Kalendarz imprez kulturalno-sportowych

aktualizacja: 2018-05-15 14:16:01

Kalendarz imprez kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych

w 2018 r.

Link z kalendarzem imprez do pobrania

Nazwa imprezy

Data

Miejsce

Krótki opis imprezy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

10-14.01.2018

Zespół Szkolno-Przedszkolny
w Stepnicy

26. Finał WOŚP celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”

Turniej piłki nożnej dziewcząt z okazji WOŚP

10.01.2018

 

Turniej tenisa stołowego z okazji WOŚP o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica

13.01.2018

Impreza Główna

 

14.01.2018

 

Zespół Szkolno-Przedszkolny
w Stepnicy

 

Szkoła Podstawowa
w Racimierzu

10 lecie Teatru
w Krzywym zwierciadle

20.01.2018

GOK

Obchody 10 –lecia Teatru w Krzywym Zwierciadle w salach GOK – spektakle, koncert i bankiet

Ferie w GOK-u „Samowola budowlana”; „Tydzień mody”

15.01.2018-26.01.2018

GOK

Zajęcia w salach GOK. Pierwszy tydzień - przygotowanie makiet osiedla mieszkalnego, drugi tydzień nauka szycia i przygotowanie pokazu mody z udziałem publiczności

Doroczny Bal Pirata 2018

27.01.2018

Frajda

Stowarzyszenie KSKW „Szuwarek”

„Walentynkowy zawrót głowy”

14.02.2018

GOK

Kameralne spotkanie dla wszystkich chętnych w sali kominkowej (harcówce)
z muzyką w tle

„Szuwarkowy” Turniej Bilardowy

21-28.02.2018

Stowarzyszenie KSKW „Szuwarek”

Trzy grupy wiekowe (dzieci, młodzież, seniorzy)

Rozgrywki V ligi tenisa stołowego

03.03.2018

Hala widowiskowo-sportowa w Stepnicy

Zalew II Stepnica- ATS IV Stargard oraz Zalew II Stepnica – ATS V Stargard

Kobiece SPA

03.03.2018

GOK

Spotkanie kobiet, dla których przygotowane zostaną relaksacyjne atrakcje w postaci krótkich zajęć jogi, rozmów przy „ciastku i kawie”, saloniku kosmetycznego wielu innych przygotowanych dla Pań niespodzianek

Rozgrywki V ligi tenisa stołowego

10.03.2018

Hala widowiskowo-sportowa w Stepnicy

Zalew II Stepnica – ZTTS II Złocieniec oraz Zalew II Stepnica – Wielim Szczecinek

Opera „Carmen”

23.03.2018

OPERA w Szczecinie

Wyjazd do Opery na Zamku

Wiosenny jarmark
z jajem!

24.03.2018

GOK

Tradycyjny jarmark podczas którego będzie można nabyć produkty rękodzielnicze oraz uczestniczyć w wielu atrakcyjnych grach i zabawach

Rozgrywki III ligi tenisa stołowego

14.04.2018

Hala widowiskowo-sportowa w Stepnicy

Zalew I Stepnica – KTS II Koszalin oraz Zalew I Stepnica – Czarni Pieszcz

Rozgrywki V ligi tenisa stołowego

14.04.2018

Hala widowiskowo-sportowa w Stepnicy

Zalew II Stepnica – STS II Dębno

Kwietniowa majówka
– otwarcie sezonu potańcówek

28.04.2018

Amfiteatr

Rozpoczęcie sezonu tanecznego przy muzyce na terenie amfiteatru

Otwarcie sezonu wodnego - Piknik

01.05.2018

Przystań Wodna Kopice

Stowarzyszenie KSKW „Szuwarek”

Mistrzostwa Koła Wędkarskiego nr 52 w Stepnicy

01.05 2018

Kanał Miłowski

W zawodach mogą brać udział członkowie Koła Wędkarskiego nr 52 w Stepnicy

Turniej piłki nożnej dla dzieci z okazji majówki

1-5.05.2018

Kompleks boisk sportowych ORLIK w Stepnicy

Kształtowanie i doskonalenie harmonijnego rozwoju fizycznego uczniów.
 

Turniej tenisa stołowego dla dzieci z okazji majówki

1-5.05.2018

Hala widowiskowo-sportowa w Stepnicy

Wdrażanie do „zdrowego” współzawodnictwa. Popularyzacja i upowszechnienie sportów indywidualnych i drużynowych.

