• Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
Dziś jest piątek 25 kwietnia 2014, dziś są imieniny: Marka i Jarosława
nasz kanał TV
mikroporady
LGR
CZG
Krajobraz rzeczny
pogadaj

Konsultacje społeczne

Zadaj pytanie

Regulamin:

 1. Zadać pytanie Burmistrzowi mogą wszyscy użytkownicy publicznej sieci Internet.
 2. Aby zadać pytanie należy wypełnić wymagane pola formularza.
 3. Burmistrz udziela odpowiedzi na zadane pytania w terminie do 14 dni roboczych.
 4. Nie będą publikowane pytania:
  1. na które już wcześniej została udzielona odpowiedź,
  2. obraźliwe i napastliwe w formie lub treści,
  3. ponaglające,
  4. nie dotyczące spraw służbowych.
 5. O tym, czy dane pytanie spełnia warunki regulaminu decyduje Burmistrz.
 6. Publikowane pytania są prywatnymi opiniami użytkowników.
 7. Burmistrz nie ponosi odpowiedzialności za treść pytań. Administrator strony posiada podgląd adresu IP osoby zadającej pytanie.
Autor: MARZENA S data dodania: 2013-11-28 22:37:05

DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZI I SZCZEROŚĆ .Z OKAZJI ZBLIŻAJACYCH SIE IMIENIN PRAGNE ŻYCZYĆ Panu samych sukcesów zawodowych,a w .zyciu wszystkiego naj...dziekuje za to że sa tacy ludzie jak Pan,pozdrawiam.

Odpowiedź:

Bardzo dziękuję za życzenia.
Andrzej Wyganowski
Wójt Gminy Stepnica
 


 
Autor: Wkurzony_Właściciel data dodania: 2013-11-28 19:32:03

Panie wójcie ja z Miłowa jestem pisałem o tym boisku i co nic nikt nie odpisał to więc dzieci będą grąły na boisku od kortu

Odpowiedź:

Na pytanie, które zadał  mi Pan w dniu 20.11.2013r. otrzymał pan odpowiedź. Boisko do piłki nożnej w Miłowie, znajduje się za nowo wybudowanym boiskiem wielofunkcyjnym, nie przewidujemy budowy dalszych obiektów sportowych w Miłowie.
Andrzej Wyganowski
Wójt Gminy Stepnica
 


 
Autor: MAJA data dodania: 2013-11-27 23:02:27

PANIE WÓJCIE KIDY DOKŁADNIE KOMISJA BEDZIE ROZPATRYWAĆ PODANIA O MIESZKANIA,

Odpowiedź:

Na to pytanie odpowiadałem już wielokrotnie, proszę przejrzeć moje odpowiedzi.
Andrzej Wyganowski
Wójt Gminy Stepnica
 

Autor: ANONIM data dodania: 2013-11-27 23:00:36

PANIE WÓJCIE CZY PRAWDA JEST ŻE W PRZYSZŁYM ROKU MACIE STAWIAĆ W STEPNICY 3 BLOKI NA MIESZKANIA KOMUNALNE.POZDRAWIAM

Odpowiedź:

Nie jest to prawdą.
Andrzej Wyganowski
Wójt Gminy Stepnica 

Autor: MARZENA S. data dodania: 2013-11-27 22:53:47

BARDZO DZIĘKUJE ZA TAK SZYBKIE ODPOWIEDZI NA ZADANE PYTANIA.PROSZE MI JESZCZE TYLKO NAPISAĆ JAK BĘDZI WIADOMO ŻE DANA RODZINA DOSTAŁA MIESZKANIE,W JAKI SPOSÓB BĘDZIE O TYM INFORMOWANA,A JAK NIE DOSTALI TO TAKŻE JAK TO SIE DOWIEDZIEC POZDRAWIAM

Odpowiedź:

Osoby, które dostaną mieszkania zostaną poinformowane przez pracownika tut. urzędu gminy. Ukaże się również informacja na stronie internetowej gminy o zakończeniu przydziału mieszkań.
Andrzej Wyganowski
Wójt Gminny Stepnica 

Autor: data dodania: 2013-11-27 19:43:56

Panie Wójcie, dlaczego unika Pan odpowiedzi na moje pytanie z dn. 5 i 20 listopada tj. ? czy nie można byłoby przedłużyć kilku kursów WAW-MAR do ŁĄKI, RACIMIERZA lub ŻARNOWA" ???

