• Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
Dziś jest środa 16 kwietnia 2014, dziś są imieniny: Julii i Benedykta
nasz kanał TV
mikroporady
LGR
CZG
Krajobraz rzeczny
pogadaj

Konsultacje społeczne

Zadaj pytanie

Regulamin:

 1. Zadać pytanie Burmistrzowi mogą wszyscy użytkownicy publicznej sieci Internet.
 2. Aby zadać pytanie należy wypełnić wymagane pola formularza.
 3. Burmistrz udziela odpowiedzi na zadane pytania w terminie do 14 dni roboczych.
 4. Nie będą publikowane pytania:
  1. na które już wcześniej została udzielona odpowiedź,
  2. obraźliwe i napastliwe w formie lub treści,
  3. ponaglające,
  4. nie dotyczące spraw służbowych.
 5. O tym, czy dane pytanie spełnia warunki regulaminu decyduje Burmistrz.
 6. Publikowane pytania są prywatnymi opiniami użytkowników.
 7. Burmistrz nie ponosi odpowiedzialności za treść pytań. Administrator strony posiada podgląd adresu IP osoby zadającej pytanie.
Autor: mieszkanka gminy data dodania: 2013-11-20 14:30:12

Dzień dobry.Panie wójcie czy skoro nie dostałam mieszkania w Łące to moje podanie przepadło?czy mam napisać drugie na Stepnice? Dziekuje z góry za odpowiedź bo nie wiem co robić?

Odpowiedź:

Dzień Dobry. Oczywiście ma pani prawo ubiegać się o mieszkanie w Stepnicy, może pani napisać nowe podanie.

Andrzej Wyganowski
Wójt Gminy Stepnica
 

Autor: Michał data dodania: 2013-11-19 20:25:32

dzień dobry panie wójcie czy to prawda że w lutym się zakończy budowa nowych bloków

Odpowiedź:

Dzień dobry. Wykonawca zgodnie z umową winien zrealizować to zadanie do maja 2014 r. Były już deklaracje ze strony wykonawcy, że przyspieszy realizację i zakończy inwestycję w grudniu b.r. ale obecnie mówi o lutym 2014r.
Podsumowując można stwierdzić, że wszystko zależy od wykonawcy.
Andrzej Wyganowski
Wójt Gminy Stepnica
 

Autor: Arkadiusz data dodania: 2013-11-19 13:40:59

Ponownie w Sprawie "BRAMEK" Czy wiadomo kiedy te owe bramki znajda sie w Zarnowie na boisku i czy będa miały siatki ?

Odpowiedź:

W rozmowie z przedstawicielem klubu sportowego Pionier ustaliliśmy, że Pionier dysponuje dwiema bramkami, które są udostępniane chętnym do gry w piłkę nożną. Z boiska Pioniera można również korzystać w okresie, kiedy nie odbywają się treningi lub mecze. Proponuję zgłosić się w tej sprawie do Pana Krzysztofa Węcławek.
Andrzej Wyganowski
Wójt Gminy Stepnica 

Autor: Sopel data dodania: 2013-11-18 14:28:39

Czy wiadomo kiedy będzie otwarcie sali gimnastycznej w Racimierzu ?

Odpowiedź:

W czerwcu 2014r.
Andrzej Wyganowski
Wójt Gminy Stepnica
 

Autor: iwona data dodania: 2013-11-17 19:59:29

Witam Pana. Czy jezeli nie jestem mieszkanka stepnicy to moge starac sie o mieszkanie? jezeli tak to prosze o podanie warunkow jakie trzeba spelnic. Z gory dziekujei pozdrawiam

Odpowiedź:

Witam. Pierwszeństwo w przydziale lokali mają mieszkańcy gminy Stepnica. jednak w wyjątkowych przypadkach mieszkanie może otrzymać również osoba z poza gminy. Do końca listopada zostanie opracowany nowy regulamin przydziału mieszkań, który będzie uwzględniał tego typu przypadki.
Andrzej Wyganowski
Wójt Gminy Stepnica 

Autor: junior data dodania: 2013-11-15 20:16:12

Witam, mam pytanie czy nowa hala jest wyposażona w siłownię, jeśli nie czy nie byłoby dobrym pomysłem wyposażyć w hale w taki sprzęt.

Odpowiedź:

Witam. Nowa hala sportowa będzie wyposażona w siłownię i salę do ćwiczeń fitness, z których będzie można korzystać odpłatnie.
Andrzej Wyganowski
Wójt Gminy Stepnica
 

Autor: Adam Jaskółowski data dodania: 2013-11-14 09:41:40

Witam złożyłem podanie o mieszkanie jako jeden bez rodziny i czy mam szanse, czy rodziny mają pierwszeństwo?

Odpowiedź:

Witam. Nie Pan jeden takie podanie złożył. Na tą chwilę nie potrafię Panu odpowiedzieć na pytanie, jaką ma Pan szansę na przydział mieszkania. Aktualnie wpłynęło ponad 370 podań, a mieszkań jest 79. Oczywiście, że rodzinny mają większe szanse niż Pan.
Andrzej Wyganowski
Wójt Gminy Stepnica
 

Autor: mieszkanka Żarnowa data dodania: 2013-11-13 22:01:40

Witam Pana Wójta. W związku z tym że w Żarnowie ktoś wymyślił że to mieszkańcy sprzątają co tydzień kościół mam pytanie. Dlaczego przy kościele nie ma kosza i kto o to powinien zadbać ?

Odpowiedź:

Witam. O kosze na odpady winien zadbać właściciel posesji.
Andrzej Wyganowski
Wójt Gminy Stepnica 

Autor: ciekawski data dodania: 2013-11-13 19:40:41

Witam, czy nie myśleliście Państwo o tym, aby na każdym skrzyżowaniu postawić znak z nazwą ulicy. Sporo osób przyjezdnych ma problem ze znalezieniem ulicy, a jeśli są wykonane estetycznie to wygląda to całkiem fajnie.

Odpowiedź:

Witam, zadanie to jest przewidziane do realizacji w 2014r.
Andrzej Wyganowski
 Wójt Gminy Stepnica 

Autor: Mieszkaniec Gminy data dodania: 2013-11-12 22:51:11

Witam Pana Wójta. Przeczytałem w ostatnim numerze Gazety Goleniowskiej, że mieszkania zostały już rozdzielone. Czy to prawda??Gdyż oczekuje na takie mieszkanie i wiąże przyszłość z Stepnicą. Autorem artykułu był pseudonim (pp). Jeżeli jest to nie prawdziwa informacja to w publicznej prasie takie wieści??Wiele osób czeka z niecierpliwością na mieszkanie i czyta taką widomość??

Odpowiedź:

Witam. Jest to nieprawda, mieszkania nie zostały rozdzielone.
Andrzej Wyganowski
Wójt Gminy Stepnica
 

Autor: Grzegorz data dodania: 2013-11-12 22:03:34

Witam Panie Wójcie. W jakim stanie osoba której podanie o mieszkanie na nowym osiedlu bloków w Stepnicy zostanie rozpatrzone pozytywnie, otrzyma mieszkanie? Mam na myśli czy mieszkanie będzie już wyposażone w instalacje elektryczne gniazda itp, oraz rury do ogrzewania. Czy może każdy szczęśliwy najemca musi sam sobie poprowadzić w/w instalacje?

Odpowiedź:

Witam. Mieszkania będą wyposażone w gazowy system grzewczy, tzw. białą armaturę, wannę oraz kuchenkę gazową, a także kompletną instalację elektryczną.
Andrzej Wyganowski
Wójt Gminy Stepnica
 

Autor: Natalia data dodania: 2013-11-12 19:12:37

Dzień dobry panie wójcie czy będą od Stepnicy do Miłowa wiatraki

Odpowiedź:

Dzień Dobry. Aktualnie opracowywany jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w ramach, którego przewiduje się lokalizację dwóch farm wiatrowych, jedna w okolicy Miłowa i jedna w okolicy Gąsierzyna. Wiatraki nie będą mogły być posadowione bliżej niż 1 km  od zabudowań. Ostateczna decyzja czy wogóle one powstaną będzie uzależniona od wyników różnego rodzaju badań związanych z ochroną przyrody.
 Andrzej Wyganowski
Wójt Gminy Stepnica
 

Autor: ela data dodania: 2013-11-11 22:22:04

dzień dobry panie wójcie to prawda że będzie grudniu otwarcie biedronki

Odpowiedź:

Dzień Dobry. To pytanie należy zadać właścicielowi obiektu, wiem że zależy mu na tym, aby uruchomić sprzedaż w Biedronce przed świętami Bożego Narodzenia.
Andrzej Wyganowski
Wójt Gminy Stepnica  

Autor: Arkadiusz data dodania: 2013-11-10 10:36:04

Witam Panie Wójcie. Podziwiam pana za wszystkie prace w naszej gminie i wszystkie inwestycje. Ale czy znajdą się fundusze aby zrobić jakie kolwiek małe boisko do piłki nożnej , co prawda mam 25 lat ale mam też pare znajomych którzy po pracy lubią kopać w piłkę. Gdy pójdziemy Na Boisko do Szkoły p. w Racimierzu to rodzice dzieci uczeszczających do tej szkoły mowią ze my to niszczymy i "to nie jest dla takich starych KONIÓW jak wy" Prosze Panie wójcie, może chociaż 2 bramki średnie aluminiowe takie jak są na orlikach trawiastych postawić na boisku pioniera z boku aby mozna było pograć. Kazdy ma prawo do sporu i to nikomu zakazane byc nie moze a bynajmniej nie powinno być zakazane. Z poważaniem i czekam na odpowiedź.

Odpowiedź:

Witam. Podjąłem decyzje o zakupie bramek wielkości takiej jak bramki zamontowane na ORLIKU. Bramki te zostaną przekazane dla Pioniera do wykorzystania także przez osoby niebędące zawodnikami Pioniera.
Andrzej Wyganowski
Wójt Gminy Stepnica 

Autor: ciekawski data dodania: 2013-11-09 15:47:50

Witam. Czy w związku z otrzymaniem praw miejskich z dniem 01-01-2014 zostanie Pan automatycznie burmistrzem? Czy planowane są jakieś specjalne imprezy z tym związane? Dlaczego w Gazecie Goleniowskiej zostało napisane, że mieszkania w Stepnicy zostały już rozdzielone?

Odpowiedź:

Witam. Tak w takich przypadkach wójt staje się burmistrzem. Z tej okazji nie planujemy żadnych specjalnych kosztownych imprez poza pokazem o godz. 24.00 w dniu 31.12.2013 r. sztucznych ogni,  uroczystej seji Rady Gminy oraz wybicia medalu okolicznościowego.

Nie znam powodu zamieszczenia takiej nieprawdziwej informacji w Gazecie Golenioskiej.
Andrzej Wyganowski
Wójt Gminy Stepnica 

Autor: mieszkanka gąsierzyna data dodania: 2013-11-08 23:38:34

Witam panie wójcie Bardzo szkoda źe w gąsierzynie nie będzie takiego placu, co mam powiedzieć dziecku 3-4 letniemu ze hustawki nie bedzie bo mamy świetlicę i boisko do siatkówki idziemy pod siatką pobiegać a czekaliśmy na taki plac ale lepiej w stepnicy wybudowac kolejny bo dzieci z gasierzyna to chyba inne dzieci.Pozdrawiam

Odpowiedź:

Witam. Pani ocena jest bardzo subiektywna i niesprawiedliwa. W Stepnicy nie budujemy kolejnego placu zabaw. Proszę wziąć pod uwagę, że w Gąsierzynie na dzień dzisiejszy mamy 23 dzieci w wieku do lat 10, a w Stepnicy  218. Jednak mimo wszystko podjąłem decyzję o złożeniu odpowiedniego wniosku o dotacje ze środków Unii Europejskiej i jeżeli zostanie on rozpatrzony pozytywnie, to taki skromny plac zabaw wybudujemy w Gąsierzynie w 2014 r.
Andrzej Wyganowski
Wójt Gminy Stepnica
 


 
Autor: FIRMAN data dodania: 2013-11-08 20:05:43

Czy wiadomo już kiedy odbędzie sie otwarcie Nowej hali sportowej ?

Odpowiedź:

Pod koniec listopada br.
Andrzej Wyganowski
Wójt Gminy Stepnica 

Autor: mieszkanka gminy data dodania: 2013-11-08 17:25:54

Panie Wójcie,dziś w gazecie goleniowskiej ukazał się artykuł o nowym osiedlu w Stepnicy.Z tekstu wynika(czytałam kilkakrotnie z niedowierzaniem) że mieszkania zostały już przydzielone.Gdzie można się dowiedzieć czy jest się na liście przyznanych mieszkań.Pozdrawiam serdecznie...

Odpowiedź:

Sam przeczytałem ten tekst ze zdziwieniem, prawdopodobnie nastąpiła pomyłka ze strony piszącego artykuł. Po raz kolejny informuję, iż nie dokonano podziału mieszkań w nowo budowanych blokach w Stepnicy. Taki podział nastąpi na jeden miesiąc przed oddaniem bloków do użytkowania.
Andrzej Wyganowski
Wójt Gminy Stepnica
 


 
Autor: Marcel data dodania: 2013-11-07 17:13:05

dzień dobry panie wójcie kiedy będzie otwarcie hali sportowej Stepnicy i czy to prawda że będą oddane 2 bloki a później jak skończą to będą oddane następne 2

Odpowiedź:

Dzień Dobry. Oddanie nowej hali nastąpi pod koniec bieżącego miesiąca. Nie przewiduję oddania bloków na raty.

Andrzej Wyganowski
Wójt Gminy Stepnica

Autor: mieszkanka gąsierzyna data dodania: 2013-11-07 09:56:51

Witam, czy w gąsierzynie zostanie zrobiony plac zabaw dla małych dzieci huśtawki ślizgawki itp i kiedy od czego to zaleźy ze jeszcze nie mamy.Pozdrawiam

Odpowiedź:

Witam. Nie przewidujemy wykonania takiego placu zabaw w Gąsierzynie. Uzależnione jest to przede wszystkim od możliwości finansowych i infrastruktury, którą posiada dana wieś np. Gąsierzyno posiada nową świetlicę, boisko do siatkówki ze sztuczną nawierzchnią.
Andrzej Wyganowski
Wójt Gminy Stepnica
 

Kalendarz imprez

Licznik
Odwiedziło nas:
1078900
osób
Dane adresowe

Urząd Miasta i Gminy Stepnica
ul. T. Kościuszki 4
72-112 Stepnica

tel. 091 418 85 21 - sekretariat
fax 091 418 85 80
e-mail: ug@stepnica.pl

Ważne informacje

NIP: 856-00-08-633
REGON: 000544220
konto: 70 1020 4812 0000 0502 0044 7870

Godziny pracy

Urząd jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia