanału Młyniskiego dla ligi obrony kraju ?.dzikuje i prosze oodp. pozdrawiam Witold

Odpowiedź:

Dzień dobry. Nie ma żadnego problemu, aby zapoznał się Pan z treścią umowy dzierżawy. W tej sprawie proszę się zwrócić do pracownika tut. urzędu Pani Mirosławy Nowak tel. Nr 91 418 85 21 wew.16. Postój łodzi należących do Policji został uwzględniony jako bezpłatny w przedmiotowej umowie dzierżawy.

                                                                             Andrzej Wyganowski

                                                                   Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: kj data dodania: 2014-04-25 10:31:57

Witam.czy to prawda że w niektórych mieszkaniach miejsce na pralkę będzie wydzielone w korytarzu?

Odpowiedź:

Dzień dobry. We wszystkich mieszkaniach miejsce na pralkę jest w łazience.

                                                                                       Andrzej Wyganowski

                                                                         Burmisttrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: tomasz data dodania: 2014-04-24 23:17:31

Witam ,mam pytanie odnosnie znowu tych nowych bloków a konkretnie wprowadzeniea sie do mieszkań.ja pochodze ze Stepnicy ale mieszkam na terenie gminy Przybiernów wiec musze córke zapisac do waszej szkoły ....moje pytanie jest kiedy miej wiecej mozna sie wprowadzic lub chociaz zaczą działac odnosnie remontu....meczy mnie o juz wszystko

Odpowiedź:

Dzień dobry. Pisałem w tej sprawie już wielokrotnie. Proszę przejrzeć moje odpowiedzi w tej sprawie.

                                                                         Andrzej Wyganowski

                                                             Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: Emerytka. data dodania: 2014-04-24 23:11:48

Dzień dobry. Chciała bym zwrócić uwagę na drobny mankament, ujmujący wielkości naszej "BIEDRONCE". Albowiem wraz z jej powstaniem, szansę w zdobyciu paru groszy, dostrzegli miejscowi kloszardzi. Prawie codziennie zaczepiają wychodzących z dyskontu, aby poratować ich "drobnymi z zakupów". Ogromne DZIĘKI wszystkim przyczyniającym się za powstanie tego obiektu. Ale osoby, o których wspomniałam, w jakimś stopniu zniechęcają od wstąpienia do sklepu. Proszę o przyjrzenie się temu faktowi właścicielom terenu, oraz o przekazanie tej sprawy Panie Burmistrzu, o ile ma to jakiś sens - strażnikowi miejskiemu. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Ten problem występuje chyba przez wszystkimi tego rodzaju sklepami na świecie i jego rozwiązanie należy do właściciela sklepu.

                                                                                                  Andrzej Wyganowski

                                                                                      Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: Specerowicz data dodania: 2014-04-24 21:49:51

Panie Burmistrzu.Serdeczna prośba wraz zapytaniem.Czy można poprosić by Pan poprosił czy nakazał by pracownicy "porządkowi"opróżnili kosz na śmieci i miejsce na przystanku drogi rowerowej w Bogusławiu?Dziękuję

Odpowiedź:

Dzień dobry. Dziękuje za informację, tak zrobię.

                                                         Andrzej Wyganowski

                                             Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: Mieszkaniec Bogusławia data dodania: 2014-04-23 21:18:30

Witam Dziękuję za częściowe zainteresowanie się poruszonym przeze mnie tematem dnia 19.04.2014r ? Stwierdził Pan, że ?pojemniki na plastiki i szkło są opróżniane w ustalonych terminach przez PGK z Goleniowa,??. O jakie terminy chodzi? Jeżeli te określone w ? harmonogramie wywozu odpadów selektywnych w workach? to na pewno żaden z nich nie został dotrzymany, a ich wywóz dokonywany jest dopiero po interwencjach telefonicznych lub na stronie internetowej Urzędu. W związku z tym proszę o informację gdzie opublikowano ustalone terminy wywozu ? ? W jednej z wypowiedzi deklarował Pan nowe pojemniki na odpady. Bardzo proszę o zwiększenie ich ilości na osiedlu (nie tylko w dotychczasowym miejscu) i postawienie dodatkowych - na papier i tworzywa co znacznie ułatwi segregację odpadów. ? Nadal uważam, że właściwym miejscem dla sprzętu sportowego jest plan zabaw, a nie posesja Pani Sołtys. Najważniejsze, aby dzieci nie miały żadnego problemu z uprawianiem sportu i robiły to w miejscach do tego wyznaczonych a nie pod oknami mieszkańców. ? Liczę na to, że przynajmniej niektórzy mieszkańcy włączą się do wykonania prac porządkowych w nie mniejszym stopniu niż pozostali mieszkańcy w Stepnicy. ? Myślę, że gdyby nie moja interwencja, nikt nie posiałby trawy. Ostatnia zima wykonawcom prac prowadzonych w Bogusławiu nie przeszkodziła w zasianiu trawy (droga plus chodnik przy wjeździe od strony Goleniowa). Także zaliczam się do grona osób zadowolonych z budowy drogi na tym osiedlu i z niecierpliwością czekam na realizację jej następnego etapu, a także wymiany nawierzchni chodnika od krzyżówki do osiedla. Nie bardzo rozumiem wyjaśnienia w temacie kosztów budowy i jej efektów. Czym innym jest wynik przetargu na etapie rozpoczęcia inwestycji a czym innym jej realizacja i efekt końcowy. Efektem budowy drogi jest raczej jej jakość a nie wynik przetargu. Jeżeli w wyniku przetargu podpisano umowę na wartość 72% kosztorysu wstępnego można: 1. zastanowić się nad poprawnością sporządzenia tego kosztorysu, albo 2. wątpić czy jakość wykorzystanych materiałów i wykonanych prac będą zgodne z zakładanymi w specyfikacji i przykładowo zamiast ?humusu? na poboczu nie pojawi się piach z kamieniami, ewentualnie kostka brukowa wątpliwej jakości. ? Uszczerbki w żółtej kostce brukowej są już widoczne na wysokości czwartego od końca garażu po stronie bloków 8- rodzinnych. Ponadto źle osadzono studzienkę na wysokości skrzynek pocztowych- mimo dwukrotnego poprawiania w czasie inwestycji nadal znajduje się poniżej drogi na części pieszej. ? Absolutnie nie mogę zgodzić się w sprawie ewentualnej możliwości pobierania przez Pana limitu w wysokości około 850 zł (ca 1.000 km) za używanie samochodu osobowego w celach służbowych do jazd lokalnych. Maksymalnie mógłby Pan otrzymać jedynie równowartość 300 km (tj. 250zł) , chyba, że pobierał by Pan wyższy ryczałt niezgodnie z przepisami - podobnie jak w latach 2005-2006 nagrody specjalne. Skoro wywołał Pan ten temat dodam, że wyjazdy poza teren Gminy rozlicza się delegacjami i z ekonomicznego punktu widzenia dla Stepnicy bardziej opłacalny byłby ten sposób rozliczeń. ? To zatrudnieni w Urzędzie są dla mieszkańców a nie mieszkańcy dla nich i to na Panu ciąży obowiązek powiadomienia podległych służb o zapełnionym pojemniku - skoro posiada Pan taką wiedzę. Mieszkańcy Stepnicy mają ponosić jeszcze dodatkowe koszty związane z wywózką śmieci? Czy zwiększone opłaty za nic to mało? Pozdrawiam i liczę na to, że nie słowa a czyny poprawią wygląd Stepnicy. Wiadomym jest przecież, że papier wszystko przyjmie a oczu ludzkich nie oszukasz albowiem ?jak cię widzą tak cię piszą?.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Nie ma ustalonego harmonogramu odbioru odpadów selektywnie zbieranych do pojemników. Na trenie gminy w 28 punktach ustawione są pojemniki do zbiórki plastików i szkła. W związku z tym, iż pojemniki te nie są zapełniane w jednakowym czasie, opróżniane są przez PGK na telefoniczne wezwanie przez pracownika tut. urzędu. Takie postępowanie zmierza do wyeliminowania tzw. pustych przebiegów samochodu, ponieważ za każdy przyjazd po odbiór tych odpadów gmina ponosi dodatkowe koszty. Ustanawiając te punkty selektywnej zbiórki  odpadów kierowałem się ułatwieniem mieszkańcom dokonywanie selekcji odpadów w miejscach większych skupisk ludzkich. Takie postepowanie nie wynika z obowiązku narzuconego przepisami prawa, a z chęci ułatwienia życia mieszkańcom.  Koszty ich funkcjonowania  ponosi gmina, a więc także Ci mieszkańcy, którzy z tych pojemników nie korzystają. Uprzejmie przypominam, że zgodnie z uchwałami Rady Gminy obowiązkiem mieszkańców jest posiadanie odpowiedniej ilości pojemników do gromadzenia odpadów zmieszanych. Natomiast odpady wyselekcjonowane typu papier, szkło, plastik, metal zbierane są do worków dostarczanych osobom, które zdeklarowały zbiórkę selektywną przez PGK.

Jeżeli chodzi o uprawianie sportu przez dzieci to w pełni się z Panem zgadzam, ale szczegóły dot. wykorzystania sprzętu zakupionego przez gminę na wyposażenia sołectwa proszę uzgodnić z Panią sołtys. Proszę tylko mi nie zarzucać, że nie dotrzymałem słowa w zakresie zakupu siatki , bo nie stanowi to prawdy.

Również liczę na dalszą aktywność społeczną mieszkańców Bogusławia, ale wolałbym abyście Państwo brali przykład nie tylko ze Stepnicy, ale również np. z Widzieńska.

Zapewniam pana, że trawa została by posiana również bez Pana interwencji, ale dziękuję za przypomnienie. Jednak mam wątpliwości czy ta trawa ma szansę urosnąć, ponieważ już po kilku dniach widocznym jest, że po gruncie na którym posiano trawę jeździ się samochodami i rowerami.

Chodnik od krzyżówki do osiedla jest położony przy drodze powiatowej administrowanej przez Starostwo Powiatowe w Goleniowie i administratora należy budowa chodnika. Aktualnie znajdujący się tam chodnik został wybudowany przez gminę własnymi siłami w wyniku porozumienia ze starostą. Aktualnie starosta nie przewiduje zmiany nawierzchni tego chodnika.

Wynik przetargu nie wynika z niewłaściwego kosztorysu sporządzonego przez projektanta, czy zastosowania tańszych materiałów. Na obecną chwilę i od około trzech, czterech lat w związku z mniejszą ilością przetargów na roboty drogowe, firmy budowlane, aby wygrać przetarg składają oferty z cenami zakładającymi niewielki zysk  lub nawet p  kosztach. W ten sposób mają szansę przetrwać kryzys zachowując park maszynowy i kadrę.

Ponownie uprzejmie Pana informuję, iż z własnej woli nie posiadam ryczałtu na używanie własnego samochodu do jazd lokalnych, który w przypadku naszej gminy wynosi nie więcej niż 300 km, ale również nie pobieram zwrotu kosztów delegacji w ramach, której używam własnego samochodu np. w celu najczęściej wykonywanych podróży służbowych do Szczecina. Na zwrot kosztów podróży w ramach delegacji służbowych samochodem prywatnym nie ma ograniczeń, co do wysokości zwracanych kosztów.

Potwierdzam, że dwukrotnie Rada Gminy przyznała mi nagrody pieniężne. Decyzja rady w tej sprawie była podjęta w formie uchwały, akceptowanej pod kątem prawnym przez radcę prawnego. Proszę nie obwiniać mnie za to, że radca prawny i Rada Gminy popełnili błąd. Zapewne również Pan wie o tym, że w chwili kiedy dowiedziałem się, iż wójt, burmistrz, prezydent nie mogą być dodatkowo wynagradzani np. w postaci nagród natychmiast zwróciłem te pieniądze do kasy gminy.

Zapewne również Pan wie, że Rada Gminy przyznała mi te nagrody w dobrej wierze między innymi dlatego, że odmówiłem Radzie Gminy przyjęcia podwyżki moich poborów.

Myślę, że ma Pan tak dużo różnych spostrzeżeń, które warto by było przedyskutować podczas osobistego spotkania. Jeżeli przyjmie Pan moją propozycję to uprzejmie zapraszam do tut. urzędu na tzw. kawę.

                                                                                      Andrzej Wyganowski

                                                                           Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: Joanna Kabała data dodania: 2014-04-23 18:56:13

Czy osoby mieszkające np.w Przybiernowie mogą starać się o przyznanie im mieszkania w Stepnicy, jeżeli chciałyby tu mieszkać i oboje pracują, lecz nie posiadają własnego mieszkania tylko wynajmują?

Odpowiedź:

Dzień dobry. Na chwilę obecną gmina Stepnica nie posiada wolnych lokali komunalnych, które można by przydzielić. Podanie można napisać, ale w przydziale mieszkań pierwszeństwo mają mieszkańcy naszej gminy.

                                                                          Andrzej Wyganowski

                                                                 Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: Michał Mikołajczyk data dodania: 2014-04-23 17:28:23

Szanowny Panie Burmistrzu, czy budowana przystań przy porcie rybackim zostanie wyposażona w sanitariaty? Jest to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia i jego brak upośledziłby poważnie atrakcyjność przystani dla żeglarzy goszczących w Stepnicy. Z poważaniem.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Żeglarze będą mieli możliwość korzystania z sanitariatów.

                                                                 Andrzej Wyganowski

                                                       Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

Autor: hj data dodania: 2014-04-23 16:45:11

Czy po zakończeniu budowy osiedla będzie podana dokladna data kiedy będzie oficjalne otwarcie bloków?

