Granty Sołeckie dla Czarnocina i Bogusławia

aktualizacja: 2020-10-20 11:51:45

Podpisanie umów na Granty Sołeckie dla Czarnocina i Bogusławia Stepnica (Bogusławie) i Czarnocin, to sołectwa z naszej gminy, których pomysł na rozwój infrastruktury publicznej został wybrany i wsparty środkami budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach Grantów Sołeckich 2020. W Bogusławiu powstanie siłownia zewnętrzna składająca się z trzech urządzeń, a w Czarnocinie remont przejdzie muszla koncertowa. Na ten cel oba sołectwa otrzymają po 10 tys. zł. 
W dniu 23 lipca 2020 r. w Umowy na realizację tych zadań podpisali Marszałek Województwa Olgierd Geblewicz oraz Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica Andrzej Wyganowski. 
Na uwagę zasługuje fakt, że zaplanowane prace związane z budową siłowni terenowej w sołectwie Bogusławie zostały już wykonane. Na remont muszli koncertowej w Czarnocinie podpisano umowę z wykonawcą prac. 
Z finansowej pomocy z budżetu województwa zachodniopomorskiego na ratowanie zabytków skorzysta również Parafia pw Św. Jacka w Stepnicy.  Dofinansowanie w wysokości 18 tys. złotych przeznaczone zostanie na kolejny etap remontu kościoła.