Aktualności

Zachodniopomorski Program Antysmogowy

dodano: 2021-07-27 15:13:09

Zachodniopomorski Program Antysmogowy Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica informuje, że Gmina Stepnica uzyskała dofinansowanie projektu pn.: „Termomodernizacja budynków jednorodzinnych na terenie Gminy Stepnica”. Wniosek o dofinansowanie tego projektu został złożony jeszcze w 2019 r. Realizacja projektu pozwoli dofinansować wymianę kotłów węglowych i termomodernizację budynku przez mieszkańców Gminy Stepnica. Odbiorcami końcowymi projektu są, osoby fizyczne ubiegające się o przyznanie grantu, legitymujące się tytułem prawnym do nieruchomości, wynikającym z prawa własności, prawa użytkowania wieczystego, lub ograniczonego prawa rzeczowego.

czytaj więcej » Zachodniopomorski Program Antysmogowy

Połączenie autobusowe do Czarnocina

dodano: 2021-06-30 14:25:36

W dniu dzisiejszym Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica Pan Andrzej Wyganowski podpisał umowę o świadczenie usług w zakresie transportu zbiorowego o charakterze użyteczności publicznej na terenie Gminy Stepnica.  Z dniem 1 lipca zostaje uruchomione połączenie autobusowe na trasie Stepnica – Czarnocin – Stepnica. Usługę będzie świadczyć dla gminy firma Pana Marcina Wawreńczuka Usługi Transportowe WAW-MAR z siedzibą w Redle.

Rozkład jazdy autobusu na trasie Stepnica - Czarnocin, Czarnocin - Stepnica 

czytaj więcej » Połączenie autobusowe do Czarnocina

CENTRALNA EWIDENCJA EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW - obowiązek właścieli budynków

dodano: 2021-06-30 10:10:34

CEEBOd 1 lipca 2021 r. każdy właściciel budynku mieszkalnego i niemieszkalnego będzie zobowiązany złożyć deklarację o źródłach ciepła lub źródłach spalania paliw. Będą do wyboru dwie drogi:

1.           elektronicznie na stronie internetowej-  https://zone.gunb.gov.pl/,

2.           w formie pisemnej w Urzędzie Miasta i Gminy w Stepnicy poprzez złożenie odpowiedniego formularza dostępnego na stronie internetowej https://zone.gunb.gov.pl/ lub do pobrania od 1 lipca br. w urzędzie.

Dla budynku, który już istnieje właściciel zobowiązany będzie złożyć deklarację w terminie 12 miesięcy tj. do dnia 1 lipca 2022 r.  Dla nowopowstałych źródeł ciepła termin ten będzie wynosił 14 dni od dnia pierwszego uruchomienia źródła ciepła. Natomiast w przypadku wymiany zgłoszonego źródła ciepła właściciel ma obowiązek złożyć nową deklarację również w terminie 14 dni.

Link do filmu znajdziecie Państwo tu -> https://youtu.be/ZzRuaq3l4Nk <-

Ulotka informacyjna 1 

Ulotka informacyjna 2 

Dodatkowo informuję, iż na stronie www.zone.gunb.gov.pl ukazały się druki formularzy zawierające klauzulę RODO.

 Deklaracja (formularz A) dla właścicieli budynków mieszkalnych 

 Deklaracja (formularz B) dla właścicieli budynków niemieszkalnych 

Bliższych informacji można uzyskać w Urzędzie Miasta i Gminy u Pani Anny Humieja, pod nr telefonu 91 418-85-21 wew. 24 lub mail budownictwo@stepnica.pl.

Anna Humieja 

Kierownik Referatu

Architektury i Ochrony Środowiska 

czytaj więcej » CENTRALNA EWIDENCJA EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW - obowiązek właścieli budynków

Ostatnia prosta - Szczepimy się

dodano: 2021-06-01 14:02:29

ostatnia prosta plakat  

 

 

 

Ostatnia prosta #Szczepimy się.

Jeżeli możesz, już dzisiaj zarejestruj się na szczepienie:
     -zadzwoń na infolinię 989,
     -wyślij sms o treści SzczepimySię pod numer 880 333 333,
     -skorzystaj z e-Rejestracji,
     -umów się bezpośrednio w punkcie szczepień.

Ostatnia prosta piłkarze

 

 

 

 

 

 

 

czytaj więcej » Ostatnia prosta - Szczepimy się

Program Czyste Powietrze - zapraszamy do składania wniosków

dodano: 2021-05-06 00:00:00

czyste powietrze Przypominamy że w Urzędzie Miasta i Gminy w Stepnicy można uzyskać informację i pomoc przy wypełnieniu wniosku o dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze. Program polega na poprawie jakości powietrza oraz zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

Dofinansowanie można otrzymać na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy (gaz, pellet, ekogroszek, fotowoltaika, pompy ciepła, elektryczne), oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku. Złożenie wniosku nic nie kosztuje.

Dodatkowych Informacji udziela Maciej Herman tel. 91 4188521 wew 30. lub fundusze@stepnica.pl

czytaj więcej » Program Czyste Powietrze - zapraszamy do składania wniosków

Wstrzymanie dostawy wody

dodano: 2021-10-22 14:22:16

brak wody Wodociągi Zachodniopomorskie Spółka z o. o. w Goleniowie zawiadamia, że w dniu 26.10.2021 r. od godz. 9.30 do godz.15.00 będzie wstrzymana dostawa wody w miejscowościach Jarszewko, Łąka, Racimierz, Żarnowo, Żarnówko i Zielonczyn,  w związku z przebudową drogi wojewódzkiej nr 111. 

Za powstałe niedogodności przepraszamy.

czytaj więcej » Wstrzymanie dostawy wody

Wstrzymanie dostawy wody w Stepnicy

dodano: 2021-10-18 10:38:49

brak wody Wodociągi Zachodniopomorskie Spółka z o. o. w Goleniowie zawiadamia, że w dniu 20.10.2021 r. od godz. 9.30 do godz.14.30 będzie wstrzymana dostawa wody w Stepnicy w związku z przebudową drogi wojewódzkiej nr 111. 

Za powstałe niedogodności przepraszamy.

czytaj więcej » Wstrzymanie dostawy wody w Stepnicy