Aktualności

Wybory Sołtysów

dodano: 2015-01-20 21:45:55

Tabliczka z napisem SołtysW związku z końcem kadencji sołtysów w Gminie Stepnica  w miesiącu  luty 2015 roku odbędą się zebrania  wiejskie w poszczególnych sołectwach, podczas których ich mieszkańcy dokonają wyboru sołtysów i Rad Sołeckich na lata 2015-2019. Poniżej przedstwiamy terminarz zebrań i zachęcamy mieszkańców do udziału w nich. 

 

czytaj więcej » Wybory Sołtysów

Mikroelektrownia dla Twojego domu

dodano: 2015-01-20 21:02:14

Pierwsza część ulotki Mikrolektronia dla Twoje Domu. Szczegóły w tekście

MIKROELEKTROWNIA DLA TWOJEGO DOMU

W związku z uruchomieniem nowego programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie pt. PROSUMENT, istnieje możliwość uzyskania efektywnego wsparcia na zakup i montaż urządzeń przeznaczonych do produkcji energii elektrycznej i ciepła.

PROSUMENT to program, który ma na celu ograniczenie lub uniknięcie emisji CO2 w wyniku zwiększenia produkcji energii z odnawialnych źródeł poprzez zakup i montaż mikroinstalacji OZE do produkcji ciepła i energii elektrycznej dla OSÓB FIZYCZNYCH, WSPÓLNOT MIESZKANIOWYCH oraz SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWYCH.

Dofinansowaniu podlegają:

  • źródła energii elektrycznej: systemy fotowoltaiczne, o małe elektrownie wiatrowe, o mikrogeneracja.
  • źródła ciepła: o pompy ciepła, o kolektory słoneczne, o źródła ciepła opalane biomasą.

czytaj więcej » Mikroelektrownia dla Twojego domu

Mistrzostwa Powiatu

dodano: 2015-01-19 10:57:06

Uczesnicy zawodów. Link otwiera powiększoną wersję.W hali widowiskowo-sportowej w Stepnicy, 18 grudnia 2014 r.  rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym w ramach Gimnazjady Młodzieży. Tuż przed świętami drużyny z całego powiatu goleniowskiego zjechały się do Stepnicy, aby rywalizować ze sobą o zwycięstwo. 

czytaj więcej » Mistrzostwa Powiatu

Bal karnawałowy

dodano: 2015-01-18 19:34:10

Przebrane dzieci podczas balu. Link otwiera powiększoną wersję.W piątek 9 stycznia w przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Sala wyglądała bajecznie i kolorowo. Przystrojona serpentynami i balonami cieszyła nas wszystkich. Pojawiły się księżniczki, rycerze, motylki, biedronki, piraci, pielęgniarki, kowboje oraz postacie znane z telewizyjnych ekranów.  Dzieci bardzo chętnie brały udział w przygotowanych  i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości przedszkolakom. Po karnawałowych szaleństwach odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za udekorowanie sali i przygotowanie poczęstunku.

Rada Pedagogiczna

czytaj więcej » Bal karnawałowy

Od 1 stycznia 2015 r. nowe zasady w uldze na dzieci

dodano: 2015-01-18 12:33:27

Logo matka z dzieckiem w wózkuOd 1 stycznia 2015 r. weszły w życie przepisy rozszerzające zasady przyznawania ulg podatkowych na dzieci.

Poniżej prezentujemy broszurę informacyjną Ministerstwa Finansów - „Ulga na dzieci", która zawiera szczegółowe informacje wraz z przykładami, dotyczące skorzystania z odliczenia od podatku dochodowego od osób fizycznych za 2014 r. i otrzymania niewykorzystanej kwoty.

Pliki:

czytaj więcej » Od 1 stycznia 2015 r. nowe zasady w uldze na dzieci

Stanowisko do przesyłania deklaracji drogą elektroniczną w Urzędzie Skarbowym w Goleniowie

dodano: 2015-01-18 12:32:11

Logo człowiek z komputerem

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Goleniowie informuje, że w każdy poniedziałek, począwszy od 19 stycznia 2015 r., w godz. 9.00-13.00 w Urzędzie Skarbowym w Goleniowie w sali szkoleniowej, z pomocą  pracowników Urzędu, będzie można przesłać drogą elektroniczną deklaracje podatkowe oraz roczne zeznania podatkowe.

czytaj więcej » Stanowisko do przesyłania deklaracji drogą elektroniczną w Urzędzie Skarbowym w Goleniowie

Zmiana formy opodatkowania – do 20 stycznia 2015 r.

dodano: 2015-01-18 12:25:11

Szpital. Link otwiera powiększoną wersję.Naczelnik Urzędu Skarbowego w Goleniowie przypomina, że podatnicy, którzy zamierzają rozliczać podatek dochodowy od dochodów (przychodów) z działalności gospodarczej, najmu prywatnego, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy na dotychczasowych zasadach - nie muszą składać żadnych oświadczeń (wniosków) w tej sprawie.

Natomiast, jeżeli w 2015 r. zamierzają zmienić formę opodatkowania, muszą o swoim zamiarze zawiadomić właściwego naczelnika urzędu skarbowego do 20 stycznia 2015 r. (wtorek), składając w tym celu stosowne oświadczenie (wniosek lub zawiadomienie).

czytaj więcej » Zmiana formy opodatkowania – do 20 stycznia 2015 r.