Odpowiedź:

Na wszystkie Pani pytania odpowiedziałem wyczerpująco, zgodnie ze stanem mojej wiedzy w tym temacie. Jeżeli to jest to dla Pani w dalszym ciągu niezrozumiałe, to zapraszam do urzędu gminy na bezpośrednią rozmowę. W takiej rozmowie zapewne będzie można wiele więcej sobie wyjaśnić.
Andrzej Wyganowski
Wójt Gminy Stepnica
 

Autor: ARKADIUSZ data dodania: 2013-11-27 12:34:12

Panie Wójcie i co bedzię z Tymi bramkami ? w Żarnowie

Odpowiedź:

Stadion w Żarnowie posiada bramki pełnowymiarowe i bramki małe. Ponadto w pobliżu stadionu jest boisko treningowe również wyposażone w bramki. W związku z powyższym nie widzę potrzeby zakupu dodatkowych bramek, tym bardzie, że koszt najtańszych wynosi 4220 zł.
Andrzej Wyganowski
Wójt Gminy Stepnica
 

Autor: Marzena S. data dodania: 2013-11-26 21:29:16

Witam.Panie wójcie uzupełniając podanie to oznacza że mam napisać nowe czy wystarczy do pana przyjechać i pitwierdzić dane.

Odpowiedź:

Witam. Można napisać nowe, można również osobiście dokonać dodatkowego zapisu w swoim podaniu, które znajduje się w zbiorze podań o przydział mieszkania w tut. urzędzie gminy, pokój nr 12 u pani inspektor Agnieszki Zdzieszyńskiej - Smith.
Andrzej Wyganowski
Wójt Gminy Stepnica
 

Autor: Tomasz S. data dodania: 2013-11-26 21:24:36

Panie wójcie ,już pisałem ,chciałem podziekować za odpowiedz.ale czy to oznacza że mieszkajac teraz w innej gminie a wcześniej mieszkając w waszej gminie mam szanse na to mieszkanie.Pozdrawiam

Odpowiedź:

Nie jestem w stanie powiedzieć panu czy ma pan szansę na przydział mieszkania. Pana podanie będzie rozpatrywane przez komisję i zapewne komisja bedzie brała pod uwagę, że mieszkał pan w naszej gminie.
Andrzej Wyganowski
Wójt Gminy Stepnica 

Autor: magda buć data dodania: 2013-11-25 00:13:19

witam pana mam takie pytanie, jestem z poza terenu stepnicy , jak bym chciała sie starać o mieszkanie socjalne w stepnicy? Czy to jest wogóle możliwe? Ostatnio oglądałam w tv że własnie zostają przydzielane mieszkania. Dziękuję

Odpowiedź:

Witam. Zgodnie z obowiązującymi przepisami,  nie ma Pani jako nie mieszkającą w gminie Stepnica możliwości otrzymania mieszkania socjalnego.
Andrzej Wyganowski
Wójt Gminy Stepnica
 


 
Autor: MARZENA S. data dodania: 2013-11-24 23:27:29

WITAM.PANIE WÓJCIE,BYŁAM TAK PRZEJĘTA PISANIEM PODANIA O MIESZKANIE ŻE NIE WYMIENIŁAM SIOSTRY Z DZIECKIEM KTÓRE SĄ Z NAMI ZAMELDOWANE U RODZICÓW.CZY TO BĘDZIE SPRAWDZANE ,ILE OSÓB JEST ZAMELDOWANYCH CZY MAM NAPISAĆ NOWE PODANIE.BARDZO PRZEŻYWAM TE TRUDNE DNI OCZEKIWANIA NA DECYZJE PRZYZNANIA MIESZKAŃ.POZDRAWIAM,

Odpowiedź:

Witam. Należy uzupełnić podanie o przydział mieszkania.
Andrzej Wyganowski
Wójt Gminy Stepnica
 

Autor: MARZENA .Przybiernów. data dodania: 2013-11-24 23:19:21

Mam pytanie,co do warunków jakie trzeba spełnić żeby dostać mieszkanie.a mianowicie chodzi mi o dochody rodziny..zgłupiałam więc pytam czy wieksze szanse maja rodziny z dużym dochodem czy te biedne.Dodam że nie mamy szans na kredyt.pozdrawiam.

Odpowiedź:

Komisja dokonująca podziału mieszkań będzie również brała pod uwagę dochody ubiegających się o przydział, ponieważ będziemy musieli ocenić, czy otrzymujacy mieszkanie będzie w stanie opłacić czynsz i media. Gmina nie może dokładać ze swoich funduszy do utrzymania mieszkań.
Andrzej Wyganowski
Wójt Gminy Stepnica 

Autor: Anonim z gminy Przybiernów. data dodania: 2013-11-24 23:12:49

PANIE WÓJCIE BIJE SIĘ Z PYTANIEM O MIESZKANIA W STEPNICY.OTÓŻ WYPROWADZIŁEM SIĘ PO ŚLUBIE DO TEŚCIÓW GDZIE MNIE ZAMELDOWALI,LICZYŁEM NA MIESZKANIE W TEJ GMINIE..NIESTETY.TERAZ NIE WIEM CO ROBIC ,CZY MAM ZNOWU SIE WYMELDOWAĆ I ZAMELDOWAĆ W WASZEJ GMINIE CZY TO BĘDZIE JAKOŚ SPRAWDZONE ŻE TAM MIESZKAŁEM.CZŁOWIEK NIE WIE CO MA ROBIĆ.JESTEM BARDZO ZANIEPOKOJONYM DALSZYM NASZYM LOSEM BO MAM DZIECI.TEŚCIOWA PRZYJEŁA NAS Z BRAKU MIESZKAŃ.