Rozgrywki III ligi tenisa stołowego

12.05.2018

Hala widowiskowo-sportowa w Stepnicy

Zalew I Stepnica – MSZS I Świdwin oraz Zalew I Stepnica – ZTTS I Złocieniec

Rozgrywki V ligi tenisa stołowego

12.05.2018

Hala widowiskowo-sportowa w Stepnicy

Zalew II Stepnica – Chrobry II Międzyzdroje

Piknik na Odrą

12-13.05.2018

Szczecin

Impreza targowa na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Blisko 50 tys. zwiedzających i 200 wystawców z Polski
i z zagranicy. Promocja Gminy Stepnica na targach.

Festyn z okazji jubileuszu
70-lecia KŁ „Dzik”

26.05.2018

Stadion LKS „Pionier” w Racimierzu

Konkursy dla dzieci, dorosłych, zabawa dla wszystkich

Koncert dla mam

26.05.2018

GOK

Koncert muzyczny dedykowany mamom

Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka, Mamy i Taty

26.05.2018

Kompleks sportowy ORLIK w Stepnicy

Popularyzacja i upowszechnienie sportów indywidualnych i drużynowych.

Europejski Tydzień Sportu-Sportowy Turniej Miast i Gmin

Maj/czerwiec 2018

Gmina Stepnica

Wzmożenie motywacji do wyjścia z domu i integracji wokół wydarzeń sportowo-rekreacyjnych całych rodzin

Stepnicka Mila

Maj 2018

Stadion sportowy
w Stepnicy

Popularyzacja biegów ulicznych

Sportowe powitanie wakacji

Czerwiec 2018

Kompleks sportowy ORLIK w Stepnicy

Zagospodarowanie czasu wolnego wśród dzieci i młodzieży

Otwarte zawody wędkarskie

Czerwiec 2018

Rzeka Gowienica

W zawodach mogą brać udział członkowie PZW

700 lecie Czarnocina

Czerwiec/lipiec 2018

Czarnocin

Impreza sołecka przy współpracy z GOK

Zajęcia koła żeglarskiego

Czerwiec/wrzesień 2018

Plaża w Stepnicy

Podnoszenie umiejętności z dziedziny żeglarstwa wśród uczestników koła.

Nocny turniej tenisa stołowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica

Lipiec 2018

Hala widowiskowo-sportowa w Stepnicy

Popularyzacja tenisa stołowego wśród dzieci młodzieży i dorosłych.

Wakacyjna liga piłki nożnej dla dzieci i młodzieży

Lipiec 2018

Kompleks sportowy ORLIK w Stepnicy

Zagospodarowanie czasu wolnego wśród dzieci i młodzieży

Wakacyjna liga tenisa ziemnego

Lipiec 2018

Kompleks sportowy ORLIK w Stepnicy

Zagospodarowanie czasu wolnego wśród dzieci i młodzieży

Mistrzostwa Wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica

Lipiec 2018

Kanał Czarnociński
w Czarnocinie

W zawodach mogą brać udział członkowie PZW

Letnia Akademia Teatralna

09.07.2018
– 22.07.2018

GOK Amfiteatr

Warsztaty teatralne, których finałem jest spektakl plenerowy

Dni Stepnicy

13-15.07.2018

Amfiteatr i miejska plaża

Organizowana cyklicznie co roku trzydniowa impreza plenerowa

Festiwal Kwiatowy

13.07.2018

Przystań Kapitana Roberta Hillgendorfa

Podczas pierwszego dnia imprezy odbędzie się festiwal kwiatowy, podczas którego floryści utworzą zielone instalacje kwiatowe na terenie Przystani Kapitana Roberta Hillgendorfa

Stepnickie połowy oraz VII Regaty Stepnica  o Puchar Burmistrza

 

Jazz piknik

14.07.2018

Amfiteatr i port rybacki

Dzień poświęcony rybakom i rybołówstwu. Przeprowadzone zostaną Regaty o Puchar Burmistrza. Odbędą się także konkurencje dla rybaków w ramach projektu „Stepnickie Połowy”. Skorzystać będzie można z wielu punktów informacyjnych dotyczących tematyki zalewu Szczecińskiego. Uwieńczeniem całego dnia będzie Jazz Piknik z udziałem wielu gwiazd Jazzowej sceny. Na koniec zaplanowany jest koncert gwiazdy muzyki popularnej

Turniej szachowy

15.07.2018

Plaża miejska

Impreza cykliczna organizowana na terenie plaży miejskiej

Siatkówka plażowa

15.07.2018

Plaża miejska

Impreza cykliczna organizowana na terenie Plaży Miejskiej podczas której rywalizują drużyny siatkarskie z całego powiatu goleniowskiego

Gra miejska

15.07.2018

Teren Stepnicy

Gra miejska odbywająca się na terenie całego miasta Stepnicy, a wręczenie nagrody dla zwycięzcy będzie ostatnim punktem obchodów Dni Stepnicy

54 etapowe regaty turystyczne

27.07.2018

Przystań Kapitana Roberta Hillgendorfa

Żeglarska impreza cykliczna

Dzień Drwala

Sierpień 2018

Widzieńsko Polana

Impreza organizowana na terenie wsi Widzieńsko. Podczas imprezy zostaną zorganizowane Mistrzostwa Drwali Puszczy Goleniowskiej

Wakacyjna liga piłki nożnej dzieci i młodzieży

Sierpień 2018

Kompleks sportowy ORLIK w Stepnicy

Zagospodarowanie czasu wolnego wśród dzieci i młodzieży

Wakacyjna Liga tenisa ziemnego

Sierpień 2018

Hala widowiskowo –sportowa w Stepnicy

Zagospodarowanie czasu wolnego wśród dzieci i młodzieży

Otwarty turniej badmintona o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica

Sierpień 2018

Kompleks sportowy ORLIK w Stepnicy lub Hala widowiskowo –sportowa w Stepnicy

Popularyzacja i upowszechnienie sportów indywidualnych i drużynowych.

Zawody wędkarskie
im. Stanisława Nawrota

Sierpień 2018

Kanał Czarnociński
w Czarnocinie

W zawodach mogą brać udział członkowie PZW

Dożynki Gminne i Turniej Wsi

25.08.2018

Żarnowo - stadion

Cykliczna impreza skierowana do mieszkańców wsi położonych w Gminie Stepnica. Jest to rywalizacja sołectw w widowiskowych konkurencjach

Odpust Parafialny – festyn odpustowy

Sierpień 2018

Teren przy kościele w Stepnicy

Uroczystości odpustowe patrona parafii Św. Jacka Odrowąża wraz z Stepnickim Festiwalem Pierogów.

I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny juniorów w tenisie stołowym

Wrzesień 2018

Hala widowiskowo-sportowa w Stepnicy

Popularyzacja i upowszechnienie sportów indywidualnych i drużynowych.

Otwarte zawody wędkarskie

Wrzesień 2018

Kanał Młyński
w Stepnicy

W zawodach mogą brać udział członkowie PZW

Rozgrywki Ligowe tenisa stołowego

Wrzesień 2018

Hala widowiskowo-sportowa w Stepnicy

Popularyzacja i upowszechnienie sportów indywidualnych i drużynowych.

Gminny turniej piłki nożnej o Puchar Tymbarku

Wrzesień 2018

Kompleks sportowy ORLIK w Stepnicy

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największy Turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie.

Podsumowanie sezonu wodnego – Piknik rodzinny

29.09.2018

Przystań Wodna Kopice

Stowarzyszenie KSKW „Szuwarek”

Gminne Igrzyska Dziecięce w mini piłce nożnej chłopców i dziewcząt

Październik 2018

Kompleks sportowy ORLIK w Stepnicy

Kształtowanie aktywności sportowej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej chłopców i dziewcząt

Październik 2018

Kompleks sportowy ORLIK w Stepnicy

Popularyzacja gry w piłkę nożną wśród młodzieży szkolnej, integracja społeczności lokalnej.

Rozgrywki Ligowe tenisa stołowego

Październik 2018

Hala widowiskowo-sportowa w Stepnicy

Rozbudzanie i kształtowanie czynnych zainteresowań sportowych uczniów, nabywanie i doskonalenie umiejętności techniczno-taktycznych z zakresu tenisa stołowego

Młodzieżowe Mistrzostwa Wędkarskie Koła nr 52 w Stepnicy

Październik 2018

Kanał Młyński
w Stepnicy

W zawodach mogą brać udział członkowie Koła Wędkarskiego nr 52 w Stepnicy

Dzień seniora

05.10.2018

Szkoła Podstawowa
w Stepnicy

Impreza skierowana do najstarszych mieszkańców Gminy Stepnica. Podczas imprezy zorganizowany zostanie koncert oraz poczęstunek dla zaproszonych seniorów

VIII Przypływ Teatralny

26-27.10.2018

GOK i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stepnicy

Przegląd teatralny

„W kotle czarownicy”

31.10.2018

GOK i harcówka

Impreza dla dzieci i młodzieży uczestniczących w zajęciach GOK, podczas której odbędą się gry i zabawy przy ognisku na świeżym powietrzu

Gminne Igrzyska Dziecięce w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt

Listopad 2018

Hala widowiskowo-sportowa w Stepnicy

Popularyzacja tenisa stołowego wśród młodzieży szkolnej, integracja społeczności lokalnej.

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt

Listopad 2018

Hala widowiskowo-sportowa w Stepnicy

Popularyzacja i upowszechnienie sportów indywidualnych i drużynowych.

II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny młodzików w tenisie stołowym

Listopad 2018

Hala widowiskowo-sportowa w Stepnicy

Rozbudzanie i kształtowanie czynnych zainteresowań sportowych uczniów, nabywanie i doskonalenie umiejętności techniczno-taktycznych z zakresu tenisa stołowego.

Rozgrywki Ligowe tenisa stołowego

Listopad 2018

Hala widowiskowo-sportowa w Stepnicy

Popularyzacja tenisa stołowego wśród młodzieży szkolnej.

Mikołajkowe Mistrzostwa Polski w Brazylijski Jiu Jitsu

06.12.2018

Hala widowiskowo-sportowa w Stepnicy

W imprezie mogą brać udział wszyscy zawodnicy w wieku od 4 do 17 lat oraz osoby dorosłe.

Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

Grudzień 2018

Hala widowiskowo-sportowa w Stepnicy

Kształtowanie aktywności sportowej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Jarmark Świąteczny

15.12.2018

GOK

Impreza, podczas której zostaną przeprowadzone ciekawe zajęcia dla dzieci, zaprezentują się wykonawcy wokalni, a także będzie można nabyć przedmioty wykonane przez rękodzielników.

Powiatowe Igrzyska Dziecięce w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt

Grudzień 2018

Hala widowiskowo-sportowa w Stepnicy

Kształtowanie aktywności sportowej wśród dzieci.

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt

Grudzień 2018

Hala widowiskowo-sportowa w Stepnicy

Popularyzacja tenisa stołowego wśród młodzieży szkolnej, integracja społeczności lokalnej.

Rozgrywki Ligowe tenisa stołowego

Grudzień 2018

Hala widowiskowo-sportowa w Stepnicy

Taktyka - przemyślany i skuteczny sposób sportowej walki przy wykorzystaniu własnych umiejętności przeciwko słabościom i niedostatkom przeciwnika w celu osiągnięcia zwycięstwa lub najlepszego z możliwych rezultatów.

 

Harmonogram uroczystości, imprez
i konkursów w roku szkolnym 2017/2018
Szkoły Podstawowej
im.ks.Jana Twardowskiego w Racimierzu

Link do harmonogramu

ZADANIA

SPOSÓB REALIZACJI

ODPOWIEDZIALNI

TERMIN

Odpowiedzialny
za sprawozdanie

Rozpoczęcie roku szkolnego

Apel

Dyrektor + wychowawcy klas

04.09.2017

N. Mazur

Sprzątanie świata

Sprzątanie wyznaczonego terenu Ognisko

wychowawcy

15.09.2017

B. Kulesza+ wychowawcy

Stanowisko pracy ucznia

Pomiar wzrostu uczniów.

Dopasowanie stolików, krzeseł do wzrostu. Zapisy w dzienniku lekcyjnym.

Pielęgniarka szkolna

Pielęgniarka szkolna

Wych. klas

Wrzesień

2017

 

Bezpieczeństwo w szkole i wokół niej

Rozmowy i pogadanki.

 

Wych. klas

 

Wrzesień

2017

 

Zbiórka surowców wtórnych

Zbieranie zakrętek

Selektywna zbiórka odpadów – ulotki

Plakaty informacyjne

Zorganizowanie cyklicznych akcji zbiórki surowców wtórnych.

J. Nowak + F. Kotłow

N-l przyrody (B. Kulesza)

 

Cyklicznie

cały rok

 

 

Be Active

 

 

 

Turnieje rodzinne,

Zumba,Biegi,

Wycieczka rowerowa

I. Łachacz

M. Ławicka

24 -30 września

I. Łachacz

Dzień chłopaka

Dyskoteka

Przygotowanie upominków.

 

Wych. klas

Wych. klas

Wych. klas

 

29.09.2017

B. Kulesza

Twoje zdrowie na zdrowie innym

Wartości odżywcze warzyw i owoców.

Kiermasz surówek i soków

N-l przyrody B. Kulesza

Rada Rodziców – (sokowirówki)

wychowawcy

06.10.2017

M. Trzeciak

Postrzyżyny klasy IV

Gry , zabawy i konkursy.

Dyskoteka.

SU

Wych. klasy IV

Październik

2017

I. Łachacz

Dzień Edukacji Narodowej

Gazetka.

Uroczysta akademia, występ Koła Teatralnego

Wykonanie zaproszeń, zaproszenie gości

 

K. Radzik,

E. Mazur, N. Mazur

I. Tarnowska

 

13.10.2017

 

E. Mazur

Ślubowanie kl. I

Apel

Prezentacja i ślubowanie klasy I

Program artystyczny klas II i III.

