Sukcesy tenisistów Zalewu

aktualizacja: 2015-11-25 19:28:09

Tenisiści stołowi drużuny UKS Zalew.Link otwiera powiększoną wersję zdjęcia. Tenisiści stołowi Zalewu Stepnica zakończyli sezon. Był to bardzo dobry rok. Nasi zawodnicy dominowali w województwie w kategorii kadetów, ale odnosili też świetne wyniki w innych kategoriach. Zawodnicy Zalewu zostali Drużynowymi Mistrzami Województwa w kategorii kadetów (Saładajczyk Oskar, Kosiński Dawid, Blatkiewicz Bartosz), pokonując po 3:0 zespoły: ATS Stargard, KTS Koszalin i w finale 3:0 UKS TEAM Tenis 2001 Białogard. Nasza drużyna świetnie zaprezentowała się też na Drużynowych Mistrzostwach Polski w Krośnie, gdzie zajęła 9 miejsce (pokonała 3:2 MTS Kwidzyn, 3:1 UKS Sokolik Niemodlin i przegrała 1:3 z późniejszymi Mistrzami Polski UKS Dojlidy Białystok).

Na tych samych zawodach nasza para Saładajczyk/Kosiński zajęła też 9 miejsce w grze podwójnej, przegrywając bardzo pechowo 2:3 mecz o wejście do ósemki z późniejszymi wicemistrzami Polski.

Drużyna juniorów Zalewu (Rezmer Sebastian, Saładajczyk Patryk, Gil Kajetan), także zwyciężyła w Drużynowych Mistrzostwach Województwa. W zawodach rozegranych w Stepnicy, nasi juniorzy najpierw przegrali 2:3 z KTS Koszalin, ale później zwyciężyli po 3:2 z ATS Stargard i UKS-T Victoria Chojna i dzięki lepszemu bilansowi meczów zajęli niespodziewanie 1 miejsce.

Ostatnimi zawodami w sezonie, rozegranymi w Stepnicy były Indywidualne Mistrzostwa Województwa Skrzatów (8 lat i mł.). W zawodach tych wystartowało 4 naszych zawodników. IV miejsce w zawodach zajął Jakub Mistygacz, V był Oskar Olek. Na miejscach 9-12 sklasyfikowani zostali dwaj najmłodsi uczestnicy zawodów – Patryk Kosiński i Nikodem Czarnof, którzy mają dopiero 6 lat.

W rozgrywkach indywidualnych zdobyliśmy 8 medali Mistrzostw Województwa (3 złote, 2 srebrne i 3 brązowe).

Swoimi tegorocznymi występami, podopieczni Karola Kani udowodnili, że należą do czołówki województwa i liczą się w rozgrywkach ogólnopolskich. Należy przypomnieć, że w rozgrywkach szkolnych gimnazjaliści zostali mistrzami województwa i zajęli 9 miejsce w Mistrzostwach Polski a dziewczęta z Gimnazjum zdobyły Mistrzostwo Powiatu.

Cieszy też fakt, że w treningach uczestniczy spora grupa maluchów. W treningach w Racimierzu systematycznie uczestniczy  6 chłopców i 1 dziewczynka (w wieku 8-11 lat) a najmłodsi zawodnicy trenujący w Stepnicy mają po 6 lat. Na początku sierpnia, obozem w Barcinie rozpoczną się przygotowania do nowego sezonu, który rusza 1 września.

Galeria zdjęć