Odpowiedź:

Zapewne komisja będzie brała pod uwagę, że pochodzi Pan ze Stepnicy.
Andrzej Wyganowski
Wójt Gminy Stepnica
 

Autor: Tomasz.S data dodania: 2013-11-24 17:36:00

Mam pytanie,jakie sa moje szanse w dostaniu mieszkania jak mieszkałem całe życie w łąkach ,a po ślubie zostałem zmuszony do zamieszkania u teściów w innej gminie.CZY BEDZIE TO BRANE POD UWAGE ŻE JEDNAK MIESZKAŁEM W TEJ GMINIE.POZDRAWIAM.

Odpowiedź:

Zapewne komisja będzie brała ten fakt pod uwagę.
Andrzej Wyganowski     
Wójt Gminy Stepnica 

Autor: STARSZE MAŁŻEŃSTWO data dodania: 2013-11-23 23:32:01

Witam Panie Wójcie.Długo nosiłem się z zamiarem zapytać Pana w temacie bezpieczeństwa,ale dzisiejszy sobotni wieczór przekonał mnie jak i moją żonę do tego by Panu zasygnalizować temat.Otóż wracając wraz z małżonką od znajomych z osiedla w stronę ulicy Sikorskiego w godzinach wieczornych to co słyszeliśmy i widzieliśmy to jest przerażające.Chodzi o młodych ludzi pijących prawdopodobnie alkohol na przystanku i z jednej i z drugiej strony,idąc dalej za sklepem lewiatan oraz pod pomnikiem ludzie pijący,używający wulgarnych słów i załatwiający potrzeby fizjologiczne,dalej znowu to samo pod szkołą.Kilka dni wcześniej mąż idący wczesną porą wieczorową słyszał i widział na placu zabaw przy szkole młodzież,która to samo robiła tzn piła alkohol oraz potrzeby fizjologiczne wykonywała.Pytanie w związku z tym mamy do Pana takie:skoro mamy w utrzymaniu strażnika gminnego to czy nie jest w stanie Urzad Gminy dogadać się z Policją w temacie:kiedy nie ma ich to jest strażnik i odwrotnie.Niezależnie czy to sobota czy niedziela.Widziałem i ja i wielokrotnie moi znajomi,że policja jedzie w dzień a za nią straż gminna i odwrotnie.Czy to jest normalne?Jeśli sie nudzą to proszę przynajmniej strażnika gminnego w weekendy wysyłać na objazdówki.A nie przychodzi weekend a strażnik ma wolne a policja akurat też.Czy nie wydaję się to Panu przedziwne?Przecież Pan strażnik może w sobotę czy niedzielę pracować w terenie a wziąść za to wolne w innym dniu tygodnia.No chyba,że jest tak przepracowany jazdą za policją bo to zasługuje na pośmiewisko.Z góry dziękuję za odpowiedź mimo,że wiem,że może i to pytanie i sugestia może zrazić kogoś.Pozdrawiam

Odpowiedź:

Witam. Bardzo dziękuję za zwrócenie uwagi na bardzo ważne zagadnienie. Kierując się Państwa uwagami oraz nagraniami z sobotniego monitoringu, wystosowałem odpowiednie pismo do kierownika tut. Posterunku Policji z prośbą o zabezpieczenie tych miejsc. Zaproponowałem również udział w tych działaniach komendanta Straży Gminnej.
Andrzej Wyganowski
Wójt Gminy Stepnica
 


 
Autor: Janusz data dodania: 2013-11-23 19:44:50

Dzień dobry Panie Wójcie! Proszę o udzielenie odpowiedzi, czy jest szansa aby w Stepnicy powstał jakiś większy pracodawca, bądź fabryka? Czy może są już jakieś plany? Stepnica od przyszłego roku będzie miastem, dobrze by było pozyskać nowe miejsca pracy. Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedź:

