Aktualności

PIKNIK NAD ODRĄ 2015

dodano: 2015-05-13 14:25:33

Jedno ze stanowisk wystawienniczych. Link otwiera powiększoną wersję.W weekend 9-10 maja w Szczecinie odbył się Piknik nad Odrą. Wśród wielu wystawców znalazło się tam również stoisko Ziemi Stepnickiej, gdzie zaprezentowane zostały walory turystyczne naszej gminy. Pomimo pogody, która w te dni była wyjątkowo kapryśna, osób zainteresowanych imprezą, jak również Stepnicą, nie brakowało. Furorę robił kosz plażowy, który na te okazję specjalnie został przewieziony do Szczecina, aby jako element dekoracji zachęcić potencjalnych turystów do skorzystania z tego, co oferuje im stepnicka plaża i nie tylko.

czytaj więcej » PIKNIK NAD ODRĄ 2015

60 sekund na wspólny gest

dodano: 2015-05-13 09:39:09

Logo akcji 60 sekund. Link otwiera powiększoną wersję.ODEZWA  SPOŁECZNOŚCI PaT

do wszystkich pokoleń, grup zawodowych i społecznych Społeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” zaprasza Państwa do ogólnopolskiego zrywu wzmocnienia twórczej profilaktyki.

Wykonajmy przez 60 sekund wspólny gest na rynkach i placach miast i miasteczek, wielkich aglomeracji i maleńkich wsi – każdy na miarę swoich możliwości – razem – we wspólnocie obywatelskiej i społecznej – w tym samym czasie w całym kraju – 1 czerwca 2015 roku punktualnie o godz. 14.00.

Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm – to „Zryw Wolnych Serc”. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą.

czytaj więcej » 60 sekund na wspólny gest

Zapraszamy na turniej brydżowy

dodano: 2015-05-13 09:23:47

Karty do gryIV OTWARTY TURNIEJ PAR W BRYDŻU SPORTOWYM

o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica

 

 

czytaj więcej » Zapraszamy na turniej brydżowy

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

dodano: 2015-05-11 20:41:00

Plakat Dzień Osób Niepełnosprawnych. Więcej informacji w tekście.

DZIEŃ GODNOŚCI OSOB NIEPEŁNOSPRAWNYCH. STOWARZYSZENIE DLA DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH „SERDUSZKO” ZAPRASZA DO UDZIAŁU W NOWOGARDZKICH ODCHODACH DNIA GODNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

14 MAJA 2015 r.

  • 10.00-10.30 MARSZ GODNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH ulicami miasta z ul. K. J. Poniatowskiego 2a 10.30 -11.00 Przywitanie gości - Plac Szarych Szeregów
  • 11.00-14.00 Część artystyczna, gry i zabawy integracyjne, dodatkowe atrakcje!

CELEM OBCHODÓW JEST ZMIANA POSTAW SPOŁECZNYCH WOBEC OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH. KTÓRYM NALEŻY SIE GODNE MIEJSCE W SPOŁECZEŃSTWIE POPRZEZ:

  • POKAZANIE POZYTYWNEGO WIZERONKO OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH.
  • STWORZENIE IM MOŻLIWOŚCI ZAZNACZENIA SWEJ OBECNOŚCI W ŻYCIU SPOŁECZNYM.
  • INTEGRACJE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z PEŁNOSPRAWNYMI CO WPŁYNIE NA OSWOJENIE STRACHU PRZED INNOŚCIĄ I UMOŻLIWI DOTKNIĘCIE SIEBIE NAWZAJEM.

czytaj więcej » Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

ZAWODY WĘDKARSKIE Z LGR Zalew Szczeciński

dodano: 2015-05-11 11:31:47

Port w Stepnicy. Link otwiera powiększoną wersję.Liczna grupa wędkarzy zebrała się w pierwszomajowy poranek na Kanale Młyńskim w Stepnicy. Zawody wędkarskie odbyły się zgodnie z programem, za który odpowiedzialny był Jan Brzozowski Prezes stepnickiego Koła PZW.  Po trzygodzinnych zmaganiach nastąpiło ważenie ryb, obliczanie wyników i wręczenie nagród. Pierwsze miejsce zdobył Zdzisław Piwoński łowiąc łącznie ponad 3,5 kg ryb. Drugie miejsce zajął Ireneusz Jaworski, a trzecie Robert Szabat. W kategorii juniorów pierwsze miejsce wywalczył Jakub Tomczyk, drugie Piotr Kaliski, a trzecie Łukasz Sieniuć.

czytaj więcej » ZAWODY WĘDKARSKIE Z LGR Zalew Szczeciński

" Wybieram Bibliotekę"

dodano: 2015-05-11 10:30:15

Logo akcji Wybieram BibliotekęGminna Biblioteka Publiczna w Stepnicy i Filia w Racimierzu 

Zaprasza na XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem " Wybieram Bibliotekę" 

 

 

czytaj więcej » " Wybieram Bibliotekę"

11 maja - Dzień bez Śmiecenia

dodano: 2015-05-10 09:38:25

Plakat akcji Dzień bez śmiecia. Link otwiera powiększoną wersję plakatuW badaniu świadomości i zachowań ekologicznych mieszkańców Polski przeprowadzonym przez TNS Polska na zlecenie Ministerstwa Środowiska w 2014 roku 68% Polaków zadeklarowało, że regularnie segreguje odpady. To wzrost 14 % względem poprzedniego roku. Z pewnością jest to pozytywny trend, jednak wraz ze wzrostem ilości selektywnie zbieranych odpadów nastąpił znaczny spadek ich jakości, a zanieczyszczenie niektórych partii surowców wtórnych sięga nawet kilkudziesięciu procent.  Jest to istotny problem, który skutkuje obniżeniem wartości surowca i może spowodować jego nieprzydatność do recyklingu.

czytaj więcej » 11 maja - Dzień bez Śmiecenia