Poczęstunek i zabawa kl. I

Dyrektor

Wych. klasy I – E. Mazur

Wych. klas II i III

Rada Rodziców

27.10.2017

E. Mazur

Dzień Niepodległości

Gazetka

Podchody

Dyrektor M. Ławicka

N. Mazur, E. Mazur

9.11.2018

p. Dyrektor

Akcja „Ratujemy i uczymy ratować”

Pokazy ratownictwa

warsztaty

ćwiczenia z fantomami

K. Radzik

I. Tarnowska

pielęgniarka

Listopad 2017

K. Radzik

Konsekwencje prawne agresji słownej i fizycznej.

Konsekwencje prawne łamania zasad bezpieczeństwa Internetu.

Gazetki klasowe

Pogadanki, ulotki

 

Pielęgniarka szkolna

n-l przyrody i w-f

Wych. Klas

Dyrektor M. Ławicka

 

 

cały rok 2017/2018

 

Andrzejki

Imprezy klasowe

Wychowawcy klas

29.11. 2017

A. Wilk
+wychowawcy

Kontynuujemy tradycje świąteczne

Mikołajki

Świąteczna dekoracja klas i szkoły

Wigilia w szkole

Wystawa kart świątecznych

Sprzedaż kart świątecznych

Wych. klas

wych. Klas

B. Bernacka

M. Trzeciak

n-le klas IV-VII

n-le klas 0-III

grudzień 2017

 

M. Trzeciak + wychowawcy

Uwrażliwianie na krzywdę innych

Zbiórka zabawek.

Loteria fantowa

SU/ Beata Kulesza

SU

styczeń, luty 2017

B. Kulesza

WOŚP

Uliczna kwesta, licytacja, koncert

Loteria fantowa

M.Ławicka,

Samorząd

Rada Pedagogiczna,

Rada Rodziców

14 stycznia 2018

M. Ławicka

Dzień Babci, Dziadka

imprezy w klasach młodszych

 

listy życzenia

 

wych. klas 0-III

Styczeń 2018

K. Radzik+ wychowawcy

Karnawał

Dekoracja sal, przygotowanie strojów,

Zabawa karnawałowa klasy IV-VII

Zabawa karnawałowa 0-III

Wychowawcy klas

01 – 02 lutego 2018

I. Tarnowska

N. Mazur

Bezpieczne ferie

Apel

Pogadanki

Gazetka

Kl. V z wychowawcą

wychowawcy

 

12.01.2018

B. Kulesza

Zagospodarowanie czasu wolnego w czasie ferii

Według zgłoszeń i propozycji n-li

 

styczeń 2018

nauczyciele

Obchody Dnia Kobiet

 

 

 

Wybory najmilszej dziewczyny.

Drobne upominki.

Imprezy klasowe

 

SU

SU

Wych.klas

Marzec 2018

I. Łachacz

Prezentacja walorów estetycznych i zdrowotnych wiosny

 

Wycieczki „śladami wiosny”.

Wiosenny korowód

Powitanie wiosny.

Turniej klas o Puchar Dyrektora

Wych. Klas

Marzec 2018

J.Pruffer

Konkursy matematyczne

 

Udział w konkursie ucz. kl. III-VII

N-l matematyki A. Witkowska- Kobyłka

Marzec 2018

A. Witkowska

Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego

Gazetka

Test

Praca pisemna lub plastyczna na wylosowany temat

przygotowanie poczęstunku i zakup nagród

Anna Wilk

Magdalena Ławicka

kwiecień 2018

A.Wilk

Obchody Dnia Ziemi

Pokaz mody ekologicznej

Gazetka Szkolna

Przedstawienie przygotowane przez Koło Teatralne

B. Kulesza

 

 

E. Mazur, J. Surma, N. Mazur

 

kwiecień 2018

 

J. Surma

Dzień Ochrony Zabytków

Gazetka

Konkurs – wycieczka

Koło historyczno - turystyczne

Kwiecień 2018

M. Ławicka

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy „OMNIBUS”

 

 

Udział w konkursie ucz. Kl. IV-VII

Zaproszenie szkół podstawowych (Stepnica, Krępsko, Koniewo, Przybiernów)

N-l matematyki

N-l przyrody

maj - czerwiec 2018

 

A. Witkowska

Stepnicka Mila

Udział w biegu ulicznym.

Dyrektor M. Ławicka i n-l w-f

Maj 2018

 

 

Polska Biega

 

Dyrektor

Rada Pedagogiczna

 

Dyrektor M. Ławicka i n-l w-f

Rada Pedagogiczna

Maj 2018

I. Łachacz

Dzień Matki i Ojca

 

Imprezy klasowe.

Wych. klas

Maj 2018

I. Tarnowska

Dzień Patrona Szkoły

Podsumowanie całorocznej pracy w klasach

konkurs na gazetkę klasową o patronie

- konkurs na wypracowanie

Przedstawienie Koła Teatralnego

Wych. klas

J. Pruffer

J. Surma

E. Mazur

M. Ławicka

czerwiec 2018

E. Mazur

Dzień Dziecka

Festyn sportowo-rekreacyjny.

 

N-l w-f , wych. klas i Rada Rodz.

 

1 czerwca 2018

K. Radzik

Bezpieczne wakacje

Egzamin na kartę rowerową

Gazetka .

Pokaz udzielania pierwszej pomocy.

Rozmowy i pogadanki w klasach z wykorzystaniem literatury i filmów.

Wych. klas

Pielęgniarka i dyrektor

Wych. klas i pielęgniarka

VI.2018

I. Łachacz

Zakończenie roku szkolnego

Rozdanie świadectw uczniom wyróżniającym się w nauce (oddzielnie kl. VI i pozostałe klasy

Dyr. M. Ławicka

Wych. klas

22.06.2018

 

Dodatkowe działania nie ujęte w harmonogramie ze względu na trudność zaplanowania okresu realizacji .

  1. Konkurs Języka polskiego

  2. Konkurs matematyczny

  3. Konkurs historyczny „Krąg” lub OLIMPUS

  4. Udział w programach:

  1. Konkurs plastyczny Nadleśnictwo Goleniów i p-poż.

7. Konkurs języka niemieckiego

8. Mały konkurs recytatorski w Goleniowie

9. Ortofrajda

10.Zawody sportowe zgodnie z gminnym i powiatowym harmonogramem

11. CES- konkurs ortograficzny

12. CES – konkurs polonistyczny

13. Konkurs logicznego myślenia

14. Konkurs

  • „ŚWIETLIK”

  • „Podchody ekologiczne”

  • Organizm a środowisko - Kliniska

15. Konkurs w klasach I - III

  • czytelniczy,

  • na najładniejszy zeszyt

IMPREZY SPORTOWE:

1. Turniej piłki nożnej Tymbark

  1. Mistrzostwo powiatu w sztafetowych biegach przełajowych – październik

  2. Gminne eliminacje w tenisie stołowym

  3. Mistrzostwa powiatu w indywidualnych biegach przełajowych

  4. Mini piłka nożna dziewcząt i chłopców w ramach mistrzostw powiatu – październik lub maj

  5. Dzień Dziecka na sportowo – czerwiec

  6. Mistrzostwa szkoły w lekkoatletyce

  7. Czworobój lekkoatletyczny

Harmonogram uroczystości, imprez
i konkursów w roku szkolnym 2017/2018
Szkoły Podstawowej
z oddziałami gimnazjalnymi w Stepnicy

Link do harmonogramu

Wrzesień

Nazwa imprezy

Odpowiedzialni

Sposób realizacji, uczestnicy imprezy

Rozpoczęcie roku szkolnego

SU

Apel, spotkania w klasach

Bezpieczni w szkole i na drodze

Wychowawcy,

J. Dolna, T. Margas

Pogadanki

Festyn Stowarzyszenia „Serce”

„Dzień kropki”

SU

Uczniowie klas I-VII

Dzień Chłopaka

Wychowawcy klas, SU

Uroczystości w klasach,

SU - dyskoteka dla klas IV-VII

Zabawa integracyjna

dla klas I

Wychowawcy klas I, SU

Uczniowie klas I, rodzice

Sprzątanie Świata

Dyrektorzy, Wychowawcy

Uczniowie klas IV – VII oraz II-III G - sprzątanie wyznaczonych miejsc Stepnicy, klasy I-III – wyjazd do Kotlinki

Wybory do Rady SU, wybory przewodniczącego radu SU w oddziałach gimnazjalnych

Opiekun SU Gimnazjum

Uczniowie klas gimnazjalnych

Turniej piłki nożnej

Stepnica - Racimierz

R. Lubośna

K. Kania

Uczniowie klas IV – VII i klasy G

Rajd rowerowy

Stepnica - Racimierz

R. Lubośna

Uczniowie klas IV - VII

Zbiórka kasztanów i żołędzi

E. Piznal

Gromadzenie zapasów przeznaczonych na dokarmianie zwierząt zimą

Uczniowie klas IV – VII i klasy G

Rozpoczęcie akcji

„Zbieramy baterie”

E. Piznal

Uczniowie klas I – VII i klasy G

Październik

Dzień Edukacji Narodowej

Opiekunowie SU – M. Kania, J. Dolna, A. Denesiuk,

W. Kaleczyc, A. Rączkowska, I. Blatkiewicz

Apel (program artystyczny, oprawa muzyczna, dekoracja)

13 X 2017r.

„Dzień pasków”

SU

Uczniowie klas I - VII

Wystawa „Dary jesieni”

„Barwy jesieni”

Wychowawcy klas I-VII

A. Kaleczyc II-III G

Kompozycje z okazów naturalnych

Indywidualne mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym

M. K. Kania

R. Lubośna

Uczniowie klas IV – VII i klas gimnazjalnych

Światowy Dzień Uśmiechu

Wychowawcy

I. Blatkiewicz

B. Wasiluk

Wystawa prac

”Najpiękniejszy uśmiech”

Pamiętamy o tych, którzy odeszli

Ks. D. Lewandowski

Pomagamy sprzątać Cmentarz

Konkursy przedmiotowe organizowane przez Kuratorium

Nauczyciele przedmiotów G

Uczniowie klas gimnazjalnych

Dzień Papieski

Ks.

 

Pchli targ

R. Lubośna

wszyscy

Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym – Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej

K. Kania

Reprezentacje szkół z powiatu goleniowskiego

Listopad

Dzień Niepodległości

 

R. Bogacki, S. Piechocka, W. Sitniczuk, A. Rączkowska, W. Kaleczyc

Apel w szkole i Wieczornica dla społeczności lokalnej

„Dzień długiej skarpety”

SU

Uczniowie klas I - VII

Konkurs plastyczny „Statek Marzeń”

I. Blatkiewicz

Uczniowie klas IV - VII

Konkurs recytatorski o tematyce morskiej

M. Belko

Klasy IV -VII

Dzień Patrona

I. Blatkiewicz

 

T. Margas , J. Dolna

M. Belko

Wystawa plakatów o tematyce morskiej,

Apel - Ślubowanie klas I,

Wystawa ”Kącik Patrona”

Turniej tenisa stołowego

R. Lubośna, K. Kania M. Kania

Uczniowie klas IV – VII i G

Ogólnopolski konkurs matematyczny „Alfik”

B. Słembarska

wszyscy

Andrzejki

Wychowawcy klas

Imprezy w klasach

Grudzień

Obchody Dnia Wolontariusza

Koło wolontariatu

Uczniowie klas IV -VII

Kiermasz Bożonarodzeniowy

Wychowawcy i RR

I etap-wykonanie ozdób w szkole wraz z rodzicami

II etap- sprzedaż na kiermaszu świątecznym

Klasy I – VII i ucz. G

Tydzień kodowania i programowania

L. Wyzińska, L. Sosnowska, I. Blatkiewicz

Uczniowie i nauczyciele

Konkurs „ Ekologiczne ozdoby choinkowe”

A. Kaleczyc

Uczniowie klas gimnazjalnych

Międzynarodowy Dzień Walki z Aids

A. Kaleczyc, E. Jóźwiak,

pielęgniarka

Wystawa plakatów, konkurs

Konkurs recytatorski

S. Piechocka

Uczniowie klas gimnazjalnych

Konkurs ortograficzny

S. Wieczorek

Uczniowie klas gimnazjalnych

„Szkoła pełna Mikołajów” -

„Dzień mikołajowego nakrycia głowy”

SU, wolontariat, wychowawcy

Mikołajki klasowe

Jasełka

Zespół językowców

I. Blatkiewicz, B. Wasiluk

Program artystyczny

 

Dekoracja

Wigilie klasowe

Wychowawcy

Uczniowie całej szkoły

Styczeń

„Dzień szalika”

SU

Uczniowie klas I -VII

Bal karnawałowy

Wychowawcy klas I - VII

Wspólna zabawa

Dzień dawcy szpiku

Wolontariat

Uczniowie klas IV -VII

Udział w WOŚP

Wolontariat, M. Kania

Występy artystyczne, zbiórka pieniędzy, pomoc w organizacji

Zakończenie I semestru

Dyrektor i wychowawcy klas

Apel – klasy gimnazjalne

Połowinki

Wychowawcy klas II

Bal uczniów klas II gimnazjalnych

Ogólnopolski konkurs przyrodniczy

E. Piznal

Uczniowie klas IV - VI

Halowy Turniej Piłki Nożnej

R. Lubośna

Uczniowie klas IV -VII

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Goleniów

Nauczyciele w-f

 

Luty

„Dzień bambosza”

SU

Uczniowie klas I -VII

Walentynki

SU , wychowawcy

Uczniowie całej szkoły

Akcja „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”

E. Piznal, K. Malinowska

Dokarmianie zwierząt

Uczniowie klas IV-VII

Pchli targ

R. Lubośna, A Kaleczyc, K. Grochowczak

 

Marzec

Dzień kobiet

M. Kania, W. Kaleczyc,

A. Rączkowska, R. Bogacki, K. Grochowczak

Występ artystyczny uczniów,

Festiwal piosenki o kobietach

wszyscy

Dzień wiosny

„Dzień śmiesznego stroju”

Nauczyciele, rodzice

I. Blatkiewicz

Przedstawienie w wykonaniu nauczycieli

Rady na odpady

A. Kaleczyc

Wystawa, konkurs - wszyscy

Międzyszkolny konkurs recytatorski

J. Dolna, T. Margas

Uczniowie klas I-III

Konkurs matematyczny „Kangur”

A. Och

wszyscy

Konkurs plastyczny „Warzywno-owocowy zawrót głowy”

I. Blatkiewicz

Uczniowie klas IV-VII

Konkurs wiedzy o lekturze ”Harry Potter”

U. Sandecka-Zięba

Uczniowie klas IV-VII

Kwiecień

Dzień ziemi I-VII

 

 

R. Bogacki

I. Blatkiewicz

Nauczyciele klas I-III

Apel, wystawa „ekologicznych” prac: plakaty, formy przestrzenne itp. Podsumowanie akcji zbierania baterii

Dzień Ziemi II-III G

A. Kaleczyc

Konkurs plakatów,

Makiety „Świat za 100 lat”

Gminny konkurs matematyczny „Asy z każdej klasy”

B. Słembarska

Uczniowie klas I-VII - maj

Egzamin gimnazjalny

Dyrektor szkoły

Uczniowie III klas gimnazjalnych

Mila Stepnicka

Dyrektorzy i nauczyciele w-f

30 maja 2018r. - Uczniowie całej szkoły

„Dzień wymarzonego nakrycia głowy

SU

Uczniowie klas I-VII

Międzyszkolny konkurs języka niemieckiego

B. Widerska

Uczniowie klas IV-VII

Międzyszkolny konkurs plastyczny

E. Moszan

Uczniowie klas I-III

Szkolny konkurs ekologiczny

E. Piznal

Uczniowie klas IV-VII

Rajd rowerowy

R. Lubośna, T. Margas

Cała szkoła

Maj

Kalendarium majowe

Poloniści

Apel

Europejski Tydzień Sportu

Nauczyciele w - f i wychowawcy I-III

Uczniowie całej szkoły

Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka, Mamy i Taty

Wychowawcy klas, wszyscy nauczyciele, rodzice

Kompleks sportowy Orlik

26 maja 2018r.

Noc w bibliotece

A. Mutkowska, A. Rączkowska

Koczowisko

Sztafeta Pamięci

K. Kania, W. Sitniczuk

Uczniowie klas gimnazjalnych

Dzień Ryby Wędrownej

M. Kroczyński

Uczniowie klas gimnazjalnych

Międzyszkolny konkurs kaligrafii

A. Denesiuk, B. Wasiluk

Uczniowie klas I - III

Konkurs „Spelling Day”

A. Kordzielewska

Literowanie trudnych wyrazów G i VII

Konkurs ortograficzny

M. Belko

Uczniowie klas IV - VII

Ogólnopolski konkurs na tekst piosenki dziecięcej

A. Denesiuk

Uczniowie klas III - VII

Czerwiec

Mistrzostwa szkoły w piłce nożnej, siatkówce, koszykówce i sztafetowych biegach przełajowych

Nauczyciele w-f

Uczniowie klas gimnazjalnych i

klas IV-VII

Dni Patrona - Gimnazjum

W. Kaleczyc, S. Piechocka, A. Rączkowska

Uczniowie klas gimnazjalnych

Wycieczki szkolne

Wychowawcy

Uczniowie całej szkoły

Tydzień książki - „Cała Polska czyta dzieciom”

Wychowawcy ,

A. Mutkowska, S. Piechocka

Uczniowie całej szkoły

Festiwal piosenki dziecięcej

E. Moszan

Klasy I-III

Egzamin na „kartę rowerową”

I. Blatkiewicz

Uczniowie klas IV

Powiatowy Konkurs o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego w Nowogardzie

I. Blatkiewicz

A. Rączkowska

Uczniowie klas V-VII,

Uczniowie klas gimnazjalnych

Powiatowy Konkurs Ekologiczny w Kliniskach

E. Piznal

Uczniowie klas IV-VII

Wybory do SU

SU

Uczniowie klas IV-VII i G

Bal gimnazjalny, pożegnanie klas III G

Wychowawcy klas III

 

Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły

M. Kania

Uczniowie całej szkoły

Zakończenie roku szkolnego

Dyrektorzy, opiekunowie SU

Uczniowie całej szkoły

 

Cały rok:

* Twoje zdrowie w Twoich rękach - lekcje, warsztaty promujące zdrowy styl życia

* Wycieczki do zakładów pracy

* Udział w akcji „Mleko i owoce w szkole” klasy I-III

* Udział w akcji „makulatura” klasy I-III

* Wyjazdy do kina i teatru

* prowadzenie kroniki

* Aktualizacja strony internetowej

Zespól opracowujący harmonogram:

Barbara Wasiluk

Iwona Blatkiewicz

Małgorzata Kania