Dzień Dobry. Bezrobocie w naszej gminie należy do jednych z najniższych w województwie i we wrześniu wynosiło 6,9 %. Wielokrotnie zdarza się, że obecni pracodawcy poszukują ludzi do pracy np. IVAR dowozi pracowników autobusem z gminy Przybiernów. W okresie letnim korzystając ze środków Powiatowego Urzędu Pracy mogłem zatrudnić 30 osób do prac fizycznych na terenie gminy, był duży problem ze znalezieniem chętnych. Nie mniej jednak w niedalekiej przyszłości powstaną nowi pracodawcy w postaci sklepu "Biedronka", nowej restauracji, nowej apteki, elewatora zbożowego w porcie, pięciu lokali usługowych w nowo budowanym bloku. Przedsięwzięcia te dadzą około 25 nowych miejsc pracy. Ponadto gmina posiada uzbrojone w media grunty, które będą mogły być wykorzystane przez nowych inwestorów, będziemy robić wszystko, co jest możliwe aby ich znaleźć.
                                                                                                                       Andrzej Wyganowski
                                                                                                                       Wójt Gminy Stepnica 

Autor: sołectwo Łąka data dodania: 2013-11-22 13:34:55

Witam serdecznie.Panie Wójcie mam pytanie, czy w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz rozwoju obszarów wiejskich jest możliwość urządzenie ogólnodostępnej Strefy rekreacji sportowej na terenie sołectwa Łąka? Mam na uwadze - zakup i montaż urządzeń rekreacyjnych współfinansowanych z środków Unii Europejskiej. nazwy urządzeń : - wyciskacz - wahadło - biegacz - orbitrek - wioślarz Myślę że urządzenia te w pełni byłyby wykorzystane przez mieszkańców , ponieważ jest dosyć dużo osób starszych ze schorzeniami układu kostno ruchowego, po udarach , ich rehabilitacja polega na codziennej jeździe na rowerze , chodzie z "kijkami" alternatywa,aerobik , jednak nie wszyscy z racji stanu zdrowia mogą z tej formy korzystać.Ponadto urządzenia te byłyby wykorzystywane przez dzieci i młodzież , podejrzewam ze lepsze to niż rozbijanie przystanków autobusowych.Uprzejmie proszę o odpowiedź, jaka jest realna możliwość wcielenia planu w życie ze strony Urzędu Gminy Stepnica ? Jakich formalności w tym względzie musi dokonać sołectwo Łąka ? Pozdrawiam Z wyrazami szacunku mieszkanka Sołectwa Łąka

Odpowiedź:

Witam. Tego rodzaju przedsięwzięcie jest możliwe do realizacji w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich realizowanego przez Lokalną Grupę Działania Szanse Bezdroży Gmin Powiatu Goleniowskiego.  Z tzw. Małych Projektów można uzyskać dofinansowanie do 75 % kosztów netto, realizowanego przedsięwzięcia jednak nie więcej niż 25.000 zł. Wniosek z pełną dokumentacją techniczną (projekt, kosztorysy, zgłoszenie robót budowlanych) musiała by złożyć gmina i zapewnić wkład własny.
Andrzej Wyganowski
Wójt Gminy Stepnica
 

Autor: Andrzej data dodania: 2013-11-21 20:29:56

dzień dobry panie wójcie kiedy będzie otwarcie nowej drogi z Bogusławia do CPN- Stepnicy

Odpowiedź:

Dzień Dobry. Zakończenie budowy przewidziane jest na 30.11.2013 r. Natomiast na wiosnę wybudujemy łącznik, który połączy nową drogę z ulicą Dworcową.
Andrzej Wyganowski
Wójt Gminy Stepnica 

Autor: ola data dodania: 2013-11-21 20:12:39

dzień dobry panie wójcie to prawda że gdzie był bar Ania goło gminy to tam będzie sklep mięsny

Odpowiedź:

Dzień Dobry. Tak to prawda, powstanie tam sklep mięsny firmy Stokłosa.
Andrzej Wyganowski
Wójt Gminy Stepnica
 

Autor: Arkadiusz data dodania: 2013-11-21 14:19:41

Panie wójcie ponownie pisze prośbę o nowe bramki Gdyż te na Boisku Pioniera są wstanie Opłakanym i strach na nich grać przeciez to nie tylko dla starszych ale przedewszystkim młodszych zacheci do czynnego brania udziału na treningach przy lepszym sprzecie. Pan sam przyjedzie i zobaczy jakie bramki ma Pionier to wstyd, ale dziekuje.

Odpowiedź:

Pojadę i obejrzę.
Andrzej Wyganowski
Wójt Gminy Stepnica 

Kalendarz imprez

Licznik
Odwiedziło nas:
1092250
osób
Dane adresowe

Urząd Miasta i Gminy Stepnica
ul. T. Kościuszki 4
72-112 Stepnica

tel. 091 418 85 21 - sekretariat
fax 091 418 85 80
e-mail: ug@stepnica.pl

Ważne informacje

NIP: 856-00-08-633
REGON: 000544220
konto: 70 1020 4812 0000 0502 0044 7870

Godziny pracy

Urząd jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia