List Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica z okazji zakończenia roku szkolnego

aktualizacja: 2020-07-01 15:23:32

Szanowni Państwo Dyrektorzy

Szanowne Grono Pedagogiczne i Pracownicy

Drodzy Rodzice i Uczniowie

Dobiegł końca rok szkolny 2019/2020, który dla uczniów, nauczycieli i rodziców był niezwykle trudny. Nigdy w powojennej historii Naszego Kraju nie spotkaliśmy się z taką sytuacją, że uczeń i  nauczyciel nie przychodząc do szkoły, realizowali program nauczania.

Po raz pierwszy każdemu z  Nas przyszło się mierzyć z nową rzeczywistością, jaką była nauka na odległość. Zakończenie roku szkolnego stanowi dla mnie okazję do złożenia podziękowań dyrektorom i  nauczycielom za czas wytężonej pracy i zaangażowanie w  wypełnianie rozlicznych obowiązków.

Szkoła to przede wszystkim uczniowie, dlatego dziękuję Wam za Wasz trud włożony w  zdobywanie wiedzy, pokonywanie trudności których nikt przed Wami nie pokonywał, i  życzę dalszych sukcesów. Rodzicom dziękuję za dzielne i wytrwałe towarzyszenie Wam na co dzień, pomoc w rozwiązywaniu różnych problemów, a często podejmowanie trudu pedagogicznego.

Nadchodzi czas odpoczynku i beztroskiej zabawy, przed Wami wakacje. Mam nadzieję, że będą pozbawione trosk i zmartwień, że będą radosne i bezpieczne. Wykorzystajcie ten czas jak najlepiej, odpocznijcie od trudów nauki i nabierzcie zapału do podejmowania kolejnych wyzwań.

Absolwentom którzy właśnie kończą swoją edukację w naszych szkołach, życzę wszelkiej pomyślności w dalszej edukacji i wierzę w to, że jesteście dobrze przygotowani do zrealizowania nowych zadań, które przed Wami stoją.

Na zakończenie wyrażam nadzieję, że po udanych wakacjach spotkamy się wszyscy  w szkołach, a nie w sieci internetowej.

 

Ryszard Ławicki                                                         Andrzej Wyganowski

Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica      Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica