Relacja ze spotkania autorskiego

aktualizacja: 2018-09-21 08:08:40

Relacja ze spotkania autorskiego. Link prowadzi do powiększonej wersji.3 stycznia 2018 roku w bibliotece szkolnej i Gminnej Bibliotece Publicznej, miało miejsce spotkanie z autorem "Legend Pomorza" panem Jarosławem Kociubą. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IV - VII oraz II i III gimnazjum.

Pan Jarosław Kociuba pochodzi ze Szczecina, zaś pracuje w pobliskich Policach. Jest autorem kilku książek i przewodników turystycznych. Pasja pisania trwa od 2012 roku. W trakcie spotkania młody autor podpierając się slajdami, zaprezentował uczniom ciekawe legendy. Przygotowując się do spotkania ze stepnicką młodzieżą w kilka dni napisał dwie legendy dotyczące naszej gminy: "O kościele w Stepnicy", oraz
"Skąd wzięła się nazwa Stepnica". Utwory te nasz gość zostawił na pamiątkę w bibliotece. Do tego dołączyć należy pojedyncze egzemplarze książek opatrzonych dedykacjami: "Legendy Pomorza" oraz "Szczecin znany i nieznany". Autor opowiadał uczniom historię gryfów, wyjaśniając ich symbolikę i znaczenie. Uczniowie ze spokojem i zainteresowaniem wsłuchiwali się w czytane legendy. Młodzi słuchacze na zakończenie zasypali młodego twórcę lawiną pytań, sprawiając mu tym samym ogromną radość. To było dla pana Jarosława pierwsze spotkanie z młodzieżą w szkole. Choć dotychczas swoje wystąpienia kierował do osób dorosłych, taki charakter zajęć bardzo przypadł mu do gustu. Pomiędzy wystąpieniami rozdawał chętnym uczniom autografy i pamiątkowe wpisy. Tradycyjnie młody autor otrzymał podarunek w postaci dyplomu i zestawu gminnych gadżetów. Z radością spoglądamy w przyszłość, gdyż nasz gość zapowiedział, że na pewno do nas powróci.

Dziękujemy organizatorkom spotkania, pani Małgorzacie Gałan i pani Annie Bochniarz - Mutkowskiej.

Galeria zdjęć