Odpowiedź:

Dzień dobry. Po zakończeniu budowy rozpocznie się procedura uzyskania pozwolenia na użytkowanie, która może potrwać około jednego miesiąca. Z tego względu raczej będzie trudno podać dokładną datę wręczenia kluczy do mieszkań. Zapewniam, że natychmiast po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie klucze zostaną przekazane.

                                                                       Andrzej Wyganowski

                                                            Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: hm data dodania: 2014-04-23 15:58:40

Tak, dokładnie chodziło mi o ten ubytek w drodze na plaży, ale najwidoczniej został on już naprawiony, dziękuję.

Odpowiedź:

n

Autor: jkl data dodania: 2014-04-23 15:07:28

witam,czy po otrzymaniu kluczy będzie można w miejscu gdzie stoi wanna wstawić prysznic?

Odpowiedź:

Dzień dobry. Takie sprawy będą załatwiane na bieżąco z najemcami w trakcie trwania umów najmu.

                                                                      Andrzej Wyganowski

                                                            Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: akj data dodania: 2014-04-23 12:53:53

witam,czy to prawda że przed położeniem paneli i płytek trzeba będzie pierw poinformować o tym gminę co będzie kładzione?i kiedy będzie trzeba wpłacać 6-miesięczny czynsz czy to bedzie czerwiec czy lipiec?

Odpowiedź:

Dzień dobry. Tak to prawda. Warunkiem podpisania umowy najmu lokalu będzie wcześniejsze wpłacenie kaucji. Prawdopodobnie umowy będziemy podpisywać w lipcu b.r.

                                                             Andrzej Wyganowski

                                                   Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: akj data dodania: 2014-04-23 12:51:56

witam,ostatnio wchodziłem na rzuty mieszkań ,chciałem sie dowiedzieć jeśli np. w kuchni kuchenka jest pokazana po jednej stronie a zlew po drugiej stronie to czy to znaczy ,że tak są pociągnięte przyłącza czy jednak jednak można wszystko postawić na jedną stronę?

Odpowiedź:

Dzień dobry. W niektórych mieszkaniach tak to zostało zaprojektowane.

                                                      Andrzej Wyganowski

                                           Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: Mieszkaniec gminy. data dodania: 2014-04-22 22:15:45

Witam. Panie Burmistrzu może zle sie wyraziłem pisząc o przyłączach kanalizacyjnych w Miłowie. Chodzi o to że tam niema kolektora. Chciałbym zapytać czy kiedyś będzie budowany? Posesja 15 16.

Odpowiedź:

Dzień dobry. W tym przypadku po stronie gminy leży zaprojektowanie i wykonanie kolektora. Gmina wykona tą inwestycję pod warunkiem, że właściciele posesji nr 15 i 16, wykonają przyłącza i podłączą się do kanalizacji. W tym celu winni zgłosić się do tut. urzędu gminy w celu podpisania odpowiednich porozumień.

                                                                                Andrzej Wyganowski

                                                                     Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica 

Autor: Witold Zalewski data dodania: 2014-04-22 18:25:41

Witam serdecznie czy mieszkanicy ulicy Młynarskiej pośadajacy posesje sąsiadujące przy kanale młyniskim są zwolnieni z opłat z trzymanie na nim swojch łodzi ? Bardzo prosze o odp. a nie odesłanie mnie do zarządcy przystani poniewasz nie moge odzyskac odpowiedzi od nikogo z przystani wydaje mi sie że przed podpisaniem umowy dzierżawy ta kwestja została ustalona z dzierżawcą dziekuje i pozdrawiam

Odpowiedź:

Dzień dobry. Umowa dzierżawy zawarta z dzierżawcą przystani na Kanale Młyńskim nie przewiduje takich zwolnień. W § 3 ust.3 umowy zapisano „Dzierżawca nie jest uprawniony oddania przedmiotu dzierżawy w poddzierżawę, ani do bezpłatnego używania osobom trzecim bez zgody Wydzierżawiającego.”

                                                                                            Andrzej Wyganowski

                                                                                   Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica

  

Kalendarz imprez

Licznik
Odwiedziło nas:
1716870
osób
Dane adresowe

Urząd Miasta i Gminy Stepnica
ul. T. Kościuszki 4
72-112 Stepnica

tel. 091 418 85 21 - sekretariat
fax 091 418 85 80
e-mail: ug@stepnica.pl

Ważne informacje

NIP: 856-00-08-633
REGON: 000544220
konto: 70 1020 4812 0000 0502 0044 7870

Godziny pracy

Urząd jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia